A hét pszichopata és a Si-cu (2012)
Marty (Colin Farrell) "A hét pszichopata" című forgatókönyve befejezésével küszködik. Billy (Sam Rockwell) a legjobb barátja, munkanélküli színész és részidős kutyatolvaj, aki mindenáron segíteni akar a cimborájának. Hans (Christopher Walken) Billy vallásos bűntársa, akinek erőszakos múlt van a háta mögött. Charlie (Woody Harrelson) a pszichopata gengszter, akinek hőn szeretett kutyáját Billy és Hans ellopja. Charlie kiszámíthatatlan, hihetetlenül erőszakos, és egy pillanatig sem habozik megölni bárkit, akinek köze lehet a rabláshoz. Marty most aztán megkapja mindazt a figyelmet és ihletet, amire szüksége van, de kérdés, hogy vajon életben marad-e addig, amíg befejezheti élete főművét.
Director:
Martin McDonagh
Writer:
Martin McDonagh
Colin Farrell Marty Faranan |
|
Sam Rockwell Billy Bickle |
|
Woody Harrelson Charlie Costello |
|
Christopher Walken Hans Kieslowski |
|
Olga Kurylenko Angela |
|
Tom Waits Zachariah Rigby |
|
Abbie Cornish Kaya |
|
Michael Stuhlbarg Tommy |
|
Kevin Corrigan Dennis |
|
Zeljko Ivanek Paolo |
|
Michael Pitt Larry |
|
Linda Bright Clay Myra Kieslowski |
|
Joseph Lyle Taylor Al |
|
Gabourey Sidibe Sharice |
|
Amanda Warren Maggie |
|
Helena Mattsson Blonde Lady |
|
Harry Dean Stanton Man in Hat |
|
James Landry Hébert Killer |
|
Christopher Gehrman Cellmate |
|
Christian Barillas Catholic Priest |
|
Long Nguyen Vietnamese Priest |
|
Christine Marzano The Hooker |
|
Frank Alvarez Hispanic Guy |
|
Brendan Sexton III Young Zachariah |
|
John Bishop The Butcher |
|
Richard Wharton The Hippy |
|
Johnny Bolton Barman |
|
Ronnie Gene Blevins First Cop |
|
Tai Chan Ngo Fellow Monk |
|
Kiran Deol Doctor (uncredited) |
|
Patrick O'Connor Judge (uncredited) |
|
Samantha Cutaran Receptionist (uncredited) |
|
Crispin Glover Courtroom Juror (uncredited) |
Directing | Peter Kohn | First Assistant Director |
Production | Tessa Ross | Executive Producer |
Sound | Carter Burwell | Original Music Composer |
Art | David Wasco | Production Design |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Crew | Tim Gilbert | Stunts |
Art | Sandy Reynolds-Wasco | Set Decoration |
Editing | Lisa Gunning | Editor |
Camera | Ben Davis | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Karen Patch | Costume Design |
Costume & Make-Up | Deborah La Mia Denaver | Makeup Department Head |
Production | Graham Broadbent | Producer |
Writing | Martin McDonagh | Screenplay |
Directing | Martin McDonagh | Director |
Production | Martin McDonagh | Producer |
Production | Peter Czernin | Producer |
Costume & Make-Up | Greg Nicotero | Special Effects Makeup Artist |
Production | Betsy Danbury | Unit Production Manager |
Production | Betsy Danbury | Co-Producer |
Production | Steven Butensky | Production Accountant |
Costume & Make-Up | Gary Archer | Prosthetics |
Crew | Alistair Hopkins | Post Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Howard Berger | Special Effects Makeup Artist |
Art | Mike Medina | Construction Coordinator |
Production | Robert Foulkes | Location Manager |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Crew | Spike Silver | Stunts |
Crew | Ronn Surels | Stunts |
Sound | Michael Primmer | Boom Operator |
Sound | Tomas Krantz | Foley Recordist |
Sound | Ulf Olausson | Foley Artist |
Sound | Christer Melén | Sound Effects Editor |
Crew | Ron Trost | Special Effects Coordinator |
Art | Daniel R. Jennings | Set Designer |
Sound | Joakim Sundström | Supervising Sound Editor |
Crew | Lance Gilbert | Stunts |
Camera | Stephen S. Campanelli | Steadicam Operator |
Camera | Stephen S. Campanelli | "A" Camera Operator |
Sound | Chris Burdon | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Doug Cooper | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | Chuck Zlotnick | Still Photographer |
Art | Brent Rice | Leadman |
Lighting | Chris Napolitano | Gaffer |
Art | Shari Ratliff | Art Department Coordinator |
Art | Charles Kern | Standby Painter |
Directing | Scott Peterson | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Bill Myer | Makeup Artist |
Crew | Gregory J. Barnett | Stunts |
Sound | Paul Wrightson | ADR Editor |
Crew | Claire Raskind | Unit Publicist |
Sound | Dina Eaton | Music Editor |
Crew | Mike Smith | Stunt Coordinator |
Costume & Make-Up | Lindsey Kear | Assistant Costume Designer |
Art | Ritchie Kremer | Property Master |
Production | Lark Bernini | Production Coordinator |
Sound | Geoffrey Patterson | Sound Mixer |
Crew | David Fencl | Armorer |
Sound | David Raymond | Boom Operator |
Lighting | R. Michael De Chellis | Rigging Gaffer |
Sound | Matt Biffa | Music Supervisor |
Crew | Scott Wilder | Stunts |
Directing | Paula Case | Second Assistant Director |
Camera | Troy N. Wade | Dolly Grip |
Art | Larry Guy Clause | Construction Foreman |
Lighting | Michael J. Schwartz | Best Boy Electric |
Crew | William DiCenso | Video Assist Operator |
Crew | David Deever | Video Assist Operator |
Camera | John Janusek | Key Grip |
Production | Andrew Blau | Production Supervisor |
Costume & Make-Up | Bonni Flowers | Makeup Artist |
Art | Curtis Corbitt | Assistant Property Master |
Camera | John P. Shine | Best Boy Grip |
Art | Zoe Byrne | Art Department Assistant |
Production | Sarah Harvey | Co-Producer |