Zöld szója (1973)
Thorn, a detektív, aki a túlnépesedett, rothadó Nagy Alma, New York sötét utcáit járva dolgozik. 2022-ben egy egyszerű gyilkos után kutat, de nyomozása során az egész világot érintő, megdöbbentő felfedezésre jut…
Director:
Richard Fleischer
Writer:
Stanley R. Greenberg
Charlton Heston Detective Robert Thorn |
|
Leigh Taylor-Young Shirl |
|
Chuck Connors Tab Fielding |
|
Joseph Cotten William R. Simonson |
|
Brock Peters Chief Hatcher |
|
Paula Kelly Martha Phillips |
|
Edward G. Robinson Sol Roth |
|
Stephen Young Gilbert |
|
Mike Henry Kulozik |
|
Lincoln Kilpatrick The Priest |
|
Roy Jenson Donovan |
|
Leonard Stone Charles |
|
Whit Bissell Gov. Santini |
|
Celia Lovsky The Exchange Leader |
|
Dick Van Patten Usher #1 |
|
Morgan Farley Book #1 |
|
John Barclay Book #2 |
|
Belle Mitchell Book #3 |
|
Cyril Delevanti Book #4 |
|
Forest Wood Attendant |
|
Faith Quabius Attendant |
|
Jane Dulo Mrs. Santini |
|
John Dennis Wagner |
|
Jan Bradley Bandana Woman |
|
Carlos Romero New Tenant |
|
Pat Houtchens Fat Guard |
|
Joyce Williams The Furniture Girls |
|
Erica Hagen The Furniture Girls |
|
Beverly Gill The Furniture Girls |
|
Suesie Eejima The Furniture Girls |
|
Cheri Howell The Furniture Girls |
|
Kathy Silva The Furniture Girls |
|
Jennifer King The Furniture Girls |
|
Marion Charles The Furniture Girls |
|
Molly Dodd Soylent Yellow Seller (uncredited) |
|
Gwen Farrell Woman in Confessional Line (uncredited) |
|
Bern Hoffman Plastics Seller (uncredited) |
|
Robert Ito Shoe Seller (uncredited) |
|
Nora Marlowe Soylent Crumbs Seller (uncredited) |
|
Ida Mae McKenzie Woman Calling for Revolution (uncredited) |
|
Richard Sterne TV Announcer (uncredited) |
|
Jeff Winkless Suicide Parlor Attendant (uncredited) |
|
Tim Herbert Brady |
Camera | Richard H. Kline | Director of Photography |
Directing | Richard Fleischer | Director |
Production | Jack Baur | Casting |
Production | Lloyd Anderson | Unit Production Manager |
Art | Edward C. Carfagno | Art Direction |
Editing | Samuel E. Beetley | Editor |
Art | Robert R. Benton | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Bud Westmore | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Bud Westmore | Makeup Designer |
Sound | Harry W. Tetrick | Sound |
Production | Walter Seltzer | Producer |
Costume & Make-Up | Betsy Cox | Costumer |
Directing | Daniel McCauley | Assistant Director |
Sound | Fred Myrow | Music |
Writing | Stanley R. Greenberg | Screenplay |
Production | Russell Thacher | Producer |
Crew | Jeannie Epper | Stunts |
Crew | Bob Herron | Stunts |
Crew | Gary Epper | Stunts |
Crew | Joe Canutt | Stunt Coordinator |
Crew | Joe Canutt | Stunt Double |
Crew | Frank Orsatti | Stunts |
Writing | Harry Harrison | Novel |
Costume & Make-Up | Sherry Wilson | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Pat Barto | Costume Design |
Sound | Charles M. Wilborn | Sound |
Crew | Stephanie Epper | Stunts |
Art | Terry Ballard | Property Master |
Costume & Make-Up | Norman A. Burza | Costumer |
Directing | Wolfgang E. Marum | Second Assistant Director |