Superman visszatér (2006)
Sok éve senki sem látta Supermant, az elnyomottak bajnokát, a bajba jutottak megmentőjét, az emberiség ügyének odaadó szolgálóját. Pedig szükség volna bátorságára, segítségére. A visszatérése azonban nem diadalt hoz, hanem keserűséget. A világ megtanult hősök nélkül élni és akkor sem fogadja el a segítséget, amikor nincs más útja az életben maradásnak. Az ősi gonosz erő Superman ellen támad, hogy azután leszámolhasson a védelmező nélkül maradt világgal. Superman belevág élete legnagyobb kalandjába, mely az óceán mélyétől az űr távoli sötétjéig vezeti.
Director:
Bryan Singer
Writers:
Michael Dougherty, Dan Harris.
Brandon Routh Clark Kent / Superman |
|
Kevin Spacey Lex Luthor |
|
Kate Bosworth Lois Lane |
|
James Marsden Richard White |
|
Parker Posey Kitty Kowalski |
|
Frank Langella Perry White |
|
Sam Huntington Jimmy Olsen |
|
Eva Marie Saint Martha Kent |
|
Marlon Brando Jor-El |
|
Kal Penn Stanford |
|
Tristan Lake Leabu Jason White |
|
David Fabrizio Brutus |
|
Ian Roberts Riley |
|
Vincent Stone Grant |
|
Jack Larson Bo the Bartender |
|
Noel Neill Gertrude Vanderworth |
|
Keegan Joyce Boy with Camera |
|
Jordana Beatty Little Girl |
|
Rob Flanagan Bank Gunner |
|
Stephan Bender 15 Year Old Clark |
|
Peta Wilson Bobbie-Faye |
|
Jeff Truman Gil |
|
Barbara Angell Polly |
|
Ian Bliss Shuttle Commander |
|
Ansuya Nathan Shuttle Pilot |
|
Richard Branson Shuttle Engineer |
|
Warwick Young 777 Co-Pilot |
|
Bradd Buckley 777 Navigator |
|
Bill Young Mission Control Flight Director |
|
Karina Bracken Hospital Ward Nurse |
|
Raelee Hill Hospital Nurse |
|
Frederique Fouche French News Anchor (as Frederique Fouché) |
|
Rebecca Barratt German Reporter |
|
Karen Pang Hospital Reporter #8 |
|
Jennifer Sciole EMT (uncredited) |
|
Donald MacDonald British Scientist |
|
James Karen Ben Hubbard |
Art | Lawrence A. Hubbs | Art Direction |
Production | Roger Mussenden | Casting |
Production | Jon Peters | Producer |
Visual Effects | Neil Corbould | Special Effects Supervisor |
Sound | Bob Beher | Foley Editor |
Editing | Diane Macke | Project Manager |
Production | Gilbert Adler | Producer |
Directing | Dan Bradley | Second Unit Director |
Art | Hugh Bateup | Supervising Art Director |
Art | Brian Dusting | Set Decoration |
Art | Catherine Mansill | Art Direction |
Art | Charlie Revai | Art Direction |
Directing | Bryan Singer | Director |
Production | Bryan Singer | Producer |
Writing | Bryan Singer | Story |
Editing | John Ottman | Editor |
Sound | John Ottman | Original Music Composer |
Camera | Newton Thomas Sigel | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Louise Mingenbach | Costume Design |
Production | Tora Chung | Assistant Production Coordinator |
Sound | Tami Treadwell | ADR Recordist |
Sound | Ron Bartlett | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Crew | R.A. Rondell | Stunt Coordinator |
Directing | Brian Smrz | Second Unit Director |
Writing | Michael Dougherty | Screenplay |
Writing | Michael Dougherty | Story |
Writing | Jerry Siegel | Characters |
Writing | Joe Shuster | Characters |
Production | Chris Lee | Executive Producer |
Production | Debbie Denise | Production Supervisor |
Art | Guy Hendrix Dyas | Production Design |
Visual Effects | Serkan Zelzele | Visual Effects Compositor |
Production | Thomas Tull | Executive Producer |
Production | William Fay | Executive Producer |
Editing | Elliot Graham | Editor |
Art | Ted Haigh | Graphic Designer |
Production | Lindsey Hayes Kroeger | Casting Associate |
Sound | Warren Hendriks | First Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Andrew R. Jones | Animation Supervisor |
Art | Maxine Dennett | Set Decoration |
Production | Andrew G. La Marca | Production Manager |
Production | Scott Mednick | Executive Producer |
Production | Ann Robinson | Casting |
Writing | Dan Harris | Screenplay |
Writing | Dan Harris | Story |
Sound | Damon Intrabartolo | Conductor |
Sound | Damon Intrabartolo | Music Arranger |
Editing | David Orr | Color Timer |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Crew | Terry Notary | Choreographer |
Costume & Make-Up | Greg Funk | Key Makeup Artist |
Crew | Cameron Ambridge | Stunts |
Editing | Anthony Harris | Digital Color Timer |
Art | Damien Drew | Art Direction |
Visual Effects | Mark Stetson | Visual Effects Supervisor |
Editing | Roger Fenton | Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Neville Page | Costume Illustrator |
Production | Stephen Jones | Co-Producer |
Visual Effects | Jon Thum | Visual Effects Supervisor |
Crew | Damian Bradford | Stunt Double |
Crew | Debbie Evans | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Dan Bronson | Costume Supervisor |
Production | Chris Kelly | Production Runner |
Crew | David Brighton | Special Effects Assistant |
Sound | Eric Bradley | Musician |
Sound | David E. Campbell | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Craig 'Bart' Bartlett-Sweiger | Grip |
Art | Richard K. Buoen | Production Illustrator |
Art | Jeff Julian | Conceptual Design |
Editing | Bruce Lomet | Digital Intermediate Producer |
Sound | Erik Aadahl | Sound Designer |
Sound | Amanda Goodpaster | Music Editor |
Camera | David James | Still Photographer |
Sound | Christopher S. Aud | Sound Effects Editor |
Editing | Stephen Lawes | Digital Colorist |
Visual Effects | Thierry Latremoille | 3D Modeller |
Camera | Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Lighting | Shaun Conway | Gaffer |
Production | Mary Barltrop | Assistant Location Manager |
Camera | Calum McFarlane | First Assistant "A" Camera |
Crew | Andrea D'Amico | Executive Visual Effects Producer |
Crew | Chris Harvey | Digital Effects Supervisor |
Sound | Ryan Murphy | Sound Mix Technician |
Costume & Make-Up | Kim Santantonio | Key Hair Stylist |
Sound | Pamela Kahn | Foley Artist |
Sound | Howell Gibbens | ADR Editor |
Visual Effects | Gus Duron | Additional Visual Effects |
Camera | Lawrence Karman | Camera Operator |
Production | Jennifer Cornwell | Unit Production Manager |
Crew | Conrad Dueck | CGI Supervisor |
Crew | Marky Lee Campbell | Utility Stunts |
Crew | Joe Everett | Unit Publicist |
Sound | Andy Wright | ADR Mixer |
Crew | Steven Sallybanks | Scenic Artist |
Sound | Chris Alderton | Sound Recordist |
Crew | Eddie Tang | Chaperone |
Camera | Simeon Bryan | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Nikki Gooley | Hair Designer |
Camera | Simon Harding | Steadicam Operator |
Visual Effects | John Kay | CG Animator |
Art | Collin Grant | Storyboard Artist |
Visual Effects | Mary E. Manning | 3D Artist |
Sound | Frank Macchia | Orchestrator |
Crew | Melina Burns | Assistant Script |
Costume & Make-Up | Amanda Enders | Set Costumer |
Art | Hannah Knowlton | Property Master |
Sound | Elizabeth Kenton | Supervising ADR Editor |
Art | Andrew Chan | Set Designer |
Visual Effects | Richard R. Hoover | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Carole Cowley | Visual Effects Producer |
Production | Todd Kolker | Post Production Coordinator |
Directing | Kristin Voumard | Script Supervisor |
Production | Bill Draper | Executive In Charge Of Production |
Editing | Liza D. Espinas | First Assistant Editor |
Sound | Helen Luttrell | Dialogue Editor |
Production | Michael J. Malone | Unit Manager |
Crew | Shawn Wallbridge | Systems Administrators & Support |
Production | Melissa Kostenbauder | Casting Assistant |
Crew | Paula Bonhomme | Digital Producer |
Directing | Jamie Crooks | First Assistant Director |
Editing | Trish Cahill | Colorist |
Sound | Rod Conder | Boom Operator |
Camera | Chris Centrella | Key Grip |
Costume & Make-Up | Tami Lane | Makeup Artist |
Visual Effects | Chris Bond | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Anthony Mabin | Compositing Supervisor |
Crew | Jason Bayever | CG Supervisor |
Directing | Drew Bailey | Second Second Assistant Director |
Crew | Steven Kaminsky | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Matt Broeska | 3D Supervisor |
Visual Effects | Alp Altiner | Matte Painter |
Visual Effects | Kenneth Bailey | Visual Effects |
Visual Effects | Miguel Ortega | 3D Modeller |
Art | Trish Foreman | Art Department Coordinator |
Art | John Pickering | Construction Manager |
Editing | Blair Miller | Editorial Production Assistant |
Costume & Make-Up | Dan Owen | Costumer |
Art | Melissa Binder | Textile Artist |
Sound | David Chornow | Sound Mixer |
Camera | Frank Flick | Additional Camera |
Visual Effects | Bill Neil | VFX Director of Photography |
Directing | Nick McKinnon | Third Assistant Director |
Crew | Jamie Vergan | Stand In |
Crew | Kevin Flynn | Transportation Captain |
Crew | Tristian Haddon | Pyrotechnician |
Camera | Stuart Bell | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Andrea Hood | Key Costumer |
Production | Nicholas Copping | Production Coordinator |
Visual Effects | Deborah Alleck | Visual Effects Production Manager |
Crew | Maura Gannett | Studio Teacher |
Production | Christopher Abeyta | Production Accountant |
Camera | Michael Vivian | Dolly Grip |
Sound | Terry Garcia | Assistant Sound Editor |
Art | Gustavo Balboa | Sculptor |
Crew | Jim Beard | Transportation Coordinator |
Lighting | Mark Bills | Lighting Technician |
Visual Effects | Lizi Bedford | Visual Effects Coordinator |
Camera | Ashleigh Carter | Focus Puller |
Visual Effects | Keith W. Smith | Senior Animator |
Production | Jane Dawkins | Extras Casting |
Crew | Adam Wheatley | Animatronics Designer |
Art | Rick Newsome | Storyboard Designer |
Art | Matt Hatton | Conceptual Illustrator |
Visual Effects | Ergin Kuke | VFX Artist |
Camera | Mary Funsten | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Cristina Patterson | Contact Lens Painter |
Sound | Glenn Finnan | Sound Assistant |
Camera | Christian Luxton | Second Assistant Camera |
Crew | Tony Watt | Carpenter |
Costume & Make-Up | Elizabeth Rice | Wardrobe Assistant |
Production | Renee D. Czarapata | First Assistant Accountant |
Crew | Ben Aickin | Compositor |
Art | Toby Barron | Set Dresser |
Camera | Cameron Morley | Additional Second Assistant Camera |
Art | John Pryce-Jones | Art Direction |
Art | Jack Mckenzie | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Dalia Fernandez | Hairstylist |
Art | Cindi Knapton | Assistant Art Director |
Art | Mary-Liz Andrews | Construction Coordinator |
Art | Loretta Cosgrove | Greensman |
Art | Kenneth Sayers | Leadman |
Art | Katherine Geaney | Props |
Crew | Arran Gordon | Special Effects |
Visual Effects | Juliana D'Costa | 3D Animator |
Lighting | Michael Comly | Lighting Artist |
Visual Effects | Shih Chiang Kenny Huang | Modeling |
Crew | Walt Jones | Sequence Supervisor |
Crew | David Scott | Visual Effects Art Director |
Crew | Robert Auten | Visual Effects Editor |
Lighting | Daniel Carlisle | Electrician |
Crew | Thomas Vanasse | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Carin Richardson | Assistant Costume Designer |
Crew | Peter Woods | Post Production Assistant |
Production | Jean Chien | Location Manager |
Art | James Lin | Location Scout |
Crew | George A. Miki | Driver |
Crew | Tere Alexeeff | Armorer |
Crew | John Higgins | Dialect Coach |
Crew | Carl Blacklidge | Marine Coordinator |
Crew | Jon Ko | Set Medic |
Crew | Rama Dunayevich | Public Relations |
Crew | Alex Betuel | Set Production Assistant |
Crew | Sanjit Patel | Software Engineer |
Crew | Jamie Vergan | Stand In |
Art | Simon Clowes | Storyboard Artist |
Visual Effects | Tim Dobbert | Matchmove Supervisor |
Visual Effects | Cynthia Aragon | Rotoscoping Artist |
Visual Effects | Gene A. Lewis Jr. | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Jim Sheedy | Additional Grip |
Camera | Malcolm Eager | Data Wrangler |
Art | Phillip Cappe | Title Designer |
Visual Effects | Brian Adams | Digital Compositor |
Art | Peter Sidell | Art Department Assistant |
Costume & Make-Up | Abbie Mawhinney | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Patricia Barker | Tailor |
Directing | Renae Begent | Additional Third Assistant Director |
Directing | James Nicholas | Assistant Director |
Directing | Naomi Enfield | Second Assistant Director |
Art | Nick Tory | Draughtsman |
Crew | Phillip Beadsmoore | Special Effects Technician |
Visual Effects | Christos Obretenov | Visual Effects Technical Director |
Crew | Andrea Berchtold | Stunt Driver |
Camera | Tim Cousins | Libra Head Technician |
Visual Effects | Catherine Elvidge | Lead Animator |
Production | Michael Schiavone | Additional Casting |
Production | Belinda Cahill | Assistant Accountant |
Production | Kim Gladman | Assistant Unit Manager |
Production | Andrea Yelle | Human Resources |
Visual Effects | Frank Du | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Andrew McDougall | Pre-Visualization Coordinator |
Production | Nancy A. Accomando | Production Assistant |
Production | Kate Royce Walters | Production Secretary |
Production | Dominique Arcadio | Researcher |
Visual Effects | Stuart Frossell | Senior Modeller |
Crew | Ingrid Kleinig | Stunts |
Visual Effects | David R. Morton | VFX Artist |
Visual Effects | Hiroshi Mori | Visual Effects |
Crew | Ian Fried | Production Intern |
Production | Tomoko Yamamoto | Second Assistant Accountant |