Viktória királynő és Abdul (2017)
Abdul Karim, a fiatal tisztviselő Indiából Angliába utazik, hogy részt vegyen a királynő Arany Jubileumán, és meglepve tapasztalja, hogy maga a királynő veszi pártfogásába. Amikor a királynő elkezdi firtatni régóta birtokolt posztjának korlátait, váratlan és elkötelezett szövetség jön létre közte és a férfi közt, és olyan lojálisak egymáshoz, hogy az udvartartás és a belső körök megpróbálják szétzúzni ezt a viszonyt. Ahogy a barátság mélyül, a királynő új szemmel kezdi látni a világot, és boldogan nyeri vissza emberi mivoltát.
Director:
Stephen Frears
Writer:
Lee Hall
Judi Dench Queen Victoria |
|
Ali Fazal Abdul Karim |
|
Tim Pigott-Smith Sir Henry Ponsonby |
|
Eddie Izzard Bertie, Prince of Wales |
|
Adeel Akhtar Mohammed |
|
Michael Gambon Lord Salisbury |
|
Paul Higgins Dr. James Reid |
|
Olivia Williams Baroness Churchill |
|
Fenella Woolgar Miss Phipps |
|
Julian Wadham Alick Yorke |
|
Jonathan Harden Kaiser Wilhelm II |
|
Robin Soans Arthur Bigge |
|
Ruth McCabe Mrs. Tuck |
|
Simon Callow Mr. Puccini |
|
Benjamin Haigh Page Boy |
|
Will Christopherson Young Porter Boy |
|
Martyn Mayger Yeoman of the Guard |
|
Deano Bugatti Queen Victoria's Waiter |
|
Penny Ryder Grand Duchess Sophie |
|
Christopher McMullen Footman |
|
Rita McDonald Damper Ham House Guest |
|
Sukh Ojla Mrs. Karim |
|
Grant Crookes Footman |
|
Shaun Newnham Royal Household Staff |
|
Nigel Black Private Secretary |
|
Sophie Trott Princess Helena |
|
Andrei Csolsim Footman |
|
Glyn Angell Young Chef |
|
Lois Temel Nurse |
|
Marek Hollands Footman |
|
Nicolas Savidis-Macris Italian Dinner Guest |
|
Simon Craddock Footman |
|
Tim Bristow Deputy Parliamentary Secretary |
|
Cliff Dutton Footman |
|
Martin McGilligan Footman |
|
Benjamin Murrell Footman |
|
Daniel Trevenna Footman |
|
Stuart Whelan Chef (uncredited) |
|
Sam Kenyon Puccini Pianist |
Sound | Thomas Newman | Music |
Writing | Lee Hall | Screenplay |
Production | Tim Bevan | Producer |
Production | Eric Fellner | Producer |
Directing | Stephen Frears | Director |
Crew | Tim Pigott-Smith | In Memory Of |
Sound | Hugo Adams | Foley Editor |
Production | Tracey Seaward | Producer |
Art | Alan MacDonald | Production Design |
Crew | Alan MacDonald | In Memory Of |
Costume & Make-Up | Consolata Boyle | Costume Design |
Production | Leo Davis | Casting |
Production | Beeban Kidron | Producer |
Camera | Danny Cohen | Director of Photography |
Sound | J.A.C. Redford | Orchestrator |
Editing | Melanie Oliver | Editor |
Costume & Make-Up | Daniel Phillips | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Daniel Phillips | Makeup Designer |
Camera | Iain Mackay | Steadicam Operator |
Sound | Dafydd Archard | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Julian Spencer | Stunt Coordinator |
Crew | Tania Blunden | Post Production Supervisor |
Sound | Sue Harding | Foley |
Production | Lissy Holm | Casting |
Costume & Make-Up | Marion Weise | Costume Supervisor |
Sound | Kate Morath | Boom Operator |
Sound | Gerard McCann | Music Editor |
Directing | Sue Hills | Script Supervisor |
Sound | Becki Ponting | Supervising Sound Editor |
Camera | Peter Mountain | Still Photographer |
Visual Effects | Adam Gascoyne | Visual Effects Supervisor |
Art | Sarah Finlay | Art Direction |
Costume & Make-Up | Beverley Binda | Makeup Artist |
Editing | Rob Farris | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Ray Marston | Wigmaker |
Editing | Patrick Malone | Digital Intermediate |
Sound | Ian Wilson | Supervising Sound Editor |
Camera | Jake Polonsky | Second Unit Director of Photography |
Sound | Mike Dowson | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Tapio Salmi | Makeup Artist |
Editing | Shaun Richards | Digital Intermediate |
Sound | Phil Lee | Sound Effects Editor |
Art | Mark Stevenson-Ellis | Assistant Set Decoration |
Lighting | Paul McGeachan | Gaffer |
Production | Samantha Knox-Johnston | Unit Production Manager |
Art | Choi Ho Man | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Loulia Sheppard | Hair Designer |
Visual Effects | Noga Alon Stein | Visual Effects Producer |
Sound | Adam Mendez | Foley Mixer |
Costume & Make-Up | Riyaz Ali Merchant | Wardrobe Supervisor |
Crew | Edd Gamlin | Visual Effects Editor |
Costume & Make-Up | Rosie Grant | Assistant Costume Designer |
Production | Lawrence Mason | Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Andrea Cracknell | Makeup Artist |
Visual Effects | Chris Reynolds | Special Effects Supervisor |
Production | Jami Chan | Production Coordinator |
Visual Effects | Paul O'Hara | Visual Effects Coordinator |
Art | Adam Squires | Art Direction |
Crew | Luca Zappala | CG Supervisor |
Art | Matt Curtis | Title Designer |
Production | Pranav Sahni | Production Manager |
Production | Nandini Shrikent | Casting |
Production | Karan Mally | Casting Associate |
Editing | Maria Chamberlain | Digital Intermediate |
Directing | Deborah Saban | First Assistant Director |
Production | Rakesh Singh | Unit Production Manager |
Art | Paul Stewart | Property Master |
Art | Constantine Katsaras | Draughtsman |
Writing | Shrabani Basu | Book |
Lighting | Terry Robb | Electrician |
Editing | Karolina Dziwinska | Digital Intermediate |
Editing | Lawrence Hook | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Adam James Phillips | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Amie Wilson | Makeup Artist |
Crew | Peter Keith | Drone Operator |
Lighting | Will Kendal | Rigging Gaffer |
Lighting | Simon Tanner | Electrician |
Camera | Alex Mott | Key Grip |
Production | Sanjeev Maurya | Casting Associate |
Production | Raj Bhansali | Casting Assistant |
Production | Yash Mehta | Casting Assistant |
Crew | Jim Dines | Marine Coordinator |
Editing | Jeanna Mortimer | First Assistant Editor |
Art | Alison Clements | Draughtsman |
Directing | Olivia Lloyd | Second Assistant Director |
Art | Darren Lyttle | Assistant Property Master |
Art | Dan Marsden | Construction Manager |
Lighting | Garry Hedges | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Johanna Garrad | Assistant Costume Designer |
Production | Ankita Batra | Production Coordinator |
Directing | Krishan Pratap Singh | Second Assistant Director |
Crew | Sam Stefan | Stunts |
Production | Sheerin Khosrowshahi-Miandoab | Assistant Production Coordinator |
Art | Jonathan Maris | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Bobbie Edwards | Costume Coordinator |
Directing | Gouri Dutt | Second Second Assistant Director |
Directing | Jayant Rao | Third Assistant Director |
Directing | Mohit Silswal | Third Assistant Director |
Directing | Amar Vaswani | Assistant Director |
Art | Chris Rosser | Graphic Designer |
Editing | Ryan Colligan | Assistant Editor |
Production | Lois Gration | Production Secretary |
Production | Julian Murray | Production Accountant |