Jack Reacher: Nincs visszaút (2016)
Jack Reacher visszatér a maga sajátos igazságszolgáltatási módszereivel. Susan Turner hadnagyot, aki Reacher régi nyomozóegységének jelenlegi vezetője, letartóztatják hazaárulásért. Reachernek semmi sem állhat az útjába, amikor bizonyítani akarja a nő ártatlanságát, és fel akarja tárni az igazságot. Ehhez azonban le kell lepleznie egy nagyszabású kormányszintű összeesküvést, melyben katonák is benne vannak, akiket sorra meggyilkolnak. A nyomozás során Reacher olyan titokra bukkan, amely örökre megváltoztathatja az életét...
Director:
Edward Zwick
Writers:
Edward Zwick, Marshall Herskovitz, Richard Wenk.
Tom Cruise Jack Reacher |
|
Cobie Smulders Susan Turner |
|
Danika Yarosh Samantha |
|
Aldis Hodge Espin |
|
Patrick Heusinger The Hunter |
|
Madalyn Horcher Sgt. Leach |
|
Jessica Stroup Lt. Sullivan |
|
Holt McCallany Col. Morgan |
|
Robert Knepper General Harkness |
|
Robert Catrini Colonel Moorcroft |
|
Judd Lormand Local Deputy |
|
Christopher Berry Onlooker at Diner |
|
Hunter Burke Onlooker at Diner |
|
Jason Douglas Sheriff |
|
Lizeth Hutchings Smuggled Woman |
|
Marisela Zumbado Smuggled Woman |
|
Alexandra Lucchesi Smuggled Woman |
|
Anthony Molinari Buzzcut |
|
Theo Kypri Passenger |
|
Talbott Lin Shop Owner |
|
M. Serrano Cibelli |
|
Nicole Barré Mirkovich |
|
Craig Henningsen MP at Fort Dyer |
|
Giovanni Silva Lead MP at Fort Dyer |
|
Ryan Broussard Prison Guard |
|
Josh Breslow OPS Center Worker |
|
Ninja N. Devoe MP at OPS Center |
|
Ernest Wells Cab Driver |
|
Caroline Hebert Restaurant Hostess |
|
Michael Papajohn DC Policeman at Restaurant |
|
Sharon E. Smith Nancy Peters |
|
Martin Covert Art Teacher |
|
Abbie Gayle Pembroke Student |
|
Rae Varela Pembroke Student |
|
Taylor Faye Ruffin Pembroke Student |
|
Lee Child Airport security |
|
Robert Larriviere Hotel Receptionist |
|
Teri Wyble Prud'homme´s wife |
|
Gordon Alexander Cage Match Goon |
|
Sean Boyd Decoudreau |
|
Zachary James Rukavina Amputee Vet |
|
Jared Bankens Junkie |
|
Robert Segari Junkie |
|
Austin Hébert Prudhomme |
|
Darcel White Moreno Apolline |
|
Jenny Ballard Tech at Parasource OPS Center |
|
Jesse Malinowski Aide at Parasource OPS Center |
|
Billy Slaughter Parasource Aide |
|
Ben VanderMey Parasource Gate Guard |
|
Ashley Wilks Hotel Guest |
|
Robert J. Gilchrist Ghoul on Float |
|
Bennie Pete Musician |
|
Tyrus Chapman Musician |
|
Larry Lamar Brown Musician |
|
Phillip Sherrell Armand Musician |
|
Harry Darvell Cook Musician |
|
John Arvin Gilbert Musician |
|
Dwayne Finnie Musician |
|
Alvarez Huntley Musician |
|
Sabrina Gennarino Candace |
|
Chase Savoie Garde |
|
Timothy Carr Military Police (uncredited) |
|
Gino Galento Wendy G Kennedy |
|
Sam Medina DC Policeman #2 (uncredited) |
|
Julia Holt Pedestrian (uncredited) |
Production | Tom Cruise | Producer |
Art | Clay A. Griffith | Production Design |
Editing | Billy Weber | Editor |
Writing | Edward Zwick | Screenplay |
Directing | Edward Zwick | Director |
Writing | Marshall Herskovitz | Screenplay |
Production | Paula Wagner | Executive Producer |
Production | Christopher McQuarrie | Producer |
Camera | Oliver Wood | Director of Photography |
Sound | Mark P. Stoeckinger | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | William Mesa | Visual Effects Supervisor |
Writing | Richard Wenk | Screenplay |
Production | Dana Goldberg | Executive Producer |
Production | Kevin J. Messick | Co-Producer |
Production | Don Granger | Producer |
Production | David Ellison | Executive Producer |
Production | Herb Gains | Executive Producer |
Crew | Gary Huckabay | Supervisor of Production Resources |
Directing | Nathan Parker | Second Second Assistant Director |
Crew | Susan E. Novick | Post Production Supervisor |
Crew | Cliff Fleming | Aerial Coordinator |
Crew | Steve Kelso | Stunt Driver |
Camera | Bruce Dickson | Second Unit Director of Photography |
Directing | Paul Bennett | Second Assistant Director |
Sound | Henry Jackman | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Amy Wood | Key Hair Stylist |
Directing | Adrian Grünberg | First Assistant Director |
Art | Peter Borck | Supervising Art Director |
Art | Brian Stultz | Art Direction |
Writing | Lee Child | Novel |
Costume & Make-Up | Kimberly Amacker | Key Makeup Artist |
Sound | Luke Gibleon | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Lincoln Kupchak | Visual Effects Producer |
Crew | Michael Nouryeh | Visual Effects Editor |
Crew | Debbie Evans | Stunts |
Costume & Make-Up | Hannah Gates | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lisa Lovaas | Costume Design |
Costume & Make-Up | Jennifer Kamrath | Set Costumer |
Camera | Klemens Becker | Steadicam Operator |
Production | Elizabeth Coulon | Local Casting |
Crew | Brooklyn Proctor | Stunts |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Lindsay Good | Art Department Coordinator |
Directing | Anna Rane | Script Supervisor |
Sound | John T. Cucci | Foley |
Lighting | Andy Ryan | Gaffer |
Costume & Make-Up | Jaclyn Tamizato | Key Costumer |
Visual Effects | Max Leonard | Visual Effects Producer |
Camera | David James | Still Photographer |
Art | Chuck Stringer | Construction Coordinator |
Visual Effects | Thomas Nittmann | Visual Effects Producer |
Art | Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Laura Wolford | Costume Supervisor |
Sound | Daniel Pinder | Music Editor |
Visual Effects | Erik Liles | Visual Effects Supervisor |
Camera | Joe Chess | Camera Operator |
Camera | David B. Nowell | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Leigh Ann Yandle | Makeup Department Head |
Production | Sara Flamm | Unit Production Manager |
Directing | Beverly Winston | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Sarah Monzani | Makeup Artist |
Camera | Michael J. Walker | Camera Operator |
Editing | Joe Ken | Digital Intermediate |
Camera | Robert Foster | Camera Operator |
Sound | James Bolt | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | David Metzner | Music Editor |
Lighting | Ferdinand Duplantier Jr. | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Daina Daigle | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Molly Kamrath | Set Costumer |
Camera | Michael Applebaum | Camera Operator |
Visual Effects | Garry Elmendorf | Special Effects Supervisor |
Sound | Oleg Kulchytskyi | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Ashley Nicole Hudson | Stunt Driver |
Art | Bryan Felty | Art Direction |
Directing | Dan Gutierrez | Additional Second Assistant Director |
Sound | Chris Welcker | Boom Operator |
Visual Effects | Donald Myers | Animation |
Costume & Make-Up | Kelly Herdus | Set Costumer |
Editing | Thomas Kuo | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Heather Leat | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Benj Gibicsar | Ager/Dyer |
Crew | Megan Le | Utility Stunts |
Directing | Max Keene | First Assistant Director |
Art | Kris Peck | Property Master |
Sound | Adam Horley | ADR Supervisor |
Costume & Make-Up | Chrissy Callan | Key Costumer |
Directing | Wade Eastwood | Second Unit Director |
Visual Effects | Karina Benesh | Visual Effects Coordinator |
Sound | James Ashwill | Foley |
Crew | Ryan Andersen | Visual Effects Editor |
Production | Judith Sunga | Casting Associate |
Production | Jason Pomerantz | Production Director |
Production | James Grant | Unit Production Manager |
Visual Effects | Anwei Chen | Visual Effects Coordinator |
Crew | Harry Lu | Armorer |
Crew | Jessica Williams | Stunts |
Lighting | Jaim O'Neil | Gaffer |
Lighting | Max Patrucco | Rigging Grip |
Camera | Jared Slater | Aerial Camera Technician |
Visual Effects | Molly Pabian | Visual Effects Producer |
Production | Amelia Chen Miley | Casting Associate |
Camera | Joe Cassano | Dolly Grip |
Camera | Peter Graf | Aerial Camera Technician |
Crew | Cory Wilde | Armorer |
Crew | Sid Yost | Animal Coordinator |
Costume & Make-Up | Dionne Simoneaux | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Emma Kate Wood | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Jade Brandt | Seamstress |
Costume & Make-Up | Meagan Herrera | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Alice Moore | Hairstylist |
Visual Effects | Tyler Johnson | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Rob Krauzig | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Emmi Nakagawa | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Brian Jochum | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jacklyn Ramirez | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Alan Munro | Visual Effects Supervisor |
Sound | Joel Reidy | Boom Operator |
Lighting | Bridget Brown | Rigging Grip |
Lighting | Donald Roth | Rigging Grip |
Lighting | Jim Wayer | Rigging Grip |
Camera | Chiabella James | Still Photographer |
Camera | Joe Sökmen | Dolly Grip |
Camera | Richard T. Hoover | Dolly Grip |
Camera | Jeremy Wren | Dolly Grip |
Camera | Maxwell Beard | Dolly Grip |
Editing | Christopher Rucinski | First Assistant Editor |
Directing | Conte Mark Matal | Second Assistant Director |
Directing | Daniel Hillary | Second Unit Director |
Directing | Pablo Gambetta | Assistant Director |
Directing | Hirotatsu Taniguchi | Additional Second Assistant Director |
Crew | Deven MacNair | Stunt Driver |
Crew | Kelly Phelan | Stunt Double |
Crew | Daniel Rogers | Health and Safety |
Directing | Zack Earl Edwards | Additional Second Assistant Director |
Crew | Lydia Hand | Stunts |
Crew | Elizabeth Classen | Stunts |
Crew | Lucy Cork | Stunt Double |
Directing | Derek Hall | Second Assistant Director |
Directing | Ben LeDoux | Second Second Assistant Director |
Directing | Dixon McPhillips | Additional Second Assistant Director |
Directing | Mikey Eberle | Second Assistant Director |
Directing | Neil Morgan | Assistant Director |