Creed 2. (2018)
Az élet kötéltánccá vált Adonis Creed számára. Személyes kötelezettségei és a következő nagy meccsre való felkészülése között megtalálni az egyensúlyt komoly kihívásnak bizonyul. Az, hogy ellenfele családja és a sajátja közös múlttal bír, csak feszültebbé teszi a közeledő megmérettetést a ringben. Rocky Balboa viszont mindvégig ott van mellette, így együtt néznek szembe régi sérelmeikkel, együtt jönnek rá, miért is érdemes küzdeni és együtt fedezik fel, hogy semmi sem fontosabb a családnál.
Director:
Steven Caple Jr.
Writers:
Sylvester Stallone, Juel Taylor.
Michael B. Jordan Adonis Johnson |
|
Sylvester Stallone Rocky Balboa |
|
Tessa Thompson Bianca |
|
Wood Harris Tony 'Little Duke' Evers |
|
Russell Hornsby Buddy Marcelle |
|
Phylicia Rashād Mary Anne Creed |
|
Dolph Lundgren Ivan Drago |
|
Florian Munteanu Viktor Drago |
|
Andre Ward Danny 'Stuntman' Wheeler |
|
Brigitte Nielsen Ludmilla Drago |
|
Milo Ventimiglia Robert Balboa |
|
Robbie Johns Logan Balboa |
|
Patrice Harris Padman |
|
Jacob 'Stitch' Duran Stitch |
|
Ana Gerena Adrian's Waitress |
|
Benjamin Vaynshelboym Construction Supervisor (Russian) |
|
Angelina Shipilina Debutante (Russian) |
|
Pavel Vakunov Russian Politician |
|
Oleg Ivanov Businessman (Russian) |
|
Christopher Mann Dr. Percy Ewell |
|
Robert Douglas Kyri |
|
Zack Beyer Photographer |
|
Chrisdine King Casino Bartender |
|
James Collins Jr. Sports Bar Patron |
|
John Jezior Stage Manager / Barclays Center |
|
Pete Postiglione Reporter |
|
Billy Vargus Reporter |
|
Johanna Tolentino Pharmacist |
|
Eleni Delopoulos Nurse |
|
Marcia Myers Obstetrics Nurse |
|
Emily-Grace Murray Nurse (Testing Room) |
|
Corey Calliet Corner Man |
|
Robert Sale Corner Man |
|
Hendrix McDaniel Newborn Amara |
|
Maverick McDaniel Newborn Amara |
|
Paris Michael Cunningham Age 4 Months Amara |
|
Kenny Bayless Referee Kenny Bayless |
|
Ivo Nandi Russian Referee |
|
Dmitry Torgovitsky Ukranian Referee |
|
Michael Buffer Michael Buffer |
|
Jim Lampley Jim Lampley |
|
Max Kellerman Max Kellerman |
|
Roy Jones Jr. Roy Jones Jr. |
|
Scott Van Pelt Scott Van Pelt |
|
Linda Cohn Linda Cohn |
|
Bibi Bourelly Bianca's Backup Singer |
|
Rocky Ciarrocchi Russian Fan in Crowd (uncredited) |
|
Toby Kearton Talkshow Audience Member (uncredited) |
|
Charles W Harris III Adonis Creed Bodyguard (uncredited) |
|
Oliver Burbage DelPhi Gym Boxer (uncredited) |
|
Alexander Alayon Jr. Boxer in Desert Scene (uncredited) |
|
Gary Ayash Reporter |
|
Isabella Armina VIP Spectator |
|
Neil Baltus Russian VIP Spectator |
|
Stephen C. Bortsalas VIP Spectator |
|
Marko Caka Police Local-Security |
|
Amanda Cerny Actress |
|
Jill Chestnut Boxing Match Spectator |
|
Josh Christensen Spectator |
|
Daniel C. Davis VIP Spectator |
|
Sergio Delavicci Versace Polo |
|
Aaron Drapeylo Russian VIP Spectator |
|
JaQuinley Kerr VIP Spectator |
|
Marty Krzywonos Fight Bell Ringer |
|
Mark Marcarian Spectator |
|
Mark Montalbano Scorekeeper |
|
Bandit The Rapper Boxing Spectator |
|
Lindsay Michelle Reed Night Club Goer (uncredited) |
Production | Mary Vernieu | Casting |
Costume & Make-Up | Daisy Curbeon | Key Hair Stylist |
Art | Heather Loeffler | Set Decoration |
Crew | Daniel Bernhardt | Fight Choreographer |
Production | Irwin Winkler | Producer |
Art | Barbara Munch | Set Decoration |
Sound | Ezra Dweck | Sound Editor |
Writing | Sylvester Stallone | Screenplay |
Production | Sylvester Stallone | Producer |
Writing | Sylvester Stallone | Characters |
Production | William Chartoff | Producer |
Production | Kevin King Templeton | Producer |
Production | Charles Winkler | Producer |
Editing | Sean Albertson | Additional Editor |
Production | Diane Heery | Location Casting |
Art | Franco-Giacomo Carbone | Production Design |
Art | Jesse Rosenthal | Art Direction |
Sound | Goro Koyama | Foley Artist |
Sound | Andy Malcolm | Foley Artist |
Camera | Kramer Morgenthau | Director of Photography |
Production | Guy Riedel | Executive Producer |
Editing | Dana E. Glauberman | Editor |
Production | Ian Sharples | Producer |
Production | Jack McCafferty | Casting Associate |
Writing | Cheo Hodari Coker | Story |
Sound | Greg Crawford | ADR Mixer |
Art | Brick Mason | Storyboard Artist |
Camera | Kyle Rudolph | Camera Operator |
Production | Michael B. Jordan | Executive Producer |
Production | Jason Loftus | Location Casting |
Production | David Winkler | Producer |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Pamela Peitzman | Makeup Artist |
Lighting | Michael M. Silver | Lighting Technician |
Lighting | Michael M. Silver | Electrician |
Sound | Ludwig Göransson | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Lizz Wolf | Costume Design |
Production | Lindsay Graham Ahanonu | Casting |
Production | Ryan Coogler | Executive Producer |
Sound | Ronald J. Webb | Music Editor |
Costume & Make-Up | Gino Crognale | Special Effects Makeup Artist |
Art | Kia Steave-Dickerson | Assistant Property Master |
Production | Alex Gianopoulos | Location Manager |
Lighting | Dante Cardone | Gaffer |
Camera | Michael Heathcote | Steadicam Operator |
Camera | Yana Stoyanova | First Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Kimberly Guenther Durkin | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Phyllis Temple | Key Makeup Artist |
Art | Kevin Ladson | Property Master |
Art | David D. Baumann | Property Master |
Costume & Make-Up | Alexyz Danine Kemp | Costumer |
Editing | Paul Harb | Editor |
Sound | Tom Ozanich | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Freddie Poole | Stunt Double |
Art | Sean Mannion | Property Master |
Sound | Christopher S. Aud | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Robert Jackson | Dialogue Editor |
Costume & Make-Up | Geo Pavlov | Costume Illustrator |
Directing | Dawn Gilliam | Script Supervisor |
Sound | Aaron Glascock | Supervising Sound Editor |
Sound | Aaron Glascock | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Barry Wetcher | Still Photographer |
Visual Effects | Jack Lilburn | Visual Effects Production Manager |
Camera | Michael-Ryan Fletchall | Drone Pilot |
Costume & Make-Up | Fionagh Cush | Makeup Department Head |
Visual Effects | Brian Drewes | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Don Libby | Visual Effects Supervisor |
Sound | David Metzner | Music Editor |
Crew | Jon Valera | Fight Choreographer |
Visual Effects | Crystal Dowd | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Diane Dixon | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Honah Lee Milne | Costumer |
Editing | Debra L. Tennant | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Gabriel De Cunto | Makeup Artist |
Lighting | Andy Day | Gaffer |
Sound | Linda Yeaney | First Assistant Sound Editor |
Sound | Katy Wood | ADR Supervisor |
Art | Alison Froling | Assistant Set Decoration |
Sound | Sean Madsen | Sound Mix Technician |
Visual Effects | Anthony D'Agostino | Digital Compositor |
Visual Effects | Marco Lee | VFX Artist |
Camera | Robert Settlemire | Underwater Camera |
Production | Mallory Holloway | Art Department Production Assistant |
Costume & Make-Up | Stephen Prouty | Prosthetic Designer |
Camera | Michael Leonard | First Assistant "B" Camera |
Visual Effects | Joseph Grossberg | Visual Effects Compositor |
Production | Tamara Allen | Production Coordinator |
Camera | Ivan Vatsov | Camera Operator |
Camera | Kaloyan Nedelchev | First Assistant "C" Camera |
Costume & Make-Up | Rita Squitiere | Key Costumer |
Sound | Damian Canelos | Sound Mixer |
Sound | Bayard Carey | Production Sound Mixer |
Art | Paul Maiello | Construction Coordinator |
Art | Erika S. Katz | Set Dresser |
Directing | Xanthus Valan | Second Assistant Director |
Directing | Steven Caple Jr. | Director |
Directing | Michele Ziegler | First Assistant Director |
Lighting | Daniel Barone | Electrician |
Camera | Drew Suppa | Camera Operator |
Visual Effects | Mare McIntosh | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Jo Hughes | Visual Effects Producer |
Art | R. A. Arancio-Parrain | Art Direction |
Art | Omar Nadir | Set Dresser |
Art | Dave Kellom | Art Department Coordinator |
Crew | Patrick Edward White | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Benedikt Laubenthal | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Adam Pere | Visual Effects Producer |
Camera | Ivan Chertov | First Assistant "A" Camera |
Writing | Sascha Penn | Story |
Costume & Make-Up | Forrest Hill | Prosthetics |
Visual Effects | Jennifer Wang | Visual Effects Production Manager |
Lighting | Thomas Devine | Electrician |
Lighting | Daniel Rieser | Key Rigging Grip |
Camera | Leon Sanginiti | Second Assistant Camera |
Camera | Jon Sibert | Key Grip |
Writing | Juel Taylor | Screenplay |
Production | Bret Howe | Casting Associate |
Production | Nanw Rowlands | Casting |
Visual Effects | Eric Robinson | Visual Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Keith Hudson | Ager/Dyer |
Crew | Steven Spady | Visual Effects Editor |
Art | Garson Yu | Title Designer |
Crew | Robert Sale | Technical Advisor |
Sound | Kevin Schultz | Foley Mixer |
Camera | Charles Crivier | Key Grip |
Sound | Aaron Southerland | ADR Mixer |
Camera | Anthony DeFrancesco | First Assistant "C" Camera |
Editing | Carolyn Calvert | Assistant Editor |
Editing | Saira Haider | Editor |
Production | Lorus Allen | Production Assistant |
Art | Amy Morrison | Set Decoration |
Visual Effects | Mark LeDoux | Visual Effects Supervisor |
Sound | Wade Culbreath | Musician |
Art | Josh Hadley | Leadman |
Sound | Jonathan Beard | Orchestrator |
Sound | Henri Wilkinson | Orchestrator |
Costume & Make-Up | Megan Sanders | Set Costumer |
Camera | Steven Holleran | Second Unit Director of Photography |
Visual Effects | Mark Larranaga | Digital Compositor |
Camera | Jason Kay | Aerial Camera |
Camera | Joe Mellon | Grip |
Visual Effects | Annalisa Torina | VFX Artist |
Production | Craig Hacker | Production Secretary |
Lighting | Lawrence Price | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | German Lee Castillo | Ager/Dyer |
Visual Effects | Brandon Taylor | Digital Compositor |
Sound | Jen Malone | Music Supervisor |
Camera | Alicia Robbins | Camera Operator |
Art | Billy Stearne | Set Dresser |
Editing | Mitch Paulson | Digital Colorist |
Costume & Make-Up | Midge Denton | Costumer |
Sound | Jack Heeren | Foley Mixer |
Visual Effects | Chetan Gaur | Compositing Supervisor |
Camera | Aileen Taylor | First Assistant "B" Camera |
Camera | Geo Ivanov | Camera Operator |
Camera | Jason Cortazzo | Libra Head Technician |
Camera | Tiffany Murray | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Francisco Stoll | Costumer |
Costume & Make-Up | Kelly L. Brown | Set Costumer |
Production | Scott Herrick | First Assistant Accountant |
Production | Barbara Long | Production Accountant |
Visual Effects | Fred Duarte | Visual Effects Coordinator |
Sound | Davi Aquino | Foley Recordist |
Production | Janelle Coleman | Travel Coordinator |
Camera | Eve Strickman | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Vinay Thakur | Compositing Supervisor |
Lighting | Michael Neal | Lighting Technician |
Sound | Chelsea Body | Foley Recordist |
Camera | Ivelin Metodiev | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Davy Nethercutt | Digital Compositor |
Visual Effects | Richard Martinson | VFX Artist |
Visual Effects | Rachan Chirarattanakornkul | VFX Artist |
Visual Effects | David Pietricola | VFX Artist |
Visual Effects | Jake Cohen | CG Artist |
Visual Effects | Marina Mozée | Visual Effects Coordinator |
Sound | Mitch Osias | Sound Designer |
Sound | Mitch Osias | Sound Effects Editor |
Editing | Dave Lee | Colorist |
Camera | Daniel C. Cook | Assistant Camera |
Art | Christopher Redmond | Assistant Art Director |
Camera | Borislav Belberov | Second Assistant "B" Camera |
Production | Patricia Taggart | Location Manager |
Sound | Mario De Socio | ADR Mixer |
Art | Ilgi Candar | Art Direction |
Art | Matteo Marjoram | Concept Artist |
Art | Robert Fritz | Construction Coordinator |
Art | Kevin Isenberg | Set Dresser |
Camera | Daniel Schade | Camera Operator |
Camera | Artina Nimpson | Camera Production Assistant |
Crew | Bill Vargo | Video Assist Operator |
Visual Effects | Madison Maduri | CG Artist |
Crew | Isabelle Alles | CG Supervisor |
Visual Effects | Rakesh | Matte Painter |
Visual Effects | Aritra Dey | Matte Painter |
Visual Effects | Andrew Carruthers | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Brittany Amos | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jyoti Bhalchandra Deshpande | Visual Effects Production Manager |
Crew | Daniel Hernandez | Stunt Coordinator |
Sound | Daniel Carlton | Boom Operator |
Sound | Mike Ford | Boom Operator |
Production | Matthew Howell-Clarke | Location Coordinator |
Art | Yuanchen Jiang | Title Designer |
Costume & Make-Up | Diego Carranza | Costume Assistant |
Costume & Make-Up | Liza James | Costumer |
Costume & Make-Up | Carol Swan | Costumer |
Costume & Make-Up | Julie Vogel | Costumer |
Costume & Make-Up | Ashley Dudek | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Clara Diaz | Tailor |
Costume & Make-Up | Aidan John Miller | Tailor |
Sound | Fam Udeorji | Music Supervisor |
Sound | Brian Kilgore | Musician |
Crew | Alina Yakubova | Dialect Coach |
Production | Rosa Garces | Payroll Accountant |
Production | James Lee Hardman | Production Coordinator |
Production | Al Eales | Production Coordinator |
Art | Adrian Segura | Leadman |
Visual Effects | Justin Lacalamita | Visual Effects |
Directing | Anna Olshansky | Second Second Assistant Director |
Production | Karrie Martin | Casting Assistant |
Art | Ron Mazzone | Set Dresser |
Camera | Chong K. Pak | Camera Operator |
Camera | Kyle Hanus | Second Assistant Camera |
Visual Effects | Gareth Kanter | Visual Effects Coordinator |
Art | Steve Sysko | Set Dresser |
Editing | Leeza Diott | Dailies Manager |
Visual Effects | Natalie Dury | Visual Effects Producer |
Art | Charles J. Scott | Assistant Property Master |
Art | Damien Harrer | Props |
Lighting | Molly Cheshire | Electrician |
Camera | Sheridan Braxton | Grip |
Camera | Matthew Hanlon | Grip |
Camera | Shane Sibert | Best Boy Grip |
Production | Dumitru Raica | Casting Assistant |
Production | Emily Wisnieski | Casting Assistant |
Editing | Borna Jafari | Colorist |
Editing | Kelsea Williams | Digital Intermediate Assistant |
Crew | Jarret Berkowitz | Editorial Staff |
Sound | Meredith Crawford | Musician |
Sound | Karoline S. Menezes | Musician |
Sound | Corinne Sobolewski | Musician |
Sound | Jonathan Moerschel | Musician |
Production | Norina Morales | Assistant Accountant |
Sound | Ye Zhang | Utility Sound |
Sound | Michael Barela | Utility Sound |
Camera | Ben Davies | Assistant Camera |
Camera | Ryan Kunkleman | Digital Imaging Technician |
Lighting | Jay Czajczynski | Electrician |
Camera | Ezra Hertzel | Grip |
Camera | James McCann | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Simona Ravalieva | Second Assistant "C" Camera |
Lighting | Zac Kind | Lighting Technician |
Visual Effects | Zena Bielewicz | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Christina Kammermeier | Digital Compositor |
Visual Effects | Christian Wood | Digital Compositor |
Visual Effects | Galo Gutiérrez | Digital Compositor |
Visual Effects | Brodie McNeill | Digital Compositor |
Visual Effects | Devin Marie Zoltowski | Digital Compositor |
Visual Effects | Pedro Pozo Acosta | Digital Compositor |
Visual Effects | Ankit Sinha | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Matthew Klein | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Biswajit Pegu | VFX Artist |
Visual Effects | Danielle Carney | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Patrick King-Templeton | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Louis Mackall | Visual Effects Supervisor |
Production | Mallory Holloway | Art Department Production Assistant |
Art | Daniel Gilroy | Set Dresser |