Felhőatlasz (2012)
Az emberi életek és tettek kihatással vannak egymásra. Rajtuk keresztül kapcsolódik össze múlt, jelen és jövő, végső soron minden mindennel összefügg. A lelkek téren és időn keresztül vándorolnak, akár az égbolton a felhők. De vajon mi magunk irányítjuk sorsunkat, vagy valamilyen külső erő hatására történik mindez? Hat történet bontakozik ki 1849 és 2321 között, a rabszolgaság elleni szenvedélyes felszólalástól, az apokalipszis után törzsi szintre süllyedt emberiség újrakezdéséig.
Directors:
Tom Tykwer, Lilly Wachowski, Lana Wachowski.
Writers:
Tom Tykwer, Lilly Wachowski, Lana Wachowski.
Tom Hanks Dr. Henry Goose / Hotel Manager / Isaac Sachs / Dermot Hoggins / Cavendish Look-a-Like Actor / Zachry |
|
Halle Berry Native Woman / Jocasta Ayrs / Luisa Rey / Indian Party Guest / Ovid / Meronym |
|
Jim Broadbent Captain Molyneux / Vyvyan Ayrs / Timothy Cavendish / Korean Musician / Prescient 2 |
|
Hugo Weaving Haskell Moore / Tadeusz Kesselring / Bill Smoke / Nurse Noakes / Boardman Mephi / Old Georgie |
|
Jim Sturgess Adam Ewing / Poor Hotel Guest / Megan's Dad / Highlander / Hae-Joo Chang / Adam / Zachry Brother-in-Law |
|
Bae Doona Tilda / Megan's Mom / Mexican Woman / Sonmi-451 / Sonmi-351 / Sonmi Prostitute |
|
Ben Whishaw Cabin Boy / Robert Frobisher / Store Clerk / Georgette / Tribesman |
|
James D'Arcy Young Rufus Sixsmith / Old Rufus Sixsmith / Nurse James / Archivist |
|
Zhou Xun Talbot / Hotel Manager / Yoona-939 / Rose |
|
Keith David Kupaka / Joe Napier / An-kor Apis / Prescient |
|
Susan Sarandon Madame Horrox / Older Ursula / Yusouf Suleiman / Abbess |
|
Hugh Grant Rev. Giles Horrox / Hotel Heavy / Lloyd Hooks / Denholme Cavendish / Seer Rhee / Kona Chief |
|
David Gyasi Autua / Lester Rey / Duophsyte |
|
Robert Fyfe Old Salty Dog / Mr. Meeks / Prescient 1 |
|
Martin Wuttke Mr. Boerhaave / Guard / Leary the Healer |
|
Robin Morrissey Young Cavendish |
|
Brody Nicholas Lee Javier Gomez / Jonas / Zachry's Older Nephew |
|
Ian van Temperley Enforcer |
|
Amanda Walker Veronica |
|
Ralph Riach Ernie |
|
Andrew Havill Mr. Hotchkiss |
|
Tanja de Wendt Mrs. Hotchkiss |
|
Raevan Lee Hanan Little Girl with Orison at Papa Song's / Catkin / Zachry Relative |
|
Götz Otto Groundsman Withers |
|
Niall Greig Fulton Haskell Moore's Dinner Guest / Mozza Hoggins |
|
Louis Dempsey Haskell Moore's Dinner Guest / Jarvis Hoggins |
|
Martin Docherty Haskell Moore's Dinner Guest / Eddie Hoggins |
|
Alistair Petrie Haskell Moore's Dinner Guest / Musician / Felix Finch / Lascivious Businessman |
|
Zhu Zhu Megan Sixsmith / 12th Star Clone |
|
Sylvestra Le Touzel Haskell Moore's Dinner Guest / Nurse Judd / Aide in Slaughtership |
|
Jojo Schöning Papa Song Punk |
|
Laura Vietzen Young Ursula |
|
Thomas Kügel Vater |
|
Marie Rönnebeck Ursula's Daughter |
|
Ruby Kastner Young Girl |
|
Emma Werz Ursula's Granddaughter |
|
Mya-Lecia Naylor Miro |
|
Korbyn Hawk Hanan Adam Grandson |
|
Katy Karrenbauer Axwoman |
|
Dulcie Smart Ursula's Mother / Herbalist |
|
Anna Holmes Scientist / Executive |
|
Shaun Lawton Secretary |
|
Moritz Berg Porter |
|
Gigi Lee Zachry Relative |
|
Genevien Lee Zachry Relative |
|
Cody Benjamin Lee Zachry Relative |
|
Heike Hanold-Lynch Ms. Judd Look-a-like |
|
Victor Solé Mr. Roderick |
|
Kristoffer Fuss Lead Enforcer |
|
Marco Albrecht Scan Enforcer |
|
Gary McCormack Crane Operator |
|
David Mitchell Union Spy |
Production | Lucinda Syson | Casting |
Crew | Natalie Portman | Thanks |
Production | Philip Lee | Executive Producer |
Writing | Tom Tykwer | Screenplay |
Directing | Tom Tykwer | Director |
Production | Tom Tykwer | Producer |
Sound | Tom Tykwer | Music |
Production | Stefan Arndt | Producer |
Sound | Johnny Klimek | Original Music Composer |
Sound | Reinhold Heil | Original Music Composer |
Camera | Frank Griebe | Director of Photography |
Editing | Alexander Berner | Editor |
Camera | John Toll | Director of Photography |
Production | Lora Kennedy | Casting |
Costume & Make-Up | Kym Barrett | Costume Design |
Art | Andrea Kessler | Props |
Camera | Daniele Massaccesi | Camera Operator |
Camera | Daniele Massaccesi | Steadicam Operator |
Production | Grant Hill | Producer |
Writing | Lilly Wachowski | Screenplay |
Directing | Lilly Wachowski | Director |
Production | Lilly Wachowski | Producer |
Writing | Lana Wachowski | Screenplay |
Directing | Lana Wachowski | Director |
Production | Lana Wachowski | Producer |
Art | Hugh Bateup | Production Design |
Art | Charlie Revai | Supervising Art Director |
Sound | Ivan Sharrock | Production Sound Mixer |
Art | Peter Walpole | Set Decoration |
Directing | Terry Needham | First Assistant Director |
Art | Stephen Bream | Set Designer |
Art | Simon-Julien Boucherie | Property Master |
Lighting | Albrecht Silberberger | Gaffer |
Lighting | Roland Patzelt | Best Boy Electric |
Lighting | Axel Scholz | Electrician |
Lighting | Dietmar Haupt | Rigging Gaffer |
Camera | Christian Scheibe | Dolly Grip |
Costume & Make-Up | Dietke Brandt | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Jeremy Woodhead | Prosthetic Designer |
Production | Damian Anderson | Production Coordinator |
Production | Anja Wedell | Casting Coordinator |
Visual Effects | Kathrin Krückeberg | Visual Effects Coordinator |
Production | Sebastian Neitsch | Production Manager |
Production | Miki Emmrich | Production Manager |
Art | Uli Hanisch | Production Design |
Sound | Matthias Lempert | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Carsten Richter | Foley Artist |
Costume & Make-Up | Pierre-Yves Gayraud | Costume Design |
Sound | Roland Winke | Production Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Barbara Jäger | Assistant Costume Designer |
Editing | Claus Wehlisch | Editor |
Costume & Make-Up | Barbara Schramm | Wardrobe Assistant |
Costume & Make-Up | Lesley Smith | Makeup & Hair |
Visual Effects | Andy Williams | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Heike Merker | Hair Supervisor |
Costume & Make-Up | Heike Merker | Makeup Supervisor |
Art | Rainer Stock | Concept Artist |
Sound | Alexander Buck | Sound Editor |
Art | Cathleen Hoffmann | Set Decorating Coordinator |
Sound | Frank Kruse | Sound Designer |
Sound | Kuen-Il Song | Foley Editor |
Sound | Lars Ginzel | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Uwe Schott | Executive Producer |
Costume & Make-Up | Daniela Skala | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Daniela Skala | Hairstylist |
Production | Deborah Ricketts | Researcher |
Sound | Markus Stemler | Sound Designer |
Crew | Marco Albrecht | Stunts |
Sound | Hanse Warns | Foley Mixer |
Art | Kai Koch | Supervising Art Director |
Art | Ed Natividad | Conceptual Design |
Costume & Make-Up | Jacqui Mallett | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Valeska Schitthelm | Makeup & Hair |
Art | David Scheunemann | Art Direction |
Art | Sabine Engelberg | Art Direction |
Art | Rebecca Alleway | Set Decoration |
Art | Steve Summersgill | Art Direction |
Production | Aleksander Rodnyansky | Producer |
Art | Nicki McCallum | Art Direction |
Writing | David Mitchell | Novel |
Visual Effects | Karen Kelly | Visual Effects Coordinator |
Camera | Nick Deeg | First Assistant Camera |
Art | Carly Reddin | Set Designer |
Art | Michael Fechner | Property Master |
Visual Effects | Brett Dowler | Visual Effects Producer |
Crew | Matthew T. Wilson | Compositor |
Art | Daniel Chour | Art Direction |
Art | Stephen O. Gessler | Supervising Art Director |
Sound | Thomas Kalbér | Sound Re-Recording Assistant |
Crew | Simon Weisse | Propmaker |
Camera | Christian Almesberger | Camera Operator |
Camera | Christian Almesberger | First Assistant "A" Camera |
Art | Dagmar Wessel | Set Dresser |
Art | Kurt Van Der Basch | Storyboard Artist |
Visual Effects | Stephane Ceretti | Visual Effects Supervisor |
Art | Daniel Aguilarte | Sculptor |
Art | Robert Blasi | Art Department Coordinator |
Crew | Holger Delfs | Propmaker |
Art | Jim Elliott | Property Master |
Crew | Alex Friedrich | Propmaker |
Art | Patrick Herzberg | Set Designer |
Crew | Peter Mühlenkamp | Prop Maker |
Art | Tarnia Nicol | Set Designer |
Crew | Cindy Schnitter | Prop Maker |
Crew | Jacob von Dohnanyi | Propmaker |
Art | Nadin Meyer | Construction Coordinator |
Art | George Hull | Conceptual Design |
Art | Emmanuel Shiu | Conceptual Design |
Visual Effects | Michael Brink | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Earle Stuart Callender | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Catherine Duncan | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Andy Foster | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Kerstin Kensy | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Nina Knott | Visual Effects Producer |
Visual Effects | Marc Kolbe | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Meike Schlegel | Costume Supervisor |
Crew | Russell D. Equi | Transportation Captain |
Crew | Nils Konrad | Transportation Co-Captain |
Crew | Melele Sánchez | Transportation Captain |
Crew | Florian Haeger | Transportation Captain |
Crew | Rubén Gómez | Transportation Coordinator |
Crew | Pete Murphy | Transportation Coordinator |
Crew | Alberto Poveda Rey | Transportation Coordinator |
Crew | Knuth Sorgers | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Theresa Anna Luther | Set Costumer |
Sound | Helen McGovern | Sound Assistant |
Visual Effects | Florian Gellinger | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Jonathan Weber | Compositing Lead |
Camera | Florian Emmerich | Camera Operator |
Visual Effects | Tom Debenham | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Dominic Parker | Visual Effects Supervisor |
Crew | Tom Ehrhardt | Picture Car Coordinator |
Visual Effects | Angela Barson | Visual Effects Supervisor |
Art | Jonas De Ro | Concept Artist |
Sound | Tom Harrison | Boom Operator |
Sound | Simon Price | Dialogue Editor |
Visual Effects | Alessandro Cioffi | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Matt Dessero | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Russell Earl | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Stephane Naze | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Clark Parkhurst | Visual Effects Supervisor |
Crew | Timo Rolle | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Olcun Tan | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Dominik Trimborn | Visual Effects Supervisor |
Crew | Armand Wade | Visual Effects Editor |
Crew | Sam Willing | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Rainer Zöttl | Visual Effects Supervisor |
Camera | Reiner Bajo | Still Photographer |
Lighting | Helmut Prein | Gaffer |
Camera | Marcus Pohlus | Steadicam Operator |
Camera | Jay Maidment | Still Photographer |
Directing | Julie Brown | Script Supervisor |
Directing | Caroline Veyssière | Script Supervisor |
Visual Effects | Mark Van Ee | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Allison Paul | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Jessica Newhouse-Smith | Visual Effects Coordinator |
Camera | Jeremy Braben | Aerial Director of Photography |
Production | Cindy Thomson | Location Manager |
Costume & Make-Up | Alex Rouse | Wigmaker |
Visual Effects | Mihaela Chifor | Visual Effects Producer |
Art | Wolfgang Wrede | Standby Painter |
Crew | Moira Houlihan | Unit Publicist |
Art | Ingeborg Heinemann | Assistant Set Decoration |
Visual Effects | Lubo Hristov | Visual Effects Designer |
Crew | Douglas Bloom | CG Supervisor |
Sound | Steve Little | Dialogue Editor |
Sound | Steve Little | ADR Editor |
Costume & Make-Up | Paula Price | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Paula Price | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Sian Richards | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Susan Howard | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nik Williams | Special Effects Makeup Artist |
Directing | Rickie-Lee Roberts | Assistant Director |
Directing | Julie Heskin | Assistant Director |
Crew | Mieke Casal | Scenic Artist |
Art | Zoe Wight | Assistant Art Director |
Art | Stefan Speth | Assistant Art Director |
Art | Stephanie Rass | Assistant Art Director |
Crew | Constantin Brodt | Visual Effects Editor |
Visual Effects | Falk Büttner | VFX Supervisor |
Crew | Olivier Dumont | Visual Effects Art Director |
Crew | Blake Sweeney | CG Supervisor |
Crew | Blair Tennessy | CG Supervisor |
Crew | Ian Ward | CG Supervisor |
Camera | Sönke Hansen | Camera Operator |
Camera | Steven Desbrow | Aerial Director of Photography |
Camera | Isabelle Arnold | Additional Camera |
Visual Effects | Aaron Schultz | Animation |
Editing | Toska Hartmann | First Assistant Editor |
Production | Maria Torrellas Paris | Location Manager |
Crew | Judith Jennings | Studio Teachers |
Production | Klaus Große Darrelmann | Location Manager |
Production | Hendrik Griesner | Location Manager |
Production | Marco Giacalone | Location Manager |
Production | Carlos Ruiz Boceta | Location Manager |
Production | Pablo Azorín | Location Manager |
Visual Effects | Christian Pundschus | Digital Compositor |
Visual Effects | Travis Baumann | Compositing Supervisor |
Editing | Arne Hastedt | Digital Intermediate |
Costume & Make-Up | Daniel Parker | Hair Designer |
Costume & Make-Up | Daniel Parker | Makeup Designer |
Costume & Make-Up | Daniel Parker | Prosthetic Designer |
Costume & Make-Up | Pauline Fowler | Prosthetics Sculptor |
Visual Effects | Erin Ferguson | Visual Effects Production Manager |
Art | Dierk Grahlow | Construction Manager |
Visual Effects | Jan Glöckner | Compositing Artist |
Visual Effects | Daniel Matley | Visual Effects Coordinator |
Camera | Dieter Bähr | Key Grip |
Camera | Grant McPhee | Digital Imaging Technician |
Visual Effects | Stuart Bullen | 2D Supervisor |
Camera | Sebastian Mayer | Grip |
Production | Kate Ringsell | Casting Associate |
Costume & Make-Up | Jan Kempkens-Odemski | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Deborah Jarvis | Makeup Artist |
Art | Olivier Pron | Concept Artist |
Visual Effects | Gustav Törnroth | VFX Artist |
Visual Effects | Scott Benza | Animation Supervisor |
Production | Arlene Kiyabu | Casting Associate |
Camera | Derrick Peters | First Assistant Camera |
Sound | Michael Miller | ADR Mixer |
Sound | Brett Rothfeld | ADR Recordist |
Sound | Adam Horley | ADR Recordist |
Visual Effects | Dan Glass | Visual Effects |
Crew | Liam Byrne | Armorer |
Sound | Iain Eyre | Supervising ADR Editor |
Sound | Iain Eyre | Supervising Dialogue Editor |
Crew | Vanessa Wieduwilt | Stunt Double |
Camera | Guillem Huertas | Aerial Camera |
Visual Effects | Jan Guilfoyle | Visual Effects Coordinator |
Camera | Johnny Feurer | First Assistant "A" Camera |
Art | Matthias Prange | Standby Carpenter |
Visual Effects | Uli Nefzer | Special Effects Supervisor |
Costume & Make-Up | Maria Cork | Prosthetics |
Costume & Make-Up | Antje Dahm | Makeup & Hair |
Visual Effects | Simone Kraus Townsend | Animation Supervisor |
Visual Effects | Rolf Muetze | Compositing Lead |
Visual Effects | Mak Knighton | VFX Artist |
Art | Jens Gaube | Set Dresser |
Visual Effects | Franz Brandstaetter | Compositing Artist |
Art | Niklas Schmidt | Art Department Assistant |
Camera | Jan Hinrich Hoffmann | Underwater Camera |
Costume & Make-Up | Lisa Spengler | Costumer |
Visual Effects | David Salamon | CG Artist |
Costume & Make-Up | Valter Casotto | Prosthetic Makeup Artist |
Sound | Mark Wilkening | ADR Recordist |
Visual Effects | Kariem Saleh | CG Artist |
Production | Johanna Ragwitz | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Serena Fiumi | Assistant Costume Designer |
Crew | Phong Giang | Stunts |
Crew | Thomas Hacikoglu | Stunts |
Costume & Make-Up | Juliana Stenzel | Costume Coordinator |
Visual Effects | Adrian Corsei | 3D Artist |
Visual Effects | Dominik Zimmerle | Compositing Lead |
Editing | Luise Brinkmann | Digital Intermediate Assistant |
Lighting | Alex Zeihn | Electrician |
Visual Effects | Bjoern Wortmann | Compositing Artist |
Sound | Kyle D. Krajewski | ADR Recordist |
Art | Christoph Baumstieger | Standby Carpenter |
Camera | Gero Neumann | Second Assistant "A" Camera |
Camera | Uwe Zegnotat | Camera Loader |
Camera | Ilko Petkow | Dolly Grip |
Visual Effects | Alexander Schumann | CG Artist |
Costume & Make-Up | Margarita Rasbasch | Assistant Makeup Artist |
Visual Effects | Heiko Tippelt | Digital Compositor |
Art | Paul McNamara | Dressing Prop |
Production | William Bowling | Production Consultant |
Visual Effects | Malin Leuchovius | Visual Effects Coordinator |
Production | Louis Elman | ADR Voice Casting |
Costume & Make-Up | Susanne Stroh | Costume Coordinator |
Camera | Glenn König | Key Grip |
Crew | Abigail Scollay | Sequence Lead |
Costume & Make-Up | Friederike Roolf | Costumer |
Camera | Bat Gankhuyag | Grip |
Camera | Jan Grunwald | Second Assistant "B" Camera |
Camera | Won-suk Park | Second Assistant "A" Camera |
Visual Effects | Trevor Wyatt | Visual Effects Coordinator |
Art | Alwara Thaler | Set Decoration Buyer |
Art | Christian Kastner | Greensman |
Visual Effects | Walid Mouawad | 3D Artist |
Costume & Make-Up | Nuria Pascual-Andújar | Assistant Costume Designer |
Visual Effects | Bryce Nielsen | Visual Effects Production Manager |
Lighting | Hinrich Peters | Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Anita Anderson | Makeup & Hair |
Art | Enzo Enzel | Standby Painter |
Production | Alessandro Fiorito | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Valentina Visintin | Prosthetic Makeup Artist |
Visual Effects | Zafar Janjua | Visual Effects Coordinator |
Directing | Sebastian Fahr-Brix | First Assistant Director |
Camera | Tim Critchell | Grip |
Visual Effects | Samuel John Joseph Walsh | 3D Artist |
Visual Effects | Matthias Wäsch | Digital Compositor |
Production | Katharina Hofmann | Casting Director |
Lighting | Tom Sperling | Lighting Technician |
Sound | Peter Brückelmayer | Boom Operator |
Visual Effects | Erik Lehmann | CG Artist |
Art | Caireen Todd | Draughtsman |
Visual Effects | Prasanna Siddharthan | Compositing Lead |
Visual Effects | Ben O'Brien | Compositing Supervisor |
Costume & Make-Up | Tanja Jesek | Costumer |
Visual Effects | Johannes Vogl | 3D Artist |
Visual Effects | Magnus Olsson | VFX Artist |
Production | Susanne Fischer | Production Coordinator |
Visual Effects | Daniel Nielsen | VFX Artist |
Camera | John Harper | Focus Puller |
Visual Effects | Miles Friedman | Visual Effects Coordinator |
Costume & Make-Up | Richard Glass | Contact Lens Technician |
Art | Piero Jamieson | Dressing Prop |
Costume & Make-Up | Wyatt Bartlett | Costumer |
Costume & Make-Up | Cristina Patterson | Contact Lens Designer |
Costume & Make-Up | Cristina Patterson | Contact Lens Painter |
Art | Campbell Mitchell | Dressing Prop |
Visual Effects | Ale Melendez | Visual Effects Coordinator |
Camera | Mario Spanna | Libra Head Technician |
Visual Effects | Andrea Krupp | Compositing Artist |
Visual Effects | Paul Poetsch | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Courteney Smith | Visual Effects Production Assistant |
Costume & Make-Up | Delia Letham | Hairstylist |
Crew | Jake Drummond | Carpenter |
Visual Effects | Natalie Meffert | Digital Compositor |
Visual Effects | Linus Lindbalk | VFX Artist |
Visual Effects | Elin Kothe | VFX Artist |
Crew | Nicholas Kim | Compositor |
Crew | Carlos Morales | Compositor |
Crew | Nabil Schiantarelli | Compositor |
Art | Kaya Thomas | Title Designer |
Art | Henning Brehm | Graphic Designer |
Visual Effects | David Harter | Compositing Artist |
Visual Effects | Teni Noravian | Compositing Artist |
Visual Effects | Jeff Winkle | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Sean Danischevsky | 2D Supervisor |
Sound | Daniel Weis | ADR Recordist |
Crew | Michael Rudnik | Special Effects Technician |
Crew | Monty Ploch | Special Effects Technician |
Crew | Swen Luppino | Special Effects Technician |
Costume & Make-Up | Lee Gren | Tattoo Designer |
Visual Effects | Tiberius Viris | Matte Painter |
Visual Effects | Andreas Nehls | Modelling Supervisor |
Crew | Andy Mower | Compositor |
Art | Danny Sumsion | Construction Manager |
Editing | Franz Rabl | Color Timer |
Production | Dennis Becker | Extras Casting |
Camera | Mark Durdant Hollamby | Grip |
Visual Effects | Robert Freitag | 3D Artist |
Visual Effects | Stefan Hähnlein | 3D Artist |
Art | Gloria Shih | Concept Artist |
Crew | Jeremy Burns | Compositor |
Sound | Veronica J. Valentini | ADR Recordist |
Costume & Make-Up | Andrea Pirchner | Wigmaker |
Art | Adam Kuczek | Concept Artist |
Art | Tom Kan | Concept Artist |
Visual Effects | Jason Dunn | Matte Painter |
Costume & Make-Up | Natasha Nikolic-Dunlop | Makeup & Hair |
Directing | Kim Whittaker | Second Assistant Director |
Production | Karsten Piel | Production Accountant |
Art | Monica Manganelli | Concept Artist |
Costume & Make-Up | Christina Wagner | Makeup Artist |
Visual Effects | Michael Dohne | Digital Compositor |
Costume & Make-Up | Alice Wolfbauer | Assistant Costume Designer |
Sound | Tim West | ADR Mixer |
Production | Laura Mateos | Production Accountant |
Art | Florian Speidel | Set Dresser |
Visual Effects | Sergej Eichmann | CG Artist |
Visual Effects | Daniel Goertz | Pipeline Technical Director |
Art | Laura Bach | Set Designer |
Visual Effects | Felix Laser | Compositing Artist |
Camera | Alan C. McLaughlin | Additional Director of Photography |
Visual Effects | Peter Hart | Matchmove Supervisor |
Visual Effects | Emanuel Strixner | CG Artist |
Visual Effects | Brendan Byrd | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Andreas Krieg | CG Artist |
Visual Effects | Moritz Eiche | Compositing Supervisor |
Art | Steve Viola | Main Title Designer |
Art | Helen Allingham | Art Department Assistant |
Visual Effects | Hasan Ilhan | 3D Artist |
Visual Effects | Claudia Knorr | Modeling |
Visual Effects | Alexa von Schwichow | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Pola Kardum | Wardrobe Assistant |
Art | Gillian Wood | Textile Artist |
Visual Effects | Konstantin Borchert | Digital Compositor |
Visual Effects | Christoph Hasche | Digital Compositor |
Visual Effects | Petter Idestroem | Digital Compositor |
Visual Effects | Thorsten Scholz | Digital Compositor |
Visual Effects | Oliver Hohn | Digital Compositor |
Visual Effects | Rayk Schroeder | Compositing Lead |
Camera | Alejandro García | First Assistant Camera |
Visual Effects | Carly Wilson | Visual Effects Coordinator |
Art | Liliana Lambriev | Graphic Designer |
Lighting | Robert Bartz | Electrician |
Visual Effects | Gene Hammond-Lewis | Compositing Lead |
Lighting | Stuart Farmer | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Benjamin Brown | Special Effects Makeup Artist |
Directing | Mark Inglis | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Monika Hübert | Assistant Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Pebbles Robertson | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Pepe Mora | Prosthetic Makeup Artist |
Camera | Alexander Schönauer | Epk Producer |
Directing | Tanja Däberitz | Second Assistant Director |
Directing | Mara Fiedler | Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Patrick Whitaker | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Sarah Amft | Costumer |
Costume & Make-Up | Stephanie Elzas | Costumer |
Costume & Make-Up | Finlay McLay | Costumer |
Costume & Make-Up | Sally Fenaux | Wardrobe Assistant |
Camera | Greta Ehrhart | Camera Loader |
Camera | Jan Proppe | Camera Trainee |
Camera | Teresa Benitez | Clapper Loader |
Lighting | Juan José Alcaide | Electrician |
Lighting | Sebastian Behrens | Electrician |
Lighting | Patrice Renard | Electrician |
Camera | Iain Johnstone | Grip |
Camera | Philipp Rath | Grip |
Camera | Martin Twine | Grip |
Camera | Jorge Agero | Steadicam Operator |
Art | Judith Rosskoth | Assistant Set Decoration |
Art | Carrie Garner | Assistant Set Decoration |
Crew | Andrew 'Fred' MacMillan | Carpenter |
Art | Stefan Morrell | Concept Artist |
Art | Jan Hülpüsch | Graphic Designer |
Art | Oliver Arndt | Painter |
Art | Julian Steincke | Painter |
Art | Lydia Farrell | Props |
Art | Marie Charlotte Matthaei | Set Dresser |
Editing | Steffen Paul | Digital Intermediate Colorist |
Visual Effects | Gero Grimm | 3D Artist |
Visual Effects | Mirko Hänssgen | 3D Artist |
Visual Effects | Björn Lubitz | 3D Artist |
Visual Effects | Franzsikus Wittmann | 3D Artist |
Visual Effects | Fabrizio Fioretti | 3D Generalist |
Visual Effects | Dragan Miokovic | 3D Modeller |
Visual Effects | Mitja Müller-Jend | CG Artist |
Visual Effects | Lars Krüger | CG Artist |
Visual Effects | Dirk Becker | CG Artist |
Visual Effects | Jeff Allen | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Ivan Girard | Matte Painter |
Visual Effects | Krista McLean | Matte Painter |
Visual Effects | Frida Sahono | Matte Painter |
Visual Effects | Greg Stuhl | Modelling Supervisor |
Visual Effects | Esdras Prudente | Rotoscoping Artist |
Visual Effects | Håkan Lasses | VFX Artist |
Visual Effects | Marijn Eken | Compositing Supervisor |
Visual Effects | Jona Maluck | Compositing Artist |
Visual Effects | Paul Schlie | Compositing Artist |
Visual Effects | Gonzalo Moyano Fernandez | Digital Compositor |
Visual Effects | Christoffer Hulusjö | Pipeline Technical Director |
Visual Effects | Christine Strobel | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Ryan Gaul | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Laura Lynch | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Pamela Austria | Visual Effects Production Assistant |
Crew | David Nellen | Special Effects Technician |
Crew | Russell L. Smith | Special Effects Technician |
Crew | Zoltan Toth | Special Effects Technician |
Production | Reyhan Bekar | Production Assistant |
Production | Aida Gaitero | Production Assistant |
Production | Vera Maria Jung | Production Assistant |
Production | Nico Santavicca | Production Assistant |
Production | Sharon Howat | Production Coordinator |
Production | Milena Bomalick | Production Secretary |
Production | Silke Harbauer | Production Secretary |
Crew | Toma Bowen | Compositor |
Crew | Ryan Urban | Compositor |
Crew | Eric Weinschenk | Compositor |
Crew | Thomas Thiele | Special Effects Technician |