Az aszfalt királyai (2019)
Carroll Shelby és a vakmerő, brit születésű autóversenyző, Ken Miles együtt küzdenek meg a vállalati beavatkozással, a fizika törvényeivel és saját démonjaikkal, hogy megépíthessenek egy forradalmi versenyautót a Ford Motor Company részére, amivel legyőzhetik Enzo Ferrari autóit az 1966-os Le Mans-i 24 órás versenyen.
Director:
James Mangold
Writers:
Jez Butterworth, John-Henry Butterworth.
Christian Bale Ken Miles |
|
Matt Damon Carroll Shelby |
|
Jon Bernthal Lee Iacocca |
|
Caitríona Balfe Mollie Miles |
|
Josh Lucas Leo Beebe |
|
Noah Jupe Peter Miles |
|
Tracy Letts Henry Ford II |
|
Remo Girone Enzo Ferrari |
|
Ray McKinnon Phil Remington |
|
JJ Feild Roy Lunn |
|
Jack McMullen Charlie Agapiou |
|
Corrado Invernizzi Franco Gozzi |
|
Joe Williamson Don Frey |
|
Ian Harding Ford Executive - Ian |
|
Christopher Darga John Holman |
|
Shawn Law AJ "Gus" Scussel |
|
Emil Beheshti Aeronutronics Chief Engineer |
|
Darrin Prescott Bob Bondurant |
|
Alex Gurney Dan Gurney |
|
Benjamin Rigby Bruce McLaren |
|
Ben Collins Denny Hulme |
|
Francesco Bauco Lorenzo Bandini |
|
Guido Cocomello Ludo Scarfiotti |
|
Adam Mayfield Lloyd Ruby |
|
Sean Carrigan Walt Hansgen |
|
Lachlan Buchanan Celebrity MC - Cloverfield |
|
Giles Matthey Lance Reventlow |
|
Rudolf Martin Dieter Voss |
|
Evan Arnold SCCA Official |
|
Darin Cooper Reporter - Sam |
|
Elizabeth Dement Ford Secretary #1 |
|
Wallace Langham Dr. Granger |
|
Jonathan LaPaglia Pit Engineer - Eddie |
|
Brad Beyer Wayne (Customer) |
|
Ottavio Taddei Italian Photographer |
|
Giovanni Cirfiera Agnelli |
|
Wyatt Nash Cool Young Buyer |
|
Drew Rausch Pilot Private Plane |
|
Ward Horton Test Driver - Burt |
|
Luiggi Debiasse Ford Italian Translator - Gary |
|
Michael Lanahan Brumos Executive |
|
Tanner Foust Bucknum |
|
Peter Arpesella Ferrari Pit Chief |
|
Andrew Burlinson Ford Executive #2 |
|
Lou Beatty Jr. Janitor |
|
Clement Larue Kid Program Seller |
|
Olivier Blin Drunk Man Singing |
|
Marc Forget Le Mans Official #1 |
|
Stephane Fiorenza Le Mans Official #2 |
|
Joss Glennie-Smith Mechanic Ford Advanced Vehicles |
|
Tim Banning Reporter - Daytona |
|
Arron Shiver Charlie Brockman ABC |
|
Paul Fox British Commentator |
|
Zack Zublena French Commentator |
|
Aylam Orian German Commentator |
|
Kirt Kishita Japanese Commentator |
|
Stefania Spampinato Ferrari's English Translator |
|
Gian Franco Tordi Agnelli Secretary |
|
Cameron Hennings Autograph Seeker |
|
James Tappan IRS Employee #1 |
|
Ryan O'Dell IRS Employee #2 |
|
Mario Di Donato Ferrari Lawyer |
|
Bonnie Antonini Ferrari Secretary |
|
Jenelle McKee Ford Secretary #2 |
|
Grace Fae Ford Secretary - Grace |
|
Jan Munroe Edwin Turley |
|
Marisa Petroro Mrs. Henry Ford |
|
Leif Carlgren Ford Exec Sean Reed |
|
Jon Francis Ueberroth Production Line Foreman |
|
Camillo Faieta Ferrari Pit Crew #1 |
|
Steven Ziel Ford Executive #3 |
|
Vernon Dew Ford Executive #4 |
|
Angelo Dibello Ferrari Pit Crew #2 |
|
Larsen Deane Shelby Pit Crew - Ronnie Larson |
|
Craig Frosty Silva Shelby Pit Crew - Frosty |
|
Brad McCabe Shelby Pit Crew |
|
Brent Pontin Chris Amon |
|
Mark Krenik Shelby Pit Smokey |
|
Thomas John Rudolph Shelby Pit Big Mug |
|
Emmeline Luka Bale Le Mans Flower Girl |
Production | Ronna Kress | Casting Director |
Directing | James Mangold | Director |
Production | James Mangold | Producer |
Camera | Phedon Papamichael | Director of Photography |
Editing | Michael McCusker | Editor |
Production | Michael Mann | Executive Producer |
Crew | Todd Bryant | Stunt Double |
Sound | Marco Beltrami | Original Music Composer |
Crew | Tim Gilbert | Stunts |
Costume & Make-Up | Daniel Orlandi | Costume Design |
Costume & Make-Up | Mark Peterson | Costume Supervisor |
Production | Lucas Foster | Executive Producer |
Sound | Anna MacKenzie | Foley Supervisor |
Art | Robert Woodruff | Set Designer |
Costume & Make-Up | Ken Diaz | Makeup Artist |
Writing | Jez Butterworth | Screenplay |
Art | Scott Herbertson | Set Designer |
Art | Maya Shimoguchi | Supervising Art Director |
Crew | Henry Kingi | Stunts |
Crew | Chris Palermo | Stunt Driver |
Production | Jenno Topping | Producer |
Art | François Audouy | Production Design |
Crew | Joe Bucaro III | Stunts |
Sound | David Betancourt | ADR Mixer |
Sound | Smokey Cloud | First Assistant Sound Editor |
Sound | Tim Gomillion | Sound Recordist |
Sound | David Lucarelli | ADR Recordist |
Sound | Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
Crew | Clay Cullen | Stunt Driver |
Art | Peter Lando | Set Decoration |
Editing | Dirk Westervelt | Editor |
Crew | Jalil Jay Lynch | Stunts |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunt Driver |
Sound | Eric A. Norris | Sound Effects Editor |
Production | Kevin Halloran | Executive Producer |
Crew | Brad McCabe | Stunt Driver |
Writing | John-Henry Butterworth | Screenplay |
Writing | Jason Keller | Writer |
Crew | Vanessa Vander Pluym | Stunts |
Crew | Denney Pierce | Stunts |
Crew | Anthony Molinari | Stunt Double |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Production | Peter Chernin | Producer |
Art | Dianne Chadwick | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Amy Wood | Hair Department Head |
Crew | Zach Hudson | Stunts |
Visual Effects | Charles-Axel Vollard | Special Effects Supervisor |
Sound | Buck Sanders | Music |
Crew | Matt Mullins | Stunts |
Art | Lori West | Graphic Designer |
Costume & Make-Up | Randi Mavestrand | Makeup Artist |
Production | Adam Somner | Executive Producer |
Crew | Mickey Giacomazzi | Stunt Driver |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Connie Kallos | Hairstylist |
Crew | Tanner Foust | Stunt Driver |
Costume & Make-Up | Philip Maldonado | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Laura Calvo | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Jane Galli | Makeup Department Head |
Visual Effects | Laurens Ehrmann | Visual Effects Supervisor |
Sound | Dan O'Connell | Foley Artist |
Art | Matthew Gatlin | Art Direction |
Crew | Lance Gilbert | Stunt Driver |
Visual Effects | Eric D. Christensen | Visual Effects Supervisor |
Art | Gary Warshaw | Art Direction |
Directing | Darrin Prescott | Second Unit Director |
Camera | P. Scott Sakamoto | Steadicam Operator |
Art | Mark Boucher | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Heather Sease | Key Costumer |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Visual Effects | Christal Wolgamott | Visual Effects Producer |
Sound | Ted Caplan | Music Editor |
Sound | Craig Dollinger | Boom Operator |
Art | Robert Andrew Johnson | Art Direction |
Camera | David Luckenbach | Camera Operator |
Art | Jason Bedig | Leadman |
Visual Effects | Mathias Frodin | Compositing Supervisor |
Sound | Jay Wilkinson | Sound Designer |
Editing | John Berri | Additional Editor |
Art | Rich Romig | Set Designer |
Directing | Sheila Waldron | Script Supervisor |
Directing | Dea Cantu | Script Supervisor |
Art | Mike Villarino | Construction Coordinator |
Sound | Polly McKinnon | Dialogue Editor |
Art | Edward J. Protiva | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Gloria Pasqua Casny | Hair Department Head |
Visual Effects | Dave Morley | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Olivier Dumont | Visual Effects Supervisor |
Lighting | Mike Tyson | Rigging Gaffer |
Directing | Betty Hugo | Continuity |
Art | J.P. Jones | Property Master |
Sound | Donald Sylvester | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Malte Sarnes | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Alex Noble | Makeup Artist |
Crew | Dean Grimes | Stunts |
Crew | Gregg Smrz | Stunts |
Costume & Make-Up | Tom Cummins | Key Set Costumer |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Lighting | Michael Ambrose | Gaffer |
Camera | Onofrio Nino Pansini | Camera Operator |
Art | Loïc Chavanon | Assistant Art Director |
Crew | Adam Hart | Stunt Double |
Directing | Elizabeth Seaford | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Heather Cummings | Makeup Artist |
Crew | Nico Woulard | Stunts |
Costume & Make-Up | Rob Saduski | Costumer |
Sound | Christine Sirois | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Tyra Youland | Ager/Dyer |
Sound | Steven Morrow | Sound Mixer |
Crew | Chris Carnel | Stunts |
Crew | Alex Chansky | Stunts |
Crew | Erik Rondell | Stunts |
Costume & Make-Up | Nanrose Buchman | Costumer |
Art | Steven DeSantis | Construction Coordinator |
Editing | Andrew Buckland | Editor |
Art | Gabriel Hardman | Storyboard Artist |
Crew | Robert Nagle | Stunt Coordinator |
Crew | Anthony G. Schmidt | Stunts |
Costume & Make-Up | Rhonda Ann Burns | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Danny Molaschi | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Robert Wilson | Hairstylist |
Editing | Skip Kimball | Digital Intermediate Colorist |
Directing | Marvin Williams | First Assistant Director |
Lighting | Jeff Barco | Lighting Programmer |
Camera | Manning Tillman | First Assistant "D" Camera |
Production | Chad Darnell | Extras Casting |
Lighting | Matt Floyd | Key Rigging Grip |
Editing | Sandra Grubb | First Assistant Editor |
Camera | Jeremy Brussell | Best Boy Grip |
Lighting | Luis Moreno | Assistant Chief Lighting Technician |
Production | Cassandra Han | Casting |
Production | Lorenzo Viti | Casting Associate |
Art | David Ladish | Set Dresser |
Art | Gustaf Aspegren | Art Direction |
Camera | Peter Chrimes | Key Grip |
Costume & Make-Up | Valérie Chapelle | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Aubrey Marie | Key Hair Stylist |
Art | Scott Lukowski | Concept Artist |
Crew | Jeremy Fry | Stunt Coordinator |
Crew | Bethany Levy | Stunts |
Crew | Rachel Litz | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Cynthia Hernandez | Makeup Artist |
Crew | Malosi Leonard | Stunts |
Crew | Shauna Duggins | Stunt Double |
Lighting | Harrison Palmer | Rigging Grip |
Crew | Karin Justman | Stunts |
Costume & Make-Up | Nanci Cascio | Hairstylist |
Lighting | Rusty Edmonson | Electrician |
Crew | Fabio Scotellaro | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Gaia Bussolati | Visual Effects Supervisor |
Art | Erin E. Riegel | Assistant Art Director |
Lighting | Cameron Jones | Rigging Grip |
Art | Jordan Ferrer | Art Direction |
Crew | Mark Suveg | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Jade Brandt | Seamstress |
Editing | Christopher Rucinski | Assistant Editor |
Lighting | Andrew Kyle Morrison | Electrician |
Lighting | Lucas Staley | Rigging Grip |
Production | Tracy Dixon | Extras Casting |
Crew | Bogdan Iofciulescu | Techno Crane Operator |
Production | Dominic Pacitti | Production Assistant |
Production | Lauren Richer | Casting Coordinator |
Camera | Tommy Tieche | Camera Operator |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Sound | Tyson Lozensky | Music Consultant |
Camera | Nino Neuboeck | First Assistant Camera |
Visual Effects | Justin Golden | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Hans Georg Struhar | Key Set Costumer |
Crew | Mark Chadwick | Stunts |
Art | Patrick Dunn-Baker | Set Designer |
Visual Effects | Thomas Scott Holland | Visual Effects Coordinator |
Directing | Trevor Tavares | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Vanessa Grayson | Costumer |
Lighting | Nick Papanickolas | Rigging Grip |
Lighting | Morten Petersen | Best Boy Electric |
Costume & Make-Up | John Ringhoff | Ager/Dyer |
Crew | Noah Vice | CG Supervisor |
Lighting | Alejandro J. Castillo | Lighting Technician |
Sound | Richard Duarte | Foley Mixer |
Camera | Ray Garcia | Key Grip |
Costume & Make-Up | J.C. Davis | Hairstylist |
Lighting | Jamie Baglio | Electrician |
Visual Effects | Miquel Ubeda | Compositing Lead |
Sound | Jesse Johnstone | Sound Recordist |
Crew | Cassidy Vick Hice | Stunts |
Camera | Sarah Galley | Second Assistant Camera |
Camera | Jerry Patton | Second Assistant Camera |
Production | Joseph Hicks | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Andrew Nelson | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Lexx Staats | Makeup Artist |
Lighting | Mike Bonnaud | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Damien Quinn | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Meghan Heaney | Hairstylist |
Camera | Jordan Harriman | Digital Imaging Technician |
Camera | Robert M. Sagaser | First Assistant Camera |
Lighting | Thomas McCarty | Lighting Technician |
Camera | Zsolt P. Haraszti | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Shaquanta Green | Hairstylist |
Crew | David Cunningham | CG Supervisor |
Lighting | Eddie A. Reid IV | Lighting Technician |
Production | Sally Potters | Production Coordinator |
Lighting | Eric Tolzmann | Lighting Technician |
Visual Effects | Qazi Hamza Javed | Modeling |
Visual Effects | Abhijitsinh Gohil | Visual Effects Coordinator |
Sound | Jack Cucci | Foley Mixer |
Lighting | Ffilip Bolton | Lighting Technician |
Sound | Bryan Mendoza | Utility Sound |
Visual Effects | Matt Greig | Compositing Supervisor |
Crew | Russ Sueyoshi | Digital Effects Supervisor |
Sound | Davi Aquino | Foley Recordist |
Crew | Donald Fulmer | Scenic Artist |
Camera | Jimmy Ward | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Randi Owens Arroyo | Makeup Artist |
Crew | Jason Kehler | Stunts |
Lighting | Beau Bellanich | Rigging Grip |
Crew | Brett Smrz | Stunt Driver |
Crew | David Bemi | CG Supervisor |
Costume & Make-Up | Georgette Sweet | Hairstylist |
Sound | Chelsea Body | Foley Recordist |
Costume & Make-Up | Kirsten Coleman | Makeup Artist |
Camera | Cary Lalonde | First Assistant Camera |
Camera | Abdelkarim Belkasemi | Camera Operator |
Directing | Cheyenne Corre | First Assistant Director |
Art | Scott M. Anderson | Set Dresser |
Lighting | Adrienne Brown | Rigging Grip |
Lighting | Benjamin Baggott | Electrician |
Costume & Make-Up | Jessica Posada | Set Costumer |
Lighting | Brian Knox | Rigging Grip |
Visual Effects | Clint G. Reagan | Pre-Visualization Supervisor |
Directing | Ian Stone | First Assistant Director |
Directing | Ian Stone | Second Assistant Director |
Crew | Heather Bonomo | Stunts |
Costume & Make-Up | Gaelle Masson | Wardrobe Assistant |
Camera | Andrew Crankshaw | Assistant Camera |
Lighting | Stephen Martin Paull | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Kristen Kopp | Assistant Costume Designer |
Editing | Tashi Trieu | Digital Intermediate Editor |
Production | Dani Bernfeld | Executive Producer |
Camera | Felix Terreyre Saint-Cast | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Don Kemmer | Visual Effects Coordinator |
Crew | Ashley Rae Trisler | Stunts |
Sound | David Gianmarco | Sound Designer |
Art | Chelsey Morin | Set Decorating Coordinator |
Visual Effects | Alexandria Johnson | Pre-Visualization Coordinator |
Costume & Make-Up | Jeong-Hwa Fonkalsrud | Makeup Artist |
Sound | Samuel R. Green | Sound Engineer |
Art | Christine Mouchard | Art Department Coordinator |
Camera | John Taggart | Camera Operator |
Camera | Lonny Danler | Digital Imaging Technician |
Lighting | Kevin Brenner | Electrician |
Lighting | Cristian Cazor | Lighting Technician |
Lighting | John Charles Schneider | Lighting Technician |
Camera | Roger Spain | Second Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Brent Keene | Additional Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jenni Brown Greenberg | Makeup Supervisor |
Costume & Make-Up | Caitlin Doolittle | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Kimberly Buckley | Costumer |
Costume & Make-Up | Amelia McKinney | Costumer |
Costume & Make-Up | Georgia Sedmak | Costumer |
Writing | Ron Peters | Script Consultant |
Production | Kissy Dugan | Casting |
Production | Kelly Hunt | Extras Casting |
Crew | Ross McCabe | CG Supervisor |
Crew | Steve Mihaylov | CG Supervisor |
Visual Effects | Cale Jacox | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Carlo Monaghan | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Jesús L. Yapor | Compositing Lead |
Lighting | Ryan D. Hansford | Lighting Artist |
Lighting | Taylor Lenton | Lighting Supervisor |
Visual Effects | Hawkins DuBois | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Zach Groves | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Nathan Parade de la Feraude | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Alessandra Spadaro | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Sara Moore | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sean Kilkenny | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Tabitha Woodman | Visual Effects Production Manager |
Art | Chris Cortner | Assistant Art Director |
Art | Rob Tokarz | Assistant Art Director |
Art | Philip Ginolfi | Construction Foreman |
Art | Hilary DeWaay | Graphic Designer |
Art | Jameson Buston | Leadman |
Art | D. Tobias Denney | Property Master |
Art | Danny Diamond | Set Decoration Buyer |
Art | Stephanie L. Allen | Set Decoration Buyer |
Art | John Horning | Set Dresser |
Sound | Geoff Ethridge | Sound Engineer |
Crew | Emmeline Luka Bale | Thanks |
Editing | A.R. Björklund | Editorial Production Assistant |
Crew | Cody Mackie | Stunts |
Crew | Levi Gilbert | Stunts |
Crew | Claudia Abrego | Stunt Driver |
Sound | Evan Tautianen | ADR Engineer |