A függetlenség napja: Feltámadás (2016)
Mindig sejtettük, hogy így lesz. Tudtuk, hogy visszajönnek. Egyszer győzött az ember a Föld ellen támadó elképesztő túlerővel szemben, de az idegenek nem nyugodhattak bele a kudarcba. Szükségük van a világunkra, és tudják, hogy hatalmas technikai fölényük segíti őket. Arra viszont nem készülnek, hogy ez a fölény már minket is segít.
Director:
Roland Emmerich
Writers:
Roland Emmerich, Dean Devlin, James Vanderbilt, Nicolas Wright, James A. Woods.
Liam Hemsworth Jake Morrison |
|
Jeff Goldblum David Levinson |
|
Jessie T. Usher Dylan Hiller |
|
Bill Pullman President Whitmore |
|
Maika Monroe Patricia Whitmore |
|
Sela Ward President Lanford |
|
Judd Hirsch Julius Levinson |
|
William Fichtner General Adams |
|
Brent Spiner Dr. Brakish Okun |
|
Patrick St. Esprit Secretary of Defense |
|
Vivica A. Fox Dr. Jasmine Hiller |
|
AngelaBaby Rain Lao |
|
Charlotte Gainsbourg Dr. Catherine Marceaux |
|
Deobia Oparei Dikembe |
|
Nicolas Wright Floyd Rosenberg |
|
Travis Tope Charlie Miller |
|
Chin Han Commander Jiang Lao |
|
Gbenga Akinnagbe Agent Matthew Travis |
|
Robert Loggia General Grey |
|
John Storey Dr. Isaacs |
|
Joey King Sam |
|
Jenna Purdy Voice of Sphere |
|
Garrett Wareing Bobby |
|
Hays Wellford Felix |
|
Mckenna Grace Daisy |
|
James A. Woods Lt. Ritter |
|
Robert Neary Captain McQuaide |
|
Joshua Mikel Armand |
|
Joel Virgel Jaques |
|
Arturo del Puerto Bordeaux |
|
Matthew Munroe Prison Tech |
|
Jacob Browne Prison Tech |
|
Ryan Cartwright Officer Ryan Collins |
|
Travis Hammer Jeffrey Fineman |
|
Lance Lim Kevin |
|
Zeb Sanders Camper Henry |
|
Donovan Tyee Smith Camper Marcus |
|
Stafford Douglas Flight Officer |
|
Jade Scott Lewis Salt Flat Tech |
|
Beth Bailey Nurse |
|
Mona Malec DC Hospital Nurse |
|
Omar Diop African Guard |
|
Ron Yuan Yeong |
|
Grace Huang Lin Tang |
|
Stephen Oyoung Young Man |
|
J.P. Murrieta Local Reporter |
|
Casey Messer Local Reporter |
|
Ben Wang Chinese President |
|
Nicholas Ballas French President |
|
Jonathan Richards British Prime Minister |
|
Ivan G'Vera Russian President |
|
Sam Quinn Radar Officer |
|
Richard Beal Military Brass (uncredited) |
|
Alice Rietveld Secret Service Agent (uncredited) |
|
Alma Sisneros Aide 2 (uncredited) |
|
Kenny Leu Ping Li (uncredited) |
|
Monique Candelaria Tech Officer (uncredited) |
|
Leilei Chen Background (uncredited) |
|
Ava Del Cielo Young Mother (uncredited) |
|
Diana Gaitirira Comms Officer (uncredited) |
|
Evan Bryn Graves Pilot P. Goodman (uncredited) |
|
Jason E. Hill Marine (uncredited) |
|
Catharine E. Jones Flight Officer (uncredited) |
|
Tyler Kurtz Pilot (uncredited) |
|
Aaron Tyler Tug Pilot (uncredited) |
|
Michael Davis Old Man with Oxygen |
|
Johnny Otto Secret Service Agent (uncredited) |
|
John Christian Love Officer |
Production | Larry J. Franco | Executive Producer |
Production | Larry J. Franco | Unit Production Manager |
Production | John Papsidera | Casting |
Crew | Robert Loggia | In Memory Of |
Art | Jay Hart | Set Decoration |
Production | Harald Kloser | Producer |
Sound | Harald Kloser | Original Music Composer |
Production | K.C. Hodenfield | Co-Producer |
Directing | K.C. Hodenfield | First Assistant Director |
Writing | Roland Emmerich | Screenplay |
Directing | Roland Emmerich | Director |
Production | Roland Emmerich | Producer |
Writing | Roland Emmerich | Characters |
Writing | Roland Emmerich | Story |
Sound | Thomas Wanker | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Lisy Christl | Costume Design |
Art | Christa Munro | Art Direction |
Crew | Buddy Joe Hooker | Stunts |
Writing | Dean Devlin | Screenplay |
Production | Dean Devlin | Producer |
Writing | Dean Devlin | Characters |
Writing | Dean Devlin | Story |
Production | Ute Emmerich | Executive Producer |
Art | Barry Chusid | Production Design |
Production | Carsten H.W. Lorenz | Executive Producer |
Production | Carsten H.W. Lorenz | Unit Production Manager |
Art | Patrick M. Sullivan | Supervising Art Director |
Writing | James Vanderbilt | Screenplay |
Crew | Jason Miller | Post Production Supervisor |
Production | Volker Engel | Co-Producer |
Directing | Kevin Collins | Second Second Assistant Director |
Art | Mark Hofeling | Art Direction |
Production | Jo Edna Boldin | Casting |
Crew | Todd Busch | Visual Effects Editor |
Crew | Jeffrey Harlacker | Post Production Supervisor |
Production | Jeffrey Harlacker | Associate Producer |
Crew | Keith Woulard | Stunts |
Writing | Nicolas Wright | Screenplay |
Writing | Nicolas Wright | Story |
Sound | Paul Mercier | Vocals |
Writing | James A. Woods | Screenplay |
Writing | James A. Woods | Story |
Camera | François Daignault | Camera Operator |
Camera | Dylan Goss | Helicopter Camera |
Crew | Charlie Picerni | Stunt Driver |
Sound | Chris M. Jacobson | Sound Effects Editor |
Art | Caty Maxey | Art Direction |
Sound | Kimberly Harris | ADR Supervisor |
Editing | Adam Wolfe | Editor |
Camera | Claudette Barius | Still Photographer |
Art | Eric Sundahl | Art Direction |
Production | Deanna Brigidi | Casting Associate |
Crew | Tom Elliott | Stunts |
Production | Marco Shepherd | Co-Producer |
Camera | Markus Förderer | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Thomas Nellen | Makeup Department Head |
Production | Brendan Garst | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Dana Kay Hart | Costume Supervisor |
Crew | Ed Duran | Stunts |
Art | Tammy S. Lee | Assistant Art Director |
Art | Ravi Bansal | Art Direction |
Art | Clint Wallace | Art Direction |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | Hamilton Sterling | Sound Effects Editor |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Art | Laurent Ben-Mimoun | Conceptual Design |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Artist |
Visual Effects | Holger Voss | VFX Supervisor |
Art | John Hoskins | Construction Coordinator |
Art | Bill Holmquist | Construction Coordinator |
Art | Nancy A. King | Art Department Coordinator |
Sound | Larry Kemp | Dialogue Editor |
Sound | Paul N.J. Ottosson | Sound Designer |
Sound | Paul N.J. Ottosson | Supervising Sound Editor |
Crew | Andy Stevens | Visual Effects Editor |
Sound | Michael Minkler | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Sara Roybal | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Darryl Garcia Jr. | Set Costumer |
Camera | John Marzano | Helicopter Camera |
Sound | Phil Barrie | Sound Effects Editor |
Lighting | Jay Kemp | Gaffer |
Costume & Make-Up | Jennifer Bell | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Jess L. Johnson | Set Costumer |
Art | Lauren Abiouness | Art Direction |
Visual Effects | Eamonn Butler | Animation Director |
Visual Effects | Liana Jackson | VFX Editor |
Crew | Mark Wendell | CG Supervisor |
Crew | Christopher Downs | CG Supervisor |
Crew | Tom Reagan | Visual Effects Editor |
Lighting | Lamarr Gray | Rigging Gaffer |
Art | Richard T. Olson | Art Department Coordinator |
Crew | Ronnie Menahem | CG Supervisor |
Art | Samantha Avila | Assistant Art Director |
Crew | Kelli Barksdale | Stunts |
Camera | James Goldman | Camera Operator |
Camera | Richard Roles | Helicopter Camera |
Costume & Make-Up | Megan Daum | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Shanna Knecht | Assistant Costume Designer |
Directing | Lorette Leblanc | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Mary Iannelli | Assistant Costume Designer |
Production | Marie A. Kohl | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Mary Castor | Makeup Artist |
Crew | Al Goto | Stunts |
Crew | David Greene | Special Effects Coordinator |
Sound | Oliver Hug | Music Editor |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Crew | Thomas J. Larsen | Stunts |
Sound | Matt Fausak | Music Editor |
Crew | Carlos-Christian Nickel | CG Supervisor |
Costume & Make-Up | Rachel Bris | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Delana Veirs | Hairstylist |
Lighting | Brian Malone | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Stuart Gordon Tribble | Makeup Artist |
Visual Effects | Jan Philip Cramer | Animation Director |
Art | John Malmborg | Construction Coordinator |
Visual Effects | Simone Kraus Townsend | Animation Supervisor |
Sound | Anele Onyekwere | Music Editor |
Crew | Thomas MacKenzie | Visual Effects Editor |
Production | Jason Pomerantz | Production Director |
Art | Luis Guggenberger | Art Direction |
Art | Christian Scheurer | Conceptual Design |
Costume & Make-Up | Red Rose Connerty | Seamstress |
Camera | Tim Walker | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Michael Scott Baker | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Chase Heard | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Jennifer M. Quinteros | Makeup Artist |
Visual Effects | John O'Connell | 3D Supervisor |
Visual Effects | Alex Auriol | Animation Supervisor |
Crew | Adrian Corsei | CG Supervisor |
Crew | Alessandro Cangelosi | CG Supervisor |
Crew | Marion Spates | Digital Effects Supervisor |
Visual Effects | Michael Fournier | VFX Editor |
Visual Effects | Dominik Zimmerle | VFX Supervisor |
Editing | Evan Fisher | First Assistant Editor |
Crew | Andrew Roberts | CG Supervisor |
Production | Amy Greene | Line Producer |
Directing | Jonathan McGarry | First Assistant Director |
Production | Duff Rich | Unit Production Manager |
Visual Effects | Ronan Binding | Animation |
Directing | Nathan E. Davis | Additional Second Assistant Director |
Production | Erin Bosley | Production Assistant |
Production | Nathan L. Smith | Production Supervisor |
Visual Effects | Adrien Flanquart | VFX Artist |
Visual Effects | Shaila Tobin | Animation |
Directing | Jai James | Second Assistant Director |