Hellboy II - Az Aranyhadsereg (2008)
Véget ért az emberiség és a Föld láthatatlan birodalma közti fegyverszünet. Az alvilág ura, a zsarnok Nuada herceg azt tervezi, hogy felébreszti az évszázadok óta szunnyadó gyilkos, elpusztíthatatlan aranyhadsereget. Megöli az apját, hogy a koronájával életre keltse a föld alatt rejtőző sereget, melynek segítségével magához ragadhatja a hatalmat, felemelve a fantáziatestet öltött, elnyomott és elfelejtett fajokat. A Paranormális Kutató és Védelmi Iroda és az emberiség már csak Pokolfajzatban bízhat. Egyedül a szuperhős állíthatja meg a sötét uralkodót és martalócait, és mentheti meg a világot a megsemmisüléstől.
Director:
Guillermo del Toro
Writer:
Guillermo del Toro
Ron Perlman Hellboy |
|
Selma Blair Liz Sherman |
|
Doug Jones Abe Sapien |
|
John Alexander Johann Krauss / Bethmoora Goblin |
|
Seth MacFarlane Johann Krauss (voice) |
|
Luke Goss Prince Nuada |
|
Anna Walton Princess Nuala |
|
Jeffrey Tambor Tom Manning |
|
John Hurt Trevor Bruttenholm |
|
James Dodd Johann Krauss |
|
Brian Steele Wink / Cronie / Spice Shop Troll / Cathedral Head / Fragglewump |
|
Andrew Hefler Agent Flint |
|
Iván Kamarás Agent Steel |
|
Mike Kelly Agent Marble |
|
Jeremy Zimmermann Auctioneer |
|
Santiago Segura Distinguished Buyer |
|
Roy Dotrice King Balor |
|
Aidan Cook Two-Headed Shop Owner |
|
Jeanne Mockford Bag Lady |
|
Montse Ribé Young Hellboy |
|
Ferenc Elek Fat Slob |
|
Alex McSweeney Policeman |
|
Justin Pierre Policeman |
|
Matthew O'Toole Limb Vendor |
|
Jamie Wilson Cat Vendor |
|
Clive Llewellyn Tadpole Vendor |
|
Sándor Svigelj Bagpipe Player |
|
Brian Herring Silkard / Fish Vendor |
|
Pálma Pásztor Mummy Vendor |
|
Jimmy Kimmel Jimmy Kimmel |
|
Tim Flavin Newscaster |
|
Belinda Henley Newscaster |
|
Blake Perlman Newscaster |
|
Matt Rippy Newscaster |
|
Judit Viktor Lady with Dog |
|
Szonja Oroszlán Woman with Baby |
|
Michael Mehlmann Auction Bidder Man |
|
Todd Williams Auction Bidder Man |
|
Beatrice Zentai Auction Bidder Woman |
|
Peter Horkay Steward |
|
Richard Rifkin TV Pundit |
|
Guillermo del Toro Creature Vocals (voice) (uncredited) |
|
Tim Larsen Street Thug (uncredited) |
|
Gavin McKenzie Auction Room Steward (uncredited) |
|
Julia Papp Reporter (uncredited) |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Production | Lawrence Gordon | Producer |
Production | Lloyd Levin | Producer |
Camera | Guillermo Navarro | Director of Photography |
Art | Peter Francis | Supervising Art Director |
Art | Stephen Scott | Production Design |
Costume & Make-Up | Sammy Sheldon | Costume Design |
Sound | Andie Derrick | Foley Artist |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Art | Elli Griff | Set Decoration |
Sound | Bryan Bowen | Sound Designer |
Crew | Sam Conway | Special Effects Technician |
Art | Csaba Stork | Art Direction |
Writing | Guillermo del Toro | Screenplay |
Directing | Guillermo del Toro | Director |
Editing | Bernat Vilaplana | Editor |
Writing | Mike Mignola | Story |
Production | Mike Mignola | Co-Executive Producer |
Writing | Mike Mignola | Comic Book |
Production | Mike Richardson | Producer |
Sound | Nicolas Becker | Foley Artist |
Crew | Gábor Hortobágyi | Stunts |
Production | Chris Symes | Executive Producer |
Crew | Gábor Piroch | Stunt Double |
Production | Jeremy Zimmermann | Casting |
Art | John Frankish | Art Direction |
Production | Zsolt Csutak | Casting |
Sound | Peter Gleaves | ADR Mixer |
Crew | Bonnie Morgan | Stunts |
Production | Jo Burn | Unit Production Manager |
Art | Zsuzsa Mihalek | Set Decoration |
Visual Effects | Wayne D. Barlowe | Creature Design |
Crew | Justin Rodgers Hall | Stunts |
Costume & Make-Up | Bart Mixon | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Bradley James Allan | Stunt Coordinator |
Sound | James Moriana | Foley Artist |
Sound | Dominique Devoucoux | Foley Editor |
Camera | Nyika Jancsó | "C" Camera Operator |
Sound | Philippe Amouroux | Foley Recordist |
Crew | Sándor Boros | Stunts |
Production | John Swallow | Co-Producer |
Crew | Chan Man-Ching | Fight Choreographer |
Art | Mark Swain | Art Direction |
Art | Judit Varga | Art Direction |
Art | Anthony Caron-Delion | Art Direction |
Crew | Domonkos Párdányi | Stunt Coordinator |
Crew | Domonkos Párdányi | Stunt Double |
Crew | Ildikó Szücs | Stunts |
Sound | Mark Taylor | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jack Stew | Foley Artist |
Art | Paul Laugier | Art Direction |
Sound | Mike Prestwood Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Jaromír Šedina | Steadicam Operator |
Camera | Jaromír Šedina | "A" Camera Operator |
Production | Miklós Tóth | Production Manager |
Camera | László Bille | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Beverley Binda | Makeup Artist |
Crew | Xia Bin | Stunt Double |
Crew | Ákos Sinkó | Stunts |
Sound | Harry Barnes | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Tim Larsen | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Arne Kaupang | Animation |
Visual Effects | Michael J. Wassel | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Thomas Floutz | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Deborah Jarvis | Makeup Designer |
Sound | Kathy Nelson | Music Supervisor |
Sound | Christopher Barnett | Sound Designer |
Costume & Make-Up | Norman Cabrera | Prosthetics Sculptor |
Crew | Nick Brett | Stunts |
Costume & Make-Up | Ian Morse | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Ed Colyer | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Montse Ribé | Makeup Effects Designer |
Camera | Zsolt Fehér | First Assistant "B" Camera |
Directing | Cliff Lanning | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Henriett Andrejszky | Stunts |
Crew | Henriett Andrejszky | Stunt Double |
Crew | István Koleszár | Stunts |
Crew | Ferenc Berecz | Stunts |
Sound | Nick Foley | ADR Mixer |
Crew | Gao Xiang | Stunts |
Costume & Make-Up | Szandra Bíró | Makeup Artist |
Sound | Christopher Wilson | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Nigel Booth | Special Effects Makeup Artist |
Crew | Géza Kovács | Stunts |
Crew | Kinga Kosá-Gavalda | Stunts |
Crew | Gáspár Szabó | Stunts |
Camera | Juan Leiva | First Assistant "A" Camera |
Crew | Jan Petřina | Stunt Double |
Crew | Balázs Lengyel | Stunts |
Sound | Julie Altus | ADR Recordist |
Directing | Matthew Sharp | Assistant Director |
Crew | Akos Lenkei | Stunts |
Crew | Norbert Kovács | Stunts |
Crew | László Kósa | Stunts |
Crew | Gergö Horpácsi | Stunts |
Crew | Balázs Farkas | Stunts |
Camera | Gergely Hajba | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Oliver Simor | Stunt Double |
Costume & Make-Up | Mike Elizalde | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Mike Elizalde | Special Effects Makeup Artist |
Camera | Ádám Wallner | Second Assistant "B" Camera |
Crew | József Kovalik | Stunts |
Crew | Mark Chapman | Stunts |
Costume & Make-Up | Brendon Heath | Hairstylist |
Crew | Lou Horvath | Stunts |
Crew | Attila Mora | Stunts |
Crew | Laszlo Ramon | Stunts |
Crew | Miklós Pardányi | Stunts |
Crew | Ferenc Novinecz | Stunts |
Crew | László Medriczky | Stunts |
Crew | Zsolt Viktor Magyari | Stunts |
Crew | Gábor Duck | Stunts |
Crew | Erika Cziráky | Stunts |
Crew | Rhye Copeman | Stunts |
Art | Harry Szovik | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Mélanie Gerbeau-Lainé | Hairstylist |