Az (2017)
Egyenként eltűnnek egy kisvárosból a gyerekek. Derry gyászol, azután elfeledkezik a tragédiáról, csak hét gyerek képtelen kiverni a fejéből a rettegést. És a bohócot, aki talán felelős mindazért a megmagyarázhatatlan szörnyűségért, ami történt. Ha ők heten idejében megértik, mi is történik velük, akkor talán megállíthatják a gonoszt... akinek ezúttal piros krumpliorra, és hatalmas, színes cipője van.
Director:
Andy Muschietti
Writers:
Cary Joji Fukunaga, Gary Dauberman, Chase Palmer.
Jaeden Martell Bill Denbrough |
|
Sophia Lillis Beverly Marsh |
|
Jack Dylan Grazer Eddie Kaspbrak |
|
Finn Wolfhard Richie Tozier |
|
Jeremy Ray Taylor Ben Hanscom |
|
Wyatt Oleff Stanley Uris |
|
Chosen Jacobs Mike Hanlon |
|
Bill Skarsgård Pennywise |
|
Jackson Robert Scott Georgie Denbrough |
|
Nicholas Hamilton Henry Bowers |
|
Stephen Bogaert Mr. Marsh |
|
Stuart Hughes Officer Bowers |
|
Owen Teague Patrick Hockstetter |
|
Molly Atkinson Sonia Kasprak |
|
Jake Sim Belch Huggins |
|
Logan Thompson Victor Criss |
|
Katie Lunman Betty Ripsom |
|
Geoffrey Pounsett Zach Denbrough |
|
Pip Dwyer Sharon Denbrough |
|
Steven Williams Leroy Hanlon |
|
Elizabeth Saunders Mrs. Starret |
|
Megan Charpentier Gretta |
|
Joe Bostick Mr. Keene |
|
Ari Cohen Rabbi Uris |
|
Anthony Ulc Joe the Butcher |
|
Javier Botet Hobo |
|
Carter Musselman Headless Boy |
|
Tatum Lee Judith |
|
Edie Inksetter Hostess |
|
Martha Gibson Old Woman |
|
Kasie Rayner Field Hockey Girl #1 |
|
Isabelle Nélisse Girl in Bathroom |
|
Jocelyn Mattka Another Girl |
|
Donald Tripe Old Man in Car |
|
Liz Gordon Old Woman in Car |
|
Paige Rosamond Dead Girl #1 |
|
Neil Crone Chief Borton |
|
Sonia Gascón Mrs. Ripsom |
|
Janet Porter Stanley's Mother |
|
Memo Díaz Capt. 4th of July Clown |
|
Chantal Vachon Girl in Magazine |
|
Roberto Campanella Organ Player Clown |
|
Cyndy Day Pharmacy Cashier (uncredited) |
|
David Katzenberg El Aparato (uncredited) |
|
Bobby Leigh Jonathan (uncredited) |
|
Kate Moyer Esther (uncredited) |
|
Sherry Nelson Woman on Street (uncredited) |
|
Jimmy Star Man in Car (uncredited) |
|
Kelly Van der Burg Abigail (uncredited) |
Production | Stephanie Gorin | Casting |
Crew | Kelly Jones | Stunt Coordinator |
Crew | Vincent Rother | Stunts |
Writing | Stephen King | Novel |
Crew | Roberto Campanella | Choreographer |
Crew | Ciara Jones | Stunts |
Camera | Chung Chung-hoon | Director of Photography |
Sound | Benjamin Wallfisch | Original Music Composer |
Production | Marty P. Ewing | Executive Producer |
Production | Marty P. Ewing | Unit Production Manager |
Sound | Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Art | Peter Grundy | Art Direction |
Art | Claude Paré | Production Design |
Production | Roy Lee | Producer |
Production | Toby Emmerich | Executive Producer |
Production | Walter Hamada | Executive Producer |
Editing | Jason Ballantine | Editor |
Production | Richard Brener | Executive Producer |
Production | Dan Lin | Producer |
Sound | Sylvain Arseneault | Sound Recordist |
Sound | Dana Sano | Music Supervisor |
Writing | Cary Joji Fukunaga | Screenplay |
Costume & Make-Up | Tom Woodruff Jr. | Makeup Effects Designer |
Directing | William Waring | Second Unit Director |
Sound | Michael Keller | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Seth Grahame-Smith | Producer |
Sound | Brett Pierce | Music Editor |
Production | Rich Delia | Casting |
Production | Jon Silk | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Alec Gillis | Makeup Effects Designer |
Art | Jeremy Gillespie | First Assistant Art Direction |
Costume & Make-Up | Steven Kostanski | Makeup Artist |
Production | Bárbara Muschietti | Producer |
Directing | Andy Muschietti | Director |
Art | Scott Patton | Concept Artist |
Production | David Katzenberg | Producer |
Sound | Michael Kearns | Boom Operator |
Sound | Mace Matiosian | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Linda Dowds | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Dan Bronson | Costume Supervisor |
Art | Christopher Geggie | Property Master |
Writing | Gary Dauberman | Screenplay |
Visual Effects | Nicholas Brooks | Visual Effects Supervisor |
Directing | Richard Cowan | First Assistant Director |
Visual Effects | Brice Liesveld | Visual Effects Producer |
Sound | Chris Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Kris Fenske | Sound Effects Editor |
Crew | Janine Parkinson | Stunts |
Sound | Jamie Hardt | Sound Effects Editor |
Sound | Victor Ray Ennis | Supervising Sound Editor |
Sound | Bernard Weiser | Dialogue Editor |
Directing | Shane B. Scott | Script Supervisor |
Sound | Joseph T. Sabella | Foley Artist |
Sound | Lise Richardson | Music Editor |
Visual Effects | Kendrick Wallace | Visual Effects Producer |
Sound | Paul Hackner | Sound Designer |
Camera | Angelo Colavecchia | Steadicam Operator |
Camera | Angelo Colavecchia | "A" Camera Operator |
Crew | Warren Appleby | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Warren Appleby | Special Effects Supervisor |
Camera | Michael Carella | Second Unit Director of Photography |
Camera | Michael Carella | "B" Camera Operator |
Crew | Jamie Jones | Stunt Coordinator |
Editing | Vanessa Galvez | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Jeff Derushie | Makeup Artist |
Crew | Joe Everett | Unit Publicist |
Art | Kenny Meinzinger | Set Dresser |
Lighting | Michael Galbraith | Chief Lighting Technician |
Visual Effects | Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Neil Morrill | Prosthetic Makeup Artist |
Crew | Laurel Bresnahan | Studio Teachers |
Crew | Lara Ramirez | Visual Effects Editor |
Sound | Scott Cannizzaro | ADR Mixer |
Art | Simeon Wilkins | Storyboard Designer |
Art | Henry Fong | Concept Artist |
Sound | Mark Purcell | Sound Mix Technician |
Sound | Tim Williams | Conductor |
Crew | Neil Davison | Stunts |
Costume & Make-Up | Ryan Reed | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Janie Bryant | Costume Design |
Costume & Make-Up | Stephanie Ingram | Hair Department Head |
Directing | Jordana Lieberman | Third Assistant Director |
Camera | Brooke Palmer | Still Photographer |
Sound | Glen Gauthier | Sound Mixer |
Writing | Chase Palmer | Screenplay |
Art | Court Chu | Concept Artist |
Art | Rob McCallum | Storyboard Designer |
Visual Effects | Daniel Carrasco | Creature Design |
Art | Jared Krichevsky | Concept Artist |
Art | Joshua Min | Concept Artist |
Production | Coco Kleppinger | Casting Associate |
Crew | Tom Farr | Stunts |
Sound | Steve Switzer | Boom Operator |
Art | Wayne Anderson | Sculptor |
Art | Eric Deros | Set Designer |
Editing | Stephen Nakamura | Digital Intermediate Colorist |
Editing | Pearce Roemer | First Assistant Editor |
Art | John Mackenzie | Construction Coordinator |
Art | Nicola Weston | Art Department Coordinator |
Crew | Brayden Jones | Stunts |
Camera | Richard Emerson | Key Grip |
Directing | Penny Charter | Second Assistant Director |
Art | Rosalie Board | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Debra Manou | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Emily O'Quinn | Key Makeup Artist |
Production | Robin M. Reelis | Production Manager |
Sound | Kenneth L. Johnson | Sound Effects Editor |
Crew | Darin Read | Post Production Supervisor |
Camera | Benjamin Smith | First Assistant "B" Camera |
Crew | Aj Risi | Stunts |
Sound | David J. Krystal | Orchestrator |
Production | Randy Morgan | Location Manager |
Costume & Make-Up | Dera Veinot | Makeup Artist |
Directing | Adam Richard Benish | Assistant Director |
Directing | Adam Bocknek | Second Assistant Director |
Directing | Nick Lopez | Third Assistant Director |
Directing | Andrew Pritchard | Third Assistant Director |
Art | Brenton Brown | Set Dresser |
Art | Jon Chan | Assistant Art Director |
Art | David DeMarinis | Leadman |
Art | Michael Derrah | Storyboard Designer |
Art | Adam Dougherty | Sculptor |
Art | Paul Greenberg | Assistant Art Director |
Crew | Andrew Lindell | Carpenter |
Crew | Sandor Mate | Carpenter |
Art | Ryan McCaffrey | Set Dresser |
Art | Tania McGowan | First Assistant Art Direction |
Art | Sorin Popescu | Set Designer |
Art | Dave Rosa | Painter |
Art | Brian van de Valk | Construction Foreman |
Crew | Brian van de Valk | Carpenter |
Sound | CJ Woodley | Boom Operator |
Art | Glenn Carter | Location Scout |
Art | Ron McKenzie | Location Scout |
Production | Gail Marks | Production Accountant |
Crew | Brad DeWolde | Animal Wrangler |
Crew | Bauston Camilleri | Stunts |
Crew | Chad Camilleri | Stunts |
Crew | Cam Fergus | Stunts |
Lighting | Doug Novis | Rigging Gaffer |
Lighting | Phil Whitfield | Assistant Chief Lighting Technician |
Lighting | Ronald G. Paulauskas | Rigging Grip |
Camera | Robert Cochrane | Dolly Grip |
Camera | Glen Goodchild | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Sarah Craig McEathron | Makeup Department Head |
Crew | Avery Queffelec | Stunts |
Lighting | David Allan | Lighting Technician |
Lighting | John Vrakking | Key Rigging Grip |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Editing | William Conrad | Editorial Services |
Lighting | Alex Lawrence | Lighting Technician |
Camera | Dean Stinchcombe | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Sondra Treilhard | Key Hair Stylist |
Camera | Sean Bourdeau | Best Boy Grip |
Camera | Jeff DaSilva | First Assistant Camera |
Crew | Emerson Doerksen | Scenic Artist |
Crew | Henry Ilola | Carpenter |
Camera | Adam Tupper | Second Assistant "A" Camera |
Crew | Brent Jones | Stunts |
Crew | Bryan J. Thomas | Stunts |
Crew | Tim Cody | Stunts |
Crew | Ilora Rosenberg | Stunts |
Sound | Hillary Holmes | Music Coordinator |
Sound | James B. Howe | Foley Mixer |
Crew | Canaan Davison | Stunts |
Production | Katharine Duke | Payroll Accountant |
Crew | Dustin Faith | Stunts |
Crew | Jennifer Murray | Stunts |
Sound | Vic Kaspar | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Rose Huggett | Hairstylist |
Sound | Mason Kopeikin | Foley Editor |
Sound | Jesi Ruppel | Foley Artist |
Art | Kyle Brown | Concept Artist |
Art | Alan Hemsworth | Greensman |
Art | Rowena O'Connor | Assistant Property Master |
Camera | Ryan Prouse | Second Assistant "B" Camera |
Lighting | Rich Sutherland | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Jeff Dineen | Key Set Costumer |
Editing | Ferran Banchs | Assistant Editor |
Production | Krista Colosimo | Production Secretary |
Crew | Joan Hug Valeriote | Studio Teacher |
Crew | Christina Pitts Jazzar | Associate Choreographer |