Dóra és az elveszett Aranyváros

Dóra és az elveszett Aranyváros (2019)

KalandVígjátékCsaládi

Miután élete nagy részét azzal töltötte, hogy felfedezte a dzsungelt a szüleivel, semmi sem készíthette fel Dórát a lehető legveszélyesebb kalandra – a gimire. Mivel a felfedező bőréből kibújni nem tud, Dóra hamarosan azon kapja magát, hogy kis csapata –Csizi, (legjobb barátja, egy majom), Diego, egy rejtélyes dzsungellakó és néhány szedett-vedett tini– élén elindul megmenteni a szüleit, és megfejteni az eltűnt inka civilizáció megoldhatatlan rejtélyét...

Director: James Bobin
Writers: Nicholas Stoller, Matthew Robinson.

Release Date: 2019-08-08
Status: Released
Run time: 102 min / 1:42
Budget: $49,000,000
Revenue: $116,826,172
Production Companies : Nickelodeon Movies, Paramount Players, Walden Media, Screen Queensland
Production Countries: United States of America, Australia

IMDB

https://www.paramount.com/movies/dora-and-lost-city-gold


Casts

Isabela Merced
Dora
Jeffrey Wahlberg
Diego
Madeleine Madden
Sammy
Eugenio Derbez
Alejandro Gutierrez
Michael Peña
Cole - Dora's Father
Eva Longoria
Elena
Benicio del Toro
Swiper (voice)
Madelyn Miranda
Dora (6 years)
Malachi Barton
Diego (6 years)
Dee Bradley Baker
Animal Vocalizations (voice)
Sasha Toro
Backpack (voice)
Marc Weiner
Map (voice)
Joey Vieira
Nico
Pia Miller
Sabrina - Diego's Mother
Adriana Barraza
Abuela Valerie
Damien Garvey
Security Guard
Anikka Abelita
Vegan Student
Daniel Donaldson
Bad Dancing Teacher
Nicholas Coombe
Randy
Tivon Toito'ona
Soccer Team Kid 1
Emily Bell
Soccer Team Kid 4
Jace Fleming
Mean Kid
Michelle Collins
English Teacher
Bailey Hendy
Soccer Team Kid 2
Darcy Worthington
Soccer Team Kid 3
Matthew Okine
Teacher
Natasa Ristic
Christina X
Christopher Kirby
Viper
Temuera Morrison
Powell
Christopher Rawlins
Mercenary
Isela Vega
Old Woman
Danny Trejo
Boots (voice)
Q'orianka Kilcher
Kawillaka
Natalie Kinghorn
High School DJ
Michael Rooney
Choreographer
Daniel Valle
High School Dancer / Assistant Choreographer
Kate Wormald
High School Dancer / Assistant Choreographer
Abdulaye Sow
High School Dancer
Brooke Schembri
High School Dancer
Dustin Taylor
High School Dancer
Elke Tulip Paes
High School Dancer
Georgia Rothera
High School Dancer
James David Portas
High School Dancer
Joel Murphy
High School Dancer
Kalahni Mia Spink
High School Dancer
Karin Mochizuki
High School Dancer
Kristin Sparks
High School Dancer
Leyton Oliver Bartley Beal
High School Dancer
Ly Thanh Dat
High School Dancer
Mitchell Adam Marshman
High School Dancer
Phoenix Mitchell
High School Dancer
Sarah Louise Harvey
High School Dancer
Savannah Foran McDaniel
High School Dancer
Seraseini Momo
High School Dancer
Tanisha Pili Mvoyi
High School Dancer
William James Dyson
High School Dancer
Zeke Azzolini
High School Dancer
Emilia Lau
Crowd High School Student
Caleb McLaughlin
Tico (voice)

Crew

Camera Javier Aguirresarobe Director of Photography
Art Dan Hennah Production Design
Sound John Debney Original Music Composer
Production Sarah Halley Finn Casting
Writing Nicholas Stoller Screenplay
Writing Nicholas Stoller Story
Production Julia Pistor Executive Producer
Art Brendan Heffernan Concept Artist
Directing James Bobin Director
Writing Valerie Walsh Teleplay
Production Eugenio Derbez Executive Producer
Writing Tom Wheeler Story
Sound Germaine Franco Original Music Composer
Directing Benedict Paxton-Crick Script Supervisor
Writing Eric Weiner Teleplay
Writing Chris Gifford Teleplay
Art Eugene Intas Art Direction
Visual Effects Kathy Chasen-Hay Visual Effects Producer
Visual Effects Andy Brown Visual Effects Supervisor
Production Duncan Jones Location Manager
Art Dan Sweetman Storyboard Artist
Production John G. Scotti Executive Producer
Production John G. Scotti Unit Production Manager
Directing John G. Scotti Second Unit Director
Editing Mark Everson Editor
Directing Kristin Voumard Script Supervisor
Production Ralph Bertelle Executive In Charge Of Production
Writing Matthew Robinson Screenplay
Art Graeme Callander Storyboard Artist
Production Nicholas A. Mudd Casting Associate
Directing Michael O'Connor Second Second Assistant Director
Directing Greg Tynan Third Assistant Director
Sound Ben Wyatt Boom Operator
Sound Dane Cody Sound Recordist
Directing Samantha Smith McGrady Second Assistant Director
Production Tamazin Simmonds Associate Producer
Production Djinous Rowling Casting Assistant
Art Claire Bryant Set Decoration
Production Kate Weatherly Assistant Production Coordinator
Production Candice Preddy Production Coordinator
Directing Richard Goodwin First Assistant Director
Costume & Make-Up Rahel Afiley Costume Design
Lighting Nathan Kannegiesser Rigging Grip
Lighting Sami Gustafsson Lighting Technician
Production Kristin Burr Producer
Costume & Make-Up Melanie Ghisays Costumer
Sound Kara Moolman Utility Sound
Directing Tom Treasure Third Assistant Director
Directing James McGrady First Assistant Director
Crew Katie Reynolds Post Production Supervisor
Directing Joanne Pearce Second Assistant Director
Production Bruno Canale Line Producer
Directing Dan Cole Third Assistant Director
Directing Sarah Dahl Script Supervisor

Similar Movies