A kolosszus (2017)
Gloria, a New Yorkban élő, munkanélküli party girl összeveszik az érzékeny barátjával, Timmel. Elhatározza, hogy abbahagyja az önpusztító életmódot, és visszatér a szülővárosába, hogy új életet kezdjen. Találkozik a gyermekkori barátjával, Oscarral, akinek van egy bárja és néhány ivós cimborája. Hiába a szándék, Gloria folytatja az ivást. Időközben a világ másik felén egy gigászi kolosszus megtámadja Szöul városát. Egy éjszaka Gloria rájön, hogy a tudatával képes irányítani a szörnyeteget.
Director: Nacho Vigalondo
Anne Hathaway Gloria |
|
Jason Sudeikis Oscar |
|
Austin Stowell Joel |
|
Tim Blake Nelson Garth |
|
Dan Stevens Tim |
|
Hannah Cheramy Young Gloria |
|
Nathan Ellison Young Oscar |
|
Sarah Surh Mother |
|
Haeun Hannah Cho Little Girl |
|
Joe Costa Old Man |
|
Melissa M. Montgomery Waitress |
|
Christine Lee Seoul Waitress |
|
Rukiya Bernard Maggie |
|
James Yi Fund Raiser Man |
|
Alyssa Dawson Reporter |
|
Miho Suzuki International News Anchor |
|
Charles Singh Expert #1 |
|
Jenny Mitchell Expert #2 |
|
Mad Harper Reporter #2 |
|
Everett Adams Chubby Boy |
|
Agam Darshi Ash |
|
Hettie Lynne Hurtes News Reporting Consultant |
|
Alex Cohen News Reporting Consultant |
|
Steve Julian News Reporting Consultant |
|
Andrew Suttar Bar Patron (uncredited) |
Production | Anne Hathaway | Executive Producer |
Camera | Eric Kress | Director of Photography |
Sound | Mark Gingras | Supervising Sound Editor |
Sound | Linda Cohen | Music Supervisor |
Art | Sue Chan | Production Design |
Production | Maureen Webb | Casting |
Production | Shawn Williamson | Executive Producer |
Sound | Peter Rotter | Music Supervisor |
Camera | Justin Bergler | First Assistant Camera |
Sound | Bear McCreary | Original Music Composer |
Sound | Bear McCreary | Orchestrator |
Production | Colleen Bolton | Casting |
Crew | Beau J. Genot | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Frances Mathias | Hairstylist |
Directing | Nacho Vigalondo | Director |
Production | Nacho Vigalondo | Executive Producer |
Writing | Nacho Vigalondo | Writer |
Sound | John Elliot | Foley |
Crew | Scott J. Ateah | Stunt Coordinator |
Editing | Luke Doolan | Editor |
Production | Garrett Basch | Executive Producer |
Production | Nicolas Chartier | Producer |
Production | Justin Bursch | Executive Producer |
Production | Jonathan Deckter | Executive Producer |
Production | Nahikari Ipiña | Producer |
Production | Zev Foreman | Producer |
Sound | Matt Hovland | ADR & Dubbing |
Crew | Paul Wu | Stunt Coordinator |
Crew | Robert Musnicki | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Antoinette Messam | Costume Design |
Production | Brian Dick | Production Manager |
Art | Josh Plaw | Set Decoration |
Crew | Jak Osmond | Special Effects Coordinator |
Sound | Steve Kaplan | Scoring Mixer |
Camera | Cate Cameron | Still Photographer |
Art | Jeff MacIntyre | Construction Coordinator |
Camera | Chris Helcermanas-Benge | Still Photographer |
Art | Clive Edwards | Property Master |
Visual Effects | Sarah Wormsbecher | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Whitney James | Makeup Artist |
Sound | Adam Stein | Sound Designer |
Production | Russell Levine | Producer |
Production | Unjoo Lee Byars | Executive Producer |
Production | Dominic Rustam | Producer |
Visual Effects | Phil Jones | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Dana Hamel | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Pearl Louie | Key Makeup Artist |
Sound | Emilie Boucek | Dialogue Editor |
Editing | Frank Biasi | Digital Intermediate |
Crew | Patrick Duchesne | Digital Producer |
Art | Roger Fires | Art Direction |
Costume & Make-Up | Fiona Bobowski | Hair Department Head |
Directing | Alexis Jayde Burnett | Second Assistant Director |
Editing | Ben Baudhuin | Editor |
Camera | Mark Cohen | Camera Operator |
Editing | Dermain Finlayson | Dialogue Editor |
Sound | Dermain Finlayson | ADR Editor |
Visual Effects | William E. Garrett | Visual Effects Producer |
Crew | Matthew Steeves | Visual Effects Editor |
Art | Kyle James-Patrick | Set Dresser |
Visual Effects | Jubey Jose | Character Modelling Supervisor |
Production | Arielle Boisvert | Co-Producer |
Sound | Paul Biason | Boom Operator |
Sound | John Elliot | Foley |
Visual Effects | Warren J.W. Leathem | Animation Supervisor |
Production | Sophia Dilley | Co-Producer |
Production | Christopher Lytton | Executive Producer |
Production | Lee Jae Woo | Executive Producer |
Art | Tane Stange | Set Dresser |
Editing | Jeff Cummings | First Assistant Editor |
Camera | Shane McLeod | First Assistant Camera |
Camera | Jesse Brunt | Aerial Director of Photography |
Sound | Paul Williamson | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Dale Lennon | Dialogue Editor |
Sound | Dale Lennon | ADR Editor |
Production | Lynne Taylor | Production Coordinator |
Directing | Tim Sereda | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Glenna Owen | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Alissa Luxford | Key Costumer |
Camera | Chris Tambosso | Dolly Grip |
Lighting | Jeff Trebenski | Gaffer |
Lighting | Chad Lott | Gaffer |
Crew | Nathaniel Larouche | CG Supervisor |
Sound | Curtis Hickey | Boom Operator |
Crew | Kaiyun Wong | Score Engineer |
Sound | Jasper LeMaster | Recording Supervision |
Production | Will Fearn | Location Manager |
Crew | Anthony Tanner | Production Office Assistant |
Editing | Riley C. Morris | Editor |
Editing | Greg MacLennan | Additional Editing |
Camera | Nicholas J. Palfy | Key Grip |
Camera | Vincent Oosterhof | Grip |
Camera | Triston Nelson | First Assistant Camera |
Lighting | Attila Kovarcsik | Lighting Technician |
Camera | Chris Devito | Grip |
Visual Effects | Perunika Yorgova | Digital Compositors |
Sound | Steve Copley | Foley |
Art | James Boatman | Assistant Set Dresser |
Directing | Ryan MacInnes | Third Assistant Director |
Crew | Carolyn Anderson | Stunt Double |