A tanú teste (1993)
Egy rendkívül gazdag, idős férfit holtan találnak fejedelmi lakásán. A halál oka: szívroham. Az elbűvölő, gyönyörű fiatal nőt - aki utoljára látta élve - gyilkossággal vádolják. A gyilkos fegyver: a nő teste, amelyért érdemes meghalni. Frank Dulaney védőügyvéd hisz kliensének Rebecca Carlsonnak... egészen addig, amíg maga is őrülten bele nem habarodik. A legyűrhetetlen vonzalom végzetes szenvedélybe torkollik, s Frank egyre mélyebben zuhan Rebecca veszélyes világába. Dr. Alan Paley, az orvos mindent elkövet... de Rebecca sosem lesz az övé.
Director:
Uli Edel
Writer:
Brad Mirman
Madonna Rebeca Carlson |
|
Willem Dafoe Frank Dulaney |
|
Julianne Moore Sharon Dulaney |
|
Anne Archer Joanne Braslow |
|
Jürgen Prochnow Dr. Alan Paley |
|
Frank Langella Jeffrey Roston |
|
Lillian Lehman Judge Richter Burnham |
|
Joe Mantegna Robert Garrett |
|
Charles Hallahan Dr. McCurdy |
|
Stan Shaw Charles Biggs |
|
Michael Forest Andrew Marsh |
|
Richard Riehle Detective Griffin |
|
Mark Rolston Detective Reese |
|
Aaron Corcoran Michael Dulaney |
|
Corey Brunish Jamie |
|
Jeff Perry Gabe |
|
John Davis Chandler Dr. Novaro |
|
D. Scot Douglas Printman |
|
Mario DePriest Technician |
|
John DeLay Technician |
|
Ross Huffman-Kerr Photographer |
|
Mark C. Vincent Reporter |
|
Frank Roberts Minister |
|
Timi Prulhiere Waitress |
|
Peter Eastman Jury Foreman |
|
Bryan Clark Clerk |
Production | Bernd Eichinger | Producer |
Production | Mary Jo Slater | Casting |
Sound | Graeme Revell | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Susan Becker | Costume Design |
Crew | David R. Ellis | Stunt Coordinator |
Directing | David R. Ellis | Second Unit Director |
Production | Dino De Laurentiis | Producer |
Sound | Dick Bernstein | Music Editor |
Camera | Douglas Milsome | Director of Photography |
Editing | Thom Noble | Editor |
Writing | Brad Mirman | Screenplay |
Art | Victoria Paul | Production Design |
Art | Michael Rizzo | Art Direction |
Art | Jerie Kelter | Set Decoration |
Directing | Uli Edel | Director |
Costume & Make-Up | Joseph A. Campayno | Makeup Artist |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Luis Colina | First Assistant Editor |
Production | Stephen Deutsch | Executive Producer |
Production | Jan Glaser | Casting Associate |
Crew | Ric Roman Waugh | Stunts |
Sound | Dan Wallin | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Mel Dellar | Unit Production Manager |
Production | Mel Dellar | Line Producer |
Costume & Make-Up | Anthony Cortino | Hairstylist |
Sound | Val Kuklowsky | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Deborah K. Larsen | Makeup Artist |
Art | Larry Phillips | Assistant Property Master |
Sound | Sandy Gendler | Supervising Sound Editor |
Art | James V. Kent | Leadman |
Directing | Lyn Matsuda Norton | Script Supervisor |
Sound | Steve Pederson | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Murray Close | Still Photographer |
Crew | Tim A. Davison | Stunts |
Crew | David Fulton | Unit Publicist |
Sound | Stuart Boros | Music Supervisor |
Art | Horst Grandt | Property Master |
Costume & Make-Up | Anne Morgan | Hairstylist |
Directing | John Wildermuth | Second Assistant Director |
Crew | Manny Perry | Stunt Coordinator |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Camera | J. Steven Matzinger | Second Assistant Camera |
Art | Frank Viviano | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Christopher Shihar | Key Hair Stylist |
Sound | Keith A. Wester | Production Sound Mixer |
Sound | Timothy P. Salmon | Boom Operator |
Camera | Calmar Roberts | First Assistant Camera |
Editing | Dale Caldwell | Color Timer |
Costume & Make-Up | Violet N. Cane | Costume Supervisor |
Lighting | Dhamarata Dhiensuwana | Electrician |
Camera | Willie Mann | Best Boy Grip |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Costume & Make-Up | Pat Gerhardt | Makeup Artist |
Production | Christine Baer | Production Coordinator |
Production | Eduardo De La Grana | Production Accountant |
Art | David Brace | Leadman |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Lighting | Patrick Reddish | Chief Lighting Technician |
Camera | Les Percy | Key Grip |
Camera | Gavin Alcott | Second Assistant Camera |
Directing | Dennis Maguire | First Assistant Director |
Lighting | Patrick Lennon | Rigging Gaffer |
Production | Melinda Jason | Executive Producer |
Crew | Gary Chandler | Post Production Supervisor |
Crew | Pat Morache | Scenic Artist |