Robotzsaru (1987)
Detroitban szolgálata teljesítése közben egy bűnöző banda meggyilkol egy rendőrt, Alex Murphy-t. A rendőr holttestét azonban a legújabb technológiák segítségével sikerül újraéleszteni. Az Alexen végzett kísérlet azonban itt még nem ér véget. A rendőrség és az azt irányító szervezet ugyanis Murphy elroncsolódott végtagjai és szervei helyett mesterséges karokat és szerveket ültet a férfiba. Így változik át Alex Murphy a világ legkorszerűbb "rendőrévé" a félig robot félig ember Robotzsaruvá. A programozás szerint a Robotzsarunak gondolkodás nélkül végre kellene hajtani a parancsokat, bármi legyen is az. Él azonban a robotban az ember is, s ennek egészen más céljai vannak: leszámolni azokkal akik megölték és megölették. Célja eléréséhez pedig meg kell szegnie a felettesei által adott parancsok legnagyobb részét. S ezzel a cselekedetéve a Robotzsaru körül elszabadul a pokol.
Director: Paul Verhoeven
Peter Weller Officer Alex J. Murphy / RoboCop |
|
Nancy Allen Officer Anne Lewis |
|
Dan O'Herlihy The Old Man |
|
Ronny Cox Dick Jones |
|
Kurtwood Smith Clarence Boddicker |
|
Miguel Ferrer Bob Morton |
|
Robert DoQui Sgt. Warren Reed |
|
Ray Wise Leon Nash |
|
Felton Perry Johnson |
|
Paul McCrane Emil Antonowsky |
|
Jesse D. Goins Joe Cox |
|
Del Zamora Kaplan |
|
Calvin Jung Steve Minh |
|
Rick Lieberman Walker |
|
Lee de Broux Sal |
|
Mark Carlton Miller |
|
Edward Edwards Manson |
|
Michael Gregory Lt. Hedgecock |
|
Freddie Hice Bobby |
|
Neil Summers Dougy |
|
Gene Wolande Prisoner |
|
Gregory Poudevigne Slimey Lawyer |
|
Charles Carroll Bail Bondsman |
|
Kevin Page Kinney |
|
Yolonda Williams Ramirez |
|
Tyrees Allen Starkweather |
|
John S. Davies Chessman |
|
Laird Stuart Cecil the Clerk |
|
Stephen Berrier Roosevelt |
|
Sage Parker Tyler |
|
Karen Radcliffe Technician #1 |
|
Darryl Cox Technician #2 |
|
Jerry Haynes Dr. McNamara |
|
Bill Schockley Creep |
|
Donna Keegan Rape Victim |
|
Mike Moroff Hophead |
|
Marjorie Rynearson Grocery Mom |
|
Jo Livingston Grocery Pop |
|
Joan Pirkle Barbara |
|
Diane Robin Chandra |
|
Adrianne Sachs Tawney |
|
Maarten Goslins Salesman |
|
Angie Bolling Murphy's Wife |
|
Jason Levine Murphy's Son |
|
S.D. Nemeth Bixby Snyder |
|
Bill Farmer Justin Ballard-Watkins |
|
Michael Hunter Peter the Homeowner |
|
Spencer Prokop Gas Station Attendant |
|
Debra Zach Nurse |
|
L.J. King Emergency Doctor |
|
David Packer Emergency Doctor |
|
Leeza Gibbons Jesse Perkins |
|
Mario Machado Casey Wong |
|
Bill Blair Undercover Cop (uncredited) |
|
Don "Tex" Clark Boardroom Executive (uncredited) |
|
Gilbert B. Combs Sal's Gunman (uncredited) |
|
Jon Davison ED-209 (voice) (uncredited) |
|
Wanda De Jesus Estevez (uncredited) |
|
James Field Restroom Junior Executive (uncredited) |
|
John Garrett News Crew (uncredited) |
|
Allan Graf Sal's Bodyguard (uncredited) |
|
Katie Griffin Young Girl (uncredited) |
|
Harry Johnson Dad in Nuke-'em' Commercial (uncredited) |
|
Debra Lamb Pizza Dough Juggling Girl (uncredited) |
|
John Landis Man in '6000 SUX' Commercial (uncredited) |
|
Randall Oliver S.W.A.T. Team Member (uncredited) |
|
Scott Sligar S.W.A.T. Team Member (uncredited) |
|
James Staszkiel Keva Rosenberg (uncredited) |
|
Scott Thomson Blonde Thug (uncredited) |
|
Paul Verhoeven Dancer at Disco (uncredited) |
|
Mark Edward Walters Street Kid (uncredited) |
|
Sean Wohland Nukem (uncredited) |
Directing | Mark Goldblatt | Second Unit Director |
Camera | Jost Vacano | Director of Photography |
Directing | Paul Verhoeven | Director |
Editing | Frank J. Urioste | Editor |
Art | William Sandell | Production Design |
Art | Robert Gould | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Erica Edell Phillips | Costume Design |
Writing | Edward Neumeier | Writer |
Production | Edward Neumeier | Co-Producer |
Production | Jon Davison | Executive Producer |
Visual Effects | Phil Tippett | Visual Effects |
Production | Phil Tippett | Associate Producer |
Sound | Basil Poledouris | Original Music Composer |
Production | Arne Schmidt | Producer |
Crew | Dale L. Martin | Special Effects |
Art | James E. Tocci | Set Designer |
Crew | Gilbert B. Combs | Stunts |
Costume & Make-Up | Stephan Dupuis | Prosthetic Designer |
Production | Charles Newirth | Production Manager |
Production | Sally Dennison | Casting |
Crew | Freddie Hice | Stunts |
Crew | Gene LeBell | Stunts |
Art | Erica Rogalla | Set Dresser |
Editing | Florent Danny Retz | First Assistant Editor |
Writing | Michael Miner | Writer |
Camera | Sol Negrin | Additional Photography |
Production | Julie Selzer | Casting |
Production | Allegra Clegg | Production Coordinator |
Directing | David B. Householter | Second Assistant Director |
Crew | Russell Towery | Stunts |
Directing | Michele Panelli-Venetis | First Assistant Director |
Crew | Jeannie Epper | Stunt Double |
Visual Effects | Peter Kuran | Visual Effects |
Sound | Tom Villano | Music Editor |
Visual Effects | Rob Bottin | Visual Effects |
Crew | Rob Bottin | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Rob Bottin | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Bart Mixon | Makeup Effects Designer |
Crew | Spiro Razatos | Stunts |
Crew | Frank Ferrara | Stunts |
Sound | David A. Whittaker | Sound Editor |
Sound | Stephen Hunter Flick | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Janet Lucas Lawler | Costumer |
Crew | Greg Wayne Elam | Stunts |
Crew | Randy E. Moore | Weapons Master |
Crew | Randy Fife | Stunts |
Crew | Joe Finnegan | Stunts |
Crew | Vickie Creach | Stunts |
Crew | Mike Shanks | Stunts |
Crew | Jamie Bunch | Stunts |
Crew | Jackie Resch | Stunts |
Crew | Gary Combs | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Fred Lackey III | Hairstylist |
Lighting | Robert Driskell | Gaffer |
Crew | Debbie Evans | Stunts |
Crew | Margaret Prentice | Makeup Effects |
Costume & Make-Up | Margaret Prentice | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Carla Palmer | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Joan Thomas | Costume Supervisor |
Sound | Donald Flick | Sound Editor |
Sound | Avram D. Gold | Sound Editor |
Sound | Don Broughton | Boom Operator |
Art | E.W. Bradford | Construction Coordinator |
Sound | Carlos Delarios | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael J. Kohut | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Aaron Rochin | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Deana Newcomb | Still Photographer |
Crew | Alvin Milliken | Transportation Coordinator |
Art | Miles Teves | Conceptual Illustrator |
Production | Craig Pointes | Location Manager |
Crew | William Purcell | Special Effects |
Art | Bill MacSems | Property Master |
Sound | Michael J. Benavente | Sound Editor |
Crew | Bundy Chanock | Set Medic |
Costume & Make-Up | Bonnie Clevering | Hairstylist |
Art | Gayle Simon | Art Direction |
Art | Jerry G. Henery | Construction Foreman |
Production | Stephen Lim | Associate Producer |
Camera | Anette Haellmigk | First Assistant Camera |
Sound | John Pospisil | Sound Editor |
Sound | James Christopher | Sound Editor |
Art | John Marshall | Art Direction |
Sound | Robert Wald | Sound Mixer |
Sound | Steve Bartlett | Sound Designer |
Sound | Dan Sharp | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Rocco Gioffre | Matte Painter |
Crew | Dennis W. Milliken | Transportation Captain |
Camera | Kerry Rike | Key Grip |
Directing | Paula Squires Asaff | Script Supervisor |
Crew | Keith Richins | Special Effects |
Crew | Lawrence A. Aeschlimann | Special Effects |
Camera | John Knight | Key Grip |
Production | Brian Cowden | Location Manager |
Production | Diane L. Greenwalt | Location Manager |
Art | Larry Langley | Construction Foreman |
Editing | Teressa Longo | Assistant Editor |
Lighting | Johnny Gutierrez | Gaffer |