Aladdin (2019)
KalandFantasyRomantikusCsaládi
Aladdin egy megnyerő utcai suhanc, aki első látásra beleszeret a dúsgazdag hercegnőbe, Jázminba. Közös jövőjük kulcsa egy egyszerű lámpás és az abban lakó Dzsinn lehet - ám a mindenható erejű szellemre nem csak Aladinnak lenne szüksége...
Director:
Guy Ritchie
Writers:
Guy Ritchie, John August.
Will Smith Genie / Mariner |
|
Mena Massoud Aladdin |
|
Naomi Scott Jasmine |
|
Marwan Kenzari Jafar |
|
Navid Negahban Sultan |
|
Nasim Pedrad Dalia |
|
Billy Magnussen Prince Anders |
|
Numan Acar Hakim |
|
Jordan A. Nash Omar |
|
Taliyah Blair Lian |
|
Aubrey Lin Omi |
|
Amir Boutrous Jamal |
|
Omari Bernard Guard #1 |
|
Nathaniel Ellul Guard #2 |
|
Sebastien Torkia Guard #3 |
|
Buckso Dhillon-Woolley Matron |
|
Ceara Batson School Girl |
|
Vinani Mwazanzale School Girl |
|
Demii Lee Walker School Girl |
|
Elena Zacharia School Girl |
|
Nazerene Williams School Girl |
|
Bessy Naidu School Girl |
|
Marisha Wallace Busybody Woman |
|
Maya Saroya Beguiling Woman |
|
Amar Chadha-Patel Mounted Palace Guard |
|
Omar Abidi Chubby Aladdin |
|
Stefan Kalipha Imam |
|
Firas Waleed Al-Taybeh Thief |
|
Nina Wadia Zulla |
|
Elif Knight Mother |
|
Saikat Ahamed Jailer |
|
Amed Hashimi Prisoner #1 |
|
Stefan Capper Prisoner #2 |
|
Jamal Sims Handsome Prince |
|
Alan Tudyk Iago (voice) |
|
Frank Welker Cave of Wonders (voice) |
|
Robby Haynes Razoul Chief City Guard (uncredited) |
|
Michael Herne Mediterranean Townsfolk / Wedding Guest (uncredited) |
|
Hiten Patel Haatim City Guard (uncredited) |
|
Joey Ansah Jafar's Guard (uncredited) |
|
Luke Johnson Dancer (uncredited) |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Writing | Guy Ritchie | Screenplay |
Directing | Guy Ritchie | Director |
Writing | John August | Screenplay |
Costume & Make-Up | Michael Wilkinson | Costume Design |
Art | Peter Russell | Art Direction |
Art | Gemma Jackson | Production Design |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Sound | Alan Menken | Original Music Composer |
Sound | Alan Menken | Songs |
Art | Tina Jones | Set Decoration |
Art | Rod McLean | Art Direction |
Crew | Jamal Sims | Choreographer |
Editing | James Herbert | Editor |
Production | James Herbert | Associate Producer |
Writing | Howard Ashman | Lyricist |
Production | Dan Lin | Producer |
Writing | Tim Rice | Lyricist |
Production | Kevin De La Noy | Executive Producer |
Production | Kevin De La Noy | Unit Production Manager |
Directing | Thomas Napper | Second Unit Director |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Production | Karl McMillan | Associate Producer |
Visual Effects | Aya Suzuki | Animation |
Visual Effects | Michael Schlingmann | Animation |
Art | Steve Summersgill | Art Direction |
Visual Effects | Mark Holt | Special Effects Supervisor |
Production | Mark Mostyn | Unit Production Manager |
Production | Mark Mostyn | Co-Producer |
Visual Effects | Chas Jarrett | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Clare Spragge | Costume Supervisor |
Sound | Simon Hayes | Production Sound Mixer |
Sound | Dominic Gibbs | Supervising Sound Editor |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | Eilam Hoffman | Sound Effects Editor |
Art | Richard Selway | Art Direction |
Art | Ravi Bansal | Art Direction |
Visual Effects | Jeff Capogreco | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Michael Cashmore | VFX Artist |
Sound | Mark Taylor | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Jeremy Price | Sound Effects Editor |
Sound | Mike Prestwood Smith | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Jo Wallett | Production Supervisor |
Art | Claire Nia Richards | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Christine Blundell | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Christine Blundell | Makeup Designer |
Camera | Alan Stewart | Director of Photography |
Writing | Justin Paul | Lyricist |
Visual Effects | Hui Ling Chang | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Shawn Kelly | Animation |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Production | Max Keene | Co-Producer |
Directing | Max Keene | First Assistant Director |
Visual Effects | Matt Anderson | VFX Artist |
Art | Will Newton | Assistant Art Director |
Visual Effects | Mark Bakowski | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Nat Van Halle | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Chris Lyons | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Zoe Freed | Foley Artist |
Visual Effects | Kenneth Au | Visual Effects Supervisor |
Production | Tess Joseph | Casting |
Sound | Luke Gentry | Sound Designer |
Writing | Benj Pasek | Lyricist |
Costume & Make-Up | Julia Drummond-Haig | Set Costumer |
Production | Jonathan Eirich | Producer |
Sound | Jemma Riley-Tolch | Foley Mixer |
Art | Renate Nicolaisen | Art Direction |
Costume & Make-Up | Lara Newman | Set Costumer |
Art | Luke Whitelock | Assistant Art Director |
Art | Darren Tubby | Assistant Art Director |
Production | Ivan Atkinson | Associate Producer |
Visual Effects | Chris Upson | Visual Effects |
Art | Loic Zimmermann | Art Direction |
Crew | Siobhan Boyes | Post Production Supervisor |
Art | Luke Townshend | Set Decoration |
Crew | Sarah Lochlan | Stunts |
Costume & Make-Up | Milly Barter | Set Costumer |
Visual Effects | Miguel Algora | VFX Artist |
Visual Effects | Nicholas Bennett | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Camille Adomakoh | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Mia Gray | Set Costumer |
Visual Effects | Karl Kuehn | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Lorna Barnshaw | VFX Artist |
Visual Effects | Arild Anfinnsen | VFX Artist |
Visual Effects | Florian Boury | VFX Artist |
Art | Daniel Vincze | Assistant Art Director |
Visual Effects | Jahan Arsi | VFX Artist |
Visual Effects | Sreekanth Boyapati | Visual Effects |
Visual Effects | Erico Caselle | VFX Artist |
Production | Flo Miller | Post Production Coordinator |
Visual Effects | Marie-France Henri | Digital Compositor |
Visual Effects | Kenneth Koh | VFX Artist |