Megkésett kitüntetés (2020)
Hihetetlen igaz történet a vietnami háborús hősről, William H. Pitsenbarger-ről, az amerikai légierő Pararescuemen-orvosáról, aki több mint hatvan embert mentett meg személyesen. Harminckét évvel később, a Pentagon alkalmazottja, Scott Huffman kivizsgálja Pitsenbarger kongresszusi kitüntetésérvényesítését, és felfedez egy magas szintű összeesküvést, amely az érem évtizedek óta tartó elutasítása mögött rejlik. Ez arra ösztönzi Huffmant, hogy átgondolja karrierjét az elesett pilóta és az igazságszolgáltatás érdekében.
Director: Todd Robinson
Sebastian Stan Scott Huffman |
|
Christopher Plummer Frank Pitsenbarger |
|
William Hurt Tulley |
|
Ed Harris Ray Mott |
|
Samuel L. Jackson Takoda |
|
Jeremy Irvine William Pitsenbarger |
|
Peter Fonda Jimmy Burr |
|
Bradley Whitford Carlton Stanton |
|
Alison Sudol Tara Huffman |
|
John Savage Kepper |
|
Diane Ladd Alice Pitsenbarger |
|
Linus Roache Whit Peters |
|
Max Gail Haley |
|
Byron Mann Jay Ford |
|
Amy Madigan Donna Burr |
|
Dale Dye Senator Holt |
|
Milton Saul Civilian / Pentagon Employee (uncredited) |
|
Dan Renalds Private Benjamin |
|
John D. Hickman Gene |
|
Vesse Saastamoinen Radio Willy |
|
Robert Reed Peterson PFC D. Meyes |
|
John Savage Chauncy Kepper |
|
August Blanco Rosenstein PFC J. Larson |
|
Hannah Black Young Jenny |
|
David de Vries Congressman |
|
Rose Lane Sanfilippo Country Club Waitress |
|
Richard Cawthorne Young Colonel Holt |
|
Daniel Whyte Major |
|
Wilbur Fitzgerald Chairman |
|
Bruce MacVittie Senator Martin Clayborne |
|
Mary Rogers McMaster CNN Segment Producer |
|
Lu Parker Newscaster #1 |
|
Rick Chambers Newscaster #2 |
|
Rachel Harker Jenny Raynor |
|
Gordon Convoy Bagpier #1 |
|
Dalton Perrin Color Guard Dalton |
|
Julian Adams Lieutenant John Quaid |
|
Martin Copping Slade |
|
Ser'Darius Blain Young Takoda |
|
Michael Imperioli Jay Ford |
|
James Jagger Young Jimmy Burr |
|
Tessa Robinson Jesse Mott |
|
Tyler Robinson James Mott |
|
Zach Roerig Young Ray Mott |
|
Ethan Russell Young Tulley |
|
Travis Aaron Wade Lieutenant Tom Allison |
|
Cody Walker Young Kepper |
|
Erika Diamond Senator (uncredited) |
|
Robin Dyke CO's Wife (uncredited) |
Production | Pen Densham | Producer |
Production | John Watson | Producer |
Production | Patrick Markey | Executive Producer |
Production | Mark Damon | Producer |
Directing | Todd Robinson | Director |
Writing | Todd Robinson | Writer |
Art | Jonathan A. Carlson | Production Design |
Editing | Richard Nord | Lead Editor |
Production | Petr Jákl | Producer |
Production | Peter Winther | Executive Producer |
Directing | Peter Winther | Second Unit Director |
Production | Matthew Myers | Production Consultant |
Camera | Byron Werner | Director of Photography |
Crew | Cliff Fleming | Aerial Coordinator |
Directing | Janine Gosselin | Script Supervisor |
Production | Julian Adams | Producer |
Editing | Claudia Castello | Editor |
Production | Timothy Scott Bogart | Producer |
Production | Michael Bassick | Producer |
Costume & Make-Up | Nirachara Wannalai | Wardrobe Supervisor |
Costume & Make-Up | Peggy Stamper | Costume Design |
Production | Iris Hampton | Casting Director |
Editing | Freddy Noriega | Additional Editor |
Production | Sidney Sherman | Executive Producer |
Production | Cynthia H. Margulis | Production Accountant |
Editing | Terel Gibson | Editor |
Production | Ben Parkinson | Casting Director |
Production | Ali Jazayeri | Executive Producer |
Production | Tamara Birkemoe | Executive Producer |
Visual Effects | Harit Taechathummarak | Special Effects Supervisor |
Sound | Dan Morgan | Supervising Sound Editor |
Production | Shaun S. Sanghani | Producer |
Visual Effects | Sean Wheelan | Visual Effects Producer |
Lighting | Steven A. Lundgren | Gaffer |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Costume & Make-Up | Askia Won-Ling Jacob | Set Costumer |
Production | Lauren Selig | Producer |
Production | Jordi Rediu | Producer |
Directing | Navarutt Roongaroon | Script Supervisor |
Camera | Dennis Noyes | Steadicam Operator |
Camera | Jason Aron | Aerial Camera |
Camera | Jerome Fauci | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Kari King | Costumer |
Sound | Phil Lee | Supervising Sound Effects Editor |
Production | Michael G. Selby | Producer |
Production | Thitiya Thongbai | Casting Director |
Editing | Tom Cairns | Colorist |
Art | Walt Mikolwski | Construction Coordinator |
Production | Andrew Boswell | Executive Producer |
Visual Effects | Bernat Aragonés | Visual Effects Supervisor |
Art | Siranat Ratchusanti | Art Direction |
Art | Kristie Suffield | Set Decoration |
Production | Joey Vieira | Casting Associate |
Crew | Vasit Suchitta | Makeup Effects |
Sound | Preethep Boondech | Sound Recordist |
Sound | Sophia Hardman | Foley Mixer |
Camera | Picha Srisansanee | Camera Operator |
Production | Nicholas Cafritz | Producer |
Production | Robert Reed Peterson | Producer |
Production | Lisa Wolofsky | Executive Producer |
Art | Keith Hudson | Textile Artist |
Costume & Make-Up | Meredith Coats | Key Costumer |
Lighting | Justin Yardley Jones | Rigging Grip |
Camera | Frank Boone | Key Grip |
Crew | Cory Fleming | Pilot |
Costume & Make-Up | Fred Lloyd | Costume Supervisor |
Editing | Mitch Rosin | Additional Editor |
Production | Colin Rogers | Production Secretary |
Production | David Gendron | Executive Producer |
Directing | Brian Avery Galligan | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Essie Cha | Makeup Department Head |
Production | Jenna Johnson | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Nittaya Boonkao | Key Costumer |
Crew | John Slade | Techno Crane Operator |
Costume & Make-Up | Brandon Bernard | Set Costumer |
Camera | Wattana Kuasong | Assistant Camera |
Lighting | Jerry Chief Parker | Rigging Gaffer |
Camera | Keith Pokorski | First Assistant "A" Camera |
Production | Tammy L. Smith | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Joyce Gilliard | Key Hair Stylist |
Sound | Philip Klein | Original Music Composer |
Visual Effects | Magnus Olsson | 3D Artist |
Production | Jessica Martins | Executive Producer |
Camera | Dexter Kennedy | Drone Pilot |
Visual Effects | Daniel Nielsen | Visual Effects Producer |
Art | Morgan E. Beasley | Set Dresser |
Art | Stan J. White | Set Dresser |
Production | Jenna Sanz-Agero | Executive Producer |
Production | Habib Paracha | Executive Producer |
Art | James L. Eddy | Property Master |
Art | Brian McKissick | Storyboard Artist |
Art | Brian Murray | Storyboard Artist |
Art | Duncan Fletcher | Set Dresser |
Visual Effects | Linus Lindbalk | Matte Painter |
Camera | Brian Adkins | Grip |
Camera | Thitinun Lerdkijsakul | Camera Operator |
Lighting | Alexander G. Smith | Electrician |
Camera | Warren Brace | First Assistant "C" Camera |
Directing | Jayson Merrill | First Assistant Director |
Production | Sunny Vohra | Executive Producer |
Editing | John Percival | Online Editor |
Sound | Tom Melling | Sound Mix Technician |
Sound | Oliver Ferris | Foley Artist |
Production | Adi Cohen | Producer |
Production | Wilson DaSilva | Executive Producer |
Production | Cesare Fazari | Executive Producer |
Production | Michael Laundon | Executive Producer |
Production | Lisa Osinloye | Executive Producer |
Production | Louis Steyn | Executive Producer |
Production | T.J. Steyn | Executive Producer |
Production | Simone White | Executive Producer |
Lighting | Cris Toebben | Electrician |
Art | Brenda Findley | Art Department Coordinator |
Crew | Marina Capra | Set Production Assistant |
Costume & Make-Up | Paul Cha | Key Makeup Artist |
Art | Richard Weller | Set Dresser |
Editing | Kathryn Prescott | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Pam Hall | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sukwasa Khadphab | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jakapan Wongsasuep | Makeup Artist |
Directing | Kate Pulley | Additional Second Assistant Director |
Art | Darrin Bates | Assistant Property Master |
Art | Dave Campbell | Construction Foreman |
Art | Connie Dominey | Graphic Designer |
Crew | Jason Alan Hoffman | Prop Maker |
Art | Carlton Lee Jr. | Set Designer |
Art | Nina A. White | Set Dresser |
Crew | Mitchell Dean | Second Unit Cinematographer |
Lighting | Carl M. Johnson | Best Boy Electric |
Camera | Christopher Vongsrisart | Digital Imaging Technician |
Lighting | Sarayuth Nissaidee | Gaffer |
Camera | Mitch Blasingame | Grip |
Lighting | Bruce Giglio | Lighting Technician |
Lighting | Langston York | Lighting Technician |
Lighting | Wesley J. Ford | Rigging Grip |
Lighting | Graham Byrnes | Rigging Grip |
Camera | Sarah Bowman | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Jackson Lee Davis | Still Photographer |
Crew | Phongnawat Techawanvekin | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Sandra Filippelli | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Cristina Garmón | Visual Effects Coordinator |
Production | View Lenbury | Casting Assistant |
Production | Kevin Blood | First Assistant Accountant |
Art | Marius Henry Hoyo | Main Title Designer |
Production | Michael Clark | Production Coordinator |
Production | Pornrin Sywarungsymun | Production Coordinator |
Crew | Steve Lim | Set Production Assistant |
Production | Rebecca Drummond | Travel Coordinator |
Crew | James Cawley | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Judy Chang | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Wanarat Khokthong | Wardrobe Assistant |
Camera | John Metcalfe | Second Assistant "B" Camera |