Godzilla (1998)
A francia titkosszolgálat az egyik polinéziai szigeten atomrobbantást hajt végre, melynek hatására a sziget állatvilágában mutáció következik be. A kísérlet következtében gigantikusra nőtt, agresszív hüllő, Godzilla az éhségtől és dühtől hajtva megtámadja New Yorkot. A várost romba döntő szörnyeteget képtelenek a hadsereg csapatai megfékezni, s hamarosan kitör a pánik. Egy atomtudós és egy különös francia férfi közös erővel próbálják megfejteni az irtózatos méretű lény rejtélyét és megállítani a pusztítást, amíg még nem késő.
Director:
Roland Emmerich
Writers:
Roland Emmerich, Dean Devlin.
Matthew Broderick Dr. Niko Tatopoulos |
|
Jean Reno Philippe Roaché |
|
Maria Pitillo Audrey Timmonds |
|
Hank Azaria Victor 'Animal' Palotti |
|
Kevin Dunn Colonel Hicks |
|
Michael Lerner Mayor Ebert |
|
Harry Shearer Charles Caiman |
|
Arabella Field Lucy Palotti |
|
Vicki Lewis Dr. Elsie Chapman |
|
Doug Savant Sergeant O'Neal |
|
Malcolm Danare Dr. Mendel Craven |
|
Lorry Goldman Gene, Mayor's Aide |
|
Christian Aubert Jean-Luc |
|
Philippe Bergeron Jean-Claude |
|
Frank Bruynbroek Jean-Pierre |
|
François Giroday Jean-Philippe |
|
Nicholas J. Giangiulio Ed |
|
Robert Lesser Murray |
|
Ralph Manza Old Fisherman |
|
Greg Callahan the Governor |
|
Chris Ellis General Anderson |
|
Nancy Cartwright Caiman's Secretary |
|
Richard Gant Admiral Phelps |
|
Jack Moore Leonard |
|
Steve Giannelli Jules |
|
Brian Farabaugh Arthur |
|
Stephen Xavier Lee Lt. Anderson |
|
Bodhi Elfman Freddie |
|
Rich Grosso Jimmy |
|
Lloyd Kino Japanese Tanker Cook |
|
Toshi Toda Japanese Tanker Captain |
|
Clyde Kusatsu Japanese Tanker Skipper |
|
Masaya Kato Japanese Tanker Crew Member |
|
Glenn Morshower Kyle Terrington |
|
Lola Pashalinski Pharmacist |
|
Rob Fukuzaki WIDF Co-Anchor |
|
Dale Harimoto WKXI Anchor |
|
Gary W. Cruz WFKK Anchor |
|
Derek Webster Utah Captain |
|
Stuart Fratkin Utah Ensign |
|
Frank Cilberg Utah Sailor |
|
Jason Edward Jones Utah Sailor |
|
Roger McIntyre Utah Sailor |
|
David Pressman Anchorage Captain |
|
Robert Faltisco Anchorage Ensign |
|
Christopher Darius Maleki Anchorage Ensign |
|
Scott Lusby Anchorage Ensign |
|
Ali Afshar Anchorage Sailor |
|
Terence Paul Winter Apache Pilot |
|
Kirk Geiger Apache Pilot |
|
Pat Mastroianni Apache Pilot |
|
Eric Saiet Apache Pilot |
|
Burt Bulos Apache Pilot |
|
Robert Floyd Apache Pilot |
|
Seth Peterson Apache Pilot |
|
Jamison Yang F-18 Pilot |
|
Nathan Anderson F-18 Pilot |
|
Mark Munafo F-18 Pilot |
|
Dwight Schmidt F-18 Pilot |
|
Dwayne Swingler Raven Pilot #2 |
|
Lawton Paseka Officier |
|
Greg Collins Soldier on the Bridge |
|
James Black Soldier |
|
Thomas Giuseppe Giantonelli Soldier |
|
Paul Ware Soldier |
|
Montae Russell Soldier on Plane |
|
Christopher Carruthers Radio Technician |
|
Daniel Pearce Radio Technician |
|
Mark Fite Radio Operator |
|
Craig 'Radioman' Castaldo Radio Man |
|
Eric Paskel Rodgers |
|
Lee Weaver Homeless Guy |
|
Leonard Termo Homeless Guy |
|
Joshua Taylor Spotter |
|
Al Sapienza Taxi Cab Driver |
|
Stoney Westmoreland Tunnel Guard |
|
Gary Warner Gun Technician |
|
Ed Wheeler New York Cop |
|
Bill Hoag New Jersey Cop |
|
Joseph Badalucco Jr. Forklift Driver |
|
Jonathan Dienst Field Reporter |
|
Benjamin Baird Reporters |
|
Madeline McFadden Reporter |
|
Julian M. Phillips Reporter |
|
Raymond Ramos Reporter |
|
Gary A. Hecker Creature Vocals (voice) |
|
Frank Welker Creature Vocals (voice) |
|
Al Leong Japanese Fishing Boat Crewman |
|
Ed Godziszewski Bridge Onlooker (uncredited) |
|
Steven Ho Japanese Fishing Boat Crewman (uncredited) |
|
George Cheung Japanese Fishing Boat Crewman (uncredited) |
|
John Koyama Japanese Fishing Boat Crewman (uncredited) |
|
Al Goto Japanese Fishing Boat Crewman (uncredited) |
|
Norman Fessler WIDF News Worker in Elevator (uncredited) |
Writing | Ted Elliott | Story |
Writing | Terry Rossio | Story |
Sound | Scott Martin Gershin | Sound Designer |
Visual Effects | Patrick Tatopoulos | Creature Design |
Camera | Florian Ballhaus | Camera Operator |
Production | Cary Woods | Co-Executive Producer |
Writing | Roland Emmerich | Screenplay |
Directing | Roland Emmerich | Director |
Production | Roland Emmerich | Executive Producer |
Writing | Roland Emmerich | Story |
Camera | Ueli Steiger | Director of Photography |
Production | April Webster | Casting |
Art | Victor J. Zolfo | Set Decoration |
Sound | Bob Beher | Foley Editor |
Visual Effects | Kristen Branan | Digital Effects Producer |
Sound | David Arnold | Original Music Composer |
Writing | Dean Devlin | Screenplay |
Production | Dean Devlin | Producer |
Writing | Dean Devlin | Story |
Art | Oliver Scholl | Production Design |
Costume & Make-Up | Joseph A. Porro | Costume Design |
Art | William Ladd Skinner | Supervising Art Director |
Crew | Patricia Tallman | Utility Stunts |
Sound | José Antonio García | Production Sound Mixer |
Sound | Jonathan Fuh | Boom Operator |
Sound | Bob Bowman | Sound Assistant |
Crew | Steven Kirshoff | Special Effects Coordinator |
Sound | Michael Lloyd | Original Music Composer |
Editing | Peter Amundson | Editor |
Production | David Bloch | Casting |
Art | Oana Bogdan Miller | Art Direction |
Art | Robert Woodruff | Art Direction |
Costume & Make-Up | Katalin Elek | Makeup Artist |
Sound | Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Sound | Per Hallberg | Supervising Sound Editor |
Crew | John S. Baker | Special Effects |
Crew | Clay Pinney | Special Effects Coordinator |
Crew | Alessandra Carlino | Visual Effects Editor |
Crew | Michael T. Brady | Stunts |
Crew | R.A. Rondell | Stunt Coordinator |
Crew | Josef Rusnak | Second Unit Cinematographer |
Production | Ute Emmerich | Executive Producer |
Production | Kelly Van Horn | Unit Production Manager |
Production | Kelly Van Horn | Co-Producer |
Crew | Phil Chong | Stunts |
Crew | Mic Rodgers | Stunts |
Production | Carl Clifford | Production Manager |
Art | Mauro Borrelli | Production Illustrator |
Production | Faras Rabadi | Casting Assistant |
Crew | Jerome Chen | Digital Effects Supervisor |
Art | Maya Shimoguchi | Assistant Art Director |
Visual Effects | Volker Engel | Visual Effects Supervisor |
Camera | Stephen St. John | Steadicam Operator |
Crew | Gene Harrison | Stunts |
Sound | Peter Afterman | Music Supervisor |
Production | William Fay | Executive Producer |
Directing | Kim H. Winther | First Assistant Director |
Production | Robert N. Fried | Co-Executive Producer |
Production | Peter Winther | Co-Producer |
Crew | Tamara Smith | Post Production Supervisor |
Sound | Nicholas Dodd | Conductor |
Crew | Al Leong | Stunts |
Art | Joshua Hunt | Art Department Assistant |
Crew | Alan Oliney | Stunts |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunts |
Camera | Dylan Goss | Aerial Camera |
Crew | Bill Anagnos | Stunts |
Crew | Bill Anagnos | Stunt Driver |
Crew | Kevin LaRosa | Aerial Coordinator |
Crew | Bob Brown | Stunts |
Directing | Peter Ramsey | Second Unit Director |
Crew | Jules Sylvester | Animal Wrangler |
Editing | David Orr | Color Timer |
Crew | Blaise Corrigan | Stunts |
Crew | Peter Epstein | Stunts |
Crew | John C. Meier | Stunts |
Crew | John Cenatiempo | Stunts |
Crew | Keith Collea | Video Assist Operator |
Sound | Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Camera | Claudette Barius | Still Photographer |
Crew | Eddie Perez | Stunts |
Crew | Nanci Roberts | Visual Effects Art Director |
Sound | Gary A. Hecker | Foley Artist |
Crew | Tom Elliott | Stunt Double |
Sound | John K. Adams | ADR Editor |
Sound | Mark Kenna | Dolby Consultant |
Crew | Larry Rippenkroeger | Stunts |
Lighting | Jeff Zucker | Gaffer |
Visual Effects | Arturs Rusis | I/O Manager |
Crew | Kurt D. Lott | Stunts |
Art | Daniel Fisher | Assistant Property Master |
Editing | David Siegel | Editor |
Crew | Thomas Robinson Harper | Stunts |
Directing | Lars P. Winther | Second Assistant Director |
Art | Doug Harlocker | Property Master |
Visual Effects | Mitchell S. Drain | Compositing Supervisor |
Crew | Tommy J. Huff | Stunts |
Crew | Chad Randall | Stunts |
Art | Gary A. Krakoff | Construction Coordinator |
Art | Mick Cukurs | Set Designer |
Visual Effects | Terry Clotiaux | Visual Effects Producer |
Crew | Steve M. Davison | Stunts |
Production | Kenneth E. Fix | Location Manager |
Camera | Gary L. Camp | Second Assistant Camera |
Crew | Craig Lietzke | Transportation Captain |
Crew | Rachel Aberly | Unit Publicist |
Crew | Scott Workman | Stunts |
Art | Wayne Shepherd | Leadman |
Crew | James M. Halty | Stunts |
Sound | Karen Baker Landers | First Assistant Sound Editor |
Crew | Jimmy Romano | Stunts |
Camera | Lance Fisher | Additional Camera |
Crew | Steve Picerni | Stunts |
Sound | Chris Jargo | ADR Supervisor |
Crew | Scott Stokdyk | CG Supervisor |
Production | Lisa D. DiSanto | Production Secretary |
Directing | Kim Berner | Script Supervisor |
Lighting | Tim Marshall | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Anita Louise Brown | Set Costumer |
Visual Effects | Kelly Granite | Visual Effects Compositor |
Sound | Dina Eaton | Music Editor |
Crew | Mary Stuart | Executive Visual Effects Producer |
Visual Effects | Sean C. Cunningham | Animation Supervisor |
Crew | Chuck Picerni Jr. | Stunts |
Sound | Paul Drenning | ADR Mixer |
Crew | Jill Brown | Stunts |
Costume & Make-Up | Chantal Boom'la | Hairstylist |
Visual Effects | Bill Diaz | Senior Animator |
Production | Dionne McNeff | Executive In Charge Of Production |
Visual Effects | Matthew Hackett | Lead Animator |
Art | Thomas Floutz | Sculptor |
Crew | Eddy Donno | Stunts |
Crew | Shane Dixon | Stunts |
Crew | Michael Runyard | Stunts |
Crew | Al Goto | Stunts |
Crew | Chuck 'Chaz' Hosack | Stunts |
Production | Riccardo Bertoni | Extras Casting |
Crew | Chris Cenatiempo | Stunts |
Lighting | Doug Dalisera | Best Boy Electric |
Production | Len Murach | Location Assistant |
Sound | Jeff Glueck | Sound Engineer |
Sound | Art Ford | Music Consultant |
Costume & Make-Up | Lois DeArmond | Costume Illustrator |
Crew | Chris Winn | Craft Service |
Crew | Craig Byrom | Carpenter |
Crew | Kenny Endoso | Stunts |
Art | Donnie Grant | Painter |
Visual Effects | D. Walt Cameron | Digital Compositors |
Crew | Michael D. Gillis | Set Production Assistant |
Crew | Bennie Moore | Stunts |
Crew | Dustin Meier | Utility Stunts |
Crew | Troy Gilbert | Stunts |
Crew | Harry Lu | Armorer |
Production | Christopher Wolf | Production Coordinator |
Sound | Lou Kleinman | Foley Editor |
Sound | Craig S. Jaeger | Foley Supervisor |
Visual Effects | Kenneth Bailey | CG Artist |
Lighting | Niles McElroy | Lighting Technician |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Crew | Gina August | Driver |
Art | P.K. MacCarthy | Storyboard Artist |
Camera | Anthony T. Marra II | Key Grip |
Directing | Greg Hale | Second Second Assistant Director |
Art | Adam Baer | Location Scout |
Costume & Make-Up | Billy Baker | Set Dressing Artist |
Crew | Lisa Marie Boiko | Stand In |
Art | Charles S. Serrano | Construction Foreman |
Art | Damon Bowden | Standby Painter |
Camera | Rodney Bauer | Grip |
Camera | Tony Chiu | Camera Loader |
Crew | Ben Baca | Propmaker |
Crew | Michael Zansky | Scenic Artist |
Crew | Tamara Maellaro | Set Medic |
Crew | David R. Davies | Software Engineer |
Sound | Mickey Caputo | Sound Recordist |
Crew | David Shaffer | Transportation Coordinator |
Crew | Cinda-Lin James | Utility Stunts |
Sound | Mark R. La Pointe | Dialogue Editor |
Editing | Ryan Quigley | Editorial Production Assistant |
Editing | Monica Anderson | First Assistant Editor |
Lighting | Amy Alarian | Electrician |
Lighting | Frederic Soumagnas | Lighting Artist |
Lighting | Marc Christie | Rigging Grip |
Production | Anna Liza Recto | Casting Associate |
Production | George Merkert | Production Supervisor |
Sound | Joaquin Gonzalo Avellán | Assistant Sound Editor |
Visual Effects | Patrick Ellis | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Don Anderson | Mechanical Designer |
Crew | Thomas Hollier | Supervising Technical Director |
Crew | Danny Wynands | Stunts |
Crew | Jeff Brockton | Stunts |
Crew | Scott Hubbell | Stunts |
Camera | Arthur Blum | Dolly Grip |
Production | Glen L. Chin | Additional Production Assistant |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Crew | Ante Dugandzic | Special Effects Technician |
Camera | Dennis Rogers | First Assistant Camera |
Art | Craig T. Shordon | Set Painter |
Editing | David Feldman | Assistant Editor |
Art | Martin Charles | Graphic Designer |
Visual Effects | Colin Green | Visual Effects |
Production | Shannon Speaker | Assistant Production Coordinator |
Production | Kathleen Corgan | Assistant Location Manager |
Production | Shaun Ryan | Production Driver |
Directing | Nicholas Wolfert | Additional Second Assistant Director |
Editing | Greg Hanigan | Digital Color Timer |
Costume & Make-Up | Nancy Jarzynko | Costumer |
Art | Mike Bell | Set Supervisor |
Art | Lincoln D. Hiatt | Title Designer |
Crew | Alan Roberts | Special Effects Assistant |
Visual Effects | Gerald McRobbie | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | Michael Luciano | Visual Effects Production Manager |
Camera | Suza Kohlstedt | Assistant Camera |
Visual Effects | Caroline Choat | Character Designer |
Visual Effects | Gimo Chanphianamvong | Compositing Artist |
Crew | Cameron Watson | Dialogue Coach |
Production | John P. McMullen | Production Assistant |
Visual Effects | Robert Cribbett | Rotoscoping Artist |
Production | Crista Birgy | Second Assistant Accountant |
Crew | Danny Rogers | Stunts |
Crew | Steven D. Ito | Stunts |