Interjú a vámpírral (1994)
A halhatatlanok köztünk járnak. Louis, az arisztokratikus, szomorú tekintetű vámpír megjelenik egy fiatal riporternél, hogy a lehető leghitelesebb forrásként beszámoljon neki a vámpírok életének minden részletéről. Története 200 évvel korábban kezdődik: a vámpír Lestat végtelenül gonosz, ám ellenállhatatlan egyénisége rabul ejti a fiatal és gazdag Louist. A különös mámor vonzásában a fiú az elátkozottak sorsát, a halhatatlanságot választja: átalakul vámpírrá. Ettől kezdve élete folyamatos szenvedéssé válik: ahhoz, hogy éljen, ölnie kell.
Director:
Neil Jordan
Writer:
Anne Rice
Tom Cruise Lestat |
|
Brad Pitt Louis |
|
Antonio Banderas Armand |
|
Christian Slater Malloy |
|
Stephen Rea Santiago |
|
Kirsten Dunst Claudia |
|
Domiziana Giordano Madeleine |
|
Thandiwe Newton Yvette |
|
Indra Ové New Orleans Whore |
|
Laure Marsac Mortal Woman on Stage |
|
Virginia McCollam Whore on Waterfront |
|
John McConnell Gambler |
|
Mike Seelig Pimp |
|
Bellina Logan Tavern Girl |
|
Lyla Hay Owen Widow St. Clair |
|
Lee E. Scharfstein Widow's Lover |
|
Helen McCrory 2nd Whore |
|
Monte Montague Plague Victim Bearer |
|
Nathalie Bloch Maid |
|
Jeanette Kontomitras Woman in Square |
|
Roger Lloyd Pack Piano Teacher |
|
George Kelly Dollmaker |
|
Nicole DuBois Favre Creole Woman |
|
Micha Bergese Paris Vampire |
|
Rory Edwards Paris Vampire |
|
Marcel Iureș Paris Vampire |
|
Susan Lynch Paris Vampire |
|
Louise Kim Salter Paris Vampire |
|
Matthew Sim Paris Vampire |
|
François Testory Paris Vampire |
|
Andrew Tiernan Paris Vampire |
|
Simon Tyrrell Paris Vampire |
|
George Antoni Paris Vampire |
|
Sara Stockbridge Estelle |
|
Katia Caballero Woman in Audience |
|
Louis Lewis-Smith Mortal Boy |
Editing | Mick Audsley | Editor |
Crew | River Phoenix | In Memory Of |
Production | Juliet Taylor | Casting |
Camera | Philippe Rousselot | Director of Photography |
Production | Susie Figgis | Casting |
Sound | George Fenton | Music Supervisor |
Art | Dante Ferretti | Production Design |
Sound | Elliot Goldenthal | Original Music Composer |
Crew | Nick Gillard | Stunts |
Art | Ken Court | Assistant Art Director |
Art | Stella Vaccaro | Set Designer |
Art | Jean-Michel Ducourty | Assistant Art Director |
Production | Philip Kohler | Unit Production Manager |
Writing | Anne Rice | Screenplay |
Writing | Anne Rice | Novel |
Production | David Geffen | Producer |
Production | Stephen Woolley | Producer |
Production | Redmond Morris | Co-Producer |
Editing | Joke van Wijk | Editor |
Art | Malcolm Middleton | Supervising Art Director |
Art | James E. Tocci | Art Direction |
Art | Francesca Lo Schiavo | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Sandy Powell | Costume Design |
Production | Sandrine Ageorges | Unit Production Manager |
Directing | Neil Jordan | Director |
Crew | Greg Powell | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Nick Dudman | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nick Dudman | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Eithné Fennel | Key Hair Stylist |
Art | Stephen Scott | Assistant Art Director |
Crew | Mark Southworth | Stunts |
Costume & Make-Up | Michèle Burke | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Michèle Burke | Makeup Supervisor |
Art | Alan Tomkins | Art Direction |
Sound | Eddy Joseph | Supervising Sound Editor |
Art | Kevin Constant | Assistant Art Director |
Art | Monroe Kelly | Set Designer |
Directing | Joe Burns | Second Assistant Director |
Directing | Susan E. Fiore | Second Second Assistant Director |
Camera | Anastas N. Michos | Camera Operator |
Crew | Paul Jennings | Stunts |
Production | Chris Brigham | Unit Production Manager |
Crew | Lee Sheward | Stunts |
Costume & Make-Up | Stan Winston | Makeup Effects Designer |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Directing | Kevin De La Noy | Second Unit First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Deirdre N. Williams | Costume Supervisor |
Directing | Dominique Delany | Second Assistant Director |
Sound | Matthias Gohl | Music Score Producer |
Directing | Jean-Philippe Blime | Assistant Director |
Crew | Laura Dash | Stunts |
Directing | James Devis | Second Unit Director |
Visual Effects | Chris Corbould | Special Effects Supervisor |
Crew | Micha Bergese | Choreographer |
Costume & Make-Up | John Rosengrant | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Tammy Kusian | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Morag Ross | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Morag Ross | Key Makeup Artist |
Directing | Diana Dill | Script Supervisor |
Crew | Gary Powell | Stunts |
Sound | Tom Fleischman | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Robert Legato | Visual Effects Supervisor |
Directing | Robert Legato | Second Unit Director |
Camera | David B. Nowell | Camera Operator |
Sound | Dean Humphreys | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Michael Connell | Music Editor |
Crew | Andreas Petrides | Stunts |
Costume & Make-Up | Sarah Monzani | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Sarah Monzani | Key Makeup Artist |
Crew | Sy Holland | Stunts |
Sound | Robin O'Donoghue | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Michael White | Key Hair Stylist |
Visual Effects | Yves De Bono | Special Effects Supervisor |
Sound | Nigel Mills | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Carol Schwartz | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Carol Schwartz | Key Makeup Artist |
Art | Jean-Michel Hugon | Art Direction |
Directing | Paul Bernard | Additional Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Jan Archibald | Hair Department Head |
Sound | Peter Joly | Sound Editor |
Sound | Clive Winter | Sound Mixer |
Production | Jean-Pierre Avice | Unit Production Manager |
Directing | David Carrigan | Additional Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Shane Mahan | Makeup Designer |
Production | John Engel | Unit Production Manager |
Crew | Mark Dalton | Stunts |
Costume & Make-Up | Frank Gardiner | Assistant Costume Designer |
Sound | Peter Holt | Foley Editor |
Directing | Patrick Clayton | First Assistant Director |
Directing | Michael Stevenson | Second Assistant Director |
Sound | Stephen McLaughlin | Scoring Mixer |
Crew | Ansel M. Stroud Jr. | Thanks |
Crew | Mark Lisbon | Stunts |
Visual Effects | Trevor Neighbour | Special Effects Supervisor |
Art | Robert Perdziola | Assistant Art Director |
Art | Ros Shingleton | Assistant Set Decoration |
Costume & Make-Up | John Scott | Costume Supervisor |
Directing | Mark Clayton | Third Assistant Director |
Visual Effects | Peter Takeuchi | Visual Effects Producer |