Indiana Jones és a sors tárcsája (2023)
Egy új korszakban találja magát és Indy azzal küszködik, hogy beilleszkedjen egy olyan világba, amely úgy tűnik, kinőtte őt. De amint egy ismert gonosz csápjai visszatérnek egy régi rivális képében, még egyszer fel kell vennie a kalapját és az ostorát, hogy megbizonyosodjon arról, hogy egy ősi és erős ereklye ne kerüljön rossz kezekbe.
Director: James Mangold
Harrison Ford Indiana Jones |
|
Phoebe Waller-Bridge Helena |
|
Mads Mikkelsen Dr. Voller |
|
Boyd Holbrook Klaber |
|
Olivier Richters Hauke |
|
Ethann Isidore Teddy |
|
Toby Jones Basil Shaw |
|
Antonio Banderas Renaldo |
|
Karen Allen Marion |
|
John Rhys-Davies Sallah |
|
Shaunette Renée Wilson Mason |
|
Thomas Kretschmann Colonel Weber |
|
Martin McDougall Durkin |
|
Alaa Safi Rahim |
|
Francis Chapman Young SS Officer |
|
Alfonso Rosario Mandia Italian Ticket Seller |
|
Chase Brown Larry - Beat Poet Guy |
|
Nasser Memarzia Archimedes |
|
Amedeo Bianchimano Milanese Suit Man |
|
Anna Francolini Mandy |
|
Gabby Wong Chinese Hat Bidder |
|
Adolfo Margiotta Hector - Salty Diver |
|
Niccolo Cancellieri Sirene Deck Hand |
|
Antonio Iorio Popeye - Lead Scuba Diver |
|
Manuel Klein SS Stormtrooper |
|
Holly Lawton Young Helena |
|
Guy Paul Prof. Plimpton |
|
Harriet Slater Fran |
|
Alton Fitzgerald White Hotel Porter |
|
Ian Porter Bob - Bartender |
|
Daniel Anderson Kommando Commander |
|
Cory Peterson Gov PR Man |
|
Charles Hagerty Reporter - St Regis |
|
Ali Saleh Jabari - Sallah's Grandson |
|
Amara Khan Alia - Sallah's Granddaughter |
|
Jill Winternitz Pan Am Stewardess |
|
Billy Postlethwaite Prof. Donner |
|
Clara Greco Italian Tour Guide |
|
Joe Gallina Mounted Cop |
|
Nicholas Bendall Filthy Guitar Guy |
|
Thulani Storm Filthy Guitar Guy |
|
Edoardo Strano Archimedes Servant |
|
Angelo Spagnoletti Archimedes Servant |
|
Hicham Ouaraqa Moroccan Policeman |
|
Adil Louchgui Moroccan Policeman |
|
David Mills TV Reporter |
|
Rhyanna Alexander-Davis Hippie Girl |
|
Gary Fannin Armed Intelligence Officer |
|
Gunnar Cauthery Pilot - Heinkel 111 |
|
Aron von Andrian Navigator - Heinkel 111 |
|
Nikola Trifunovic SS Kommando |
|
Henry Garrett Louis - Drunk Airline Pilot |
|
Elena Saurel Drunk Airline Stewardess |
|
Mike Massa 1944 Indiana Jones Double |
|
Anthony Ingruber 1944 Indiana Jones Double / Dutch Prince - Bidder |
|
Christian Sacha Mehja-Stokes Rich Kid |
|
Angus Yellowlees Hippie Student |
|
Matthew Staite SS Guard/Comms Officer |
|
Corrado Invernizzi Luigi - Italian Engineer |
|
Joerg Stadler Gestapo Officer |
|
Thorston Manderlay Staff Car Officer |
|
Basil Eidenbenz Sentry |
|
Johann Heske Sentry |
|
Joshua Broadstone Overalls |
|
Bruce Lester-Johnson Screaming Cabbie |
|
Martin Sherman Drunk - Appliance Store |
|
Allon Sylvain L'Atlantique Maître D |
|
William Meredith Con Ed Van Driver |
|
Kate Doherty Basil's Housekeeper |
|
Duran Fulton Brown Barricade Cop |
|
Eliza Mae Kyffin Screaming Beauty Queen |
|
Mauro Cardinali Maximus |
|
Mark Killeen Pontimus |
|
Bharat Doshi Miss Jaffrey |
|
Aïssam Bouali Henchman |
|
Douglas Robson Gunther |
|
Mohammed R. Kamel Hotel Security |
|
Bryony Miller Confused Student |
|
Tiwa Lade Bubblegum Student |
|
Brodie Husband Sketching Student |
|
Hannah Onslow Student |
Production | George Lucas | Executive Producer |
Writing | George Lucas | Characters |
Sound | John Williams | Original Music Composer |
Sound | John Williams | Orchestrator |
Sound | John Williams | Conductor |
Art | Anna Pinnock | Set Decoration |
Directing | James Mangold | Director |
Writing | James Mangold | Writer |
Camera | Phedon Papamichael | Director of Photography |
Editing | Michael McCusker | Editor |
Production | Steven Spielberg | Executive Producer |
Production | Kathleen Kennedy | Producer |
Costume & Make-Up | Joanna Johnston | Costume Design |
Writing | David Koepp | Writer |
Writing | Philip Kaufman | Characters |
Production | Frank Marshall | Producer |
Sound | Gary Rydstrom | Supervising Sound Editor |
Sound | Gary Rydstrom | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kyrsten Mate | Sound Designer |
Sound | Jana Vance | Foley Artist |
Sound | Juan Peralta | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Dan Bradley | Second Unit Director |
Sound | William Ross | Orchestrator |
Sound | William Ross | Conductor |
Crew | Ben Cooke | Stunt Coordinator |
Camera | David Appleby | Key Grip |
Costume & Make-Up | Bill Corso | Makeup Artist |
Production | Nina Gold | Casting |
Sound | Ramiro Belgardt | Music Editor |
Writing | Jez Butterworth | Writer |
Sound | David Betancourt | ADR Mixer |
Sound | David Giammarco | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Warren Hendriks | Sound Designer |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Erin Michael Rettig | Sound Engineer |
Editing | Dirk Westervelt | Editor |
Production | Zakaria Alaoui | Producer |
Directing | David Webb | First Assistant Director |
Sound | Eric A. Norris | Sound Effects Editor |
Writing | John-Henry Butterworth | Writer |
Sound | George Hart | Sound Engineer |
Art | Adam Stockhausen | Production Design |
Art | Oli van der Vijver | Art Direction |
Visual Effects | Berj Bannayan | Visual Effects Supervisor |
Production | Simon Emanuel | Producer |
Costume & Make-Up | Charlotte Finlay | Costume Supervisor |
Art | Kate Grimble | Art Direction |
Visual Effects | Laurens Ehrmann | Visual Effects Supervisor |
Sound | Lee Gilmore | Sound Effects Editor |
Sound | Ted Caplan | Music Editor |
Crew | Joel Adrian | Stunts |
Art | Peter Dorme | Art Direction |
Art | Oliver Goodier | Art Direction |
Sound | David Chrastka | Sound Effects Editor |
Visual Effects | John Berri | VFX Editor |
Editing | John Berri | Additional Editor |
Directing | Sheila Waldron | Script Supervisor |
Sound | Polly McKinnon | Dialogue Editor |
Production | Candice D. Campos | Co-Producer |
Crew | Moira Houlihan | Unit Publicist |
Sound | Josh Gold | Sound Designer |
Visual Effects | Kathy Siegel | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Robert Weaver | Visual Effects Supervisor |
Sound | Donald Sylvester | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Nicolas Hernandez | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Frances Hannon | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Frances Hannon | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Frances Hannon | Prosthetic Designer |
Costume & Make-Up | Chiara Ugolini | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Waldo Mason | Prosthetics |
Costume & Make-Up | Sarah Nuth | Prosthetic Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Prosthetic Makeup Artist |
Production | Lex Donovan | Location Manager |
Costume & Make-Up | Lorraine Hill | Prosthetics |
Sound | Christine Sirois | ADR Recordist |
Art | Quinn Robinson | Art Direction |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Sound | Chris Manning | Foley Editor |
Crew | Michael DeBeer | In Memory Of |
Camera | Jonathan Olley | Still Photographer |
Visual Effects | Andrew Whitehurst | Visual Effects Supervisor |
Art | Martin Foley | Supervising Art Director |
Crew | Mike Massa | Stunt Coordinator |
Editing | Andrew Buckland | Editor |
Art | Gabriel Hardman | Storyboard Artist |
Sound | Tom Williams | Other |
Costume & Make-Up | Emma J. Slater | Makeup & Hair |
Art | Andrew Palmer | Art Direction |
Editing | Skip Kimball | Colorist |
Costume & Make-Up | Karen Asano-Myers | Hairstylist |
Sound | Brian Chumney | Foley Supervisor |
Editing | Sandra Grubb | First Assistant Editor |
Sound | Stuart Wilson | Production Sound Mixer |
Sound | Ronni Brown | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Adrian Rigby | Makeup & Hair |
Lighting | Tom O'Sullivan | Rigging Gaffer |
Sound | Simon Diggins | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Karen Cohen | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Karen Cohen | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Samson Neslund | Sound Effects Editor |
Lighting | Dave Brennan | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | Sally Crouch | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Angie Mudge | Makeup Supervisor |
Visual Effects | Keith Sellers | Visual Effects Supervisor |
Editing | Daniel M. Nussbaum | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Jo Barrass-Short | Makeup & Hair |
Editing | Christopher Rucinski | Assistant Editor |
Art | Jake Hall | Art Direction |
Sound | Mike Tehrani | ADR Mixer |
Art | Isona Rigau | Art Direction |
Production | Simon Mills | Production Manager |
Crew | Paul Biddiss | Military Consultant |
Art | Charlotte Malynn | Art Direction |
Costume & Make-Up | Amy Haida | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Gabor Kerekes | Makeup & Hair |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Sophie Ashworth | Prosthetic Makeup Artist |
Art | Elicia Scales | Art Direction |
Art | Sam Leake | Art Direction |
Visual Effects | Julien Martins | Visual Effects Supervisor |
Crew | Nic Cupac | In Memory Of |
Visual Effects | Hanin Ouidder | Special Effects Supervisor |
Visual Effects | Matt Blouin | VFX Editor |
Costume & Make-Up | Leanne Alison White | Makeup & Hair |
Crew | Adam Basil | Stunts |
Crew | Fredrik T. Hiebert | Thanks |
Visual Effects | Alistair Williams | Special Effects Supervisor |
Crew | Abdelaaziz Attougui | Stunts |
Costume & Make-Up | Andrew Whiteoak | Makeup & Hair |
Visual Effects | Reetu Aggarwal | VFX Artist |
Crew | Matthew Wells | Post Production Supervisor |
Crew | Matthew Bell | Stunts |
Costume & Make-Up | Clementine Ollerenshaw | Makeup & Hair |
Crew | Dan Adams | Stunts |
Costume & Make-Up | Olivia Jerrard | Makeup & Hair |
Crew | Roman Neso Laupmaa | Stunts |
Crew | Alex King | Other |
Sound | Greg J. Peterson | Foley Editor |
Sound | A.R. Björklund | ADR & Dubbing |
Production | A.R. Björklund | Post Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Mona Turnbull | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Madeleine Drewell | Makeup & Hair |
Crew | James Apps | Stunts |
Production | Blake Simon | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Samuel James | Wigmaker |
Crew | Mehrzad Asgi-Kermani | Stunts |
Art | Tim Dutton | Art Direction |
Directing | Emma Sawyer | Script Coordinator |
Crew | Luciano Bacheta | Stunts |
Costume & Make-Up | Jean Carlos de Blas | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Hazel d Smith | Makeup & Hair |
Costume & Make-Up | Emma Leigh Porter | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Debbie Black | Makeup & Hair |
Crew | Fiona Cousins | Special Effects Coordinator |
Crew | Nathan Woods | Production Controller |
Production | Nathan Woods | Associate Producer |
Production | Kirsty Barham | Production Coordinator |
Art | Siobhan Walsh | Construction Coordinator |
Crew | Edoardo Martino | Animal Wrangler |
Production | Anthony Dixon | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Lucy Rowley | Makeup & Hair |
Crew | Miguel Arregui | Stunts |
Visual Effects | Lily-May Licorish | Visual Effects Coordinator |
Production | Kelly Lee | Production Supervisor |
Sound | Rich Danhakl | Sound Effects Editor |
Sound | Dave Tourkow | ADR Engineer |