Navarone ágyúi 2. – Az új különítmény (1978)
Alig, hogy hazatértek előző sikeresen végrehajtott küldetésükből, Mallory és Miller máris egy új, minden eddiginél rizikósabb feladatot kap: egy kulcsfontosságú hidat kell felrobbantaniuk Jugoszláviában. Útközben csatlakoznak a vakmerő Barnsby hadnagy vezette 10-es különítményhez, hogy együtt hajtsák végre a lehetetlennek tűnő küldetést.
Director:
Guy Hamilton
Writer:
Robin Chapman
Robert Shaw Mallory |
|
Harrison Ford Barnsby |
|
Barbara Bach Maritza |
|
Edward Fox Miller |
|
Franco Nero Lescovar |
|
Carl Weathers Weaver |
|
Richard Kiel Drazak |
|
Alan Badel Petrovitch |
|
Michael Byrne Schroeder |
|
Philip Latham Jensen |
|
Angus MacInnes Reynolds |
|
Petar Buntić Marko |
|
Michael Sheard Sgt. Bauer |
|
Leslie Schofield Interrogation Officer #1 |
|
Anthony Langdon Interrogation Officer #2 |
|
Richard Hampton Interrogation Officer #3 |
|
Paul Humpoletz Sgt. Bismark |
|
Dicken Ashworth Nolan |
|
Christopher Malcolm Rogers |
|
Nick Ellsworth Salvone |
|
Jonathan Blake Oberstein |
|
Roger Owen Blake |
|
Francis Mughan Force 10 Team Member #1 |
|
Mike Sirett Force 10 Team Member #2 |
|
Graeme Crowther Force 10 Team Member #3 |
|
Jim Dowdall Force 10 Team Member #4 |
|
Michael Osborne Naval Lieutenant |
|
Edward Peel MP Driver |
|
Michael Josephs German Storeman |
|
Jürgen Andersen Engineer #1 |
|
David Gretton Engineer #2 |
|
Paul Jerricho Lieutenant |
|
Edward Kalinski Young German Soldier |
|
Robert Gillespie Sergeant |
|
Wolf Kahler German Soldier |
|
Hans Kahler Pilot |
|
Ramiz Pašić Mallory's Boy |
Production | Irene Lamb | Casting |
Directing | Guy Hamilton | Director |
Editing | Raymond Poulton | Editor |
Writing | Carl Foreman | Screenstory |
Sound | Ron Goodwin | Original Music Composer |
Sound | Ron Goodwin | Conductor |
Costume & Make-Up | Emma Porteous | Costume Designer |
Costume & Make-Up | Peter Robb-King | Makeup Department Head |
Production | Nigel Wooll | Production Manager |
Production | Anthony B. Unger | Co-Producer |
Directing | Bert Batt | Assistant Director |
Sound | Robin Gregory | Sound Recordist |
Crew | Freddie Cooper | Second Unit Cinematographer |
Camera | Christopher Challis | Director of Photography |
Art | Geoffrey Drake | Production Design |
Visual Effects | Geoffrey Drake | Visual Effects Designer |
Production | Samuel Z. Arkoff | Producer |
Sound | Derek Holding | Sound Editor |
Costume & Make-Up | John Brady | Wardrobe Supervisor |
Writing | Alistair MacLean | Novel |
Costume & Make-Up | Colin Jamison | Hair Department Head |
Writing | Robin Chapman | Screenplay |
Production | John R. Sloan | Co-Producer |
Camera | John Palmer | Camera Operator |
Production | Oliver A. Unger | Producer |
Visual Effects | René Albouze | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Marko Cerovac | Wardrobe Master |
Sound | William Trent | Sound Editor |
Directing | Cheryl Leigh | Continuity |
Visual Effects | Robin Browne | Visual Effects Camera |
Visual Effects | Peter Hutchinson | Special Effects Supervisor |
Art | Terry Apsey | Construction Manager |
Production | David W. Orton | Associate Producer |
Sound | Dino Di Campo | Sound Editor |
Art | Tony Teiger | Property Master |
Production | Vicki Deason | Production Assistant |
Editing | Phil Sanderson | Assistant Editor |
Visual Effects | Guiseppe Carozza | Special Effects Supervisor |
Production | Donko Buljan | Production Manager |
Crew | Eddie Stacy | Stunt Coordinator |
Art | Jack Heather | Construction Manager |
Art | Velko Despotović | Art Direction |
Directing | Misa Autić | Assistant Director |
Crew | Zdravko Smojnec | Special Effects |