Frankenweenie - Ebcsont beforr (2012)
A kis Victor kétségbeesik, amikor a legjobb barátját, a kutyáját elüti egy autó. Fejébe veszi, hogy feltámasztja Sparkyt. A tudományos kísérlet sikerrel jár, és a fiú legnagyobb örömére az összefoltozott eb életre kel. Victor azonban nem sejti, milyen következményekkel jár mindez. Kezdetben Sparkyt sikerül elrejtenie a külvilág szeme elől, ám amikor a kutya mégis kijut a házból, nemcsak Victor környezete, de az egész város szembesül azzal, hogy Sparky már nem az a barátságos kutyus, ami volt.
Director:
Tim Burton
Writer:
John August
Charlie Tahan Victor Frankenstein (voice) |
|
Catherine O'Hara Mrs. Frankenstein / Weird Girl / Gym Teacher (voice) |
|
Martin Short Mr. Frankenstein / Mr. Burgemeister / Nassor (voice) |
|
Martin Landau Mr. Rzykruski (voice) |
|
Atticus Shaffer Edgar "E" Gore (voice) |
|
Winona Ryder Elsa Van Helsing (voice) |
|
Robert Capron Bob (voice) |
|
James Hiroyuki Liao Toshiaki (voice) |
|
Conchata Ferrell Bob's Mom (voice) |
|
Tom Kenny New Holland Townsfolk (voice) |
|
Frank Welker Sparky Frankenstein (voice) |
|
Dee Bradley Baker Persephone van Helsing / Shelly / Were-Rat / Colossus |
|
Jeff Bennett Giant Sea Monkeys (voice) |
|
Christopher Lee Movie Dracula (archive footage) |
Production | Ronna Kress | Casting |
Art | Rick Heinrichs | Production Design |
Directing | Tim Burton | Director |
Production | Tim Burton | Producer |
Writing | Tim Burton | Characters |
Writing | Tim Burton | Idea |
Sound | Danny Elfman | Original Music Composer |
Editing | Chris Lebenzon | Editor |
Sound | Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Writing | John August | Screenplay |
Sound | Tom Johnson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Higham | Music Editor |
Art | Alexandra Walker | Art Direction |
Crew | Shelley Duvall | Thanks |
Sound | Andie Derrick | Foley Artist |
Sound | Peter Burgis | Foley Artist |
Crew | Daniel Stern | Thanks |
Crew | Thomas L. Wilhite | Thanks |
Production | Don Hahn | Executive Producer |
Production | Allison Abbate | Producer |
Production | Jen Rudin | Local Casting |
Crew | Barret Oliver | Thanks |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Writing | Leonard Ripps | Original Story |
Crew | Julie Hickson | Thanks |
Editing | Mark Solomon | Editor |
Production | Joan Schneider | Unit Production Manager |
Writing | Jorgen Klubien | Storyboard |
Production | Derek Frey | Co-Producer |
Editing | Stephen Perkins | Associate Editor |
Visual Effects | Cesar Diaz Melendez | Animation |
Crew | Jessie Thiele | Post Production Supervisor |
Camera | Peter Sorg | Director of Photography |
Writing | Philip Vallentin | Storyboard |
Production | Andrew Bonner | Production Coordinator |
Sound | Bjorn Ole Schroeder | Supervising Dialogue Editor |
Sound | Michael Fentum | Sound Effects Designer |
Sound | Jason Swanscott | Foley Artist |
Sound | Glen Gathard | Foley Mixer |
Sound | Steve Browell | Sound Effects Editor |
Writing | Christian De Vita | Storyboard |
Production | Connie Nartonis Thompson | Associate Producer |
Sound | Michael Semanick | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Danail Kraev | Animation |
Visual Effects | Tobias Fouracre | Lead Animator |
Sound | Oliver Tarney | Supervising Sound Editor |
Sound | Dillon Bennett | Sound Effects Editor |
Visual Effects | Chris Gilligan | Animation |
Writing | Padraig Collins | Storyboard |
Visual Effects | Tim Allen | Animation |
Visual Effects | Peter Dodd | Animation |
Visual Effects | Anthony Elworthy | Lead Animator |
Visual Effects | Jens Jonathan Gulliksen | Animation |
Visual Effects | Brian Leif Hansen | Lead Animator |
Visual Effects | Trey Thomas | Animation Director |
Visual Effects | Mark Waring | Animation Supervisor |
Visual Effects | Tim Ledbury | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Daniel Alderson | Animation |
Visual Effects | Kristien Vanden Bussche | Animation |
Visual Effects | Rachelle Lambden | Animation |
Visual Effects | Matias Liebrecht | Animation |
Visual Effects | Chuck Duke | Animation |
Visual Effects | Kim Keukeleire | Animation |
Visual Effects | Jody Meredith | Animation |
Visual Effects | Marjolaine Parot | Animation |
Writing | Dean Roberts | Storyboard |
Writing | Sharon Smith | Storyboard |
Visual Effects | Steve Warne | Animation |
Visual Effects | Boris Wolf | Animation |
Visual Effects | Dobrin Yanev | Lead Animator |
Writing | Gabriele Zucchelli | Storyboard |
Sound | Rachael Tate | Assistant Sound Editor |
Sound | Chris Navarro | ADR Mixer |
Production | Jeffrey Broom | Production Accountant |
Sound | Edgardo Simone | Orchestrator |
Editing | Tom Kemplen | First Assistant Editor |
Sound | David Slonaker | Orchestrator |
Sound | Simon Diggins | ADR Recordist |
Art | Richard Morrison | Title Designer |
Art | Dean Wares | Title Designer |
Production | Caitlin Well | Casting Associate |
Production | Simon Quinn | Line Producer |
Directing | Kev Harwood | First Assistant Director |
Art | Tim Browning | Art Direction |
Lighting | Toby Farrar | Gaffer |
Production | Alice Lister | Production Coordinator |
Production | Faye Robinson | Production Coordinator |
Directing | Richard Lake | Second Assistant Director |
Visual Effects | Jonny Ffinch | Visual Effects Producer |
Crew | Lucy Benson | Visual Effects Editor |