Vaiana (2016)
KalandVígjátékCsaládiAnimációs
Háromezer évvel ezelőtt a világ legjobb tengerészei keresztülhajóztak a Csendes-óceánon, és felfedezték Óceánia számos szigetét. Azonban ezután ezer évig nem utaztak ismét, és senki sem tudja, miért. Vaiana egy kalandvágyó tini, aki vakmerő küldetésre indul, hogy megmentse népét. Útja során találkozik az egykoron hatalmas félistenként tisztelt Mauival, aki szárnyai alá veszi a lányt, hogy igazi felfedezőt faragjon belőle. Együtt vágnak neki a nyílt óceánnak, az út pedig nem szűkölködik az eseményekben. Hatalmas szörnyekkel és elképesztő veszélyekkel szállnak szembe, s közben Vaiana teljesíti ősei küldetését és felfedezi azt, amit a legjobban keresett: saját magát.
Directors:
Ron Clements, John Musker.
Writer:
Jared Bush
Auli'i Cravalho Moana (voice) |
|
Dwayne Johnson Maui (voice) |
|
Rachel House Gramma Tala (voice) |
|
Temuera Morrison Chief Tui (voice) |
|
Jemaine Clement Tamatoa (voice) |
|
Nicole Scherzinger Sina (voice) |
|
Alan Tudyk Heihei / Villager #3 (voice) |
|
Louise Bush Toddler Moana (voice) |
|
Oscar Kightley Fisherman (voice) |
|
Troy Polamalu Villager #1 (voice) |
|
Puanani Cravalho Villager #2 (voice) |
|
Lin-Manuel Miranda Additional Voices (voice) |
|
Christopher Jackson Chief Tui (singing voice) (uncredited) |
Production | John Lasseter | Executive Producer |
Sound | Doc Kane | ADR & Dubbing |
Sound | Mark Mancina | Original Music Composer |
Sound | Mark Mancina | Songs |
Directing | Ron Clements | Director |
Writing | Ron Clements | Story |
Directing | John Musker | Director |
Writing | John Musker | Story |
Sound | Lynn Sable | First Assistant Sound Editor |
Crew | Taika Waititi | Thanks |
Art | Ian Gooding | Production Design |
Visual Effects | Dan Cooper | Visual Development |
Sound | Dave Metzger | Orchestrator |
Visual Effects | Eric Goldberg | Animation Supervisor |
Writing | Chris Williams | Story |
Directing | Chris Williams | Co-Director |
Sound | Greg Crawford | ADR & Dubbing |
Sound | Shelley Roden | Foley |
Sound | David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Ryan Gilleland | Production Manager |
Production | Jamie Sparer Roberts | Casting |
Art | Andy Harkness | Art Direction |
Production | Terri Douglas | ADR Voice Casting |
Writing | Don Hall | Story |
Directing | Don Hall | Co-Director |
Visual Effects | Andrew Lawson | Animation |
Editing | Jeff Draheim | Editor |
Sound | George Doering | Musician |
Visual Effects | Seung-hyuk Kim | VFX Artist |
Visual Effects | Shaofu Zhang | Animation |
Sound | Cameron Patrick | Musician |
Sound | John Roesch | Foley |
Production | Osnat Shurer | Producer |
Lighting | Alexandre Cazals | Lighting Artist |
Visual Effects | Manuel Arenas | Visual Development |
Lighting | Ellen Poon | Lighting Artist |
Crew | Ellen Poon | Compositors |
Production | Christina Asher | Location Casting |
Sound | Lin-Manuel Miranda | Songs |
Visual Effects | David Lisbe | Animation |
Visual Effects | Zach Parrish | Animation |
Crew | Caitlin Singer | Actor's Assistant |
Writing | Pamela Ribon | Story |
Writing | Jared Bush | Screenplay |
Sound | Earl Ghaffari | Music Editor |
Production | Caitlin Coons | Production Coordinator |
Sound | Lee Gilmore | Sound Effects Editor |
Sound | Tim Nielsen | Sound Designer |
Sound | Tim Nielsen | Supervising Sound Editor |
Sound | Daniel Pinder | Music Editor |
Sound | Pascal Garneau | Sound Effects Editor |
Lighting | Diana J. Zeng | Lighting Artist |
Crew | Stephen Urata | Mix Technician |
Visual Effects | Bert Klein | Animation |
Visual Effects | Anthony DeRosa | Animation |
Visual Effects | James Finn | Visual Development |
Art | Barry Atkinson | Background Designer |
Visual Effects | Kevin MacLean | Animation |
Visual Effects | Mitja Rabar | Animation |
Visual Effects | Vitor Vilela | Animation |
Visual Effects | Amanda ZIma | Fix Animator |
Visual Effects | Mack Kablan | Animation Supervisor |
Visual Effects | Valentín Amador | Animation |
Visual Effects | Kyle Odermatt | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Mario Furmanczyk | Animation |
Visual Effects | Hyun-min Lee | Animation |
Lighting | Stephen Null | Lighting Artist |
Visual Effects | Dave Hardin | Animation |
Visual Effects | Morgan R. Kelly | Animation |
Lighting | Olun Riley | Lighting Artist |
Production | Bérénice Robinson | Executive In Charge Of Post Production |
Production | James E. Hasman | Production Supervisor |
Production | Christopher Kracker | Production Supervisor |
Production | Kristin Leigh Yadamec | Production Supervisor |
Production | Simon Ward | Casting Assistant |
Production | Leah Latham | Production Supervisor |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Crew | Dominick Certo | Temp Music Editor |
Sound | Jonathan Borland | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Jacob Frey | Animation |
Crew | Adolph Lusinsky | Lighting Camera |
Crew | Hank Driskill | Technical Supervisor |
Crew | Della Saba | Thanks |
Visual Effects | Ryan Lang | Visual Development |
Lighting | Robert L. Miles | Lighting Artist |
Lighting | Chris Springfield | Lighting Supervisor |
Visual Effects | Jin Kim | Character Designer |
Directing | Rob Dressel | Layout |
Lighting | Wally Schaab | Lighting Artist |
Crew | Eliot Milbourn | Telecine Colorist |
Sound | Opetaia Foa'i | Songs |
Writing | Aaron Kandell | Story |
Writing | Jordan Kandell | Story |
Production | Rachel Sutton | Location Casting |
Visual Effects | Adam Green | Animation Supervisor |
Visual Effects | Jennifer Hager | Animation Supervisor |
Visual Effects | Daniel Klug | Animation Supervisor |
Visual Effects | Malcon Pierce | Animation Supervisor |
Visual Effects | Mark Empey | Animation Supervisor |
Production | Sarah Raoufpur | Casting Associate |
Lighting | Nathan Meade | Gaffer |
Sound | James Thatcher | Musician |
Production | Nicole P. Hearon | Production Manager |
Production | Nicole P. Hearon | Associate Producer |
Production | Marisa X. Castro | Production Supervisor |
Production | Kelly Eisert | Production Supervisor |
Production | Charlyn Go-Giampa | Production Supervisor |
Production | Stephanie Hachem | Production Supervisor |
Production | Brandon Holmes | Production Supervisor |
Production | Mayka Mei | Production Supervisor |
Production | Ruth Strother | Production Supervisor |
Visual Effects | James Woods | Character Designer |
Sound | Kevin Connolly | Musician |
Visual Effects | Doug Bennett | Animation |
Visual Effects | Renato Dos Anjos | Animation |
Visual Effects | Mark Mitchell | Animation |
Visual Effects | Wayne Unten | Animation |
Lighting | Mohit Kallianpur | Lighting Artist |
Visual Effects | Chad Stubblefield | Character Modelling Supervisor |
Visual Effects | Darrin Butters | Animation |
Visual Effects | Youngjae Choi | Animation |
Visual Effects | Chadd Ferron | Animation |
Visual Effects | Hyrum Virl Osmond | Head of Animation |
Visual Effects | Amy Lawson Smeed | Animation Director |
Sound | Paul S. Henning | Musician |
Sound | Andrew Synowiec | Musician |
Sound | Wade Culbreath | Musician |
Production | Fiona Collins | Location Casting |
Lighting | Katherine Ipjian | Lighting Artist |
Lighting | Jongo | Lighting Artist |
Production | Nicholas Russell | Production Supervisor |
Crew | David Okey | Post Production Supervisor |
Crew | Carrie Perry | Schedule Coordinator |
Lighting | Elizabeth Willy | Lighting Artist |
Crew | Elizabeth Willy | Compositors |
Lighting | Ka Yaw Tan | Lighting Artist |
Lighting | Chadwick Orr | Lighting Artist |
Lighting | Jorge Obregon | Lighting Artist |
Lighting | Derek Nelson | Lighting Artist |
Lighting | Jonathan Navarro | Lighting Artist |
Lighting | Angela McBride | Lighting Artist |
Lighting | Roger Lee | Lighting Artist |
Crew | Roger Lee | Compositors |
Lighting | Kelly Kin | Lighting Artist |
Lighting | Jeff Gipson | Lighting Artist |
Lighting | Kaori Doi | Lighting Artist |
Crew | Kaori Doi | Compositors |
Lighting | Justin Dobies | Lighting Artist |
Lighting | Ryan DeYoung | Lighting Artist |
Lighting | Gregory Culp | Lighting Supervisor |
Visual Effects | Nathan Engelhardt | Animation |
Visual Effects | Kira Lehtomaki | Animation |
Visual Effects | Chad Sellers | Animation |
Visual Effects | Robert Christian Huth | Animation |
Crew | Ricky Arietta | Software Engineer |
Visual Effects | Alberto Abril | Animation |
Visual Effects | Abraham Aguilar | Animation |
Visual Effects | Tony Bonilla | Animation |
Visual Effects | Tony Chau | Animation |
Visual Effects | Andrew Chesworth | Animation |
Visual Effects | Trent Correy | Animation |
Visual Effects | Patrick Danaher | Animation |
Visual Effects | Marat Davletshin | Animation |
Visual Effects | Riannon Delanoy | Animation |
Visual Effects | Jeffrey Engel | Animation |
Visual Effects | Isaak Fernandez | Animation |
Visual Effects | Jason Figliozzi | Animation |
Visual Effects | Andrew Ford | Animation |
Visual Effects | Michael Franceschi | Animation |
Visual Effects | Derek Friesenborg | Animation |
Visual Effects | Jorge García | Animation |
Visual Effects | Ryan Hobbiebrunken | Animation |
Visual Effects | Jackie Koehler | Animation |
Visual Effects | Kelly McClanahan | Animation |
Visual Effects | Matthew Meyer | Animation |
Visual Effects | Nicolas Prothais | Animation |
Visual Effects | Ryan Page | Animation |
Visual Effects | Joel Reid | Animation |
Visual Effects | Brian D. Scott | Animation |
Visual Effects | Benson Shum | Animation |
Visual Effects | Justin Sklar | Animation |
Visual Effects | David Stodolny | Animation |
Visual Effects | Wes Storhoff | Animation |
Visual Effects | Philip To | Animation |
Visual Effects | Amanda Wagner | Animation |
Visual Effects | Justin Weber | Animation |
Visual Effects | Geoff Wheeler | Animation |
Visual Effects | Michael Woodside | Animation |
Visual Effects | Nara Youn | Animation |
Visual Effects | Jorge Ruiz | Animation |
Visual Effects | Minor Gaytan | Animation |
Editing | Adam DesCombes | Assistant Editor |
Production | Tom Body | Finance |
Production | Frank William Knittel | Finance |
Production | Linda Y. Matsuoka | Finance |
Lighting | Amol Sathe | Lighting Artist |
Lighting | Mark Siegel | Lighting Artist |
Sound | Karl Vincent | Musician |
Crew | Katie Amanek | Other |
Production | Nicholas Ellingsworth | Production Coordinator |
Production | Derek Manzella | Production Coordinator |
Crew | Garret Sakura | Software Engineer |
Crew | Joanna Zeta | Software Engineer |
Crew | Ralf Habel | Software Engineer |
Crew | Peter Kutz | Software Engineer |
Crew | Kimberly M. Rios | Systems Administrators & Support |
Crew | Tommy Holmes | Temp Music Editor |
Visual Effects | Joey Brown | Animation |
Visual Effects | Rastko Stefanovic | Animation |
Editing | Brian Millman | Assistant Editor |
Crew | Rosie Wacha | Software Engineer |
Crew | Graham B. Whitted IV | Software Engineer |
Production | Julie Baner | Production Supervisor |
Production | Steph Gortz | Production Supervisor |
Production | Laura M. Meredith | Production Coordinator |
Sound | Serena McKinney | Musician |
Visual Effects | Brien Hindman | Visual Effects |
Lighting | Katie Reihman | Lighting Artist |
Editing | Anthony Durazzo | Associate Editor |
Visual Effects | Chris Carignan | VFX Artist |
Visual Effects | Hendrik Panz | VFX Artist |
Visual Effects | Alexey Stomakhin | VFX Artist |
Visual Effects | Zubin Wadia | VFX Artist |
Visual Effects | Mir Z. Ali | VFX Artist |
Sound | J.D. Aguilar | Conductor |
Sound | Sam Kriger | Vocal Coach |
Lighting | Jennifer Yu | Lighting Supervisor |
Production | Yvett Merino Flores | Production Manager |
Visual Effects | Salem Arfaoui | Animation |
Editing | Karen A. White | Associate Editor |
Lighting | Corey Butler | Lighting Supervisor |
Production | Melissa Genoshe | Production Coordinator |
Crew | Greg Loskorn | Score Engineer |
Visual Effects | Peter DeMund | VFX Artist |
Visual Effects | Christopher Hendryx | VFX Artist |
Visual Effects | Zhang Xiao | VFX Artist |
Sound | Tom Pigott-Smith | Musician |
Production | Scott Sakamoto | Production Supervisor |
Crew | Mona Shokrai | Legal Services |
Sound | David Boucher | Scoring Mixer |
Crew | Kathleen M. Mullin | Thanks |
Production | Asolelei To'alepai | Location Casting |
Crew | Ray Gordon II | Actor's Assistant |
Crew | Doug Brunswick | Legal Services |
Crew | Don Welty | Legal Services |
Crew | Far Jangtrakool | Software Engineer |
Visual Effects | Neysa Bove | Visual Development |
Visual Effects | Mehrdad Isvandi | Visual Development |
Crew | Igelese Ete | Additional Music |
Crew | Pasifika Voices | Additional Music |
Crew | Marlon Espino | Additional Music |
Visual Effects | Brendan Gottlieb | Fix Animator |
Visual Effects | Boris Maras | Fix Animator |
Visual Effects | Reece Porter | Fix Animator |
Visual Effects | Elena Volk | Fix Animator |
Production | Danielle Beverson | Production Coordinator |
Crew | Liz Marston | Mix Technician |
Crew | Yining Karl Li | Software Engineer |
Visual Effects | Marc Henry Bryant | Visual Effects |
Crew | Matt Watson | Systems Administrators & Support |
Lighting | Ayman Akoshali | Lighting Artist |
Lighting | Sung Joon Bae | Lighting Artist |
Lighting | Bryan Locantore | Lighting Artist |
Lighting | Andy Wu | Lighting Artist |
Lighting | Alina Zepeda | Lighting Artist |
Lighting | Nasheet Zaman | Lighting Artist |
Production | Louis Chieng | Finance |
Production | Jasmine Gonzalez | Production Coordinator |
Production | Kit Turley | Production Coordinator |
Sound | Paul McGrath | ADR & Dubbing |
Sound | Marc Daniel Nelson | Music Editor |
Visual Effects | Andrew Feliciano | Animation |
Visual Effects | Ivan Oviedo | Animation |
Visual Effects | John Kosnik | Visual Effects |
Visual Effects | Nikki Mull | Visual Effects |
Visual Effects | Matt Schiller | Visual Effects |
Visual Effects | Joël Einhorn | VFX Artist |
Visual Effects | Aaron James McComas | VFX Artist |
Visual Effects | Yorie Kumalasari | VFX Artist |
Visual Effects | Alex Moaveni | VFX Artist |
Visual Effects | Hiroaki Narita | VFX Artist |
Visual Effects | Rattanin Sirinaruemarn | VFX Artist |
Visual Effects | Le Joyce Tong | VFX Artist |
Visual Effects | Cong Wang | VFX Artist |
Sound | Daniel Wehr | Music Sound Design and Processing |
Sound | Olivia Foa'i | Songs |
Writing | David G. Derrick Jr. | Story Artist |