Piaf (2007)
A francia nemzeti ikonná vált Edith Piaf dalain nemzedékek nőttek fel. A külvárosi Párizs nyomorából a New York-i rivaldafényig jutó kis veréb sorsát megelevenítő film mozaikos történetszövéssel viszi végig a nézőt az énekesnő életútján.A bordélyházban eltöltött gyerekkori évektől kezdődően az utcai énekeslány felfedezéséig; a színpadi fellépések sorozatán keresztül, s a nagy szerelem megtalálásán át egészen Piaf halálos ágyáig ível a történet. A címszerepben remeklő Marion Cotillard azonosulása hátborzongató. A Taxi sorozatban feltűnt színésznő ezzel az alakításával beírta magát az egyetemes filmtörténet legnagyobbjai közé.
Director:
Olivier Dahan
Writers:
Olivier Dahan, Isabelle Sobelman.
Marion Cotillard Edith Piaf |
|
Sylvie Testud Simone "Mômone" Berteaut |
|
Pascal Greggory Louis Barrier |
|
Emmanuelle Seigner Titine |
|
Jean-Paul Rouve Louis Gassion |
|
Gérard Depardieu Louis Leplée |
|
Clotilde Courau Annetta Gassion |
|
Jean-Pierre Martins Marcel Cerdan |
|
Catherine Allégret Louise Gassion |
|
Marc Barbé Raymond Asso |
|
Caroline Silhol Marlene Dietrich |
|
Manon Chevallier Edith - 5 years old |
|
Pauline Burlet Edith - 10 years old |
|
Élisabeth Commelin Danielle Bonel |
|
André Penvern Jacques Canetti |
|
Marie-Armelle Deguy Marguerite Monnot |
|
Valérie Moreau Jeanne |
|
Marc Gannot Marc Bonel |
|
Jean-Paul Muel Bruno Coquatrix |
|
Nathalie Dorval Mireille |
|
Caroline Raynaud Ginou |
|
Christophe Odent Dr. Bernay |
|
Harry Hadden-Paton Doug Davis |
|
Cylia Malki Philipo |
|
Édith Le Merdy Simone Margantin |
|
Laurent Olmedo Jacques Pills |
|
Denis Ménochet Journalist in Orly |
|
Josette Ménard Mamy |
|
Dominique Paturel Lucien Roupp |
|
Nicholas Pritchard Jameson |
|
William Armstrong Clifford Fisher |
|
Aubert Fenoy Michel Emer |
|
Mario Hacquard Charles Dumont |
|
Agathe Bodin Suzanne |
|
Chantal Bronner Josette |
|
Olivier Cruveiller Inspector Guillaume |
|
Ashley Wanninger Leplée's assistant |
|
Laurent Schilling Claude |
|
Dominique Bettenfeld Albert |
|
Alban Casterman Charles Aznavour |
|
Sébastien Tavel Interviewer |
|
Nicole Dubois Seamstress |
|
Martin Janis Jean Mermoz |
|
Eric Franquelin Etienne |
|
Marc Chapiteau Mitty Goldin |
|
Maureen Demidof Marcelle |
|
Farida Amrouche Aïcha |
|
Pierre Peyrichout Journalist |
|
Liliane Cebrian Palm reader |
|
Paulina Němcová American journalist |
|
Jean-Jacques Desplanque Tony Zale |
|
Alain Figlarz Boxing trainer |
|
Nathalie Cox Pin-up |
|
Pierre Derenne P'tit Louis |
|
Emy Lévy Brothel girl |
|
Laura Stainkrycer Brothel girl |
|
Lucie Březovská Brothel girl |
|
Věra Havelková Brothel girl |
|
Jan Kuželka Brothel customer |
|
Jan Filipenský Fire eater |
|
Mathias Honoré Mr. Loyal |
|
Martin Sochor O'Dett audience member |
|
Lenka Kourilova O'Dett audience member |
|
Diana Stewart American woman |
|
Robert Paturel Boxing ring corner-man |
|
Olivier Raoux Waiter |
|
Philippe Bricard Man in Lannes |
|
Jaroslav Vízner New year's eve man |
|
Nicolas Simon Journalist by the church |
|
Pascal Mottier Boy |
|
Thierry Gibault Ostende doctor |
|
Garrick Hagon American doctor |
|
Vladimír Javorský Street spectator |
|
Fabien Duval Policeman |
|
Rodolphe Saulnier Barman |
|
Fedele Papalia Diner waiter |
|
Pier Luigi Colombetti Brasserie owner |
|
Zdena Herfortová Woman Etoile Cafe |
|
Olivier Carbone Transvestite |
|
Laurence Gormezano Brasserie waitress |
|
Christophe Kourotchkine Civilian policeman |
|
Robert Nebřenský Doctor in Dreux |
|
Jaromír Janeček Show manager in Dreux |
|
Christopher Gunning Orchestra conductor |
|
Jil Aigrot Edith Piaf (singing voice) |
|
Marek Vašut Docteur in Belleville (uncredited) |
Sound | Marion Cotillard | Songs |
Costume & Make-Up | Marit Allen | Costume Design |
Writing | Olivier Dahan | Screenplay |
Directing | Olivier Dahan | Director |
Writing | Isabelle Sobelman | Screenplay |
Production | Alain Goldman | Producer |
Sound | Christopher Gunning | Original Music Composer |
Camera | Tetsuo Nagata | Director of Photography |
Editing | Richard Marizy | Editor |
Production | Olivier Carbone | Casting |
Art | Olivier Raoux | Production Design |
Production | Michal Přikryl | Production Manager |
Costume & Make-Up | Didier Lavergne | Key Makeup Artist |
Production | Alex Johnson | Casting |
Visual Effects | Hal Couzens | Visual Effects Supervisor |
Art | Stéphane Cressend | Set Decoration |
Art | Stanislas Reydellet | Art Direction |
Directing | Virginie Le Pionnier | Script Supervisor |
Camera | Mathieu Caudroy | Steadicam Operator |
Camera | Bruno Calvo | Still Photographer |
Camera | Roberto De Angelis | Steadicam Operator |
Art | Laure Lepelley-Monbillard | Art Direction |
Visual Effects | Earle Stuart Callender | Visual Effects Producer |
Visual Effects | David Danesi | Visual Effects Producer |
Sound | Katia Boutin | Music Editor |
Sound | Charles Autrand | Dialogue Editor |
Sound | Philippe Penot | Foley |
Sound | Pascal Villard | Supervising Sound Editor |
Crew | Collette Nunes | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Adam Gascoyne | Visual Effects Supervisor |
Crew | Gréggory Poncelet | Sound Recordist |
Lighting | Jaromir Simek | Gaffer |
Visual Effects | Seb Caudron | Visual Effects Supervisor |
Crew | Aled Robinson | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Stephanie Hovette | Wigmaker |
Editing | Élodie Ichter | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Natalie Humphries | Assistant Costume Designer |
Sound | Nikolas Javelle | Sound Editor |
Visual Effects | Hugh Welchman | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Jan Archibald | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Carine Poussou | Visual Effects Coordinator |
Camera | Vladimír Müller | Steadicam Operator |
Art | Beatrice Brentnerova | Art Direction |
Sound | Edouard Dubois | Music Director |
Art | Ludovic Erbelding | Construction Coordinator |
Sound | Laurent Zeilig | Sound |
Visual Effects | Kamil Jaffar | Special Effects Supervisor |
Editing | Virginie Seguin | First Assistant Editor |
Sound | Becky Bentham | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Amélie Bouilly | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Gabriela Poláková | Makeup Artist |
Visual Effects | Uel Hormann | Visual Effects Supervisor |
Art | Mick Lanaro | Art Direction |
Art | Petra Kobedova | Set Decoration |
Art | Cecile Vatelot | Set Decoration |
Art | Karim Djerbi | Art Department Coordinator |
Sound | Edouard Murcier | ADR Supervisor |
Sound | Gael Nicolas | Sound Editor |
Lighting | Patrick Contesse | Gaffer |
Visual Effects | Renata Azambuja | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Elisa Costa | Makeup Artist |