Az éhezők viadala: A kiválasztott - 2. rész

Az éhezők viadala: A kiválasztott - 2. rész (2015)

AkcióKalandSci-Fi

Miközben Panem népe totális háborúban áll, Katniss és Snow elnök között is beindul a végső harc. Katniss egy 13. körzetbeli osztaggal, amelynek tagjai legközelebbi barátai - többek közt Gale, Finnick és Peeta – egy küldetésre indul, amely során azért teszik kockára életüket, hogy meggyilkolhassák Snow elnököt, aki immáron megszállottan próbálja elpusztítani a lányt.

Director: Francis Lawrence
Writers: Danny Strong, Peter Craig.

Release Date: 2015-11-18
Status: Released
Run time: 137 min / 2:17
Budget: $160,000,000
Revenue: $653,428,261
Production Companies : Studio Babelsberg, Lionsgate, Color Force
Production Countries: Germany, United States of America

IMDB

http://www.thehungergames.movie/


Casts

Jennifer Lawrence
Katniss Everdeen
Josh Hutcherson
Peeta Mellark
Liam Hemsworth
Gale Hawthorne
Woody Harrelson
Haymitch Abernathy
Elizabeth Banks
Effie Trinket
Julianne Moore
President Alma Coin
Philip Seymour Hoffman
Plutarch Heavensbee
Jeffrey Wright
Beetee
Stanley Tucci
Caesar Flickerman
Donald Sutherland
President Snow
Willow Shields
Primrose Everdeen
Sam Claflin
Finnick Odair
Jena Malone
Johanna Mason
Mahershala Ali
Boggs
Natalie Dormer
Cressida
Wes Chatham
Castor
Michelle Forbes
Lieutenant Jackson
Elden Henson
Pollux
Patina Miller
Commander Paylor
Evan Ross
Messalla
Paula Malcomson
Mrs. Everdeen
Eugenie Bondurant
Tigris
Sarita Choudhury
Egeria
Stef Dawson
Annie Cresta
Meta Golding
Enobaria
Omid Abtahi
Homes
Joe Chrest
Mitchell
Misty Ormiston
Leeg #1
Kim Ormiston
Leeg #2
Gwendoline Christie
Commander Lyme
Robert Knepper
Antonius
Mark Jeffrey Miller
D4 Officiant
April Grace
Doctor Aurelius
David Hallyday
Greenhouse Guard #1
Linds Edwards
Injured Career
Thomas Blake Jr.
Rebel Sniper
Cameron MacConomy
Pugnax
Desmond Phillips
Commander of D5
Elle Graham
Girl in Lemon Yellow Coat
Lacy Dmitriew
Rebel Nurse
Kate Rachesky
Capitol Girl
Phillip Troy Linger
Katniss's Father
Bear Lawrence
Everdeen Child #1
Theodore Lawrence
Everdeen Child #2
Brandon Cyrus
District 13 Civilian
Toby Jones
Claudius Templesmith
Gary Sievers
District 7 Rebel (uncredited)
Emma Elle Roberts
Capitol Citizen (uncredited)
Alexander Yassin
District 13 Citizen (uncredited)
Jasmine Ahnie
District 8 Hospital Patient (uncredited)
Sue-Lynn Ansari
District 8 (uncredited)
Tristan Mamasakhlisashvili
Robert Mason

Crew

Production Debra Zane Casting
Sound James Newton Howard Original Music Composer
Art Philip Messina Production Design
Production Jon Kilik Producer
Production John Bernard Co-Producer
Directing Francis Lawrence Director
Sound Skip Lievsay Sound Re-Recording Mixer
Costume & Make-Up Mark Peterson Costume Supervisor
Production Henning Molfenter Co-Producer
Production Charlie Woebcken Co-Producer
Art Roxy Konrad Art Department Coordinator
Lighting Dietmar Haupt Rigging Gaffer
Costume & Make-Up Petra Schaumann Makeup Department Head
Production Miki Emmrich Line Producer
Art Dan Webster Supervising Art Director
Sound Jim Weidman Music Editor
Art Larry Dias Set Decoration
Production Joseph Drake Executive Producer
Camera Jo Willems Director of Photography
Writing Danny Strong Screenplay
Art Lauren E. Polizzi Art Direction
Art Andrew Max Cahn Art Direction
Art Rainer Kaufmann Greensman
Costume & Make-Up Lisa Tomczeszyn Assistant Costume Designer
Production Jeffrey Harlacker Associate Producer
Editing Alan Edward Bell Editor
Editing Mark Yoshikawa Editor
Production Donna Sloan Executive In Charge Of Production
Production Jan Foster Executive Producer
Production Jan Foster Unit Production Manager
Costume & Make-Up Nikoletta Skarlatos Makeup Department Head
Crew Marco Albrecht Stunts
Production Suzanne Collins Executive Producer
Writing Suzanne Collins Novel
Writing Suzanne Collins Adaptation
Writing Peter Craig Screenplay
Visual Effects Brice R. Parker Visual Effects Production Manager
Costume & Make-Up Ve Neill Makeup Department Head
Costume & Make-Up Ve Neill Makeup Designer
Costume & Make-Up Valeska Schitthelm Hair Department Head
Production Nina Jacobson Producer
Art Priscilla Elliott Art Direction
Art David Scheunemann Supervising Art Director
Art Mark Rosinski Set Decoration
Production Allison Shearmur Executive Producer
Art Steve Summersgill Art Direction
Production Christoph Fisser Co-Producer
Art Wolfgang Metschan Art Direction
Costume & Make-Up Patricia Colin Costume Supervisor
Sound John Joseph Thomas Foley
Crew Steve Cremin Special Effects Coordinator
Crew Lee Grimes Makeup Effects
Art Andrew Petrotta Property Master
Costume & Make-Up Meike Schlegel Costume Supervisor
Costume & Make-Up Theresa Anna Luther Set Costumer
Art Chris Snyder Construction Coordinator
Directing Ana Maria Quintana Script Supervisor
Sound Ralph Osborn Dialogue Editor
Costume & Make-Up Melanie Mascioli Set Costumer
Crew Vincent Haquin Stunts
Crew Frank Pitussi Property Master
Crew Travis Pates Makeup Effects
Lighting Helmut Prein Gaffer
Sound Jeremy Peirson Sound Designer
Sound Jeremy Peirson Supervising Sound Editor
Camera Murray Close Still Photographer
Camera Hans Bjerno Helicopter Camera
Costume & Make-Up Valentina Aulisi Set Costumer
Camera David B. Nowell Helicopter Camera
Art Brett C. Smith Leadman
Costume & Make-Up Conor McCullagh Makeup Artist
Lighting Jean-François Drigeard Gaffer
Crew Jonah Levy Makeup Effects
Costume & Make-Up Scott R. Hankins Set Costumer
Art Stefan Speth Art Direction
Costume & Make-Up Vincent Gideon Key Hair Stylist
Visual Effects Shaun Friedberg Animation Director
Visual Effects Eric Reynolds Animation Supervisor
Art Carine Demongueres Assistant Art Director
Camera David J. Thompson Steadicam Operator
Costume & Make-Up Camille Friend Hair Department Head
Crew Till Sennhenn Property Master
Art Wylie Griffin Art Department Coordinator
Art Sean Ryan Jennings Assistant Art Director
Art Alice Leconte Assistant Art Director
Art Justin O'Neal Miller Assistant Art Director
Art Dierk Grahlow Construction Coordinator
Art T.J. Rottenberg Greensman
Visual Effects Charles Gibson Visual Effects Supervisor
Directing Charles Gibson Second Unit Director
Camera Josh Medak Camera Operator
Production Cameron MacConomy Associate Producer
Lighting Walter Bithell Gaffer
Visual Effects Jade Mansueto Animation Director
Visual Effects Marlene Chazot Animation Director
Crew Glenn Hetrick Makeup Effects
Production Luca Marco Paracels Co-Producer
Camera Denise Bailie Camera Operator
Visual Effects Gerd Nefzer Special Effects Supervisor
Visual Effects Greg Fisher Animation Supervisor
Costume & Make-Up Myra N. Foy Seamstress
Costume & Make-Up Alexandra Casey Assistant Costume Designer
Production Bryan Unkeless Co-Producer
Costume & Make-Up Selena Evans-Miller Makeup Department Head
Visual Effects Devika Kawle Visual Effects Coordinator
Crew Mario Uy Armorer
Visual Effects Chloe Feodoroff Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Kurt and Bart Costume Design
Art Gunnar Zimmer Assistant Art Director
Production Shayna Markowitz Casting Associate
Crew Seth Tepfer Choreographer
Production KiKi Yoshimoto Researcher
Costume & Make-Up Jessica R. Lawson Seamstress
Costume & Make-Up Jerome Allen Hair Designer
Crew Brad Palmer Makeup Effects
Camera Jessica Lakoff First Assistant Camera
Visual Effects Barbara Holmes VFX Editor
Visual Effects Dan Bartolucci VFX Editor
Visual Effects James Chang Visual Effects Coordinator
Editing Lara Khachooni First Assistant Editor
Crew Thomas Hacikoglu Stunts
Directing Christopher Surgent First Assistant Director
Crew Daniel Hargrave Utility Stunts
Crew Sarah Reagin Stunt Double
Crew Serge Crozon-Cazin Stunts
Directing Douglas Plasse Second Assistant Director
Costume & Make-Up Grant McCord Costume Assistant
Visual Effects Ronan Binding Animation

Similar Movies