Még mindig tudom, mit tettél tavaly nyáron (1998)
Egy év telt el azóta, hogy egy idilli amerikai kisvárosban egy őrült bestiálisan meggyilkolt néhány fiatalt. Egyedül Julie maradt életben, ám tudja: nincs elfelejtett bűn, előbb-utóbb mindenért bűnhődnie kell. Hosszú idő után úgy dönt, elutazik barátaival a Bahamákra, ám egy idilli kirándulás helyett szörnyűséges rémálomba csöppen. A sziget elhagyatott, ráadásul a közeledő vihar miatt nem lehet elhagyni, és Julie levelet kap valahonnan, melyben csak ennyi áll: Még mindig tudom, mit tettél tavaly nyáron!
Director:
Danny Cannon
Writer:
Trey Callaway
Jennifer Love Hewitt Julie James |
|
Freddie Prinze Jr. Ray Bronson |
|
Brandy Norwood Karla Wilson |
|
Mekhi Phifer Tyrell |
|
Matthew Settle Will Benson |
|
Muse Watson Ben Willis |
|
Jennifer Esposito Nancy |
|
Bill Cobbs Estes |
|
Jeffrey Combs Mr. Brooks |
|
John Hawkes Dave |
|
Ellerine Harding Olga |
|
Benjamin Brown Darick the Dockhand |
|
Red West Paulsen |
|
Michael P. Byrne Thurston |
|
Michael Bryan French Doctor |
|
Dee Anne Helsel Nurse |
|
Johnny Harrington Todd |
|
Mark Boone Junior Pawn Shop Owner |
|
Sylvia Short Old Woman |
|
Jack Black Titus Telesco (uncredited) |
|
Spencer Kayden Cocktail Guest (uncredited) |
|
Summer Moore Classmate (uncredited) |
|
Tanya Raisa Club Goer (uncredited) |
Production | Jackie Burch | Casting |
Crew | Jophery C. Brown | Stunts |
Crew | Chantal Feghali | Post Production Supervisor |
Production | Erik Feig | Producer |
Production | Neal H. Moritz | Producer |
Sound | Sharon Boyle | Music Supervisor |
Sound | Lisa Jaime | Music Editor |
Crew | Freddie Hice | Stunt Coordinator |
Sound | David B. Cohn | ADR Editor |
Lighting | Joe Martens | Assistant Chief Lighting Technician |
Art | Jan K. Bergstrom | Set Decoration |
Art | Doug Kraner | Production Design |
Art | Chas. Butcher | Art Direction |
Sound | John Frizzell | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Matthew W. Mungle | Prosthetic Makeup Artist |
Writing | Lois Duncan | Characters |
Production | Stokely Chaffin | Producer |
Directing | Danny Cannon | Director |
Writing | Trey Callaway | Screenplay |
Production | William S. Beasley | Producer |
Production | William S. Beasley | Unit Production Manager |
Camera | Vernon Layton | Director of Photography |
Editing | Peck Prior | Editor |
Costume & Make-Up | Daniel J. Lester | Costume Design |
Production | Jose Ludlow | Line Producer |
Editing | Jim Flynn | Assistant Editor |
Sound | Earl Sampson | Boom Operator |
Directing | Louis D'Esposito | First Assistant Director |
Visual Effects | Alison Savitch | Visual Effects Supervisor |
Art | Enrique Echeverría | Assistant Art Director |
Crew | Jennifer Caputo | Stunts |
Editing | Sandy S. Solowitz | First Assistant Editor |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Directing | Michael Viglietta | Second Assistant Director |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | James Ryan | Utility Stunts |
Production | S. Todd Christensen | Assistant Location Manager |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Sound | John H. Arrufat | Sound Editor |
Production | Jennifer Blum | Production Assistant |
Camera | George Richmond | Camera Operator |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Art | Scott Ritenour | Art Direction |
Costume & Make-Up | Juan Manuel de la Fuente | Set Dressing Artist |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunt Double |
Art | Steven M. Levine | Property Master |
Directing | Pamela Alch | Script Supervisor |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Lighting | James J. Gilson | Chief Lighting Technician |
Crew | Stan Blackwell | Special Effects Technician |
Sound | Abby Treloggen | Supervising Music Editor |
Art | Adriana Aimo | Art Department Coordinator |
Production | Nancy Jane King | Production Supervisor |
Crew | Laurencio Cordero | Special Effects Coordinator |
Camera | Sidney Ray Baldwin | Still Photographer |
Camera | Jonathan 'Chunky' Richmond | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | LaLette Littlejohn | Makeup Artist |
Crew | Dan Marrow | Transportation Captain |
Production | Curtis Collins | Location Manager |
Crew | Claire Raskind | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Tom Cummins | Set Costumer |
Visual Effects | Kim Lavery | Visual Effects |
Costume & Make-Up | Winnie D. Brown | Costume Supervisor |
Sound | Andrew Bock | Assistant Sound Editor |
Crew | Bob MacDougall | Stunts |
Crew | Pat Romano | Stunts |
Sound | John Houlihan | Music Supervisor |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Costume & Make-Up | Bonita DeHaven | Key Makeup Artist |
Camera | Donald E. Thorin Jr. | Steadicam Operator |
Visual Effects | Jeffrey Willerth | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Lisa Marie Rosenberg | Key Hair Stylist |
Sound | John Morris | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Eli Jarra | Digital Compositors |
Visual Effects | John D. Milinac | Special Effects Supervisor |
Sound | Frank Bennett | Orchestrator |
Sound | David M. Ronne | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Kimberly Kimble | Hairstylist |
Crew | Jose Manuel Ballesteros | Craft Service |
Lighting | Fernando Moreno | Gaffer |
Production | Terry Dunn | Production Accountant |
Art | Thomas W. Lay Jr. | Production Illustrator |
Art | Virginia Capobianco | Assistant Property Master |
Lighting | Thomas M. Dangcil | Electrician |
Costume & Make-Up | Tammy Ashmore | Makeup Artist |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Sound | Hanson Hsu | Sound Engineer |
Art | Nina Saxon | Title Designer |
Crew | Randy Burke | Transportation Co-Captain |
Editing | Mike Mertens | Color Timer |
Sound | Tricia Linklater | First Assistant Sound Editor |
Crew | Nancy G. James | Craft Service |
Production | Angela Peabody | Casting Assistant |
Crew | James Ryan | Utility Stunts |
Art | Louisa Bonnie | Set Designer |
Art | Lisa Penaranda | Art Department Assistant |
Art | Javier Carrillo | Construction Coordinator |
Art | Alejandro Levi | Location Scout |
Camera | Joseph Dianda | Key Grip |
Costume & Make-Up | Carl Bailey | Hairstylist |
Crew | Morris Bension | Driver |
Crew | Steven Hintz | Propmaker |
Crew | Lucille M. Michael | Set Medic |
Crew | LaFaye Baker | Stunts |
Camera | Scott Patten | Best Boy Grip |
Lighting | Doug Ednie | Lighting Technician |
Production | Jamie Lynn Arsenault | Production Coordinator |
Crew | Mitchell Dean | Stunt Driver |
Crew | Erin Ricotti | Stunts |
Crew | George A. Sack Jr. | Stunts |
Camera | Jeff Pelton | Second Assistant Camera |
Crew | April Weeden | Stunts |
Production | Michael Neal | Payroll Accountant |
Camera | Kenny Davis | Dolly Grip |
Production | Jim Dunlap | Assistant Accountant |
Sound | Genevive Colvin | Music Coordinator |
Directing | Shari Nicotero | Second Second Assistant Director |
Production | Nelson Tunon | Assistant Production Coordinator |
Visual Effects | Roger Kupelian | Matte Painter |
Costume & Make-Up | Susan Zietlow-Maust | Hairstylist |