Rampart (2011)
Los Angeles, 1999. A vietnámi veterán Dave Brown rendőrtiszt (Woody Harrelson) körzetében kemény kézzel osztja az igazságot, folyamatosan kockára téve karrierjét, sőt akár életét is. Egy alkalommal azonban videóra veszik, ahogy egy gyanúsítottat megver, és Dave kénytelen lesz szembenézni tettei következményével. Vajon sikerül-e a félelemmel, dühvel és paranoiával teli személyiségnek szembenéznie önmagával, és létezik-e megváltás a világ egyik legkorruptabb zsaruja számára?
Director:
Oren Moverman
Writers:
James Ellroy, Oren Moverman.
Woody Harrelson Dave Brown |
|
Steve Buscemi Bill Blago |
|
Ice Cube Kyle Timkins |
|
Ben Foster General Terry |
|
Anne Heche Catherine |
|
Robin Wright Linda Fentress |
|
Matt McTighe 30-Year-Old Cop |
|
Jon Foster Michael Whittaker |
|
Jon Bernthal Dan Morone |
|
Stella Schnabel Jane |
|
Rubén Garfias Pharmacy Security Guard |
|
Deadlee Pharmacy Punk |
|
Dominic Flores Latino Detective |
|
Cynthia Nixon Barbara |
|
Brie Larson Helen |
|
Sammy Boyarsky Margaret |
|
Billy Hough Piano Player |
|
Audra McDonald Sarah |
|
Sigourney Weaver Joan Confrey |
|
Ned Beatty Hartshorn |
|
Robert Wisdom Captain |
|
Harriet Sansom Harris Stacy Cranston |
|
Rachel Ann Mullins Dominatrix (uncredited) |
Editing | Jay Rabinowitz | Editor |
Art | David Wasco | Production Design |
Crew | Edward Bunker | In Memory Of |
Sound | Javier Bennassar | Sound Designer |
Sound | Javier Bennassar | Supervising Sound Editor |
Sound | Ellen Heuer | Foley Artist |
Art | Sandy Reynolds-Wasco | Set Decoration |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Art | Randall Balsmeyer | Title Designer |
Crew | Michael Klastorin | Unit Publicist |
Writing | James Ellroy | Screenplay |
Camera | Vasco Nunes | Camera Operator |
Art | Austin Gorg | Art Direction |
Sound | Leslie Shatz | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Ben Foster | Producer |
Crew | Larz Anderson | Special Effects Coordinator |
Writing | Oren Moverman | Screenplay |
Directing | Oren Moverman | Director |
Art | Mark Hunstable | Assistant Art Director |
Sound | Dickon Hinchliffe | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Catherine George | Costume Design |
Art | Noah Plunkett | Greensman |
Art | Mike Medina | Construction Coordinator |
Costume & Make-Up | Mary Burton | Makeup Artist |
Production | Lawrence Inglee | Producer |
Crew | Tim Trella | Stunt Coordinator |
Production | Rachel Tenner | Casting |
Production | Ken Kao | Producer |
Costume & Make-Up | Bret Mayo | Hairstylist |
Lighting | Michael Tolochko | Electrician |
Costume & Make-Up | Debra Denson | Makeup Artist |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Camera | Bobby Bukowski | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Lisa Layman | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Linda Dowds | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Ariel Gold | Costume Supervisor |
Sound | A. Josh Reinhardt | Foley Mixer |
Visual Effects | Lauren Ritchie | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Dottie Starling | Visual Effects Supervisor |
Art | Jason Bedig | Leadman |
Sound | Jim Schultz | Music Editor |
Sound | Robert Jackson | Supervising Dialogue Editor |
Sound | James Wright | Dolby Consultant |
Sound | Gabriel J. Serrano | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Andrew Taylor | Grip |
Editing | Walter Volpatto | Digital Intermediate Colorist |
Crew | Nadia Venesse | Dialect Coach |
Directing | Scott Peterson | Script Supervisor |
Art | Benjamin Nowicki | Graphic Designer |
Editing | John Nicolard | Digital Intermediate |
Lighting | Michael Bauman | Gaffer |
Crew | Eric Pender | Compositor |
Production | Dann Fink | ADR Voice Casting |
Art | Steven Hanks | Greensman |
Costume & Make-Up | Mark Avery | Costumer |
Art | Joshua Borgese | Greensman |
Camera | Jason McCormick | First Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Jessica Albertson | Set Costumer |
Editing | Philip Beckner | Digital Intermediate |
Lighting | Michael Lyon | Electrician |
Costume & Make-Up | Lori Guidroz | Hair Department Head |
Lighting | Carlos DePalma | Rigging Grip |
Sound | Jim Black | Music Supervisor |
Visual Effects | Elbert Irving IV | Visual Effects Coordinator |
Sound | David Raymond | Boom Operator |
Production | Karen Ruth Getchell | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Cameron Dale | Costumer |
Sound | Wade Barnett | ADR Recordist |
Sound | Lisa Pinero | Sound Mixer |
Art | Jennie Harris | Assistant Set Decoration |
Sound | Travis MacKay | ADR Mixer |
Lighting | Charley Gilleran | Key Rigging Grip |
Production | Mark A. Freid | Location Manager |
Sound | Brian Dunlop | Foley Editor |
Directing | William Paul Clark | First Assistant Director |
Art | Venessa De Anda | Art Department Coordinator |
Costume & Make-Up | Anthony Veader | Hairstylist |
Editing | Susan Alexander | Digital Intermediate Producer |
Lighting | Thomas M. Dangcil | Electrician |
Editing | Mike Selemon | First Assistant Editor |
Crew | Sarah Catizone | Set Medic |
Production | Rich King | Extras Casting |
Camera | Tana Dubbe | Key Grip |
Camera | Michael Koepke | Grip |
Camera | Brian Branton | Grip |
Art | Curtis Corbitt | Assistant Property Master |
Lighting | Mike Bonnaud | Best Boy Electric |
Sound | Callie Thurman | Assistant Sound Editor |
Sound | Brian Gallagher | ADR Mixer |
Sound | Bobby Johanson | ADR Mixer |
Sound | Michael Rivera | ADR Recordist |
Crew | Tom Lamb | Compositor |
Camera | Mike Blauvelt | First Assistant "B" Camera |
Camera | John Mang | Dolly Grip |
Camera | Eric Jensch | Second Assistant "B" Camera |
Costume & Make-Up | Samantha Wade | Key Hair Stylist |
Art | Haley Clause | Art Department Assistant |
Art | David Redier-Linsk | Graphic Designer |
Art | Tim DeLuca | Greensman |
Art | David M. Hernandez | Greensman |
Art | Bo Hrupcho | Painter |
Art | Paul J. Lindsey | Painter |
Art | Timothy Knoll | Painter |
Art | Terry Haskell | Property Master |
Crew | Calvin Magnum | Propmaker |
Art | Nicholas Rake | Set Dresser |
Art | Trevor Champion Rogers | Set Dresser |
Camera | Jon 'Scooter' Cousins | Best Boy Grip |
Camera | Edward Viola | Digital Imaging Technician |
Camera | Matt Horochowski | Dolly Grip |
Lighting | Francine Natale | Electrician |
Lighting | Cameron Smith | Electrician |
Lighting | Michael Witczak | Electrician |
Camera | William Clouter | Grip |
Camera | James Coffin | Grip |
Camera | Scott Hatley | Grip |
Camera | Fritz Weber | Grip |
Lighting | Anthony Nevarez | Rigging Grip |
Camera | Paul Metcalf | Second Assistant "A" Camera |
Production | Brian Hendricks | Extras Casting |
Sound | Michael Santopolo | Foley |
Crew | Bart Dion | Special Effects Technician |
Crew | Chad Van Baalbergen | Special Effects Technician |
Crew | Caleb Owens | Compositor |
Costume & Make-Up | Brad Holtzman | Set Costumer |
Art | David Lloyd | Set Dresser |