Terminátor 2. - Az ítélet napja

Azonos gyártmány. Azonos modell. Új küldetés.

Terminátor 2. - Az ítélet napja (1991)

AkcióThrillerSci-Fi

Mivel a jövőből érkezett emberszerű robot nem tudta feladatát végrehajtani (megölni a nőt, akinek fia majdan a gép elleni háború vezetője lesz), 1991-ben újabb, még félelmetesebb alakváltó halálosztó érkezik. A jövő emberi ellenállási mozgalmának vezére - a jelenben még kisfiú - élete veszélyben van. A múltba visszaküldött harci robot szinte legyőzhetetlen, ám az előző terminátor hasonmása vigyáz a fiúra.

Director: James Cameron

Release Date: 1991-07-03
Status: Released
Run time: 137 min / 2:17
Budget: $102,000,000
Revenue: $520,000,000
Production Companies : T2 Productions, Lightstorm Entertainment, Pacific Western, Carolco Pictures, TriStar Pictures, StudioCanal
Production Country: United States of America

IMDB


Casts

Arnold Schwarzenegger
The Terminator
Linda Hamilton
Sarah Connor
Edward Furlong
John Connor
Robert Patrick
T-1000
Earl Boen
Dr. Peter Silberman
Joe Morton
Dr. Miles Bennett Dyson
S. Epatha Merkerson
Tarissa Dyson
Castulo Guerra
Enrique Salceda
Danny Cooksey
Tim
Jenette Goldstein
Janelle Voight
Xander Berkeley
Todd Voight
Leslie Hamilton Gearren
Twin Sarah
Ken Gibbel
Douglas
Robert Winley
Cigar Biker
Pete Schrum
Lloyd
Shane Wilder
Trucker
Michael Edwards
Old John Connor
Jared Lounsbery
Kid
Casey Chavez
Kid
Ennalls Berl
Bryant
Don Lake
Mossberg
Richard Vidan
Weatherby
Tom McDonald
Cop
Jim Palmer
Jock
Gerard G. Williams
Jock
Gwenda Deacon
Night Nurse
Don Stanton
Lewis the Guard
Dan Stanton
Lewis as T-1000
Colin Patrick Lynch
Attendant
Noel Evangelisti
Hospital Guard
Nikki Cox
Girl
Lisa Brinegar
Girl
DeVaughn Nixon
Danny Dyson
Tony Simotes
Vault Guard
Diane Rodriguez
Jolanda Salceda
Dalton Abbott
Infant John Connor
Ron Young
Pool Cue Biker
Charles Robert Brown
Tattoo Biker
Abdul Salaam El Razzac
Gibbons
Mike Muscat
Moshier
Dean Norris
SWAT Team Leader
Charles A. Tamburro
Police Chopper Pilot
J. Rob Jordan
Pickup Truck Driver
Terrence Evans
Tanker Truck Driver
Denney Pierce
Burly Attendant
Mark Christopher Lawrence
Burly Attendant
Pat Kouri
SWAT Leader
Van Ling
Cyberdyne Tech
Martin DeLuca
Cyberdyne Tech (uncredited)
Joel Kramer
Male Nurse (uncredited)
Richard Ruskin
Frisbee Player (uncredited)
Scott Shaw
Cyberdyne Tech (uncredited)
Sven-Ole Thorsen
Mall Security Guard (uncredited)
Randy Walker
SWAT Officer (uncredited)
William Wisher Jr.
Galleria Photographer / Cop (uncredited)
Dalton Hamilton
Baby John Connor (uncredited)
Nancy Fish
Roadside Window Woman (Special Edition Restoration) (uncredited)

Crew

Editing Dody Dorn Additional Editing
Art John M. Dwyer Set Decoration
Production Gale Anne Hurd Executive Producer
Editing Mark Goldblatt Editor
Sound Christopher Boyes Foley Recordist
Production Mali Finn Casting
Sound Gary Rydstrom Sound Editor
Directing James Cameron Director
Production James Cameron Producer
Writing James Cameron Writer
Writing William Wisher Jr. Writer
Sound Brad Fiedel Original Music Composer
Camera Adam Greenberg Director of Photography
Lighting Steven C. McGee Best Boy Electric
Production B.J. Rack Co-Producer
Production Stephanie Austin Co-Producer
Editing Richard A. Harris Editor
Production Mario Kassar Executive Producer
Editing Conrad Buff IV Editor
Art Joseph P. Lucky Art Direction
Costume & Make-Up Marlene Stewart Costume Design
Costume & Make-Up Ed French Makeup Artist
Sound Nicholas R. Allen Boom Operator
Sound Gloria S. Borders Supervising Sound Editor
Sound Gloria S. Borders Sound Supervisor
Visual Effects Dennis Muren Visual Effects
Visual Effects Dennis Muren Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Jeff Dawn Makeup Artist
Sound Tom Johnson Sound Designer
Sound Tom Johnson Sound Re-Recording Mixer
Visual Effects Jim May Visual Effects Assistant Editor
Sound Richard Hymns Sound Effects Editor
Editing Caroline Ross First Assistant Editor
Visual Effects Andrew Schmidt Animation
Sound Dennie Thorpe Foley Artist
Sound Tim Holland Sound Effects Editor
Production Lisa Dennis Executive Assistant
Art Joseph C. Nemec III Production Design
Sound Teresa Eckton Sound Effects Editor
Crew Joel Kramer Stunt Coordinator
Sound Sandina Bailo-Lape Foley Editor
Crew Thomas L. Fisher Special Effects Coordinator
Crew Charles A. Tamburro Aerial Coordinator
Camera J. Michael Muro Steadicam Operator
Art George Jenson Production Illustrator
Art Charles William Breen Assistant Art Director
Production Emily Schweber Casting Associate
Costume & Make-Up Steve LaPorte Makeup Artist
Production Abra Edelman Casting
Visual Effects Van Ling Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Robert L. Stevenson Hairstylist
Camera Michael St. Hilaire Camera Operator
Camera Don E. FauntLeRoy Camera Operator
Visual Effects Alison Savitch Visual Effects Producer
Visual Effects John Bruno Visual Effects Designer
Production Ed Jones Executive In Charge Of Post Production
Crew Stan Winston Makeup Effects
Crew Glenn R. Wilder Stunts
Camera Christopher Duddy Camera Technician
Camera Mike Benson Camera Operator
Visual Effects Janet Healy Visual Effects Producer
Production Jim Morris Executive In Charge Of Production
Art Steve Burg Concept Artist
Directing Gary Davis Second Unit Director
Production Robert Foulkes Assistant Location Manager
Crew Dick Ziker Stunts
Art Charles Stewart Property Master
Sound Phil Benson Sound Assistant
Crew Knox White Cableman
Camera Robert Gray Key Grip
Lighting Sal Orefice Chief Lighting Technician
Crew Debbie Evans Stunt Double
Costume & Make-Up Bruce R. Hogard Costume Supervisor
Costume & Make-Up Dawn Y. Line Set Costumer
Art Steve Callas Construction Coordinator
Directing Trudy Ramirez Script Supervisor
Camera David L. Butler Aerial Director of Photography
Crew Scott R. Fisher Special Effects Assistant
Art Barton M. Susman Leadman
Sound Gwendolyn Yates Whittle Dialogue Editor
Camera Merie Weismiller Wallace Additional Still Photographer
Sound Ethan van der Ryn Sound Effects Editor
Crew Miller Drake Visual Effects Editor
Visual Effects Leslie Huntley Visual Effects Producer
Production Paul Cruz Casting
Visual Effects Joe Viskocil Pyrotechnic Supervisor
Visual Effects Joe Viskocil Special Effects Supervisor
Camera Paul C. Babin Additional Camera
Lighting George S. Neil Gaffer
Camera Zade Rosenthal Still Photographer
Sound Ewa Sztompke Dialogue Editor
Crew Michael Gleason Visual Effects Editor
Sound Ken Fischer Sound Effects Editor
Crew Stuart Robertson Digital Supervisor
Sound Dan Garde Music Editor
Costume & Make-Up Peter Tothpal Key Hair Stylist
Art Carla S. Nemec Art Department Coordinator
Sound Marian Wilde Foley Editor
Sound Barbara McBane ADR Editor
Visual Effects Gene Warren Jr. Visual Effects Supervisor
Sound E. Larry Oatfield Sound Effects Editor
Production Crystal Dowd Post Production Coordinator
Sound Stacey A. Foiles Dialogue Editor
Sound Kevin Rose-Williams Sound
Sound Michele Perrone ADR Editor
Crew Gene R. Johnson Transportation Coordinator
Sound Diana Pellegrini Foley Editor
Visual Effects Rustin Devendorf Stereoscopic Technical Director
Editing Reginald Harber Jr. Stereoscopic Editor
Crew Pamela Easley Post Production Supervisor
Costume & Make-Up Greg Hall Set Costumer
Lighting Kevin J. Lang Rigging Gaffer
Sound Sara Bolder Dialogue Editor
Sound Lee Orloff Sound Mixer
Art Bill 'Kauhane' Hoyt Standby Painter
Editing Skip Kimball Digital Intermediate Colorist
Sound Allan K. Rosen Supervising Music Editor
Camera Scott M. Robinson Key Grip
Sound Paige Sartorius Dialogue Editor
Crew Peter Flynn Propmaker
Sound Tim Boyle Scoring Mixer
Sound John Rotondi Sound Engineer
Visual Effects Tom Bertino Roto Supervisor
Camera Stephen Sfetku Camera Loader
Production Pam Kaye Production Accountant
Art Phillip Norwood Storyboard Artist
Crew Steve Bonner Picture Car Coordinator
Crew Harry Lu Weapons Master
Editing Jane Kass First Assistant Editor
Directing J. Michael Haynie First Assistant Director
Costume & Make-Up Craig Baron Set Dressing Artist
Lighting James M. Cox Electrician
Art James Marlowe Location Scout
Visual Effects Larry Arpin Additional Visual Effects
Sound C.J. Appel ADR Editor
Production Trey Batchelor Key Production Assistant
Crew Robert Hutchins Pyrotechnician
Visual Effects Richard Kilroy Matte Painter
Crew John Moy Craft Service
Lighting Gary Tandrow Chief Lighting Technician
Art Carole Lee Cole Set Designer
Visual Effects Gail Currey Visual Effects Coordinator
Camera Donald L. Hartley Dolly Grip
Lighting Rodney Veto Rigging Grip
Art Duncan Kennedy Art Department Assistant
Art Dan Frye Sculptor
Camera Michael A. FauntLeRoy First Assistant Camera
Camera Richard Crompton Grip
Crew George Grenier Driver
Crew Marty Shindler Executive in Charge of Finance
Crew Joseph Berger-Davis Post Production Assistant
Crew Maryellen Aviano Stand In
Production Dirk Petersmann Unit Production Manager
Crew Bobby Aldridge Utility Stunts
Crew Rick Dungan Video Assist Operator
Editing Arthur Tostado Color Timer
Production Stephen C. Dawson Location Manager
Production Beth Block Production Coordinator
Production Steve Newman Publicist
Crew Doug Chiang Visual Effects Art Director
Visual Effects Geoff Campbell CG Animator
Visual Effects Andrew Kennedy VFX Artist
Crew Bob Ahmanson Special Effects Technician
Production Scott Beverly Production Assistant
Directing Dustin Bernard Second Assistant Director
Production Dean Wright Assistant Production Coordinator
Production Denyse Rossi Payroll Accountant
Editing Roberto McGrath Negative Cutter
Art Linda Waxman Assistant Property Master
Camera Rick Rader Best Boy Grip
Directing Xochi Blymyer Second Second Assistant Director
Visual Effects Tim Scannell Rotoscoping Artist
Art David Russell Conceptual Illustrator
Art Paul Olsen Graphic Designer
Camera Gavin Alcott Second Assistant Camera
Production Marc Cohen Location Assistant
Crew Michael Albanese Technical Advisor

Similar Movies