Halott ember (1995)
A híres költő, William Blake nevét viselő, egyszerű, hétköznapi figura könyvelőként dolgozott Clevelandben. Egy új állás reményében azonban Bill maga mögött hagyta a civilizációt, és az Isten háta mögötti vadnyugati városkába utazott. Ám mire odaért, a helyét betöltötték. Bill pedig ott maradt a határvidéken munka és pénz nélkül. Hamarosan megtapasztalja, hogy az élet nem fenékig tejfel errefelé, összetűzésbe keveredik, és megöl egy embert. Emiatt menekülni kényszerül. Útja során találkozik a Senki nevű indiánnal, aki társául szegődik. Miközben fejvadászok üldözik őket, a legkülönfélébb kalandokba keverednek.
Director:
Jim Jarmusch
Writer:
Jim Jarmusch
Johnny Depp William Blake |
|
Gary Farmer Nobody |
|
Crispin Glover Train Fireman |
|
Lance Henriksen Cole Wilson |
|
Michael Wincott Conway Twill |
|
Eugene Byrd Johnny 'The Kid' Pickett |
|
John Hurt John Scholfield |
|
Robert Mitchum John Dickinson |
|
Iggy Pop Salvatore 'Sally' Jenko |
|
Gabriel Byrne Charlie Dickinson |
|
Jared Harris Benmont Tench |
|
Mili Avital Thel Russell |
|
Jimmie Ray Weeks Marvin, Older Marshal |
|
Mark Bringelson Lee, Younger Marshal |
|
John North Mr. Olafsen |
|
Alfred Molina Trading Post Missionary |
|
Billy Bob Thornton Big George Drakoulious |
|
Michelle Thrush Nobody's Girlfriend |
|
Steve Buscemi Bartender |
|
Gibby Haynes Man with Gun in Alley |
|
Richard Boes Man with Wrench |
Camera | Robby Müller | Director of Photography |
Editing | Jay Rabinowitz | Editor |
Sound | Eugene Gearty | Sound Effects Editor |
Production | Ellen Lewis | Casting |
Writing | Jim Jarmusch | Screenplay |
Directing | Jim Jarmusch | Director |
Production | Demetra J. MacBride | Producer |
Costume & Make-Up | Patty York | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Christopher Allen Nelson | Special Effects Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Marit Allen | Costume Design |
Costume & Make-Up | Richard Alonzo | Prosthetic Makeup Artist |
Sound | Neil Young | Original Music Composer |
Production | Laura Rosenthal | Casting |
Art | Bob Ziembicki | Production Design |
Art | Ted Berner | Art Direction |
Art | Dayna Lee | Set Decoration |
Costume & Make-Up | Scott W. Farley | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Neal Martz | Key Makeup Artist |
Sound | Robert Hein | Supervising Sound Editor |
Sound | Magdaline Volaitis | Sound Effects Editor |
Crew | Lou Carlucci | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | Randall Balsmeyer | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Jon Farhat | Visual Effects Supervisor |
Crew | Al Jones | Stunt Coordinator |
Crew | Erik Stabenau | Stunts |
Sound | Kam Chan | Foley Editor |
Sound | Marko Costanzo | Foley Artist |
Production | Beth DePatie | Production Manager |
Costume & Make-Up | Joel Harlow | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Mark DeSimone | ADR Mixer |
Art | Brick Mason | Storyboard Artist |
Camera | Robert K. Feldmann | Key Grip |
Camera | Chris Lombardi | Second Unit Director of Photography |
Production | Karen Koch | Co-Producer |
Lighting | Christopher Porter | Gaffer |
Sound | Coll Anderson | Sound Recordist |
Camera | Lisa K. Ferguson | Second Assistant Camera |
Sound | Frank Kern | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Todd Kleitsch | Assistant Makeup Artist |
Art | Terry Kempf | Head Carpenter |
Sound | Drew Kunin | Sound Mixer |
Camera | David Luckenbach | Steadicam Operator |
Art | Bill Holmquist | Construction Coordinator |
Camera | Bob Gorelick | Steadicam Operator |
Sound | Kimberly R. McCord-Wilson | Apprentice Sound Editor |
Costume & Make-Up | David Dupuis | Prosthetics |
Visual Effects | Steven T Puri | Visual Effects Producer |
Sound | Dan Evans Farkas | Assistant Sound Editor |
Camera | Kirk R. Gardner | Steadicam Operator |
Art | Richard Lambert | Leadman |
Camera | Jeff Mart | Steadicam Operator |
Crew | Walt Mikolwski | Carpenter |
Sound | Sylvia Menno | Dialogue Editor |
Crew | John C. Carlucci | Special Effects Assistant |
Costume & Make-Up | Clare M. Corsick | Hairstylist |
Lighting | Todd Heater | Electrician |
Visual Effects | Mimi Abers | Digital Compositor |
Sound | Mark Goodermote | Boom Operator |
Crew | George A. Fleming | Scenic Artist |
Sound | Bruce Pross | Foley Supervisor |
Camera | Pim Tjujerman | First Assistant Camera |
Visual Effects | Daniel Leung | Digital Compositor |
Crew | Mark Borg | Carpenter |
Sound | Julie Lindner | Assistant Sound Editor |
Art | Mae Brunken | Set Designer |
Camera | Eric Budlong | Grip |
Crew | Craig Anthony Muzio | Scenic Artist |
Art | Tony Gibson | Swing |
Costume & Make-Up | Tom Irvin | Special Effects Makeup Artist |
Art | Suzanne Lapick | Assistant Property Master |
Visual Effects | Marc Rubone | Animation |
Visual Effects | Marc Rubone | Rotoscoping Artist |
Lighting | Michael Palmer | Best Boy Electric |
Camera | Byron McCulloch | Best Boy Grip |
Directing | Todd Pfeiffer | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Nori Honda | Special Effects Makeup Artist |
Visual Effects | Anne Putnam Kolbe | Visual Effects Coordinator |
Camera | Kenny Davis | Dolly Grip |
Sound | Héctor Cordero | Sound Re-Recording Mixer |
Costume & Make-Up | Leon Laderach | Prosthetics |
Directing | Constance L. Hoy | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Kevin Hughes | On Set Dresser |
Crew | Mark Habegger | Special Effects Manager |
Crew | Mark Balda | Carpenter |
Art | Karen M. Clark | Swing |
Directing | Jude Gorjanc | Second Assistant Director |
Art | Michael Bennett | Greensman |
Crew | Joe Fordham | Special Effects Coordinator |
Sound | Keith Culbertson | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Jack Orlando | Carpenter |
Crew | Michael Blair | Carpenter |
Lighting | Jon Hokanson | Electrician |
Crew | Tori Bridges | Stunts |
Art | John A. Foote | Swing |
Crew | Cheyenne Ali | Scenic Artist |
Art | Arthur Allyn | Construction Foreman |
Art | Elizabeth A. Beckman | Art Department Coordinator |
Art | Edie Douglass | Assistant Property Master |
Art | John Pattison | Property Master |
Art | Kenneth Stellar | Greensman |
Crew | James Stephenson | Carpenter |
Crew | Kenneth Sylvester | Scenic Artist |
Production | Shari Hilliard | Art Department Production Assistant |
Art | Stephen M. Vernarelli | Set Designer |
Sound | Hextro | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Stacey Tanner | Sound Recordist |
Visual Effects | Joe Garert | Compositing Artist |
Visual Effects | Ken Smith | Compositing Artist |
Lighting | James Brisbin | Electrician |
Camera | Christine Parry | Still Photographer |
Camera | Tony J. Pirri | Grip |
Camera | Bobby L. Smith | Grip |