A Skorpiókirály (2002)
A legendás egyiptomi harcos ihlette film 5000 évvel ezelőtt játszódik Gomorra hírhedt városában, ahol egy gonosz uralkodó elhatározza, hogy kiirtja a sivatag minden nomád népét. A néhány megmaradt törzsnek, akik sosem voltak szövetségesek, most egyesülniük kell, vagy elpusztulnak. Tudván, hogy ellenségük egy varázsló látomásaira támaszkodik, felbérelnek egy profi gyilkost, Mathayust, hogy tegye el láb alól a látnokot.
Director:
Chuck Russell
Writers:
Stephen Sommers, William Osborne, David Hayter.
Dwayne Johnson Mathayus / The Scorpion King |
|
Steven Brand Memnon |
|
Michael Clarke Duncan Balthazar |
|
Kelly Hu Cassandra |
|
Bernard Hill Philos |
|
Grant Heslov Arpid |
|
Peter Facinelli Takmet |
|
Ralf Moeller Thorak |
|
Branscombe Richmond Jesup |
|
Roger Rees King Pheron |
|
Sherri Howard Queen Isis |
|
Conrad Roberts Chieftain |
|
Joseph Ruskin Tribal Leader |
|
Esteban Cueto Third Akkadian |
|
Nils Allen Stewart Torturer |
|
Scott L. Schwartz Torturer |
|
Andre Henschel Memnon Soldier |
|
Michael Hilow Guard at Ant Pit |
|
Nick Hermz Guard at Ant Pit |
|
Wesley John Guard at Gomorrah Gate |
|
Michelle Baney Bazaar Barmaid |
|
Barry Kramer Sword Merchant |
|
Marissa McMahon Bird Merchant |
|
Tim Iannello Perfume Merchant |
|
K.D. Aubert Harlot |
|
Sonia Vera Harlot |
|
Angélica Castro Harlot |
|
Tutu Sweeney Street Urchin |
|
Yuki Tokuhiro Urchin |
|
Te'Amir Sweeney Urchin |
|
Al Leong Asian Training Master |
|
Woon Young Park Asian Training Fighter |
|
Marcus Young Asian Training Fighter |
|
Paul Sloan Soldier |
|
Talani Rabb Harem Girl |
|
Sole Alberti Harem Girl |
|
Cristina Rodríguez Harem Girl |
|
Pennelope Jimenez Harem Girl |
|
Sean Michael Afable Boy at Well |
|
Adoni Maropis Doubting General |
|
Bernard White Falconmaster |
|
Amy Hunter Warrior Woman |
|
Diana R. Lupo Warrior Woman |
|
Heather Burton Warrior Woman |
|
Nikki Flux Warrior Woman |
|
Rachel Moore Warrior Woman |
|
Summer Altice Warrior Woman |
|
Brandon Gonzalez Boy with Dates |
|
Peter Quartaroli Vision Archer |
|
Peter Navy Tuiasosopo Night Gate Guard |
|
Amanda Bentley Courtesan |
|
Claudi E. Orellana Courtesan |
|
Jim Maniaci Palace Guard |
|
Shant Demirjian Army Leader |
|
Gus Rethwisch Barbarian Guard |
|
Richard Cetrone Barbarian Guard |
|
Job Alonso Courtesan (uncredited) |
|
Kitana Baker Barbarian Woman (uncredited) |
|
Jennifer Bobiwash Bazaar Merchant (uncredited) |
|
Tracy Dali Harlot (uncredited) |
|
Rose Davidson Market Vendor (uncredited) |
|
Skye Dennis Goat Herder (uncredited) |
|
Wayne Eric Red Turban Soldier (uncredited) |
|
Amy Fadhli Warrior Woman (uncredited) |
|
Joss Gomez Soldier (uncredited) |
|
Tony Gracia Bazaar Merchant (uncredited) |
|
Zuhair Haddad Bazaar Merchant (uncredited) |
|
Jamie Hagan Harlot (uncredited) |
|
Prince Thompson Iyamu Ambush Bandit (uncredited) |
|
Tyler Mane Barbarian Chieftain (uncredited) |
|
Julie Michaels Harem Girl (uncredited) |
|
George D. Miklos Vendor (uncredited) |
|
Radhaa Nilia Harlot (uncredited) |
|
Somaya Reece Harlot (uncredited) |
|
Mailon Rivera Falconer (uncredited) |
|
Rachelle Roderick Balthazar's Warrior Women (uncredited) |
|
Marcio Rosario Red Turban (uncredited) |
|
Terence J. Rotolo Palace Guard 2 (uncredited) |
|
Bobby Silva Warrior (uncredited) |
|
Andrei Sterling Balthazar's Bandit (uncredited) |
|
Joseph Steven Ambush Bandit (uncredited) |
|
Tai Elephant (uncredited) |
|
Ed Verreaux Pasha on Elephant (uncredited) |
Sound | Doug Jackson | Sound Effects Editor |
Art | Doug J. Meerdink | Art Direction |
Editing | Michael Tronick | Editor |
Production | Michael Tronick | Associate Producer |
Camera | Hiro Narita | Second Unit Director of Photography |
Sound | John Debney | Original Music Composer |
Costume & Make-Up | Jeff Dawn | Makeup Designer |
Production | Sarah Halley Finn | Casting |
Art | Andrew Menzies | Assistant Art Director |
Art | Ed Verreaux | Production Design |
Production | Josh McLaglen | Associate Producer |
Directing | Josh McLaglen | First Assistant Director |
Writing | Stephen Sommers | Screenplay |
Production | Stephen Sommers | Producer |
Writing | Stephen Sommers | Characters |
Production | Sean Daniel | Producer |
Production | James Jacks | Producer |
Costume & Make-Up | John Bloomfield | Costume Design |
Crew | Heather Burton | Stunts |
Art | Roy Barnes | Assistant Art Director |
Art | Jack Johnson | Production Illustrator |
Crew | Richard Cetrone | Stunts |
Directing | Chuck Russell | Director |
Camera | John R. Leonetti | Director of Photography |
Art | Greg Papalia | Supervising Art Director |
Crew | Tony Brubaker | Stunts |
Production | Bill Hader | Production Assistant |
Production | Randi Hiller | Casting |
Costume & Make-Up | Steve LaPorte | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Tegan Taylor | Makeup Artist |
Crew | Larz Anderson | Special Effects Coordinator |
Art | Craig Abele | Sculptor |
Production | Rebecca Mangieri | Casting Associate |
Art | Kate J. Sullivan | Set Decoration |
Crew | Jeff Wolfe | Stunt Double |
Sound | Gloria D'Alessandro | Dialogue Editor |
Crew | Suzanne Reid | Stunts |
Production | Andrew G. La Marca | Unit Production Manager |
Writing | William Osborne | Screenplay |
Writing | David Hayter | Screenplay |
Production | Vince McMahon | Executive Producer |
Production | Kevin Misher | Producer |
Editing | Greg Parsons | Editor |
Editing | Greg Parsons | First Assistant Editor |
Crew | Andy Cheng | Fight Choreographer |
Crew | Al Leong | Fight Choreographer |
Crew | Michiko Nishiwaki | Stunts |
Crew | Julie Michaels | Stunts |
Sound | Jussi Tegelman | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Stacey Morris | Hairstylist |
Art | Oscar Delgadillo | Set Dresser |
Crew | Danny Downey | Stunts |
Art | Gary Diamond | Set Designer |
Crew | Tanoai Reed | Stunt Double |
Sound | Paula Fairfield | Sound Effects Editor |
Sound | Carla Murray | Sound Editor |
Crew | Sho Kosugi | Choreographer |
Crew | Laura Albert | Stunts |
Production | Richard Luke Rothschild | Co-Producer |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | J.J. Perry | Stunts |
Crew | Bob Brown | Stunt Coordinator |
Crew | Craig Shugart | Stunts |
Directing | William H. Burton Sr. | Second Unit Director |
Crew | James Ryan | Stunts |
Crew | Diana R. Lupo | Stunts |
Visual Effects | Christopher Hartt | Visual Effects |
Production | Barbara Harris | ADR Voice Casting |
Visual Effects | Daniel Robichaud | Animation Supervisor |
Costume & Make-Up | Elaina P. Schulman | Key Hair Stylist |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Production | Denis Hennelly | Production Coordinator |
Sound | Steve Maslow | Sound Re-Recording Mixer |
Crew | Dragon Dronet | Armorer |
Lighting | Raman Rao | Gaffer |
Sound | Marc Bonilla | Musician |
Editing | Katie Flint | Editorial Production Assistant |
Costume & Make-Up | Bridget Cook | Hairstylist |
Production | Rob Decina | Casting |
Sound | John Roesch | Foley |
Crew | Terence J. Rotolo | Stunts |
Crew | Mimi Lesseos | Stunts |
Camera | Robert LaBonge | Second Unit Director of Photography |
Crew | Peewee Piemonte | Stunts |
Costume & Make-Up | Nick Scarano | Wardrobe Supervisor |
Crew | Nancy Young | Stunts |
Art | Steve Callas | Construction Coordinator |
Crew | Michael Dawson | Stunts |
Sound | Dan O'Connell | Foley |
Art | Don "Tex" Clark | Set Dresser |
Art | Stephanie Higgins Frey | Art Department Coordinator |
Sound | Gregg Landaker | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Carin Rogers | Dialogue Editor |
Visual Effects | Lloyd Lee Barnett | Digital Compositor |
Sound | John Finklea | Music Editor |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | John T. Cucci | Foley Artist |
Sound | Ai-Ling Lee | Sound Effects Editor |
Sound | Anthony Ortiz | Boom Operator |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Camera | Robert Reed Altman | Camera Operator |
Sound | Marshall Winn | ADR Editor |
Sound | Jamie Hardt | Assistant Sound Editor |
Directing | Tricia Ronten | Script Supervisor |
Crew | Norm Compton | Stunt Double |
Art | Conny Fauser | Title Designer |
Crew | Jamie Kemp | Chef |
Sound | Paul N.J. Ottosson | Sound Designer |
Directing | Greg Michael | Second Unit Director |
Crew | Jerry Evans | Choreographer |
Sound | Linda Lew | Foley Recordist |
Art | Robert Lucas | Leadman |
Production | Michelle Brattson | Location Assistant |
Crew | David Linck | Unit Publicist |
Costume & Make-Up | Ani Plotkin-Maloney | Makeup Artist |
Crew | Nicole Randall | Stunts |
Visual Effects | Andrea D'Amico | Visual Effects Producer |
Costume & Make-Up | Erma Kent | Hairstylist |
Sound | Frank Fleming | Sound Recordist |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Hair Department Head |
Costume & Make-Up | Louis Lazzara | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Susi Campos | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Richard Schoen | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Richard Schoen | Key Costumer |
Costume & Make-Up | Nancy Smytka | Set Costumer |
Production | Trent Broin | Production Assistant |
Camera | Thom Owens | Additional Camera |
Sound | James Simcik | Supervising ADR Editor |
Sound | Cameron Frankley | Supervising Sound Editor |
Camera | Vern Nobles | Camera Operator |
Camera | Jody Miller | Steadicam Operator |
Lighting | Roger Meilink | Rigging Gaffer |
Editing | Mato | Color Timer |
Costume & Make-Up | Dayne Johnson | Makeup Artist |
Lighting | Don Bixby | Gaffer |
Camera | Monica Frommholz | Additional Photography |
Costume & Make-Up | Eryn Krueger Mekash | Makeup Artist |
Crew | Dan Romero | Transportation Coordinator |
Camera | Darren Michaels | Still Photographer |
Costume & Make-Up | Mark Landon | Makeup Artist |
Production | Ty Warren | Production Executive |
Art | Timothy Burgard | Storyboard Artist |
Crew | John Rottger | Stunts |
Crew | Henry Kingi Jr. | Stunts |
Costume & Make-Up | Christina Raye | Hairstylist |
Lighting | Michael Lyon | Electrician |
Sound | Matthew Harrison | Foley Editor |
Costume & Make-Up | Laverne Caracuzzi | Makeup Artist |
Camera | Don Steinberg | First Assistant Camera |
Sound | Christopher Flick | Foley Supervisor |
Editing | James Andrykowski | First Assistant Editor |
Crew | James Andrykowski | Visual Effects Editor |
Sound | Pete Anthony | Conductor |
Sound | Mark Pappas | Foley Editor |
Sound | Frank Bennett | Orchestrator |
Crew | Linda Brennan | Dialect Coach |
Art | Mark David Kersey | Greensman |
Production | Frank Cuomo | Post Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Gregory B. Peña | Set Costumer |
Sound | Dick Hansen | Utility Sound |
Sound | Aaron Levy | Sound Recordist |
Crew | Mark Franco | Executive Visual Effects Producer |
Sound | James Ashwill | Foley Mixer |
Camera | Don Domino | Best Boy Grip |
Lighting | Noah Behar | Rigging Grip |
Crew | Scott Rorie | Set Production Assistant |
Production | Judith Sunga | Casting Assistant |
Production | Kristina Soderquist | Production Accountant |
Camera | Stephen J. Ullman | Steadicam Operator |
Crew | Virginia Landis Albertson | Post Production Supervisor |
Crew | Alex M. Cacciarelli | Video Assist Operator |
Editing | Aaron Brock | Assistant Editor |
Art | Rodolfo Damaggio | Conceptual Illustrator |
Sound | Philip Rogers | ADR Recordist |
Production | Michael Neale | Location Manager |
Camera | Peter Geraghty | Assistant Camera |
Art | Peter Olexiewicz | Construction Foreman |
Crew | Dane Farwell | Stunts |
Production | Peter Oillataguerre | Executive In Charge Of Production |
Camera | Trey Clinesmith | First Assistant Camera |
Lighting | Henry Cantor | Electrician |
Crew | Brian Bero | Armorer |
Crew | Ella Marcus | Craft Service |
Production | Maureen 'Mo' Crutchfield | Accountant |
Lighting | Scott Fieldsteel | Assistant Chief Lighting Technician |
Costume & Make-Up | Catherine Peña | Set Costumer |
Lighting | Barry Gross | Electrician |
Lighting | Dylan Rush | Lighting Technician |
Editing | Gary Burritt | Negative Cutter |
Directing | Danny Green | Second Assistant Director |
Crew | Nelson Sepulveda | Digital Effects Supervisor |
Directing | Rick Kelly | Second Second Assistant Director |
Crew | Vic Cuccia | Transportation Captain |
Sound | Dennis Fuller | Boom Operator |
Sound | Robert J. Anderson Jr. | Production Sound Mixer |
Camera | Paul V. Perkins | Dolly Grip |
Crew | Leigh Hennessy | Stunts |
Lighting | Ronald A. Miller | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Jack Taggart | Ager/Dyer |
Lighting | Craig Scagnetti | Electrician |
Crew | Max Gabl | Scenic Artist |
Crew | Shawn Kautz | Stunts |
Crew | Tracy Kay | Stunts |
Production | Tracy Dixon | Extras Casting |
Crew | James Ryan | Utility Stunts |
Art | Tracy Farrington | Property Master |
Costume & Make-Up | Martin Milligan | On Set Dresser |
Crew | Anita Hart | Stunts |
Production | Donald Napoli | Payroll Accountant |
Costume & Make-Up | Judith Tiedemann | Hairstylist |
Production | Andrew Blau | Production Secretary |
Production | Michael Chickey | Assistant Location Manager |
Costume & Make-Up | Anna Fleiner | Makeup Artist |
Art | Eric Rood | Set Dresser |
Crew | Paul 'Sled' Reynolds | Animal Coordinator |
Art | Jack Cornelius | Set Dresser |
Art | Canyon Martens | Set Dresser |
Art | Bruce Purcell | Set Dresser |
Lighting | Patriq Luo | Electrician |
Lighting | Travis Panarisi | Electrician |
Lighting | Scott Toland | Electrician |
Camera | Mark Santoni | First Assistant Camera |
Camera | Daniel E. Teaze | First Assistant Camera |
Lighting | Derrick Kolus | Gaffer |
Camera | Dan Reilly | Key Grip |
Lighting | Brian Cwiakala | Lighting Technician |
Lighting | Quinton Reilly | Rigging Grip |
Costume & Make-Up | Maureen O'Heron | Costume Supervisor |
Sound | Gregg Frazier | Boom Operator |
Crew | Shawn Robinson | Stunts |
Camera | Mary Funsten | Second Assistant Camera |
Art | John Campana | Art Department Assistant |
Art | Jon Neill | Props |
Camera | John Anthony | Grip |
Crew | Mark A. Lasoff | CG Supervisor |
Crew | Brian Benavides | Carpenter |
Crew | Glenn Clyatt | Compositor |
Crew | Alberto Coto | Driver |
Crew | Derek du Bellier | Propmaker |
Crew | Jim Roberts | Set Medic |
Crew | James L. Bailey | Special Effects |
Crew | Gregory Hinton | Stand In |
Visual Effects | Robert Castaneda | 3D Artist |
Visual Effects | Joshua Arsenault | Visual Effects Coordinator |
Visual Effects | Rodney Iwashina | Visual Effects Supervisor |
Crew | April Weeden | Stunts |
Sound | Dylan A. Flores | ADR Mixer |
Directing | Steve Lonano | Additional Second Assistant Director |
Production | Ryan Tighe | Additional Production Assistant |
Production | Sean Carville | Second Assistant Accountant |
Crew | Tonia Forsberg | Stunt Double |
Production | Shaun M. McGovern | First Assistant Accountant |
Sound | Rick Fleishman | Music Coordinator |
Visual Effects | Dominic Daigle | CG Animator |
Production | Abdul-Majeed Moulvi | Casting Assistant |
Costume & Make-Up | Judy Baron | Costumer |
Art | Brian Bilson | Assistant Property Master |
Crew | Jack Davis | Special Effects Technician |
Visual Effects | Greg Groenekamp | Visual Effects Compositor |
Visual Effects | Karina Desin | Visual Effects Production Assistant |
Visual Effects | John Bozzalla | Visual Effects Production Manager |
Production | Monica Frommholz | Assistant Production Coordinator |
Production | Aaron Dem | Head of Production |
Production | Steve Bonner | Production Driver |
Crew | Tom Lupo | Stunt Coordinator |
Crew | Robbie Dunn | Stunts |
Crew | Bof Matteo | Stunts |