Piszkos tánc (1987)
1963 nyarán egy luxus nyaralóhelyen tölti vakációját Baby, egy tizenhét éves lány, akinek életében a táncé a döntő szerep. Megismerkedik Johnny-val, a jóképű tánctanárral, akivel szerelemre gyúlnak egymás iránt. Amikor a fiút faképnél hagyja a táncpartnere a nagy verseny előtt, Baby veszi át a szerepét, s remek kettőst alkotnak együtt...
Director: Emile Ardolino
Jennifer Grey Frances 'Baby' Houseman |
|
Patrick Swayze Johnny Castle |
|
Jerry Orbach Dr. Jake Houseman |
|
Cynthia Rhodes Penny Johnson |
|
Jack Weston Max Kellerman |
|
Jane Brucker Lisa Houseman |
|
Kelly Bishop Marjorie Houseman |
|
Lonny Price Neil Kellerman |
|
Max Cantor Robbie Gould |
|
Charles 'Honi' Coles Tito Suarez |
|
Neal Jones Billy Kostecki |
|
'Cousin Brucie' Morrow Magician |
|
Wayne Knight Stan |
|
Paula Trueman Mrs. Sylvia Schumacher |
|
Alvin Myerovich Mr. Sidney Schumacher |
|
Miranda Garrison Vivian Pressman |
|
Garry Goodrow Moe Pressman |
|
Antone Pagán Staff Kid |
|
Thomas Cannold Bus Boy |
|
M.R. Fletcher Dirty Dancer |
|
Jesus Fuentes Dirty Dancer |
|
Heather Lea Gerdes Dirty Dancer |
|
Karen Getz Dirty Dancer |
|
Andrew Charles Koch Dirty Dancer |
|
D.A. Pauley Dirty Dancer |
|
Dorian Sanchez Dirty Dancer |
|
Jennifer Stahl Dirty Dancer |
|
Jonathan Barnes Tito's Band |
|
Dwyght Bryan Tito's Band |
|
Tom Drake Tito's Band |
|
John Gotz Tito's Band |
|
Dwayne Malphus Tito's Band |
|
Clifford Watkins Tito's Band |
|
Emile Ardolino Cameo (uncredited) |
|
Darren W. Conrad Dirty Dancer (uncredited) |
|
Cole Russing Party Attendant (Uncredited) |
Directing | Emile Ardolino | Director |
Writing | Eleanor Bergstein | Writer |
Production | Eleanor Bergstein | Co-Producer |
Production | Linda Gottlieb | Producer |
Sound | John Morris | Original Music Composer |
Camera | Jeffrey Jur | Director of Photography |
Editing | Peter C. Frank | Editor |
Costume & Make-Up | Hilary Rosenfeld | Costume Design |
Production | Mitchell Cannold | Executive Producer |
Production | Bonnie Timmermann | Casting |
Art | Mark Haack | Art Direction |
Art | Clay A. Griffith | Set Decoration |
Production | Steven Reuther | Executive Producer |
Art | David Chapman | Production Design |
Editing | Andrew Marcus | Assistant Editor |
Sound | Douglas Axtell | Boom Operator |
Sound | Douglas Axtell | Sound Recordist |
Sound | Michael Lloyd | Music Supervisor |
Sound | Dan Sable | Supervising Sound Editor |
Sound | Lynn Sable | Assistant Sound Editor |
Lighting | Michael F. Barrow | Gaffer |
Production | Dana Robin | Location Coordinator |
Sound | Donald Markowitz | Music |
Art | Stephen J. Lineweaver | Art Direction |
Directing | Herb Gains | First Assistant Director |
Crew | Kenny Ortega | Choreographer |
Camera | Ted Churchill | Steadicam Operator |
Crew | Bill Anagnos | Stunts |
Sound | Danny Goldberg | Music Supervisor |
Editing | Girish Bhargava | Editor |
Sound | Joseph S. DeBeasi | Music Editor |
Crew | Jim Lovelett | Stunt Coordinator |
Production | Doro Bachrach | Associate Producer |
Production | Jeffrey L. Hayes | Production Manager |
Costume & Make-Up | David Forrest | Makeup Artist |
Art | Tommy Allen | Assistant Art Director |
Art | Jerry Whittington | Location Scout |
Art | Chris F. Woods | Title Designer |
Art | David H. Allen | Property Master |
Camera | Neil Holcomb | Grip |
Camera | Randy Nolen | Steadicam Operator |
Production | Jacob F. Conrad | Location Manager |
Crew | Gábor Kövér | Steadycam |
Lighting | Edward Cohen | Electrician |
Art | Wayne Shepherd | Set Dresser |
Sound | Bob Olari | Sound Recordist |
Sound | Rick Dior | Sound Re-Recording Mixer |
Camera | David Knox | Steadicam Operator |
Costume & Make-Up | Fríða Aradóttir | Hairstylist |
Sound | Mel Zelniker | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Elizabeth Feldbauer | Other |
Art | Kevin Lee Allen | Assistant Art Director |
Art | Bill Ballou | Construction Coordinator |
Sound | George Baetz | Sound Recordist |
Sound | Michael DiCosimo | Dolby Consultant |
Sound | Mark Rathaus | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Marlies Vallant | Hairstylist |
Costume & Make-Up | Gilbert La Chapelle | Makeup Artist |
Camera | Adger W. Cowans | Still Photographer |
Camera | Robert L. Blatman | First Assistant Camera |
Production | Jeff Block | Casting Assistant |
Directing | Marilyn Bailey | Script Supervisor |
Sound | John Pritchett | Sound Mixer |
Costume & Make-Up | Mark Burchard | Other |
Crew | Norman Douglass | Stunts |
Editing | Farrel Levy | Associate Editor |
Production | John Marston | Other |
Lighting | Ric Delgado | Electrician |
Lighting | Curtis Pepper | Electrician |
Editing | Guy Barresi | Assistant Editor |
Production | Aryn Chapman | Art Department Production Assistant |
Production | Isabelle Kramer | Extras Casting |
Camera | Bill Flick | Grip |
Camera | Tom Barrett | Grip |
Directing | Nathalie Vadim | Second Assistant Director |
Editing | Pankaj Bajpai | Colorist |
Production | Eileen Eichenstein | Production Supervisor |
Crew | Tammy J. Green | Post Production Supervisor |
Art | Jennifer Gilbert | Set Dresser |
Sound | Ann Stein | ADR Editor |
Crew | Denise Amirante | Stunts |
Camera | Donne Daniels | Key Grip |
Camera | Kelly Elder McGowen | Second Assistant Camera |
Lighting | Robert Spencer | Electrician |
Camera | Peter van Eynde | Dolly Grip |
Crew | Greg White-Wiegand | Generator Operator |
Lighting | Quintin Woo | Electrician |
Lighting | Scott Zigler | Electrician |
Lighting | Al Knight | Other |
Production | David Cady | Casting Assistant |
Production | Sabrina Padwa | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Lisa Grace Erndt | Other |
Costume & Make-Up | Claudia Stephens | Other |
Production | Dean Byrd | Location Coordinator |
Production | Christine M. Kiolbassa | Other |
Lighting | John Merriman | Best Boy Electric |
Production | Greg Smith | Casting |
Sound | Franke Previte | Music |
Sound | John DeNicola | Music |