Háborgó mélység

Nagyobb. Okosabb. Gyorsabb. Gonoszabb.

Háborgó mélység (1999)

AkcióThrillerHorror

Az Aquatica tengeri kutatólaboratórium fedélzetén veszélyes kísérletek folynak. A tudóscsoport vezetője, Dr. Susan McAlester cápákon végez genetikai vizsgálatokat, mert azt reméli, hogy kutatásai révén megtalálja az Alzheimer-kór ellenszerét. Mivel édesapja is ebben a betegségben szenved, ezért maximális odaadással próbálja befejezni a kutatást. Türelmetlenségében azonban végzetes hibát követ el: megszegi a génmanipuláció törvényeit és kitenyészt egy cápafajt, mely okosabb a delfineknél. Amikor a stáb a kísérletek sikerét ünnepli, egy hirtelen jött vihar megrongálja a kutatóbázist és a veszedelmes cápák elszabadulnak.

Director: Renny Harlin
Writers: Duncan Kennedy, Donna Powers, Wayne Powers.

Release Date: 1999-07-28
Status: Released
Run time: 104 min / 1:44
Budget: $60,000,000
Revenue: $73,648,228
Production Companies : Riche-Ludwig Productions, Village Roadshow Pictures, Groucho III Film Partnership, Warner Bros. Pictures
Production Countries: Australia, United States of America

IMDB

https://www.warnerbros.com/movies/deep-blue-sea/


Casts

Thomas Jane
Carter Blake
Saffron Burrows
Dr. Susan McCallister
LL Cool J
Sherman 'Preacher' Dudley
Michael Rapaport
Tom "Scoggs" Scoggins
Samuel L. Jackson
Russell Franklin
Stellan Skarsgård
Jim Whitlock
Jacqueline McKenzie
Janice Higgins
Aida Turturro
Brenda Kerns
Cristos
Boat Captain
Daniel Rey
Helicopter Pilot
Valente Rodriguez
Helicopter Co-Pilot
Brent Roam
Helicopter Winch Operator
Eyal Podell
Boy #1
Erinn Bartlett
Girl #1
Dan Thiel
Boy #2
Sabrina Geerinckx
Girl #2
Tajsha Thomas
Friend of Janice
Frank Welker
Parrot Noises (voice)
Ronny Cox
Executive (uncredited)

Crew

Sound Trevor Rabin Original Music Composer
Production Bruce Berman Executive Producer
Editing Dallas Puett Editor
Costume & Make-Up Jeff Dawn Makeup Department Head
Directing David R. Ellis Second Unit Director
Production Cassandra Kulukundis Casting Associate
Editing Frank J. Urioste Editor
Production Akiva Goldsman Producer
Visual Effects Kristen Branan Visual Effects Producer
Production Todd Arnow Unit Production Manager
Production Duncan Henderson Executive Producer
Art William Sandell Production Design
Sound Dick Bernstein Music Editor
Production Anna Roth Production Supervisor
Sound Catherine Harper Foley Artist
Crew Joey Box Utility Stunts
Visual Effects Tim Alexander Compositing Supervisor
Crew R. A. Rondell Stunt Coordinator
Editing Kevin Stitt Additional Editing
Visual Effects William Mesa Visual Effects Supervisor
Visual Effects Jeffrey A. Okun Visual Effects Supervisor
Art Mark W. Mansbridge Supervising Art Director
Directing Renny Harlin Director
Art Debra Echard Set Decoration
Art Jonathan McKinstry Assistant Art Director
Editing Derek Brechin Editor
Art Bruce Crone Supervising Art Director
Production Christine Sheaks Casting
Art Héctor Romero Art Direction
Costume & Make-Up Robert L. Stevenson Hairstylist
Costume & Make-Up Mark Bridges Costume Design
Camera Guillermo Rosas Camera Operator
Art David Sandefur Assistant Art Director
Production Tony Ludwig Producer
Production Alan Riche Producer
Writing Duncan Kennedy Screenplay
Writing Donna Powers Screenplay
Writing Wayne Powers Screenplay
Camera Gary Capo Second Unit Director of Photography
Camera Stephen F. Windon Director of Photography
Crew V. Scott Balcerek Visual Effects Editor
Camera Frederick Iannone Additional Camera
Production Rebecca Spikings Co-Producer
Art Karl J. Martin Set Designer
Production Thomas J. Mack Associate Producer
Directing Thomas J. Mack First Assistant Director
Camera Mark Emery Moore Steadicam Operator
Production Gavin J. Behrman Assistant Accountant
Sound Shakim Compere Music Consultant
Sound Troy Porter ADR Mixer
Costume & Make-Up Allan A. Apone Makeup Artist
Sound Cindy Marty ADR Editor
Visual Effects Jamie Dixon Visual Effects Supervisor
Art Joseph Bennett Production Design
Production Jonathan Schwartz Executive Producer
Art Andrew Rothschild Art Direction
Production John Barba Casting Assistant
Production Rafael Cuervo Unit Manager
Crew Jason D. McGatlin Production Office Assistant
Crew Lincoln Kupchak Visual Effects Editor
Crew Ilyse A. Reutlinger Post Production Supervisor
Costume & Make-Up James W. Tyson Costume Supervisor
Production Patrick Lynn Associate Producer
Camera Leo J. Napolitano Camera Operator
Costume & Make-Up Philip Maldonado Costumer
Costume & Make-Up Chad Atkinson Prosthetic Makeup Artist
Crew Simon Giles Digital Effects Supervisor
Crew Alan Church Digital Effects Producer
Art Nick Navarro Assistant Art Director
Sound John T. Reitz Sound Re-Recording Mixer
Art Russell R. Anderson Leadman
Sound Kevin Bartnof Foley Artist
Camera Merie Weismiller Wallace Still Photographer
Art Gary Deaton Construction Coordinator
Art Gerald Lehtola Set Decorating Coordinator
Crew Russell McEntyre Transportation Coordinator
Production Michael John Meehan Location Manager
Art Eric J. Bates Property Master
Sound Will Kaplan Music Editor
Art Bill Taliaferro Set Designer
Sound J. Paul Huntsman Supervising Sound Editor
Sound Patrick J. Foley Dialogue Editor
Sound John F. Reynolds Dialogue Editor
Sound Andrew Somers Sound Effects Editor
Sound Jayme S. Parker Sound Effects Editor
Directing Portia Tickell Script Supervisor
Sound Karyn Foster ADR Editor
Visual Effects Walt Conti Effects Supervisor
Camera Pete Romano Underwater Camera
Production Iram Collantes Production Assistant
Visual Effects Jerry Pooler Visual Effects Supervisor
Sound Hugh Waddell ADR Supervisor
Art Jerry Moss Property Master
Crew Peter J. Silbermann Unit Publicist
Camera Phil Pastuhov Camera Operator
Visual Effects Thomas Boland Visual Effects Producer
Visual Effects Rebecca Marie Visual Effects Supervisor
Sound Rick Hromadka Sound Recordist
Sound Adam Johnston Sound Effects Editor
Crew Steve Shaw Visual Effects Editor
Sound Willy Allen Foley Editor
Costume & Make-Up Peter Tothpal Key Hair Stylist
Visual Effects Penny A. Mesa Visual Effects Production Manager
Production Horacio Rodríguez Location Assistant
Visual Effects Tiffany Smith Visual Effects Producer
Visual Effects Travis Baumann Compositing Artist
Costume & Make-Up Carrie Bauer Set Costumer
Art Beth Bajuk Art Department Coordinator
Art Ligia Ornelas Assistant Art Director
Art Javier Nava Set Designer
Sound Robb Wilson Supervising Sound Editor
Crew Kevin Clark Visual Effects Editor
Visual Effects Scott Dougherty Visual Effects Producer
Crew Mark Eggenweiler Visual Effects Editor
Visual Effects Heather Smith Visual Effects Producer
Crew John E. Sasaki CG Supervisor
Visual Effects Craig A. Mumma Visual Effects Supervisor
Crew Douglas R. MacMillan CG Supervisor
Visual Effects Constance Bracewell Animation
Visual Effects Julie Nelson Animation
Visual Effects Bruce Pearson Animation
Visual Effects Ken Stranahan Animation Supervisor
Crew Serge Sretschinsky CGI Supervisor
Camera Gregory J. Schmidt Camera Operator
Camera Marc Spicer Camera Operator
Editing Dale E. Grahn Color Timer
Art Jim McPherson Sculptor
Visual Effects Joshua I. Kolden Visual Effects
Art William Apperson Construction Foreman
Production Don MacBain Producer
Production David Gorder Production Secretary
Visual Effects John Richardson Special Effects Supervisor
Production Anthony Franco Production Manager
Lighting Ismael 'Izzy' Gonzalez Rigging Gaffer
Sound Tom Calderaro Orchestrator
Sound Tim Cooney Production Sound Mixer
Crew Robin Lynn Bonaccorsi Stunt Double
Lighting Jonas Juhanson Key Rigging Grip
Production Mark Scoon Executive In Charge Of Production
Lighting Matt Buchan Electrician
Camera Gustavo Covarrubias Grip
Production Armando Amador Production Accountant
Production Tina Kerr Extras Casting
Lighting Patrick Murray Underwater Gaffer
Art Anthony Gaudio Standby Painter
Crew Craig Tex Barnett Special Effects Technician
Crew Rick Kelleher Driver
Art Harald Belker Production Illustrator
Sound Todd Bassman Boom Operator
Crew David Paris Aerial Coordinator
Crew Lesley Aletter Stunts
Visual Effects Ted Andre Visual Effects Compositor
Directing C.C. Barnes Second Second Assistant Director
Visual Effects Jack Geist Visual Effects Coordinator
Editing Mo Henry Negative Cutter
Lighting R. Gern Trowbridge Best Boy Electric
Crew Sergio Jara Special Effects Coordinator
Directing David Kelley Second Assistant Director
Production Francis Meade Warner Production Office Coordinator
Camera Frank Flick First Assistant Camera
Visual Effects Mark Tait Lewis 2D Sequence Supervisor
Sound Gordon Goodwin Conductor
Costume & Make-Up Karla Stevens Flanigan Assistant Costume Designer
Costume & Make-Up Chris Adams Set Dressing Artist
Crew Michael Jay Additional Music
Crew Tom Ajar Projection
Crew Sarah Catizone Set Medic
Crew Jose Jimenez Set Production Assistant
Crew Hugo Chew Transportation Captain
Crew Jeff Burrage Video Assist Operator
Lighting Mick Morris Gaffer
Lighting Bruce Sharp Lighting Technician
Sound Catherine Calleson Assistant Sound Editor
Visual Effects John Rauh Digital Compositors
Writing Gary Damian Thomas Storyboard
Visual Effects Larry Cheng Mechanical Designer
Production Randy Starr Production Executive
Sound David L. Horton Jr. Foley Supervisor
Sound Eric Gotthelf Foley Mixer
Camera Eric K. Jones Assistant Camera
Art Niamh Murphy Textile Artist
Editing Jonathan Malden Colorist
Visual Effects Etienne Andlau Rotoscoping Artist
Production Kate Neumann Executive Assistant
Art Gabriel Pérez Construction Buyer
Production Lucy Amador First Assistant Accountant
Costume & Make-Up Patricia Romero Assistant Makeup Artist
Art Martin Gutierrez Assistant Property Master
Art Lee Wilson Storyboard Artist
Visual Effects Clark Schaffer Visual Effects Designer
Visual Effects Gino Freselli Visual Effects Production Assistant
Camera Frank Montoya Best Boy Grip
Camera Cash Cockerill Second Assistant Camera
Visual Effects Daniel Klem CG Animator
Editing Ty Boyce Project Manager
Crew Adolfo Lara Animal Wrangler
Lighting Joe Hanes Assistant Chief Lighting Technician
Writing David L. Snyder Original Concept

Similar Movies