A Birodalom visszavág (1980)
A felkelők maréknyi csapata a hó borította Hoth bolygó földalatti támaszpontján rejtőzködik. A szondák azonban felfedik a rejtekhelyet, és hamarosan birodalmi lépegetők lepik el a bolygót. Han Solo, Chewbacca és Leia a megbízhatatlan Lando Calrissian segítségét kérik. Nem is sejtik, hogy a birodalom rettegett ura, Darth Vader már várja őket nem kis meglepetést tartogatva Han számára. Luke Skywalker a Dagobah rendszerben az utolsó és legnagyobb Jedit, Yodát keresi, hogy felkészülhessen a végső összecsapásra az Erő sötét oldalával.
Director:
Irvin Kershner
Writers:
Leigh Brackett, Lawrence Kasdan.
Mark Hamill Luke Skywalker |
|
Harrison Ford Han Solo |
|
Carrie Fisher Princess Leia |
|
Billy Dee Williams Lando Calrissian |
|
Anthony Daniels C-3PO |
|
David Prowse Darth Vader |
|
Peter Mayhew Chewbacca |
|
Kenny Baker R2-D2 |
|
Frank Oz Yoda (Voice) |
|
Alec Guinness Obi-Wan Kenobi |
|
Jeremy Bulloch Boba Fett |
|
Jason Wingreen Boba Fett (voice - uncredited) |
|
John Hollis Lando's Aide |
|
Jack Purvis Chief Ugnaught |
|
Des Webb Snow Creature |
|
Kathryn Mullen Performing Assistant for Yoda |
|
Marjorie Eaton Emperor (uncredited) |
|
Clive Revill Emperor (voice) |
|
Kenneth Colley Admiral Piett |
|
Julian Glover General Veers |
|
Michael Sheard Admiral Ozzel |
|
Michael Culver Captain Needa |
|
John Dicks Captain Lennox |
|
Milton Johns Bewil |
|
Mark Jones Commander Nemet |
|
Oliver Maguire Cabbel |
|
Robin Scobey Lieutenant Venka |
|
Bruce Boa General Carlist Rieekan |
|
Christopher Malcolm Zev Senesca |
|
Denis Lawson Wedge Antilles |
|
Richard Oldfield Derek "Hobbie" Klivian |
|
John Morton Dak Ralter |
|
Ian Liston Wes Janson |
|
John Ratzenberger Major Derlin |
|
Jack McKenzie Cal Alder |
|
Jerry Harte Rebel Force Head Controller |
|
Norman Chancer Tamizander Rey |
|
Norwich Duff Jeroen Webb |
|
Ray Hassett Tigran Jamiro |
|
Brigitte Kahn Toryn Farr |
|
Burnell Tucker Wyron Serper |
|
Bob Anderson Imperial Officer (uncredited) |
|
Lightning Bear Stormtrooper (uncredited) |
|
Richard Bonehill Stormtrooper / Snowtrooper / Rebel Soldier / ... (uncredited) |
|
John Cannon Holographic Imperial Officer (uncredited) |
|
Mark Capri Officer M'kae (Captain Needa's Communications Officer) (uncredited) |
|
Martin Dew Cloud City Guard (uncredited) |
|
Peter Diamond Snowtrooper Gunner (uncredited) |
|
Stuart Fell Snowtrooper (uncredited) |
|
Doug Robinson Snowtrooper (uncredited) |
|
Tony Smart Snowtrooper (uncredited) |
|
Alan Harris Bossk / Bespin Security Guard (uncredited) |
|
James Earl Jones Darth Vader (voice) (uncredited) |
|
Mac McDonald Rebel Pilot (uncredited) |
|
Ralph McQuarrie General McQuarrie (uncredited) |
|
Ralph Morse Stormtrooper / Imperial Comms Officer / Rebel Soldier (uncredited) |
|
Terry Richards Wampa (uncredited) |
|
Treat Williams Echo Base Trooper (uncredited) |
|
Shaun Curry Hoth Rebel Commander (uncredited) |
|
Alan Austen Stormtrooper/Snowtrooper |
|
Jim Dowdall Stormtrooper/Snowtrooper |
|
Tom Egeland Hoth Trooper (uncredited) |
|
Alan Flyng Stormtrooper (uncredited) |
|
Trevor Butterfield Imperial Officer / Stormtrooper (uncredited) |
|
Mercedes Burleigh Female Hoth Control Room Tech (uncredited) |
|
Jane Busby Ugnaught (uncredited) |
|
Maurice Bush Dengar (uncredited) |
|
Tony Clarkin Stormtrooper (uncredited) |
|
Mike Edmonds Ugnaught (uncredited) |
|
Walter Henry Rebel Technician on Hoth (uncredited) |
|
Paul Jerricho AT-AT Driver (uncredited) |
|
Joe Johnston Hoth Rebel (uncredited) |
|
Steven Meek Stormtrooper / Chewbacca / Treva Horme / Solomahal (uncredited) |
|
Peter Roy Snowtrooper (uncredited) |
|
Stephanie English Hoth Rebel Technician (uncredited) |
|
Michael Leader Imperial Crewman (uncredited) |
|
Egbert Sen Willrow Hood (uncredited) |
|
Elaine Baker Emperor (uncredited) |
Production | George Lucas | Executive Producer |
Writing | George Lucas | Story |
Production | Gary Kurtz | Producer |
Production | Rick McCallum | Producer |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Production | Terry Liebling | Casting |
Camera | Peter Suschitzky | Director of Photography |
Production | Irene Lamb | Casting |
Production | Howard G. Kazanjian | Producer |
Art | Norman Reynolds | Production Design |
Sound | Ben Burtt | Sound Designer |
Production | Robert Watts | Associate Producer |
Editing | Marcia Lucas | Editor |
Crew | Deep Roy | Stand In |
Visual Effects | Robert Elswit | Visual Effects Lineup |
Writing | Leigh Brackett | Screenplay |
Art | Leslie Dilley | Art Direction |
Costume & Make-Up | John Mollo | Costume Design |
Writing | Lawrence Kasdan | Screenplay |
Visual Effects | Phil Tippett | Animation |
Crew | Phil Tippett | Makeup Effects |
Production | Patricia Carr | Production Manager |
Art | Michael Ford | Set Decoration |
Production | Philip Kohler | Location Manager |
Crew | Brian Johnson | Special Effects |
Costume & Make-Up | Stuart Freeborn | Makeup Artist |
Art | Alan Tomkins | Art Direction |
Costume & Make-Up | Rick Baker | Makeup Artist |
Editing | Paul Hirsch | Editor |
Directing | Peter MacDonald | Second Unit Director |
Crew | Marc Boyle | Stunts |
Directing | Irvin Kershner | Director |
Visual Effects | Richard Edlund | Visual Effects |
Directing | Harley Cokeliss | Second Unit Director |
Costume & Make-Up | Tiny Nicholls | Costume Supervisor |
Crew | Peter Diamond | Stunt Coordinator |
Production | Bruce Sharman | Production Supervisor |
Sound | Bonnie Koehler | Sound Editor |
Directing | Roy Button | Second Assistant Director |
Production | Svend Johansen | Production Manager |
Costume & Make-Up | Nick Maley | Makeup Artist |
Crew | Liz Coke | Stand In |
Crew | Bob Anderson | Stunts |
Directing | John Barry | Second Unit Director |
Production | Jim Bloom | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Barbara Ritchie | Hairdresser |
Crew | Alan Harris | Stand In |
Directing | Pamela Mann | Continuity |
Art | Harry Lange | Art Direction |
Crew | Stuart Fell | Stunt Double |
Directing | David Tomblin | First Assistant Director |
Crew | Terry Richards | Stunts |
Crew | Reg Harding | Stunts |
Sound | Herbert W. Spencer | Orchestrator |
Sound | Gregg Landaker | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Jim Dowdall | Stunts |
Camera | Paul Huston | Camera Operator |
Sound | Gary Summers | Sound Recordist |
Camera | George Whitear | Still Photographer |
Crew | Richard Bonehill | Stunts |
Production | Bob Edmiston | Casting |
Crew | Jack Dearlove | Stand In |
Visual Effects | Ralph McQuarrie | Visual Effects |
Crew | Terry Pritchard | Driver |
Directing | Steve Lanning | Second Assistant Director |
Lighting | Laurie Shane | Gaffer |
Crew | Colin Skeaping | Stunt Double |
Crew | David H. Watkins | Special Effects |
Directing | Kay Rawlings | Continuity |
Costume & Make-Up | Eileen Sullivan | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Graham Freeborn | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Kay Freeborn | Makeup Artist |
Sound | Richard Burrow | Sound Editor |
Art | Frank Bruton | Property Master |
Crew | Richard Hammatt | Stunts |
Crew | Stephen Calcutt | Stand In |
Crew | Tony Smart | Stunts |
Art | Reg Bream | Draughtsman |
Crew | Doug Robinson | Stunts |
Crew | Bill Hargreaves | Propmaker |
Sound | London Symphony Orchestra | Musician |
Sound | Peter Sutton | Sound |