Éjszaka a múzeumban - A fáraó titka (2014)
Sokáig nem tudta a világ, milyen izgalmas, tarkabarka élet zajlik egy múzeumban zárás után. Egy kezdő múzeumőr, Larry Daley kellett hozzá - azóta a múzeum nem poros tárlókat és unalmas, udvarias álldogálást jelent, hanem kalandot, veszélyt és játékot. De a New York-i Természettudományi Múzeum és a washingtoni Smithsonian még nem volt minden. Az éjjeliőr újra felveszi egyenruháját és övére akasztja a tekintélynövelő nagy zseblámpát. A látogatók hazamennek, egy múzeum bezárt: kezdődhet az új kaland!
Director:
Shawn Levy
Writers:
Thomas Lennon, Robert Ben Garant, David Guion, Michael Handelman.
Ben Stiller Larry Daley / Laaa |
|
Robin Williams Theodore Roosevelt |
|
Owen Wilson Jedediah Smith |
|
Steve Coogan Octavius |
|
Ricky Gervais Dr. McPhee |
|
Dan Stevens Sir Lancelot |
|
Rebel Wilson Tilly |
|
Skyler Gisondo Nick Daley |
|
Rami Malek Ahkmenrah |
|
Patrick Gallagher Attila the Hun |
|
Mizuo Peck Sacajawea |
|
Ben Kingsley Merenkahre |
|
Dick Van Dyke Cecil |
|
Mickey Rooney Gus |
|
Bill Cobbs Reginald |
|
Andrea Martin Rose |
|
Rachael Harris Madeline Phelps |
|
Matt Frewer Archibald Stanley |
|
Brad Garrett Easter Island Head (voice) |
|
Regina Taufen New York Reporter (voice) |
|
Percy Hynes White C.J. Fredericks |
|
Brennan Elliott Robert Fredericks |
|
Kerry van der Griend Neanderthal #1 |
|
Matthew Harrison Neanderthal #2 |
|
Jody Racicot Neanderthal #3 |
|
Randy Lee Hun #1 |
|
Darryl Quon Hun #2 |
|
Paul Chih-Ping Cheng Hun #3 |
|
Gerald Wong Hun #4 |
|
Anjali Jay Shepseheret |
|
Matty Finochio Roman Sentry |
|
Patrick Sabongui Amir |
|
Amir M. Korangy 1938 Egyptian Worker |
|
Louriza Tronco Andrea |
|
Sophie Levy Sophie |
|
Jin Sangha Egyptian High Priest |
|
James Neate Augustus Statue |
|
Alice Eve Alice Eve (uncredited) |
|
Hugh Jackman Hugh Jackman (uncredited) |
|
Kishore Bhatt Theatre Patron (uncredited) |
|
Dmitrious Bistrevsky Greek Statue (uncredited) |
|
Hannah Blamires Theatre Patron (uncredited) |
|
Jill Buchanan Passerby (uncredited) |
|
Arpit Chaudhary Theatre Patron (uncredited) |
|
Michael Denis Young Ahkmenrah's Father (uncredited) |
|
Theo Devaney Lord Nelson (uncredited) |
|
John Dryden Mummy (uncredited) |
|
Jordan Gardiner Wealthy Donor (uncredited) |
|
Ian Hawes Gala Photographer (uncredited) |
|
Nils Hognestad Cowboy (uncredited) |
|
Tony Honickberg Theatre Patron (uncredited) |
|
Todor Jordanov Museum Guard (uncredited) |
|
Zivile Kaminskaite Gala Event Wealthy Donor (uncredited) |
|
Shaun Lucas Museum Patron / Passerby (uncredited) |
|
Sid Man Passerby (uncredited) |
|
Craig March NY Cop (uncredited) |
|
Stuart Matthews Theatre Patron (uncredited) |
|
Martyn Mayger Action Car Driver (uncredited) |
|
Doris McCarthy Wealthy Donor (uncredited) |
|
Pete Meads Passerby (uncredited) |
|
Leah Perkins BMW Driver (uncredited) |
|
Jacqueline Ryan Wealthy Donor (uncredited) |
|
Andrea Sandell Passerby (uncredited) |
|
Steve Saunders Passerby (uncredited) |
|
Bomber Hurley-Smith Roman Sentry (uncredited) |
|
Celeste White Steele Theater Attendee (uncredited) |
|
Ella Stiller Child on London Bus (uncredited) |
|
Quinn Dempsey Stiller Child on London Bus (uncredited) |
|
Winson Ting Man (uncredited) |
|
Stefano Villabona Gala Photographer (uncredited) |
|
Seth Whittaker Museum Guard (uncredited) |
|
Buppha Witt Passerby (uncredited) |
|
Brian Woodward Theatre Patron (uncredited) |
|
Crystal the Monkey Dexter |
Sound | Alan Silvestri | Music |
Writing | Thomas Lennon | Screenplay |
Crew | Robin Williams | In Memory Of |
Camera | Guillermo Navarro | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Marlene Stewart | Costume Design |
Production | Heike Brandstatter | Casting |
Production | Coreen Mayrs | Casting |
Production | Josh McLaglen | Executive Producer |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Production | Chris Columbus | Producer |
Production | Mark Radcliffe | Producer |
Directing | Shawn Levy | Director |
Production | Shawn Levy | Producer |
Art | Martin Whist | Production Design |
Editing | Dean Zimmerman | Editor |
Sound | Scott Curtis | Foley Editor |
Sound | Warren Hendriks | Sound Designer |
Sound | Jon Lavender | Boom Operator |
Production | Mary McLaglen | Executive Producer |
Crew | Krista Bell | Stunts |
Writing | Robert Ben Garant | Screenplay |
Art | Peter Lando | Set Decoration |
Art | Catherine Ircha | Art Direction |
Writing | Milan Trenc | Characters |
Writing | David Guion | Screenplay |
Writing | Michael Handelman | Screenplay |
Crew | Brad Martin | Stunt Coordinator |
Crew | Lani Gelera | Stunts |
Visual Effects | Laura Schultz | Visual Effects Producer |
Sound | Coll Anderson | Sound Effects Editor |
Art | Sarah Contant | Set Designer |
Crew | Doug Chapman | Stunts |
Art | Nigel Evans | Art Direction |
Art | Brent Lambert | Set Designer |
Art | David Dowling | Property Master |
Crew | Chuck Maldonado | Choreographer |
Art | Matthew Gatlin | Set Designer |
Sound | Craig Henighan | Supervising Sound Editor |
Art | Ravi Bansal | Art Direction |
Art | Victor James Martinez | Conceptual Design |
Art | Aric Cheng | Set Designer |
Art | Brian Shell | Construction Coordinator |
Art | Chris Hopkins | Sculptor |
Crew | Derrick Mitchell | Visual Effects Editor |
Art | Kris Bergthorson | Set Designer |
Lighting | Sirius Buisson | Lighting Director |
Art | Lucie Tremblay | Set Designer |
Sound | Susan Dawes | Dialogue Editor |
Camera | Kerry Brown | Still Photographer |
Art | Frédéric Amblard | Set Designer |
Sound | Kenneth Karman | Supervising Music Editor |
Art | Carie Wallis | Art Department Coordinator |
Camera | Joseph Lederer | Still Photographer |
Art | Dan Engle | Sculptor |
Visual Effects | Erik Nash | Visual Effects Supervisor |
Camera | Vince McGahon | Steadicam Operator |
Camera | John Marzano | Aerial Director of Photography |
Camera | Mark Chow | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Richard Schoen | Costume Supervisor |
Editing | Tyler Ruocco | First Assistant Editor |
Crew | Jessica Drake | Dialect Coach |
Crew | Celia Bond | Stunts |
Costume & Make-Up | Nuria Mbomio | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Naomi Bakstad | Key Makeup Artist |
Art | Trinh Vu | Set Designer |
Art | Gwendolyn Margetson | Set Designer |
Costume & Make-Up | Sarah Bergeest Still | Makeup Artist |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Directing | Diane Durant | Script Supervisor |
Visual Effects | Michael Asiman | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Hugh Brompton | Visual Effects Coordinator |
Crew | Ty Gibson | Visual Effects Editor |
Crew | Rob Fournier | Armorer |
Editing | Matthew G. Carson | First Assistant Editor |
Visual Effects | Jennifer Meislohn | Visual Effects Producer |
Directing | Samantha Ellison | Script Coordinator |
Costume & Make-Up | Jenn Touchie | Seamstress |
Visual Effects | Danny Singh | VFX Editor |
Sound | Mark Graham | Orchestrator |
Visual Effects | Ann Chow | Visual Effects Coordinator |
Art | Ralph Sarabia | Painter |
Costume & Make-Up | Liliana Meyrick | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Don Kozma | Makeup Department Head |
Camera | Ryan Monro | Dolly Grip |
Camera | Steve Ellingworth | Key Grip |
Crew | Michael Struk | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Alla Kornilov | Makeup Artist |
Art | Houman Eshraghi | Set Designer |
Art | Douglas Jang | Construction Foreman |
Art | Rick Kramer | Greensman |
Art | Ginny Walsh | Greensman |
Art | Jean-Paul Costaz | Painter |
Crew | Martin P. Blaine | Carpenter |
Visual Effects | Ashley Bellm | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Lesly Cazares | Visual Effects Coordinator |
Lighting | Satyaki Paul Choudhury | Lighting Director |
Visual Effects | Monette Dubin | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jamie Erickson | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Olivia Evelyn | Visual Effects Coordinator |
Production | Erin Fernie | Production Coordinator |
Visual Effects | David Gullman | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Wahid Ibn Reza | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Manon Ih | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Dana Jurcic | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Rakesh Kali | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Andrea Kistler | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Viet Luu | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Melody Mead | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Joana Powell | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Alex Reinach | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Paulo Welter | Modeling |
Costume & Make-Up | Grace Delahanty | Seamstress |
Directing | Rosalie Carew | Script Supervisor |
Crew | Kathy Hubble | Stunt Double |
Crew | Leanne Buchanan | Stunts |
Visual Effects | Ferran Domenech | Animation Supervisor |