Rocky IV. (1985)
Rocky Balboa már mindent elért, amit egy bokszoló elérhet Amerikában. Most azonban nem a sikerért, a pénzért, vagy a bajnoki címért száll ringbe, hanem azért, hogy bosszút álljon barátja, Apollo Creed "gyilkosán". Apollo-t az óriás szovjet pofozógép, Ivan Drago brutális ökölcsapásai terítették le és küldték a halálba.Az Olasz Csődör kihívja szovjet riválisát. Elhatározza, hogy hazai pályán, a Szovjetunióban küldi majd padlóra Drago-t, akit a vörös nagyhatalom legjobb edzői, orvosai, a legmodernebb erőgépek segítségével készítenek fel a küzdelemre, míg Rocky térdig érő hóban futva, farönköket és sziklákat emelve acélosítja izmait, hogy méltó ellenfele legyen a szovjet Herkulesnek.A hidegháború utolsó óráiban a szuperhatalmak képviselői a ringben csapnak össze...
Director: Sylvester Stallone
Sylvester Stallone Robert "Rocky" Balboa |
|
Talia Shire Adrianna "Adrian" Balboa |
|
Burt Young Paulie Pennino |
|
Carl Weathers Apollo Creed |
|
Brigitte Nielsen Ludmilla Vobet Drago |
|
Tony Burton Tony "Duke" Evers |
|
Michael Pataki Nicoli Koloff |
|
Dolph Lundgren Ivan Drago |
|
Stu Nahan Commentator #1 |
|
R.J. Adams Sports Announcer |
|
Al Bandiero American Commentator #2 |
|
Dominic Barto Russian Government Official |
|
Danial Brown Rocky Jr.'s Friend |
|
James Brown The Godfather of Soul |
|
Rose Mary Campos Maid |
|
Jack Carpenter KGB Driver |
|
Mark De Alessandro Russian Cornerman |
|
Marty Denkin Russian Referee |
|
Lou Fillipo Las Vegas Referee |
|
James 'Cannonball' Green Manuel Vega |
|
Dean Hammond Interviewer |
|
Rocky Krakoff Robert "Rocky" Balboa Jr. |
|
Sergei Levin Russian Ring Announcer |
|
Tony Maffatone KGB Agent |
|
Sylvia Meals Mrs. Creed |
|
Dwayne McGee Limo Driver |
|
LeRoy Neiman Ring Announcer |
|
George Pipasik Caretaker |
|
George Rogan Igor Rimsky |
|
Barry Tompkins American Commentator #1 |
|
Warner Wolf Commentator #2 in Las Vegas |
|
Robert Doornick Sico the Robot (voice) |
|
Richard Blum Reporter |
|
Gerald Berns Reporter |
|
Ray Glanzmann Reporter |
|
Julie Inouye Reporter |
|
Patrick Pankhurst Reporter |
|
Jean Thoreau Reporter |
|
Jim Bullock Reporter |
|
Frank D'Annibale Reporter |
|
Rose Dursey Reporter |
|
Richard A. Kelley Reporter |
|
Craig Schaefer Reporter |
|
Jeff Austin Reporter |
|
Leslie Morris Reporter |
|
Bob Giovane Reporter |
|
Julio Herzer Reporter |
|
George Spaventa Reporter |
|
Rolf Williams Reporter |
|
Jim Hodges Reporter |
Camera | Jack N. Green | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Tom Bronson | Costume Design |
Production | Amanda Mackey | Casting |
Camera | Bill Butler | Director of Photography |
Editing | John W. Wheeler | Editor |
Production | James D. Brubaker | Executive Producer |
Directing | Duncan Henderson | First Assistant Director |
Crew | Paul Cichocki | Editorial Staff |
Art | William Ladd Skinner | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Leonard Engelman | Makeup Artist |
Art | Bill Kenney | Production Design |
Production | Irwin Winkler | Producer |
Editing | Don Zimmerman | Editor |
Directing | Sylvester Stallone | Director |
Writing | Sylvester Stallone | Writer |
Production | William Chartoff | Assistant Location Manager |
Crew | Mark De Alessandro | Stunt Double |
Production | Robert Chartoff | Producer |
Sound | Frank E. Warner | Supervising Sound Editor |
Crew | James R. Symons | Editorial Staff |
Sound | Vince DiCola | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Stephen Abrums | Makeup Artist |
Production | JoAnn May-Pavey | Unit Production Manager |
Sound | James D. Young | Music Editor |
Crew | Howard Jensen | Special Effects |
Editing | Ron Lambert | Color Timer |
Crew | Gene LeBell | Stunts |
Art | Wayne Fitzgerald | Title Designer |
Crew | George Erschbamer | Special Effects Coordinator |
Art | Wayne McLaughlin | Property Master |
Camera | Tony Westman | Camera Operator |
Camera | John J. Connor | Camera Operator |
Camera | Brenton Spencer | Camera Operator |
Sound | Mary Andrews | ADR Editor |
Directing | Christopher Ryan | Second Assistant Director |
Art | Thom Wells | Construction Coordinator |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Art | Rick Gentz | Set Decoration |
Editing | Gregory M. Gerlich | Assistant Editor |
Editing | Tim Board | Additional Editing |
Camera | Philip Linzey | Camera Operator |
Camera | Kenneth Zunder | First Assistant Camera |
Production | Mary Eilts | Production Manager |
Costume & Make-Up | Barbara Lorenz | Hairstylist |
Art | Louis S. Fleming | Property Master |
Directing | Julie Pitkanen | Script Supervisor |
Production | Arthur Chobanian | Executive Producer |
Sound | Michael J. Kohut | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Ray O'Reilly | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Aaron Rochin | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gary S. Gerlich | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Michael J. Long | Costumer |
Editing | Martin November | Assistant Editor |
Sound | Bill Wylie | Sound Effects Editor |
Camera | Michael Genne | Camera Operator |
Camera | Dave Friedman | Still Photographer |
Production | Robert H. Lemer | Location Manager |
Lighting | Robert Jason | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Donna Bis | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jayne Dancose | Makeup Artist |
Camera | Ben Rusi | Key Grip |
Art | Marti Wright | Set Decoration |
Sound | Charles M. Wilborn | Sound Mixer |
Camera | James R. Connell | Camera Operator |
Camera | Eric D. Andersen | Camera Operator |
Art | Roger Irvin | Construction Coordinator |
Camera | Rod Parkhurst | Camera Operator |
Sound | Victoria Martin | Sound Effects Editor |
Lighting | Colin J. Campbell | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Linda Henrikson | Costumer |
Costume & Make-Up | Murray Lantz | Costumer |
Camera | Robert Ennis | Camera Operator |
Camera | Walt Fraser | Second Assistant Camera |
Sound | Jay M. Harding | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Chriss Strauss | Production Coordinator |
Camera | Jim Sheppherd | Key Grip |
Production | Karen Stewart | Production Coordinator |
Sound | Leslie Gaulin | Assistant Sound Editor |
Camera | Tom D. May | Best Boy Grip |
Directing | Janet G. Knutsen | Second Second Assistant Director |
Editing | Barbara Gandolfo-Frady | Assistant Editor |
Sound | Robin Garb | Music Supervisor |
Production | Bill Wells | Production Consultant |
Sound | William Gocke | Boom Operator |
Sound | Andy Patterson | ADR Editor |
Camera | Johnny Walker | First Assistant Camera |
Camera | Paul Mindrup | Second Assistant Camera |
Directing | Candice Field | Script Supervisor |
Editing | Patrick Magee | Assistant Editor |
Crew | Rosemarie Urioste | Editorial Staff |
Crew | Markus Schaub | Editorial Staff |
Crew | Michael McKensie Pratt | Choreographer |
Costume & Make-Up | Susan Malloy | Wardrobe Master |