Flash – A Villám (2023)
Világok ütköznek össze, amikor a szupergyorsnál is gyorsabb Barry (Ezra Miller) arra használja a szupererejét, hogy visszafusson a múltba – reméli, hogy ha ott változtat, a jelen is más lesz. Csak a családja sorsát akarja jobbá tenni, a szülein szeretne segíteni, de sajnos, megtörténik, amiért nekirugaszkodott: megváltoztatja a jelent. Egy újfajta valóság csapdájába esik. Ebben Zod tábornok visszatér, és a Föld elpusztításával fenyeget, de nincsenek szuperhősök, akik az emberiség segítségére siethetnének. Ha meg akarja menteni a világot, amiben élt, és vissza akar térni a jövőbe, amit remél, Barry-nek futnia kell. És különleges gyorsasága segítségével elő kell kerítenie azokat a szuperhősöket, akik segíthetnek a bajban. De nem pont azokat találja, akikért indult. És nem biztos, hogy az ő önfeláldozása elég hozzá, hogy helyretolja a kizökkent valóságot.
Director:
Andy Muschietti
Writer:
Christina Hodson
Ezra Miller Barry Allen / The Flash |
|
Sasha Calle Kara Zor-El / Supergirl |
|
Michael Keaton Bruce Wayne / Batman |
|
Michael Shannon General Zod |
|
Ron Livingston Henry Allen |
|
Maribel Verdú Nora Allen |
|
Kiersey Clemons Iris West |
|
Antje Traue Faora-Ul |
|
Saoirse-Monica Jackson Patty Spivot |
|
Rudy Mancuso Albert Desmond |
|
Ed Wade Court Reporter |
|
Jeremy Irons Alfred Pennyworth |
|
Temuera Morrison Thomas Curry |
|
Sanjeev Bhaskar David Singh |
|
Sean Rogers Gary |
|
Kieran Hodgson Sandwich Guy |
|
Luke Brandon Field Al Falcone |
|
Ian Loh Kid Barry |
|
Karl Collins Henry's Lawyer |
|
Nikolaj Coster-Waldau Pizza Guy |
|
Poppy Shepherd Flash Fan |
|
Nina Barker-Francis Flash Fan |
|
Ava Hamada Flash Fan |
|
Maurice Chung Flash Fan |
|
Florence Wright Baby Nurse |
|
Bastian Antonio Fuentes Tony's Son |
|
Andoni Gracia Tony |
|
Alex Hank Security Guard |
|
Miki Muschietti Crying Toddler |
|
Rebecca Hiller Toddler's Mother |
|
Rob Hunt Falcone's Crew |
|
Jonny Stockwell Falcone's Crew |
|
Michael Byrch Falcone's Crew |
|
Bret Jones Neighbour with Dog |
|
Sue Maund Neighbour with Dog |
|
Alex Batareanu Russian Captain |
|
Andrei Nova Russian Guard |
|
Gabriel Constantin Head Scientist |
|
Oleg Mirochnikov Scientist |
|
Katia Elizarova Scientist |
|
Denis Khoroshko Scientist |
|
Zsuzsa Magyar Scientist |
|
Michael Lerman Scientist |
|
Rosie Ede Thomas Curry's Wife |
|
Andy Muschietti Hot Dog Reporter |
|
Ellie Rawnsley Metropolis Reporter |
|
Greg Lockett Gotham Reporter |
|
Chelsea Leigh Macleod Gotham Reporter |
|
Leslie Soo Staff Nurse |
|
Freya Evans Woman in Park |
|
Sue Moore Woman with Shopping Cart |
|
Lynn Farleigh Judge |
|
Martin Pemberton Ambulance Driver |
|
Sarah Lawn Magician |
|
David Calvitto Batman Suit Performer |
|
Ben Affleck Bruce Wayne / Batman (uncredited) |
|
Gal Gadot Diana Prince / Wonder Woman (uncredited) |
|
George Clooney Bruce Wayne (uncredited) |
|
Jason Momoa Arthur Curry / Aquaman (uncredited) |
Crew | Frank Miller | Thanks |
Writing | Bob Kane | Characters |
Costume & Make-Up | Carmel Jackson | Makeup Artist |
Art | Steven Lawrence | Art Direction |
Crew | Lucy Allen | Stunts |
Crew | Talila Craig | Utility Stunts |
Crew | Eunice Huthart | Stunt Coordinator |
Sound | Benjamin Wallfisch | Original Music Composer |
Crew | Nikolaj Coster-Waldau | Thanks |
Costume & Make-Up | Alexandra Byrne | Costume Design |
Crew | Jack White | Thanks |
Crew | Rob Cowan | Thanks |
Writing | Jerry Siegel | Characters |
Writing | Joe Shuster | Characters |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Camera | Henry Braham | Director of Photography |
Art | Julia Dehoff | Art Direction |
Art | Paul D. Austerberry | Production Design |
Production | Walter Hamada | Executive Producer |
Writing | John Francis Daley | Screenstory |
Editing | Jason Ballantine | Editor |
Costume & Make-Up | Victoria Down | Makeup Designer |
Writing | Joby Harold | Screenstory |
Crew | Mark Millar | Thanks |
Crew | Marv Wolfman | Thanks |
Crew | Cary Bates | Thanks |
Writing | Bill Finger | Characters |
Crew | Geoff Johns | Thanks |
Production | Rich Delia | Casting |
Crew | Jeffrey Wetzel | Thanks |
Art | Jason Knox-Johnston | Supervising Art Director |
Art | Dominic Capon | Set Decoration |
Editing | Paul Machliss | Editor |
Crew | Otto Binder | Thanks |
Crew | Al Plastino | Thanks |
Production | Bárbara Muschietti | Producer |
Directing | Andy Muschietti | Director |
Costume & Make-Up | Mike Smithson | Makeup Artist |
Crew | Mort Weisinger | Thanks |
Writing | William Moulton Marston | Characters |
Writing | Jonathan Goldstein | Screenstory |
Sound | Brandon Jones | Sound Designer |
Crew | Andy Kubert | Thanks |
Sound | Nancy Nugent | Supervising Sound Editor |
Crew | Jerry Robinson | Thanks |
Writing | Gardner Fox | Characters |
Art | Marco Anton Restivo | Art Direction |
Crew | Kenny Knight | Stunt Double |
Visual Effects | Brad Minnich | Visual Effects Supervisor |
Production | Michael Disco | Producer |
Visual Effects | John 'D.J.' Des Jardin | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Tamara Watts Kent | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Bryan Hirota | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Andrew Lockley | Visual Effects Supervisor |
Sound | Greg ten Bosch | Sound Effects Editor |
Crew | Isaac Hamon | Stunt Coordinator |
Visual Effects | Scott Vosbury | Visual Effects Supervisor |
Writing | Christina Hodson | Screenplay |
Art | Paul Savulescu | Assistant Art Director |
Production | Kate Ringsell | Casting |
Production | Michael Lerman | Co-Producer |
Production | Marianne Jenkins | Executive Producer |
Crew | Lee Millham | Stunt Driver |
Sound | Randy Torres | Sound Effects Editor |
Crew | Paul Norris | Thanks |
Writing | Harry Lampert | Characters |
Crew | George Pérez | Thanks |
Crew | John Broome | Thanks |
Writing | Carmine Infantino | Characters |
Crew | Joel Conlan | Stunt Driver |
Art | Will Houghton-Connell | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Emmy Beech | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Marzenna Fus-Mickiewicz | Makeup Artist |
Crew | Paul Biddiss | Military Consultant |
Costume & Make-Up | Gabor Kerekes | Makeup Supervisor |
Writing | Robert Kanigher | Characters |
Crew | Curt Swan | Thanks |
Crew | Dick Sprang | Thanks |
Crew | Paul Bailey | Stunt Driver |
Crew | Elizabeth Donker Curtius | Stunts |
Crew | Matt Sherren | Stunt Driver |
Art | Felicity Hickman | Set Dresser |
Crew | Aidan Brindle | Stunt Driver |
Crew | Matías Lértora | Thanks |
Production | Galen Vaisman | Executive Producer |
Crew | Liam Coote | Stunt Double |
Visual Effects | Leonardo Costa | Visual Effects Supervisor |
Crew | Adam Bowman | Stunt Double |
Crew | Claudia Heinz | Stunt Double |
Crew | David Mazzucchelli | Thanks |
Crew | Joseph Paxton | Stunt Double |
Art | Dominique Law | Assistant Art Director |
Art | Laura Mickiewicz | Art Direction |
Crew | Ramona Fradon | Thanks |
Crew | Scott Kolins | Thanks |
Costume & Make-Up | Katie Jones | Set Costumer |
Crew | Irv Novick | Thanks |
Crew | Francis Manapul | Thanks |
Crew | Harry G. Peter | Thanks |
Crew | Ashley Beck | Stunt Double |
Crew | Rick English | Stunt Double |
Crew | Mike Baron | Thanks |
Art | Christine Lois | Assistant Art Director |
Crew | Jordan Weaver | Other |
Art | Sian Midgley | Standby Art Director |
Sound | Kim Baum | Music Supervisor |
Crew | Dave Johnson | Thanks |
Crew | Joe Quinones | Thanks |
Visual Effects | Manraj Bhari | Visual Effects Production Assistant |
Production | Deanna Marshall | Assistant Accountant |