Börtönvonat Yumába (2007)
A bandita Ben Wade kirabolja a postakocsit a bandájával. A fickót sikerül hamarosan kézre keríteni. A törvény emberei a városba akarják szállítani, hogy ott föltegyék a 3 óra 10-es vonatra, amely a yumai börtönbe viszi. A vasútállomásig azonban hosszú az út és a fogoly elszállításához emberekre van szükség. A farmer Dan Evans nehéz körülmények között próbálja eltartani családját. Fizetség fejében elvállalja, hogy csatlakozik a kísérőkhöz. A kis csapat elindul, nyomában Wade bandájával, akik ki akarják szabadítani a vezetőjüket.
Director:
James Mangold
Writers:
Michael Brandt, Derek Haas, Halsted Welles.
Russell Crowe Ben Wade |
|
Christian Bale Dan Evans |
|
Peter Fonda Byron McElroy |
|
Gretchen Mol Alice Evans |
|
Ben Foster Charlie Prince |
|
Dallas Roberts Grayson Butterfield |
|
Alan Tudyk Doc Potter |
|
Vinessa Shaw Emmy Nelson |
|
Logan Lerman William Evans |
|
Kevin Durand Tucker |
|
Lennie Loftin Glen Hollander |
|
Johnny Whitworth Darden |
|
Luce Rains Marshall Weathers |
|
Rio Alexander Campos |
|
Shawn Howell Jackson |
|
Pat Ricotti Jorgensen |
|
Ramon Frank Kinter |
|
Deryle J. Lujan Nez |
|
Brian Duffy Sutherland |
|
Jason Rodriguez Tighe |
|
Chris Browning Crawley |
|
Chad Brummett Kane |
|
Forrest Fyre Walter Boles |
|
Luke Wilson Zeke |
|
Benjamin Petry Mark Evans |
|
Arron Shiver Bill Moons |
|
Sean Hennigan Marshal Will Doane |
|
Girard Swan Deputy Harvey Pell |
|
Christopher Berry Deputy Sam Fuller |
|
David Oliver Evil Bartender |
|
Jason Henning Train Clerk |
|
James Blackburn Gunfighter (uncredited) |
|
Brian Brown Bad Guy #1 (uncredited) |
|
Trevor Coppola William Marsh (uncredited) |
|
Melinda Kramer Bisbee Townsperson (uncredited) |
|
Billy Lockwood Gunman (uncredited) |
|
J. Nathan Simmons Town Drunk (uncredited) |
|
Art Usher Contention Gunman (uncredited) |
|
Crystal the Monkey Monkey (uncredited) |
Directing | James Mangold | Director |
Production | Cathy Konrad | Producer |
Camera | Phedon Papamichael | Director of Photography |
Editing | Michael McCusker | Editor |
Production | Lisa Beach | Casting |
Production | Sarah Katzman | Casting |
Writing | Elmore Leonard | Short Story |
Sound | Marco Beltrami | Original Music Composer |
Art | Andrew Menzies | Production Design |
Art | Jay Hart | Set Decoration |
Writing | Michael Brandt | Screenplay |
Writing | Derek Haas | Screenplay |
Costume & Make-Up | John Caglione Jr. | Makeup Artist |
Crew | Alexander Mackendrick | Thanks |
Crew | Freddie Hice | Stunt Coordinator |
Crew | Jeffrey J. Dashnaw | Stunts |
Production | Lynwood Spinks | Executive Producer |
Production | Stuart M. Besser | Executive Producer |
Production | Stuart M. Besser | Unit Production Manager |
Production | Dixie J. Capp | Associate Producer |
Costume & Make-Up | Arianne Phillips | Costume Design |
Directing | Nicholas Mastandrea | Assistant Director |
Production | Ryan Kavanaugh | Executive Producer |
Sound | David Betancourt | Foley |
Sound | Scott Curtis | Foley Editor |
Sound | Dawn Fintor | Foley |
Sound | David Giammarco | Sound Mixer |
Sound | Paul Massey | Sound Mixer |
Sound | John Murray | Foley |
Sound | Alicia Stevenson | Foley |
Costume & Make-Up | Kathrine Gordon | Hair Department Head |
Camera | Mark Vargo | Second Unit Director of Photography |
Production | Jo Edna Boldin | Casting |
Writing | Halsted Welles | Screenplay |
Costume & Make-Up | Pierre Barrera | Set Dressing Artist |
Art | Greg Berry | Art Direction |
Costume & Make-Up | Susan Germaine | Hairstylist |
Visual Effects | Robert Stromberg | Visual Effects Supervisor |
Camera | Melissa Moseley | Still Photographer |
Art | Roberta Marquez Seret | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Carlos Rosario | Assistant Costume Designer |
Lighting | Cory Geryak | Gaffer |
Costume & Make-Up | Jane Galli | Makeup Department Head |
Camera | Paul Sanchez | Camera Operator |
Costume & Make-Up | Linda Matthews | Costume Supervisor |
Costume & Make-Up | Wendy M. Craig | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Bren Cook | Set Costumer |
Sound | Ted Caplan | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Christina Graff | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Paul Graff | Visual Effects Supervisor |
Camera | David Luckenbach | Steadicam Operator |
Crew | Doug Hemphill | Thanks |
Sound | Jim Schultz | Music Editor |
Camera | Richard Foreman Jr. | Still Photographer |
Visual Effects | Mark Dornfeld | Visual Effects Supervisor |
Directing | Sheila Waldron | Script Supervisor |
Crew | Aaron Downing | Post Production Supervisor |
Lighting | Stephen Mullen | Rigging Gaffer |
Visual Effects | Paulina Kuszta | Visual Effects Coordinator |
Editing | Marisa Clayton | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Aleah Ames | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Gloria Pasqua Casny | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Betty Lou Skinner | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Christine L. Cantella | Assistant Costume Designer |
Crew | J.P. Jones | Property Master |
Camera | Philip C. Pfeiffer | Camera Operator |
Sound | Donald Sylvester | Sound Designer |
Sound | Donald Sylvester | Supervising Sound Editor |
Crew | Ron Bolanowski | Special Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Lisa Taylor Roberts | Makeup Artist |
Sound | Monique 'Nico' Salvato | First Assistant Sound Editor |
Sound | Simon Coke | Dialogue Editor |
Editing | Shawn Broes | Digital Intermediate |
Editing | Lee Grubin | Assistant Editor |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Crew | Mark Jan Wlodarkiewicz | Thanks |
Costume & Make-Up | Lorraine Crossman | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Terry Anderson | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Michael Castellano | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Juliet Hyde-White | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Pilar Agoyo | Seamstress |
Costume & Make-Up | Debra Chapman | Seamstress |
Production | Charla Bowersox | Casting Associate |
Production | Marie A. Kohl | Casting Associate |
Crew | David Fencl | Armorer |
Camera | Chip Byrd | First Assistant Camera |
Camera | Bob Hall | First Assistant Camera |
Camera | J. Steven Matzinger | First Assistant Camera |
Lighting | Blake Pike | Rigging Grip |
Camera | Philip Shanahan | First Assistant Camera |
Sound | Elizabeth Rainey | Foley |
Art | Dan Pemberton | Construction Coordinator |
Crew | Arthur Arndt | Carpenter |
Crew | Colin Dennis | Carpenter |
Editing | Marcie Jastrow | Digital Intermediate |
Crew | Sara Cueva | Visual Effects Editor |
Sound | Jim Stuebe | Production Sound Mixer |
Art | Kenneth Hunter | Location Scout |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Camera | Joe Bacharka | Grip |
Lighting | Bradley Barnes | Lighting Technician |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Crew | Tad Griffith | Stunts |
Directing | Maria Mantia | Second Assistant Director |