Lacey Chabert Jenny |
|
Brennan Elliott Brian |
|
Ed Asner Vern |
|
Greyston Holt Daryl |
|
Daniel Cudmore Tommy |
|
Heather Doerksen Casey |
|
Paul McGillion Chef Oliver |
|
Patrick Sabongui Harry |
|
Drew Ray Tanner Rusty |
|
Barbara Pollard Alice |
|
Holly Hougham Ashley |
|
Christiano Cochrane Hank |
|
Michael Roberds Deli Owner |
|
Cardi Wong Dishwasher |
|
Tom Tasse Ed Gracey |
|
Devin Johnston Husband |
|
Jennifer Oleksiuk Wife |
|
Peter Kelamis Inspector |
|
Carolyn Adair Mr. Gracey's Assistant |
|
David Bloom Lawyer |
Production | Harvey Kahn | Producer |
Production | Harvey Kahn | Executive Producer |
Camera | Adam Sliwinski | Director of Photography |
Art | Tink | Production Design |
Production | John Prince | Production Manager |
Editing | Richard Schwadel | Editor |
Production | Michael Shepard | Associate Producer |
Production | Penny Perry | Casting |
Crew | Douglas Armstrong | Stunt Double |
Directing | Peter DeLuise | Director |
Production | Peter DeLuise | Executive Producer |
Production | Jackie Lind | Casting |
Camera | Cody Rusinko | Key Grip |
Sound | Christopher Nickel | Music |
Crew | Brett Armstrong | Stunt Coordinator |
Crew | Dawn Knight | Post Production Supervisor |
Production | Dawn Knight | Associate Producer |
Art | Paxton Downard | Property Master |
Crew | Darcy Davis | Special Effects Coordinator |
Camera | Dale H. Jahraus | "A" Camera Operator |
Camera | Wayne MacConnell | "B" Camera Operator |
Sound | Greg Stewart | Sound Designer |
Sound | Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Miguel Nunes | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Jay Harada | Online Editor |
Writing | Karen Berger | Writer |
Editing | Kevin Reid | Online Editor |
Sound | Angelo Nicoloyannis | Sound Editor |
Production | Michael Ogiens | Executive Producer |
Directing | Holly Atchison | Script Supervisor |
Sound | Scott Aitken | Production Sound Mixer |
Sound | Jeff Jackman | Sound Designer |
Sound | Sasha Proctor | Boom Operator |
Camera | Bettina Strauss | Still Photographer |
Sound | Don Harrison | Foley Artist |
Sound | Ian Mackie | Foley Artist |
Sound | Roger Morris | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Jenn Touchie | Costume Set Supervisor |
Costume & Make-Up | Gila Bois | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Valerie Halverson | Costume Designer |
Sound | Valerie Biggin | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Ashley Forshaw | Key Makeup Artist |
Lighting | Tyler Walzak | Gaffer |
Directing | Bill Mizel | First Assistant Director |
Production | Michael Farias | Location Manager |
Crew | Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Camera | Shane McLeod | First Assistant "A" Camera |
Production | Yale Kussin | Production Coordinator |
Visual Effects | Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Directing | Ryan Kosmynka | Second Assistant Director |
Camera | Catherine Mallette | First Assistant "B" Camera |
Production | Sara Brown | Extras Casting |
Production | Marnie Termuende | Executive Producer |
Crew | Marnie Termuende | Production Controller |
Production | Beth Grossbard | Executive Producer |
Production | Jamie Lake | Production Manager |
Art | Sean Riley Kirby | Set Decoration |
Sound | Rick Senechal | Foley Recording Engineer |
Production | Kelsey Fonda | Assistant Location Manager |
Directing | Marijke Richman | Third Assistant Director |
Editing | Rehan Khokhar | Assistant Editor |
Production | Tony Lort | Payroll Accountant |
Crew | Sean Hanlin | Security Coordinator |
Lighting | Poya Reisi | Best Boy Electric |
Editing | Jimmy Hsu | Colorist |
Editing | Jimmy Hsu | Online Editor |
Production | Svatia Sakarova | Accountant |
Camera | Ryan Skeete | Second Assistant "B" Camera |
Production | Sepideh Merchant | Post Production Coordinator |
Art | Michelle Allan | Assistant Set Decoration |
Editing | Andrew Russell | Assistant Editor |
Art | Jake Warren | Props |
Crew | Ghilas Aiteur | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Karley Stroscher | Makeup & Hair |
Production | James J.R. Houston | Assistant Production Coordinator |
Production | Adrian Bojidar | Assistant Production Coordinator |
Crew | Darren Shmyr | Craft Service |
Production | Alex Mcrae | Extras Casting Assistant |
Crew | Randy Rohrback | Generator Operator |
Camera | Peter Leung | Second Assistant "A" Camera |
Production | Kerri Boyce | Production Accountant |
Crew | Ken Forsberg | Craft Service |
Costume & Make-Up | Sarah Pocock-Hill | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Nicole Bobick | Truck Costumer |
Art | Kyle Fostner | Set Dresser |
Art | Heather Ohnin | Set Dresser |
Art | Anthony Vani | Assistant Property Master |
Camera | Anthony de Weerdt | Best Boy Grip |