A Lego-kaland 2. (2019)
AkcióKalandAnimációsVígjátékCsaládi
Emmet és Lucy egy apokaliptikus kockavilágban élnek, ahol semmi sem olyan szipi-szuper, mint korábban volt. Ráadásul a körülmények tovább romlanak, amikor egy idegen űrhajó elrabolja a Lego-világ harcosait. Hőseink nem maradhatnak tétlenek, úgy döntenek, megmentik társaikat. Ehhez első lépésként egy űrhajót kell építeniük...
Director:
Mike Mitchell
Writers:
Phil Lord, Christopher Miller.
Chris Pratt Emmet Brickowski / Rex Dangervest (voice) |
|
Elizabeth Banks Wyldstyle / Lucy (voice) |
|
Will Arnett Batman (voice) |
|
Tiffany Haddish Queen Watevra Wa'Nabi (voice) |
|
Stephanie Beatriz General Mayhem / Sweet Mayhem (voice) |
|
Alison Brie Unikitty / Ultrakatty (voice) |
|
Nick Offerman MetalBeard (voice) |
|
Charlie Day Benny (voice) |
|
Maya Rudolph Mom |
|
Will Ferrell President Business / Dad |
|
Jadon Sand Finn |
|
Brooklynn Prince Bianca |
|
Channing Tatum Superman (voice) |
|
Jonah Hill Green Lantern (voice) |
|
Richard Ayoade Ice Cream Cone (voice) |
|
Ben Schwartz Banarnar (voice) |
|
Noel Fielding Balthazar (voice) |
|
Jason Momoa Aquaman (voice) |
|
Cobie Smulders Wonder Woman (voice) |
|
Ike Barinholtz Lex Luthor (voice) |
|
Ralph Fiennes Alfred Pennyworth (voice) |
|
Will Forte Abraham Lincoln (voice) |
|
Jimmy O. Yang Enthusiastic Zebra (voice) |
|
Jorma Taccone Larry Poppins (voice) |
|
Bruce Willis Bruce Willis (voice) |
|
Gary Payton Gary Payton (voice) |
|
Sheryl Swoopes Sheryl Swoopes (voice) |
|
Todd Hansen Gandalf / Swamp Creature (voice) |
|
Doug Nicholas Surfer Dave / Chainsaw Dave / Purgatory Dave (voice) |
|
Liam Knight Duplo / Heart / Star / Sewer Babies (voice) |
|
Emmett Mitchell Duplo / Duplo Foreman / Duplo Wonder Woman (voice) |
|
Sawyer D. Jones Duplo / Heart / Star (voice) |
|
Graham Miller Duplo / Young Finn |
|
Cora Miller Duplo / Star (voice) |
|
Ollie Mitchell Duplo (voice) |
|
Mike Mitchell Various Characters (voice) |
|
Christopher Miller Horse / Chocolate Bar / Plantimals / Paper Boy / Chad (voice) |
|
Margot Rubin Various Characters (voice) |
|
Emily Nordwind Cleopatra (voice) |
|
Chris McKay Larry the Barista (voice) |
|
Trisha Gum Velma (voice) |
|
Ryan Halprin Dolphin Clock / Apocalypseburg Citizen (voice) |
|
Lauren White Apocalypseburg Citizen (voice) |
Writing | Bob Kane | Characters |
Sound | Mark Mothersbaugh | Original Music Composer |
Production | Michael Uslan | Executive Producer |
Production | Mary Hidalgo | Casting |
Visual Effects | Luke Emrose | Visual Effects |
Writing | Jerry Siegel | Characters |
Writing | Joe Shuster | Characters |
Production | Roy Lee | Producer |
Production | Greg Silverman | Production Executive |
Crew | Nicholas Stoller | Creative Consultant |
Crew | Glenn Ficarra | Creative Consultant |
Crew | John Requa | Creative Consultant |
Editing | Clare Knight | Editor |
Directing | Mike Mitchell | Director |
Production | Dan Lin | Producer |
Production | Christopher DeFaria | Production Executive |
Production | Jinko Gotoh | Producer |
Crew | Jared Stern | Creative Consultant |
Writing | Phil Lord | Screenplay |
Production | Phil Lord | Producer |
Writing | Phil Lord | Story |
Production | Jill Wilfert | Executive Producer |
Production | Chris McKay | Executive Producer |
Writing | Christopher Miller | Screenplay |
Production | Christopher Miller | Producer |
Writing | Christopher Miller | Story |
Writing | Bill Finger | Characters |
Production | Zareh Nalbandian | Executive Producer |
Production | Jon Burton | Co-Producer |
Production | Stacy Ekstein | Line Producer |
Writing | William Moulton Marston | Characters |
Sound | Jon Lajoie | Songs |
Production | Keith Malone | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Caroline Cranstoun | Costume Design |
Writing | Craig Berry | Head of Story |
Sound | Erik Aadahl | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Naomi Bakstad | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Heiko von Drengenberg | Animation |
Art | Kristen Anderson | Art Direction |
Art | Nick Dudar | Art Direction |
Production | Timothy Jason Smith | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Anne Carroll | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Trisha Gum | Animation Director |
Sound | Kier Lehman | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Jorjee Douglass | Makeup Artist |
Art | Yeva McCloskey | Art Direction |
Production | Ryan Halprin | Executive Producer |
Crew | Michelle Morgan | Creative Consultant |
Production | Will Allegra | Executive Producer |
Production | Matthew Ashton | Executive Producer |
Production | Courtenay Valenti | Production Executive |
Editing | Emma Marie DuPell | Assistant Editor |
Production | Sharon Taylor | Co-Producer |
Production | Sharon Taylor | General Manager |
Visual Effects | Sebastian Ampuero | Visual Effects |
Visual Effects | Elana Andersen | Visual Effects |
Visual Effects | Garry Baker | Visual Effects |
Visual Effects | James Bishop | Visual Effects |
Visual Effects | Rosalynd Clarke | Visual Effects |
Visual Effects | Drew Collins | Visual Effects |
Visual Effects | Shane Goddard | Visual Effects |
Visual Effects | Samson Heffernan | Visual Effects |
Visual Effects | Steven Lees-Smith | Visual Effects |
Visual Effects | Josh Lewis | Visual Effects |
Visual Effects | Daniel Lopez | Visual Effects |
Visual Effects | Patrick Madden | Visual Effects |
Visual Effects | Kevin Ng | Visual Effects |
Visual Effects | Eugene Purugganan | Visual Effects |
Visual Effects | Shayne Rodway | Visual Effects |
Visual Effects | Grant Street | Visual Effects |
Visual Effects | César Sáez | Visual Effects |
Visual Effects | Mark Theriault | Visual Effects |
Visual Effects | Radu Vintila | Visual Effects |
Visual Effects | Jeremy Webber | Visual Effects |
Visual Effects | Daniel Powter | Visual Effects |
Visual Effects | Emily Dean | Animation |
Visual Effects | Nathan Fitzgerald | Animation |
Visual Effects | Sasha Schotzko-Harris | Animation |
Costume & Make-Up | Megan Harkness | Makeup Artist |
Writing | Matthew Fogel | Story |
Art | Patrick Marc Hanenberger | Production Design |
Production | Kristen Murtha | Co-Producer |
Visual Effects | David Burgess | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Lilia Afsahi | Hairstylist |
Production | Rebecca Karch Tomlinson | Associate Producer |
Sound | Margot Rubin | Recording Supervision |
Costume & Make-Up | Joe Kucharski | Costume Design |
Sound | Alan Tyler | Scoring Mixer |
Crew | Alan Tyler | Additional Music |
Production | Chris Leahy | Executive Producer |
Editing | Leah Stipic | Assistant Editor |