7 vérfagyasztó nap (2018)
Négy végsőkig elszánt támadó 1976 nyarán eltérített egy turistákat szállító repülőgépet, és Uganda diktátorától kért menedéket. A túszok ezzel belekeveredtek egy világpolitikai szerencsejátékba, miközben a rájuk vagy ellenük licitálók számára nem az ő megmentésük volt a legfontosabb szempont. Az idő fogyott, a gépeltérítők fenyegetőztek, a békés megoldás egyre távolabb került. De volt, aki tudta, mit kell tennie. Az izraeli titkosszolgálat soha nem látott vakmerőségű tervet dolgozott ki, és a világ e távoli pontján megostromolta az aláaknázott repteret. Ha a lehetetlennek látszó művelet sikert arat, talán megakadályozható a vérontás. De a siker egy hajszálon múlik, és a forróságban minden ideg pattanásig feszül.
Director:
José Padilha
Writer:
Gregory Burke
Rosamund Pike Brigitte Kuhlmann |
|
Daniel Brühl Wilfried Böse |
|
Eddie Marsan Shimon Peres |
|
Lior Ashkenazi Prime Minister Yitzhak Rabin |
|
Nonso Anozie Idi Amin |
|
Ben Schnetzer Zeev Hirsch |
|
Andrea Deck Patricia Martel |
|
Denis Ménochet Jacques Le Moine |
|
Angel Bonanni Lt. Col. Yoni Netanyahu |
|
Juan Pablo Raba Juan Pablo |
|
Peter Sullivan Amos Eiran |
|
Mark Ivanir General Motta Gur |
|
Laurence Bouvard Sister Cecile Jabon |
|
Brontis Jodorowsky Captain Michel Bacos |
|
Natalie Stone Leah Rabin |
|
Flynn Allen Kobi Cohen |
|
Zina Zinchenko Sarah |
|
Amir Khoury Ali Al-Maati |
|
Ala Dakka Haled Al Halili |
|
Paloma Coquant Ann Franking |
|
Trudy Weiss Dora Bloch |
|
Vincent Riotta Dan Shomron |
|
Danny Scheinmann Ilan Hartuv |
|
Gal Pertsiger Pasco Cohen |
|
Saffron Scheinmann Talia Levy |
|
Michal Shtamler Hanna Cohen |
|
Steve John Shepherd Foreign Minister |
|
Ingrid Craigie Renata Werner |
|
Gabriel Constantin Alain Molina |
|
Pierre Boulanger Maurice Elbaz |
|
Samy Seghir Jean-Jacques Mimouni |
|
Shai Forester Boris Shlein |
|
Laurel Lefkow Ida Borowitz |
|
Omar Berdouni Faiz Jaber |
|
Ehab Bahous Wadie Haddad |
|
Ria Zmitrowicz Jan Almog |
|
Noof Ousellam Jalil Al Arja |
|
Joerg Stadler Yitzhak David |
|
Yiftach Klein Ehud Barak |
|
Uri Roodner Beryl Goldner |
|
Yaron Shavit David Fogelson |
|
Michal Banai Emma Wosskow |
|
Michael Lewis Major Moshe 'Muki' Betser |
|
Cameron Campbell Jaffar Amin |
|
Uriel Emil Pollack Uriel Kopple |
|
Daniel Ben Zenou Rafi Biton |
|
Nathan Ravitz Air Force Commander Benny Peled |
|
Gil Cohen-Alloro Mossad Officer |
|
Guy Zo-Aretz Gil |
|
Lonyo Engele Ugandan Airport Employee |
|
Tomer Capone David Cohen |
|
Romeo Visca Gate No. 2 Officer (uncredited) |
|
Laura Vivio Airport Cafe Attendant (uncredited) |
Costume & Make-Up | Bina Daigeler | Costume Design |
Production | Tim Bevan | Producer |
Production | Eric Fellner | Producer |
Editing | Daniel Rezende | Editor |
Art | Kave Quinn | Production Design |
Production | Liza Chasin | Executive Producer |
Production | Fiona Weir | Casting |
Production | Jonathan King | Executive Producer |
Sound | Glenn Freemantle | Sound Designer |
Sound | Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Sound | Peter Burgis | Foley |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Lesley Smith | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Lesley Smith | Key Makeup Artist |
Production | Jeff Skoll | Executive Producer |
Directing | José Padilha | Director |
Camera | Lula Carvalho | Director of Photography |
Sound | Peter Gleaves | ADR Mixer |
Production | Jo Burn | Executive Producer |
Production | Kate Solomon | Producer |
Production | Rutie Blum | Casting |
Sound | Rodrigo Amarante | Original Music Composer |
Production | Olivier Courson | Executive Producer |
Production | Ron Halpern | Producer |
Production | Yael Aviv | Casting |
Costume & Make-Up | Marcelle Genovese | Hairstylist |
Production | Alice Searby | Casting Associate |
Directing | Emily Thomas | Third Assistant Director |
Camera | Richard Jakes | First Assistant "B" Camera |
Crew | David Rosenbaum | Transportation Captain |
Production | Edward Said | Casting Associate |
Sound | Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Danny Freemantle | Sound Effects Editor |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Art | Richard Selway | Supervising Art Director |
Costume & Make-Up | Denise Kum | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Denise Kum | Makeup Designer |
Visual Effects | Angela Barson | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Russell Barnett | Costumer |
Sound | Brendan Nicholson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Emilie O'Connor | Supervising ADR Editor |
Sound | Emilie O'Connor | Supervising Dialogue Editor |
Crew | Michael Harden | Visual Effects Editor |
Camera | Jeremy Braben | Aerial Director of Photography |
Camera | Vince McGahon | Steadicam Operator |
Camera | Vince McGahon | "A" Camera Operator |
Sound | Michael Connell | Music Editor |
Art | Charlo Dalli | Art Direction |
Crew | Paul Herbert | Stunt Coordinator |
Directing | Beverly Winston | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Nuria Mbomio | Makeup Artist |
Camera | Liam Daniel | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Ailbhe Lemass | Makeup Artist |
Art | Paul Carter | Property Master |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Charlotte Rogers | Key Makeup Artist |
Sound | Mark Appleby | ADR Mixer |
Crew | Christian Mallia | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Ana Cuerda | Wardrobe Supervisor |
Visual Effects | Colin Gorry | Special Effects Supervisor |
Production | Oliver Mallia | Line Producer |
Costume & Make-Up | Chantal Busuttil | Makeup Artist |
Crew | Charles Bodycomb | Armorer |
Editing | Greg Fisher | Digital Intermediate |
Camera | Alex Coverley | Grip |
Art | Will Newton | Assistant Art Director |
Editing | Paul Ensby | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Jutta Russell | Makeup Artist |
Production | Michelle Wright | Producer |
Visual Effects | Rupert Davies | Visual Effects Supervisor |
Art | Dylan Gouder | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Karen Schembri Grima | Makeup Artist |
Crew | Lee Garside | Armorer |
Crew | Ohad Naharin | Choreographer |
Sound | Mark Graham | Orchestrator |
Sound | Mark Graham | Conductor |
Lighting | Adrian Bartolo | Gaffer |
Production | James Grant | Unit Production Manager |
Sound | Zoe Freed | Foley Artist |
Sound | Robert Malone | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Martin Mandeville | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Steve O'Sullivan | Costumer |
Sound | Lilly Blazewicz | Foley Editor |
Editing | Tom Hannibal | First Assistant Editor |
Art | Stella Fox | Set Decoration |
Lighting | Shawn White | Gaffer |
Sound | Dayo James | Sound Effects Editor |
Directing | Richard Graysmark | First Assistant Director |
Camera | Jim Philpott | Key Grip |
Costume & Make-Up | Martina Zammit Maempel | Costume Coordinator |
Costume & Make-Up | Samuela Galea | Set Costumer |
Camera | Charlie Wyldeck-Flowers | Grip |
Crew | Mike Woodley | Aerial Coordinator |
Production | Angela Morrison | Executive Producer |
Production | Jean-Claude Darmon | Executive Producer |
Editing | Daniel Lapira | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Jannie Stax | Makeup Artist |
Art | Sven Bonnici | Assistant Art Director |
Art | Tilly Scandrett | Assistant Art Director |
Art | Victoria Allwood | Draughtsman |
Art | Matthew Pace | Property Master |
Art | Johann Scerri | Set Dresser |
Costume & Make-Up | Emma Burnand | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Joseph Bugelli | Tailor |
Visual Effects | Simon Rowe | 2D Supervisor |
Sound | Mhairi Wyles-Lang | ADR & Dubbing |
Sound | Mhairi Wyles-Lang | ADR Coordinator |
Lighting | Marvin Baldacchino | Electrician |
Editing | Laura Metcalfe | Digital Intermediate |
Editing | Christina Mar | First Assistant Editor |
Sound | Todd Dahlhoff | Music Editor |
Camera | Charlie Wall | Grip |
Crew | Daniel Rogers | Health and Safety |
Camera | Clare Seymour | Second Assistant Camera |
Camera | Nathan Mann | First Assistant "A" Camera |
Directing | Fraser Fennell-Ball | Second Assistant Director |
Art | Imogen Lloyd | Art Department Assistant |
Art | Paul Bowring | Construction Manager |
Sound | Kirsten Lane | Music Consultant |
Sound | Gareth John | Production Sound Mixer |
Art | Xuria Cristobal | Art Department Assistant |
Production | Kobi Holly | Line Producer |
Costume & Make-Up | Emily Faudem | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carol Greenfield | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daniela Mizzi | Makeup Artist |
Visual Effects | James Aston | Visual Effects |
Art | Caroline Bailey | Graphic Designer |
Camera | Charlie Lia | Best Boy Grip |
Camera | Woody Gregson | Second Assistant "A" Camera |
Writing | Gregory Burke | Screenplay |
Camera | Jac Hopkins | Dolly Grip |
Art | Jan Gronczewski | Art Department Assistant |
Art | Neil Benterman | Set Dresser |
Art | Sue Claybyn | Property Buyer |