Moulin Rouge! (2001)
Párizs, a századfordulón. Christian ragyogóan tehetséges, fiatal író, aki apja akarata ellenére Toulouse-Lautrec bohém körében tölti napjait. A festő vezeti be a Montmartre művésztársaságába, nem utolsó sorban pedig a mulatók csillogóan dekadens, féktelen világába, ahol szinte minden elképzelhető - kivéve az őszinte szerelmet. Christian azonban őrülten beleszeret Párizs leghírhedtebb mulatójának legünnepeltebb csillagába.
Director:
Baz Luhrmann
Writers:
Baz Luhrmann, Craig Pearce.
Nicole Kidman Satine |
|
Ewan McGregor Christian |
|
John Leguizamo Toulouse-Lautrec |
|
Jim Broadbent Harold Zidler |
|
Richard Roxburgh The Duke |
|
Garry McDonald The Doctor |
|
Jacek Koman The Unconscious Argentinean |
|
Matthew Whittet Satie |
|
Kerry Walker Marie |
|
Caroline O'Connor Nini Legs in the Air |
|
Christine Anu Arabia |
|
Natalie Mendoza China Doll |
|
Lara Mulcahy Môme Fromage |
|
David Wenham Audrey |
|
Kylie Minogue The Green Fairy |
|
Ozzy Osbourne Voice of the Green Fairy |
|
Deobia Oparei Le Chocolat |
|
Linal Haft Warner |
|
Keith Robinson Le Petomane |
|
Peter Whitford Stage Manager |
|
Norman Kaye Satine's Doctor |
|
Arthur Dignam Christian's Father |
|
Carole Skinner Landlady |
|
Jonathan Hardy Man in the Moon |
|
Plácido Domingo Voice of Man in the Moon |
|
Kiruna Stamell La Petite Princesse |
|
Anthony Young Orchestra Member |
|
Johnny Lockwood Character Rake |
|
Dee Donavan Character Rake |
|
Don Reid Character Rake |
|
Tara Morice Prostitute |
|
Daniel Scott Absinthe Drinker / Guitarist |
|
Veronica Beattie Montmartre Dance Team |
|
Lisa Callingham Montmartre Dance Team |
|
Rosetta Cook Montmartre Dance Team |
|
Fleur Denny Montmartre Dance Team |
|
Kelly Grauer Montmartre Dance Team |
|
Jaclyn Hanson Montmartre Dance Team |
|
Michelle Hopper Montmartre Dance Team |
|
Fallon King Montmartre Dance Team |
|
Wendy McMahon Montmartre Dance Team |
|
Tracie Morley Montmartre Dance Team |
|
Sue-Ellen Shook Montmartre Dance Team |
|
Jenny Wilson Montmartre Dance Team |
|
Luke Alleva Montmartre Dance Team |
|
Andrew Aroustian Montmartre Dance Team |
|
Stephen Colyer Montmartre Dance Team |
|
Steve Grace Montmartre Dance Team |
|
Mark Hodge Montmartre Dance Team |
|
Cameron Mitchell Montmartre Dance Team |
|
Deon Nuku Montmartre Dance Team |
|
Shaun Parker Montmartre Dance Team |
|
Troy Phillips Montmartre Dance Team |
|
Rodney Syaranamual Montmartre Dance Team |
|
Ashley Wallen Montmartre Dance Team |
|
Nathan Wright Montmartre Dance Team |
|
Susan Black Paris Dance Team |
|
Nicole Brooks Paris Dance Team |
|
Danielle Brown Paris Dance Team |
|
Anastacia Flewin Paris Dance Team |
|
Fiona Gage Paris Dance Team |
|
Alex Harrington Paris Dance Team |
|
Camilla Jakimowicz Paris Dance Team |
|
Rochelle Jones Paris Dance Team |
|
Caroline Kaspar Paris Dance Team |
|
Mandy Liddell Paris Dance Team |
|
Melanie Mackay Paris Dance Team |
|
Elise Mann Paris Dance Team |
|
Charmaine Martin Paris Dance Team |
|
Michelle Wriggles Paris Dance Team |
|
Michael Boyd Paris Dance Team |
|
Lorry D'Ercole Paris Dance Team |
|
Michael Edge Paris Dance Team |
|
Glyn Gray Paris Dance Team |
|
Craig Haines Paris Dance Team |
|
Stephen Holford Paris Dance Team |
|
Jamie Jewell Paris Dance Team |
|
Jason King Paris Dance Team |
|
Ryan Males Paris Dance Team |
|
Harlin Martin Paris Dance Team |
|
Andrew Micallef Paris Dance Team |
|
Jonathan Schmölzer Paris Dance Team |
|
Bradley Spargo Paris Dance Team |
|
Joseph 'Pepe' Ashton Tabasco Brother |
|
Jordan Ashton Tabasco Brother |
|
Marcos Falagan Tabasco Brother |
|
Mitchel Falagan Tabasco Brother |
|
Chris Mayhew Tabasco Brother |
|
Hamish McCann Tabasco Brother |
|
Adrien Janssen Tabasco Brother |
|
Shaun Holloway Tabasco Brother |
|
Darren Dowlut Cocoliscious Brother |
|
Dennis Dowlut Cocoliscious Brother |
|
Pina Conti La Ko Ka Chau |
|
Nandy McClean Twin |
|
Maya McClean Twin |
|
Patrick Harding-Irmer Waiter |
|
Albin Pahernik Waiter |
|
Aurel Verne Waiter |
|
Kip Gamblin Latin Dancer |
|
Wilson Alcorn Audience Member (uncredited) |
|
Kerry Casey Audience Member (uncredited) |
|
Peter Collingwood Audience Member (uncredited) |
|
Cass Cumerford Audience Member (uncredited) |
|
Matthew Dale The Hand (uncredited) |
|
Brenda De Lacy Courtesan / Seamstress (uncredited) |
|
Eliana Dona Prostitute (uncredited) |
|
Nash Edgerton Stagehand (uncredited) |
|
Coralie Eichholtz Hooker #1 (uncredited) |
|
Tim Elliott Audience Member (uncredited) |
|
Pat Evans Seamstress (uncredited) |
|
Nicole Fantl Audience Member (uncredited) |
|
Sandi Finlay Eccentric Wealthy Lesbian Club Attendee (uncredited) |
|
Waldo Garrido Musician (uncredited) |
|
Scott Gregory Stagehand (uncredited) |
|
Kahlia Greksa Street Urchin (uncredited) |
|
Karinna Greksa Street Urchin (uncredited) |
|
Trent Harlow Dancer (uncredited) |
|
Troy Harrison Dancer (uncredited) |
|
Geoffrey Kiem Stagehand (uncredited) |
|
Harold Kissin Audience Member (uncredited) |
|
Ian Lind Stagehand (uncredited) |
|
Tony Lynch Stagehand (uncredited) |
|
Angus Martin Pawnbroker (uncredited) |
|
Liliya May Mermaid (uncredited) |
|
Paul Maybury Audience Member (uncredited) |
|
Scott Peters Audience Member (uncredited) |
|
Chris Pickard Dancer (uncredited) |
|
Greg Poppleton Nervous Nellie (uncredited) |
|
Brett Praed Stagehand (uncredited) |
|
Thern Reynolds Dancer (uncredited) |
|
Greg Robinson Stagehand (uncredited) |
|
David Scotchford Dancer (uncredited) |
|
Neeraj Singh Oscar Wilde boy (uncredited) |
|
Sotiri Sotiropoulos Stagehand (uncredited) |
|
David Whitford Audience Member (uncredited) |
|
Matt Wilson Slave Trader (uncredited) |
Production | Ronna Kress | Casting |
Camera | Donald McAlpine | Director of Photography |
Editing | Jill Bilcock | Editor |
Costume & Make-Up | Michael Wilkinson | Costume Assistant |
Production | Steve E. Andrews | Associate Producer |
Directing | Steve E. Andrews | First Assistant Director |
Writing | Baz Luhrmann | Screenplay |
Directing | Baz Luhrmann | Director |
Production | Baz Luhrmann | Producer |
Art | Catherine Martin | Production Design |
Costume & Make-Up | Catherine Martin | Costume Design |
Production | Catherine Martin | Associate Producer |
Production | Martin Brown | Producer |
Art | Brigitte Broch | Set Decoration |
Writing | Craig Pearce | Screenplay |
Sound | Craig Armstrong | Original Music Composer |
Production | Fred Baron | Producer |
Production | Catherine Knapman | Unit Production Manager |
Production | Catherine Knapman | Co-Producer |
Production | Christine King | Casting |
Art | Annie Beauchamp | Art Direction |
Costume & Make-Up | Angus Strathie | Costume Design |
Costume & Make-Up | Aldo Signoretti | Hair Designer |
Art | Ian Gracie | Supervising Art Director |
Production | Libby Sharpe | Production Coordinator |
Crew | Nash Edgerton | Stunts |
Crew | Glenn Ruehland | Stunts |
Crew | Dana Hee | Stunt Double |
Crew | Ashley Fairfield | Stunts |
Costume & Make-Up | Lesley Vanderwalt | Makeup Artist |
Camera | Brad Shield | Steadicam Operator |
Camera | Brad Shield | "B" Camera Operator |
Costume & Make-Up | Maurizio Silvi | Makeup Designer |
Sound | Guntis Sics | Sound Recordist |
Camera | Damian Wyvill | Focus Puller |
Crew | John O'Connell | Choreographer |
Crew | Damian Bradford | Stunts |
Crew | Tony Lynch | Stunts |
Crew | John Walton | Stunts |
Sound | Roger Savage | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Roger Savage | Sound Supervisor |
Sound | Marius de Vries | Music Director |
Sound | Andy Nelson | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Simon Leadley | Supervising Music Editor |
Sound | Anna Behlmer | Sound Re-Recording Mixer |
Visual Effects | Chris Godfrey | Visual Effects Supervisor |
Crew | Glenn Suter | Stunts |
Camera | Calum McFarlane | "A" Camera Operator |
Camera | Darrin Keough | Camera Operator |
Camera | Luke Nixon | Clapper Loader |
Directing | Jo Weeks | Script Supervisor |
Camera | Marc Spicer | "C" Camera Operator |
Camera | Matt Toll | Assistant Camera |
Directing | Jennifer Leacey | Second Assistant Director |
Camera | Patrick McArdle | Steadicam Operator |
Camera | Patrick McArdle | Focus Puller |
Costume & Make-Up | Eliza Godman | Costume Supervisor |
Camera | Steve Dobson | Second Unit Director of Photography |
Crew | Brett Praed | Stunts |
Crew | Victoria Mielewska | Dialect Coach |
Sound | David Pearson | Boom Operator |
Sound | Anton Monsted | Music Supervisor |
Camera | Frank Hruby | Focus Puller |
Crew | Scotty Gregory | Stunts |
Crew | Greg Robinson | Stunts |
Visual Effects | Holly Radcliffe | Visual Effects Producer |
Directing | Paul Sullivan | Third Assistant Director |
Directing | Deborah Antoniou | Second Second Assistant Director |
Directing | Naomi Enfield | Second Unit First Assistant Director |
Camera | Jason Binnie | Clapper Loader |
Crew | Guy Norris | Stunt Coordinator |
Crew | Ian Lind | Stunts |
Crew | Sotiri Sotiropoulos | Stunts |
Art | Silvana Azzi Heras | Title Designer |
Art | Silvana Azzi Heras | Graphic Designer |
Crew | Gavin Wild | Stunts |
Camera | Paul Thompson | Key Grip |
Production | Christine Moran | Payroll Accountant |
Art | Beth Pickworth | Graphic Designer |
Crew | Deborah Boyce-Brennan | Stunts |
Art | Alexandra Bolton | Title Designer |