Csak szerelem kell (2007)
A szerelmi történet a hatvanas évek Amerikájában játszódik, mikor a világon Beatles-láz hódít, az USA-ban pedig fiatal aktivisták küzdenek a Vietnami háború ellen. A történet főszereplője Jude, az angol dokkmunkás az USA-ba utazik, hogy rátaláljon apjára. Miután megérkezik, beleszeret egy amerikai lányba, akivel beáll a békepárti aktivisták közé, mikor Max-et, a lány bátyját elküldik a Vietnami háborúba.
Director:
Julie Taymor
Writers:
Dick Clement, Ian La Frenais.
Evan Rachel Wood Lucy Carrigan |
|
Jim Sturgess Jude |
|
Joe Anderson Max Carrigan |
|
Dana Fuchs Sadie |
|
Martin Luther McCoy Jo-Jo |
|
T.V. Carpio Prudence |
|
Spencer Liff Daniel |
|
Lisa Dwyer Hogg Molly |
|
Nicholas Lumley Cyril |
|
Michael Ryan Phil |
|
Angela Mounsey Martha Feeny (Jude's Mother) |
|
Robert Clohessy Wesley "Wes" Huber (Jude's Father) |
|
Christopher Tierney Dorm Buddy / Dancer |
|
Curtis Holbrook Dorm Buddy |
|
Bill Buell Old Guy at Tavern |
|
Ellen Hornberger Julia Carrigan (Lucy's Sister) |
|
Dylan Baker Mr. Carrigan (Lucy's Father) |
|
Linda Emond Mrs. Carrigan (Lucy's Mother) |
|
Bill Irwin Uncle Teddy |
|
Lynn Cohen Grandmother Carrigan |
|
Jennifer Van Dyck Daniel's Mother |
|
Timmy Mitchum Jo-Jo's Brother |
|
Orfeh Hooker |
|
Antonique Smith Hooker |
|
Deidre Goodwin Hooker |
|
Joe Cocker Bum/Pimp/Mad Hippie |
|
Jacob Pitts Rap Magazine Employee |
|
Harry Lennix Army Sergeant |
|
Logan Marshall-Green Paco |
|
James Urbaniak Sadie's Manager |
|
Bono Doctor Robert |
|
Eddie Izzard Mr. Kite |
|
Salma Hayek Pinault Singing Nurse |
|
Mandy González Sadie's Singer |
|
Destan Owens Sadie's Singer |
|
Cicily Daniels Sadie's Singer |
|
Saycon Sengbloh Sadie's Singer |
|
Daniel Stewart Sherman Cop at Wharf Warehouse |
|
Sam Kitchin Sergeant on Rooftop |
|
Frank Hopf Door Officer at Strawberry Records |
|
Chris McGarry Sergeant on Rooftop |
|
Karine Plantadit Prankster |
|
Angela Cohen Prom Dancer (uncredited) |
|
Kevin Stea East Village Denizen (uncredited) |
|
William Atkinson Sailor (uncredited) |
|
Ted Lochwyn Immigration Officer (uncredited) |
|
Jeanine Serralles Dani |
|
Caitlin Hale Lucy's sister |
|
Leah Hocking Tavern Waitress |
|
Rika Okamoto Dancer |
|
Jarlath Conroy Bartender at Max's Bar |
|
Geoffrey J.D. Payne Protestor (uncredited) |
Editing | Françoise Bonnot | Editor |
Production | Jennifer Todd | Producer |
Camera | Bruno Delbonnel | Director of Photography |
Sound | Paul McCartney | Songs |
Art | Sarah Frank | Graphic Designer |
Sound | Elliot Goldenthal | Music |
Sound | Elliot Goldenthal | Orchestrator |
Art | Carrie Stewart | Set Buyer |
Costume & Make-Up | Albert Wolsky | Costume Design |
Sound | John Lennon | Songs |
Sound | George Harrison | Songs |
Sound | Ringo Starr | Songs |
Production | Derek Dauchy | Executive Producer |
Visual Effects | Steven Kirshoff | Special Effects Supervisor |
Directing | Julie Taymor | Director |
Sound | Tod A. Maitland | Production Sound Mixer |
Writing | Dick Clement | Screenplay |
Production | Geoffrey Hansen | Associate Producer |
Directing | Geoffrey Hansen | First Assistant Director |
Writing | Ian La Frenais | Screenplay |
Production | Bernard Telsey | Casting |
Production | Matthew Gross | Producer |
Production | Richard Baratta | Producer |
Production | Richard Baratta | Unit Production Manager |
Sound | Robert Fernandez | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Peter Rogness | Art Direction |
Art | Ellen Christiansen | Set Decoration |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Sound | Lee Dichter | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Wyatt Sprague | Foley Supervisor |
Crew | Derrick Simmons | Stunts |
Camera | Kyle Rudolph | Steadicam Operator |
Sound | Blake Leyh | Sound Designer |
Sound | Blake Leyh | Supervising Sound Editor |
Crew | Blaise Corrigan | Stunts |
Crew | Christopher Place | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Art | Gine Lui | Location Scout |
Costume & Make-Up | Christopher Peterson | Assistant Costume Designer |
Sound | Matthias Gohl | Music Producer |
Camera | Craig Haagensen | "A" Camera Operator |
Art | Miguel López-Castillo | Assistant Art Director |
Art | Rena DeAngelo | Assistant Set Decoration |
Art | Kim Jennings | Assistant Art Director |
Art | Leo Holder | Graphic Designer |
Art | Deborah Jensen | Assistant Art Director |
Production | Tiffany Little Canfield | Casting Associate |
Art | Adam Stockhausen | Assistant Art Director |
Art | Kris Moran | Assistant Property Master |
Crew | Bobby Beckles | Stunts |
Sound | George A. Lara | Foley Mixer |
Art | Paul Weathered | Set Dresser |
Art | Dawn Masi | Set Decorating Coordinator |
Crew | G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Camera | Jeff Muhlstock | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Angela Johnson | Makeup Artist |
Crew | Jeffrey Lee Gibson | Stunts |
Costume & Make-Up | Thomas Beall | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Gail A. Fitzgibbons | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Marjorie Durand | Key Makeup Artist |
Sound | Daryl B. Kell | Music Editor |
Art | Eric Cheripka | Assistant Property Master |
Costume & Make-Up | Judy Chin | Makeup Department Head |
Art | Sandy Hamilton | Property Master |
Art | Nick Miller | Construction Coordinator |
Sound | Kira Smith | Boom Operator |
Camera | Bruce MacCallum | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Suzanne Kelly | Costumer |
Art | Mark Pollard | Assistant Art Director |
Production | Angela Quiles | Production Coordinator |
Art | Kay Michaels | Art Department Coordinator |
Editing | Lisa Tutunjian | Digital Intermediate Editor |
Production | Damon Michael Gordon | Assistant Location Manager |
Crew | Kevin McKenna | Video Assist Operator |
Costume & Make-Up | Claus Lulla | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nathan J. Busch II | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Jerry DeCarlo | Key Hair Stylist |
Camera | Abbot Genser | Still Photographer |
Crew | Frances Fiore | Unit Publicist |
Production | Robert T. Striem | Location Manager |
Visual Effects | Melinka Thompson-Godoy | Visual Effects Coordinator |
Sound | Curtis Roush | Supervising Music Editor |
Sound | Jonathan Sheffer | Conductor |
Sound | Deborah Wallach | ADR Editor |
Sound | Krissopher Chevannes | ADR Recordist |
Visual Effects | Friend Michael Wells | Visual Effects Producer |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Sound | Christopher Brooks | Music Editor |
Camera | Eric Swanek | First Assistant "A" Camera |
Sound | Robert Elhai | Orchestrator |
Crew | Liisa Cohen | Stunts |
Costume & Make-Up | Kenn Hamilton | Costumer |
Sound | Eliza Paley | Dialogue Editor |
Lighting | John W. DeBlau | Chief Lighting Technician |
Lighting | Tom Percarpio | Assistant Chief Lighting Technician |
Sound | Igor Nikolic | Assistant Sound Editor |
Costume & Make-Up | Louise McCarthy | Makeup Artist |
Editing | Yvan Lucas | Digital Color Timer |
Crew | Elliot Santiago | Stunts |
Lighting | James Boniece | Key Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Jill E. Anderson | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Susan Kowarsh | Assistant Costume Designer |
Crew | Timothy Shannon | Transportation Co-Captain |
Crew | Scott Burik | Stunts |
Crew | Nicole Callender | Stunts |
Crew | Caroline Vexler | Stunts |
Crew | Chris Barnes | Marine Coordinator |
Crew | James P. Whalen | Transportation Captain |
Costume & Make-Up | Stephen G. Bishop | Hairstylist |
Camera | Mitchell Andrew Lillian | Key Grip |
Crew | Angela Meryl | Stunts |
Lighting | Thomas Landi | Electrician |
Crew | Mark Bero | Special Effects Coordinator |
Camera | Rick Marroquin | Dolly Grip |
Production | Pamela Thur | Unit Production Manager |
Production | Stephen Lippross | Assistant Accountant |
Camera | Caesar S. Carnevale | Second Assistant "B" Camera |
Art | Timothy Metzger | Leadman |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Production | Joan Altman | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Jacqueline Payne | Hairstylist |
Art | Lorenzo Contessa | Storyboard Artist |
Costume & Make-Up | Vern Malone | Costumer |
Camera | Andrew Priestley | First Assistant "B" Camera |
Production | Stephanie Yankwitt | Casting Assistant |
Crew | Bob Colletti | Stunts |
Production | Patty Carey | Assistant Location Manager |
Art | Roman Greller | Set Dresser |
Art | Joe Taglairino | Set Dresser |
Art | Eric M. Metzger | Set Dresser |
Lighting | Peter Colavito | Electrician |
Art | John F. McHugh | Standby Carpenter |
Crew | Stephen Gabis | Dialect Coach |
Camera | Brent Poleski | Grip |
Sound | Alex Soto | Assistant Sound Editor |
Sound | Stephen McLaughlin | Scoring Mixer |
Crew | Stephen McLaughlin | Score Engineer |
Camera | Graham Klatt | Grip |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Art | Ann Edgeworth | Assistant Property Master |
Camera | Paul Candrilli | Best Boy Grip |
Crew | Jeff Robinson | Post Production Supervisor |
Crew | Kimberly Shannon Murphy | Stunts |
Costume & Make-Up | Kate Quinlan | Costumer |
Camera | Eric P. Robinson | Grip |
Crew | Melissa Morgan | Stunts |
Directing | Kathleen E. Kearney | Second Second Assistant Director |
Camera | Michael Cambria | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Christopher F. Graneto | Grip |
Camera | Melvin Pukowsky | Grip |
Costume & Make-Up | Christine Schultz | Key Costumer |
Directing | Daniela Barbosa | Second Second Assistant Director |
Directing | Danielle Rigby | Second Assistant Director |
Production | Felix Chen | Payroll Accountant |
Production | Susan Strine | Assistant Accountant |
Costume & Make-Up | Mary Ann Smith | Assistant Costume Designer |
Production | Pat Weber Sones | Assistant Location Manager |
Crew | Tina Mckissick | Stunts |
Sound | Timothy R. Boyce Jr. | Utility Sound |
Art | Janine Pesce | Set Dresser |
Crew | Elizabeth Linn | Charge Scenic Artist |
Costume & Make-Up | Nicole Evangelista | Costumer |
Production | Marisa Vrooman | Location Coordinator |
Costume & Make-Up | John James | Hairstylist |
Art | Harvey Goldberg | Set Dresser |
Crew | Victor Chan | Stunts |
Production | Kirstin Liu | Production Secretary |
Camera | Travis Cadalzo | Camera Loader |
Camera | Andrew Cheung | Dolly Grip |
Visual Effects | David R. Morton | VFX Artist |
Camera | Francis Leach | Grip |
Art | Steven T. Duke | Set Dresser |
Production | Michael Meere | Assistant Accountant |