Sicario - A bérgyilkos (2015)
Az emberrablási ügyekre specializálódott FBI ügynök, Kate Macy és csapata egy bevetés során falba temetett, rothadó hullákra bukkan a Diaz család házában. Kate-et ezután felkérik, hogy vegyen részt egy titkos akcióban az Egyesült Államok és Mexikó területén ténykedő hírhedt Diaz klán és vezetője, a véreskezű drogbáró elfogására. A klán a könyörtelen Sonora kartell tagja, A mexikói bűnbanda terjeszkedését egyre nehezebb megfékezni, a korrupcióban már több ügynök is érintett. Egy kolumbiai bérgyilkos, Alejandro és Matt Graver különleges ügynök vezetésével szigorúan titkos egység indul Ciudad Juarez felé. Az idealista Kate a csapat egyetlen nőtagjaként szintén velük tart, és hamarosan olyan véres háborúban találja magát, ahol az ellenfél semmilyen szabályt nem tisztel. Őrült gyilkosok és ártatlan emberek egyaránt áldozatul esnek a sötét, alvilági küzdelemnek, amelyben tiszta eszközökkel, úgy tűnik, lehetetlen igazságot szolgáltatni.
Director: Denis Villeneuve
Emily Blunt Kate Macer |
|
Benicio del Toro Alejandro Gillick |
|
Josh Brolin Matt Graver |
|
Victor Garber Dave Jennings |
|
Jon Bernthal Ted |
|
Daniel Kaluuya Reggie Wayne |
|
Jeffrey Donovan Steve Forsing |
|
Raoul Max Trujillo Rafael |
|
Julio Cesar Cedillo Fausto Alarcon |
|
Hank Rogerson Phil Coopers |
|
Bernardo P. Saracino Manuel Diaz |
|
Maximiliano Hernández Silvio |
|
Kevin Wiggins Burnett |
|
Edgar Arreola Guillermo |
|
Kim Larrichio Silvio's Wife |
|
Jesus Nevarez-Castillo Eliseo |
|
Dylan Kenin Delta Leader |
|
John Trejo Delta #2 |
|
Marty Lindsey SWAT Officer |
|
Alex Knight Coroner (Phoenix) |
|
Rio Alexander Phoenix Cop |
|
Eric Steinig Air Force MP |
|
Michael-David Aragon AIC Guard |
|
Vic Browder US Marshal |
|
Boots Southerland US Marshal Keith |
|
Adam Taylor US Marshal Kevin |
|
David Garver Bob Fisks |
|
Jesse Ramirez Migrant #1 |
|
James Espinoza Migrant #2 |
|
Arrazolo Migrant #3 |
|
Tomas Martinez Migrant #4 |
|
Alejandro Rodriguez Migrant #5 |
|
Jorge Rocha Fuentez Migrant #6 |
|
Johnny Palomarez Jr. Migrant #7 |
|
Eb Lottimer Bank Manager |
|
Matthew Tompkins Jessie Garza |
|
Michael Sheets Treasury Agent |
|
Sarah Minnich Reggie's Dance Partner |
|
Matthew Page Operator |
|
Lora Martinez-Cunningham Jacinta |
|
Julian Ortega Fausto's Son #1 |
|
Ian Posada Fausto's Son #2 |
|
Antonio Leyba Border Bandit #1 |
|
Frank Andrade Border Bandit #2 |
|
Juan Carlos Morales Border Bandit #3 |
|
Jesus Mayorga Border Bandit #4 |
|
Joseph P. Santillanes Homeland Security Officer |
|
Basil Iwanyk Sr. DEA Agent (Motel Room) |
|
Ivan Allen News Anchor |
|
John Burke Chandler News Reporter |
|
Tait Fletcher Soldier (uncredited) |
|
Cesar Miramontes Immigrant (uncredited) |
|
Johnny Otto SWAT Officer (uncredited) |
|
Eddie Perez Border Bandit (uncredited) |
|
Kaelee Vigil Immigrant Woman (uncredited) |
Camera | Roger Deakins | Director of Photography |
Camera | Roger Deakins | "A" Camera Operator |
Sound | Bub Asman | Sound Effects Editor |
Production | Francine Maisler | Casting |
Production | Edward McDonnell | Producer |
Costume & Make-Up | Renée April | Costume Design |
Art | Jan Pascale | Set Decoration |
Sound | Roland N. Thai | Sound Effects Editor |
Production | Susan McNamara | Unit Production Manager |
Production | Molly Smith | Producer |
Production | John H. Starke | Unit Production Manager |
Crew | Geo Corvera | Stunts |
Production | Basil Iwanyk | Producer |
Production | Basil Iwanyk | Executive Producer |
Production | Thad Luckinbill | Producer |
Crew | Keith Woulard | Stunt Coordinator |
Camera | Dylan Goss | Helicopter Camera |
Crew | Kurly Tlapoyawa | Stunts |
Art | Patrice Vermette | Production Design |
Sound | Jóhann Jóhannsson | Original Music Composer |
Directing | Denis Villeneuve | Director |
Crew | Jermaine Washington | Stunts |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Camera | Bruce Hamme | Dolly Grip |
Sound | Andrejs Prokopenko | Utility Sound |
Production | John McAlary | Casting Associate |
Crew | Mark Stefanich | Stunts |
Editing | Joe Walker | Editor |
Production | Stacy Perskie | Executive Producer |
Production | Stacy Perskie | Line Producer |
Directing | Stephanie Tull | Second Second Assistant Director |
Crew | Eddie Perez | Stunts |
Sound | Joseph S. DeBeasi | Music Editor |
Crew | Tait Fletcher | Stunts |
Crew | Alan D. Purwin | Pilot |
Crew | Damien Bray | Stunts |
Art | Paul D. Kelly | Supervising Art Director |
Writing | Taylor Sheridan | Writer |
Costume & Make-Up | Donald Mowat | Makeup Department Head |
Art | Terry Kempf | Construction Foreman |
Costume & Make-Up | Camille Argus | Costume Supervisor |
Art | Bjarne Sletteland | Art Direction |
Crew | Ed Duran | Stunts |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Claire Sandrin | Set Costumer |
Sound | Matthew Iadarola | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Reitz | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Ricardo Guillermo | Set Designer |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Sound | Alan Robert Murray | Supervising Sound Editor |
Sound | Tom Ozanich | Sound Designer |
Sound | Tom Ozanich | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Bill Holmquist | Construction Coordinator |
Visual Effects | Jean-Pierre Boies | Visual Effects Supervisor |
Art | Brent Rice | Leadman |
Camera | Richard Foreman Jr. | Still Photographer |
Visual Effects | Stan Blackwell | Special Effects Supervisor |
Crew | Brad Arensman | Post Production Supervisor |
Art | Sam Hudecki | Storyboard Artist |
Editing | Lisa Tutunjian | Digital Intermediate Editor |
Lighting | Chris Napolitano | Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Aura Sperling Pierce | Set Costumer |
Visual Effects | Louis Morin | Visual Effects Supervisor |
Sound | Curt Schulkey | Supervising ADR Editor |
Sound | Curt Schulkey | Supervising Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Corey Welk | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jennifer Gingery | Key Set Costumer |
Crew | Wolf Schneider | Unit Publicist |
Directing | Judi Townsend | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Jennifer Bell | Hair Department Head |
Sound | Ryan Young | ADR Recordist |
Crew | Tara Finegan | Executive Music Producer |
Sound | Jason King | Sound Effects Editor |
Sound | Kevin Murray | Assistant Sound Editor |
Editing | Robert E. Phillips | Digital Intermediate Producer |
Art | Keith Walters | Property Master |
Art | James Duddy | Set Dresser |
Crew | Patrick A. Reynolds Jr. | Transportation Coordinator |
Crew | Graham Elliott | Driver |
Crew | Stephen Oyoung | Stunts |
Costume & Make-Up | Bonnie Masoner | Makeup Artist |
Crew | Nico Woulard | Stunts |
Sound | Bradford Bell | Sound Mix Technician |
Costume & Make-Up | Megan Daum | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Cassidy Zachary | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Liz Pecos | Key Costumer |
Crew | Victor Winters-Junco | Stunts |
Production | Trent Luckinbill | Producer |
Production | Emma McGill | Associate Producer |
Production | Donald Sparks | Associate Producer |
Directing | Donald Sparks | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Donna Casey-Aira | Costumer |
Art | Edward McLoughlin | Set Decoration Buyer |
Crew | Ruben Rivera Laguna | Stunts |
Production | Marie A. Kohl | Casting Associate |
Crew | Darren Blumenthal | Executive Music Producer |
Lighting | Kevin J. Lang | Rigging Gaffer |
Crew | Ron Licari | Armorer |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Lighting | Charley Gilleran | Key Rigging Grip |
Sound | Jonathan Watkins | Music Supervisor |
Sound | William Sarokin | Sound Mixer |
Crew | Nick Brett | Stunts |
Directing | Ann Shimabukuro | Additional Second Assistant Director |
Production | Melissa Kostenbauder | Casting Associate |
Camera | Bela Trutz | Steadicam Operator |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Rachel Bris | Costumer |
Sound | Matthew E. Taylor | Dialogue Editor |
Editing | Javier Marcheselli | First Assistant Editor |
Art | Alanna Levy | Art Department Coordinator |
Visual Effects | Mario Fraser | Animation |
Visual Effects | Elaine Phaneuf | Animation |
Visual Effects | Jean-Francois Lafleur | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Sandra Germain | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Alexandre Lafortune | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Luis Montemayor | Visual Effects Supervisor |
Camera | Andy Harris | First Assistant "A" Camera |
Crew | Virginia Hopkins | Charge Scenic Artist |
Crew | Gino Woulard | Stunts |
Art | Derek Jensen | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Red Rose Connerty | Costumer |
Art | Aaron Morrison | Graphic Designer |
Lighting | Michael J. Schwartz | Best Boy Electric |
Art | Lance Cheatham | Set Dresser |
Camera | Jeff Bettis | Grip |
Camera | Lea E. Miller | Grip |
Costume & Make-Up | Wynema Chavez | Ager/Dyer |
Sound | Anthony Weeden | Orchestrator |
Sound | Anthony Weeden | Conductor |
Directing | Karen Davis | Second Assistant Director |
Camera | Mitch Lillain | Key Grip |
Crew | Trina Siopy | Stunts |
Lighting | Jeffrey Lamm | Rigging Grip |
Crew | Larry Nuñez | Stunts |
Crew | Christopher Parker | Utility Stunts |
Crew | Keenen Bray | Stunts |
Camera | Liza Bambenek | Second Assistant "A" Camera |
Production | Taylor Zea | Producer's Assistant |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Sound | Daniel Kresco | Scoring Mixer |
Sound | John Guentner | Foley Mixer |
Camera | Sean Wright | Grip |
Crew | Michael Hansen | Stunts |
Editing | Mitch Paulson | Digital Colorist |
Costume & Make-Up | Carmen L. Jones | Hairstylist |
Crew | Cannon Smith | Stunts |
Art | Joshua Story | Art Department Assistant |
Production | Elizabeth Gabel | Extras Casting |
Production | Jon Schumacher | Production Executive |
Camera | Paul Candrilli | Best Boy Grip |
Sound | Jason Patrick Collins | Boom Operator |
Crew | Matthew Lee Christmas | Stunts |
Crew | Lucas Leggio | Stunts |
Art | John C. Cameron | Assistant Property Master |
Camera | John Bonnin | Libra Head Technician |
Crew | Sean A. Rosales | Stunts |
Lighting | Dave Midthunder | Rigging Grip |
Crew | Carly Stucky | Stunts |
Visual Effects | Yanick Bourgie | Matte Painter |
Production | Jacob Uher | Payroll Accountant |
Camera | Quinn Grove | Best Boy Grip |
Production | Jerry Lee | Post Production Accountant |
Camera | Tobin Espeset | Grip |
Production | Kate Kelly | Production Coordinator |
Directing | Kevin Black | Second Second Assistant Director |
Lighting | Mike Lucero | Rigging Grip |
Crew | Chris Donaldson | Stunts |
Production | Yoni Liebling | Producer's Assistant |
Crew | Jared Meador | Driver |
Crew | David Noble | Stunts |
Crew | Jay Torrez | Stunts |
Art | Piero Spadaro | Set Dresser |
Camera | Nolan Rudi | Additional Second Assistant Camera |
Crew | Joshua Reynolds | Driver |
Crew | Mike Roybal | Driver |
Crew | Joel Wright | Driver |
Lighting | Justin P. Boyes | Rigging Grip |
Lighting | Tim Naylor | Rigging Grip |
Crew | Frank Eyers | Video Assist Operator |
Production | Rip Russell | First Assistant Accountant |
Camera | Trevor Murphy | Camera Loader |
Lighting | Matthew P. Debevec | Rigging Grip |
Crew | Nate Harris | Stunts |
Crew | Alan Shaterian | Actor's Assistant |
Costume & Make-Up | Christine Farnand | Costumer |
Crew | Kevin Landry | Production Controller |
Directing | Jai James | Second Second Assistant Director |
Camera | Giovanni Carranza | Camera Loader |
Crew | Anthony Wamego | Driver |
Production | Katherine Knox | Assistant Production Coordinator |
Crew | Gerald T. Bennett | Stunts |
Crew | Douglas Christian | Stunts |
Crew | Jessie Leigh | Stunts |
Crew | Joey Paz | Stunts |
Crew | Eric Rivera | Transportation Captain |
Directing | Eric Calatayud | Second Second Assistant Director |