Az igazság nevében (2002)
Gordy Brewer a Los Angeles-i Tűzoltóság parancsnoka egy röpke pillanat alatt mindent elveszít, ami valaha fontos volt számára: fia és felesége meghalnak egy terrortámadásban. A robbantást El Lobónak, a Farkasnak tulajdonítják, aki a kolumbiai polgárháború hírhedt vezére. Gordy bízik az igazságszolgáltatásban, ám hetekkel később látnia kell, hogy a hivatalos nyomozás holtpontra jutott. Barátai és Brandt CIA-ügynök figyelmeztetése ellenére Gordy Kolumbiába indul, hogy maga kutassa fel a Farkast.
Director:
Andrew Davis
Writers:
Ronald Roose, David Griffiths, Peter Griffiths.
Arnold Schwarzenegger Gordy Brewer |
|
Francesca Neri Selena Perrini |
|
Elias Koteas Peter Brandt |
|
Cliff Curtis Claudio Perrini |
|
John Leguizamo Felix Ramirez |
|
John Turturro Sean Amstrong |
|
Jsu Garcia Roman |
|
Tyler Posey Mauro |
|
Michael Milhoan Jack |
|
Rick Worthy Ronnie |
|
Raymond Cruz Junior |
|
Lindsay Frost Anne Brewer |
|
Ethan Dampf Matt Brewer |
|
Jorge Zepeda Rocha |
|
Miguel Sandoval Joe Phipps |
|
Harry Lennix FBI Agent Dray |
|
Madison Mason Undersecretary Shrub |
|
Don Fischer Paramedic |
|
Shelley Malil Doctor |
|
Jack Conley Forensic Specialist |
|
Todd Allen FBI Agent |
|
Rick Garcia CNN Anchor |
|
Penny Griego Jenni Luz |
|
John Verea Ephraim Ortiz-Dominguez |
|
Greg Collins Agent #3 |
|
Bruce Ramsay Brandt's Aide |
|
Michael Cavanaugh Chairman Paul Devereaux |
|
Nicholas Pryor Senator Delich |
|
Rodrigo Obregón Rodrigo |
|
Gerardo Albarrán Jorge |
|
J. Kenneth Campbell Ed Coonts |
|
Flor Eduarda Gurrola Teenage Girl |
|
Pedro Altamirano Fisherman |
|
Salvador Sánchez Peddler |
|
Fernando Sarfatti Federale |
|
Raúl Pozos Ernesto |
|
Ehécatl Chávez Augustin |
|
Víctor Carpinteiro Carlos |
|
Natalia Traven Lita |
|
Enrique Munoz Captain Miguel |
|
Omar Ayala Boatman |
|
Pedro Damián Guerilla Motorista aka River Rat |
|
Millie Slavin Secretary of State Barbara Ramsey |
|
Jane Lynch Agent Russo |
|
Jossara Jinaro Rosetta |
|
Clint Lilley Buzz Cut |
|
Marianne Lewis Agent Davis |
|
Louis Bernstein Hot Dog Vendor |
|
Doralicia Hysterical Woman |
|
Jay Acovone Bennie |
|
Ronald Donahue Bomb Squad |
|
Robert 'Bobby Z' Zajonc Helicopter Pilot #1 |
|
Daniel H. Friedman Helicopter Pilot #2 |
|
Joe Renteria Safe House Guerrilla |
|
Norm Compton Brandt's Bodyguard |
|
Esteban Cueto Estaban |
|
Marcio Rosario El Lobo's Assistant (uncredited) |
|
Bill Hader Pilot (deleted scene) |
Production | Steven Reuther | Producer |
Production | Nicholas Meyer | Executive Producer |
Production | Amanda Mackey | Casting |
Writing | Ronald Roose | Screenplay |
Sound | Graeme Revell | Original Music Composer |
Production | Cathy Sandrich Gelfond | Casting |
Camera | Adam Greenberg | Director of Photography |
Costume & Make-Up | Jeff Dawn | Makeup Department Head |
Art | Thomas L. Roysden | Set Decoration |
Editing | Dennis Virkler | Editor |
Production | Claudia Becker | Casting |
Production | Claudia Becker | Local Casting |
Crew | Heather Burton | Stunts |
Production | Anna Roth | Production Supervisor |
Crew | Jophery C. Brown | Stunts |
Production | David Foster | Producer |
Art | Hugo Santiago | Set Designer |
Directing | Andrew Davis | Director |
Production | Hawk Koch | Executive Producer |
Production | David Siegel | Unit Production Manager |
Editing | Dov Hoenig | Editor |
Crew | Thomas L. Fisher | Special Effects Coordinator |
Visual Effects | William Mesa | Visual Effects Supervisor |
Crew | Gerardo Albarrán | Stunt Coordinator |
Production | Bill Hader | Production Assistant |
Art | Philip Rosenberg | Production Design |
Art | Marc Fisichella | Art Direction |
Art | Enrique Estévez | Set Decoration |
Editing | Florent Danny Retz | Assistant Editor |
Sound | Tim Simonec | Conductor |
Directing | William M. Elvin | First Assistant Director |
Production | Lowell D. Blank | Associate Producer |
Camera | Stephen St. John | Camera Operator |
Sound | Blake Neely | Orchestrator |
Sound | William B. Kaplan | Sound Mixer |
Sound | Earl Sampson | Boom Operator |
Sound | Salvatore Basile | Music |
Crew | Salvatore Basile | Technical Advisor |
Writing | David Griffiths | Screenplay |
Writing | Peter Griffiths | Screenplay |
Sound | Michael Wandmacher | Music Programmer |
Crew | Jennifer Caputo | Stunts |
Production | John Schimmel | Co-Producer |
Sound | Kim Secrist | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Clinton Wayne | Prosthetic Supervisor |
Art | Susan A. Burig | Graphic Designer |
Crew | Kevin Beard | Stand In |
Sound | Art Rochester | Production Sound Mixer |
Production | Pamela Frazier | Casting Assistant |
Crew | Jimmy N. Roberts | Stunt Double |
Sound | Joshua Winget | Music Editor |
Crew | Troy Brown | Stunts |
Crew | William H. Burton Sr. | Stunts |
Crew | William H. Burton Sr. | Stunt Coordinator |
Directing | William H. Burton Sr. | Second Unit Director |
Visual Effects | Jeffrey White | Visual Effects Producer |
Crew | Billy D. Lucas | Stunts |
Crew | Billy D. Lucas | Stunt Double |
Crew | Danny Epper | Stunts |
Production | Rick Ojeda | Assistant Production Manager |
Camera | Craig Haagensen | Second Unit Director of Photography |
Costume & Make-Up | Bridget Cook | Hairstylist |
Production | Sandy Holt | ADR Voice Casting |
Camera | Moshe Levin | Camera Operator |
Production | Mitchell E. Dauterive | Production Supervisor |
Production | Mitchell E. Dauterive | Associate Producer |
Sound | Bruce Stambler | Supervising Sound Editor |
Visual Effects | Lincoln Kupchak | Visual Effects Assistant Editor |
Visual Effects | Tim Everitt | Animation Supervisor |
Directing | Mariana Gironella | Script Supervisor |
Crew | Bobby Burns | Stunts |
Art | Alisarine Ducolomb | Art Department Coordinator |
Production | Armando Guerrero | Extras Casting Assistant |
Costume & Make-Up | James W. Tyson | Costume Design |
Crew | Robert 'Bobby Z' Zajonc | Pilot |
Production | Sonia Guerrero | Extras Casting Assistant |
Lighting | David Morton | Best Boy Electric |
Production | Franklyn Warren | Extras Casting |
Art | John B. Josselyn | Assistant Art Director |
Art | Tom Frohling | Assistant Art Director |
Costume & Make-Up | Dawn Y. Line | Key Costumer |
Art | Theresa Wachter | Art Direction |
Crew | Ricardo Gallarzo Jr. | Picture Car Coordinator |
Sound | Tom Kramer | Music Editor |
Crew | Ricardo Díaz Avilés | Transportation Captain |
Sound | Laura Macias | Foley Artist |
Sound | David E. Campbell | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | John T. Reitz | Sound Re-Recording Mixer |
Art | Lori A. Balton | Location Scout |
Editing | Matthew Schmidt | First Assistant Editor |
Art | Carol Kiefer | Art Department Coordinator |
Directing | Trisha Burton | Script Supervisor |
Sound | Tim Walston | Sound Designer |
Sound | Robert Troy | Dialogue Editor |
Sound | John Kurlander | Scoring Mixer |
Sound | Will Riley | Sound Designer |
Crew | Troy Robinson | Stunts |
Sound | Gregg Barbanell | Foley Artist |
Art | Carlos Benassini | Assistant Art Director |
Editing | Emily Wallin | First Assistant Editor |
Crew | Norm Compton | Utility Stunts |
Sound | Paul Curtis | Sound Editor |
Sound | Donald L. Warner Jr. | Sound Editor |
Sound | Bernard Weiser | Sound Editor |
Art | Erick Monroy | Set Designer |
Camera | Eduardo Flores Torres | Camera Operator |
Crew | Arturo Curiel | Transportation Coordinator |
Camera | Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Lighting | Conner Vandeer | Lighting Technician |
Visual Effects | Cosmas Paul Bolger Jr. | Visual Effects Supervisor |
Visual Effects | Cosmas Paul Bolger Jr. | Visual Effects Producer |
Crew | Jon Sperry | Dialect Coach |
Sound | Becky Sullivan | Supervising ADR Editor |
Sound | Steve Mann | Sound Effects Editor |
Costume & Make-Up | Raúl Sarmiento | Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Peter Tothpal | Hair Department Head |
Crew | Judith Jennings | Studio Teachers |
Editing | Nina Lucia | First Assistant Editor |
Art | Richard Reseigne | Art Direction |
Costume & Make-Up | Jennifer Bell | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Louis Lazzara | Key Makeup Artist |
Art | Kenneth A. Larson | Set Designer |
Art | Glenn Williams | Set Designer |
Sound | Glenn Hoskinson | Sound Effects Editor |
Sound | Steve Nelson | Sound Effects Editor |
Sound | Mark Johnston | Sound Recordist |
Sound | Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |
Visual Effects | Penny A. Mesa | Visual Effects Producer |
Visual Effects | John P. Mesa | Visual Effects Supervisor |
Crew | William H. Burton Jr. | Stunt Coordinator |
Lighting | Robert Jason | Gaffer |
Lighting | Greg Banta | Rigging Gaffer |
Costume & Make-Up | Susi Campos | Set Costumer |
Production | Jonathan Reich | Location Manager |
Production | Becky Brake | Location Manager |
Production | Lily Flaschner | Location Manager |
Crew | Sheryl Main | Unit Publicist |
Production | Horacio Rodríguez | Location Manager |
Visual Effects | Ken Stranahan | Compositing Supervisor |
Sound | Richard E. Yawn | Sound Effects Editor |
Production | Juan Pablo Noval | Location Assistant |
Sound | Lee Lemont | ADR Editor |
Crew | Robert Alonzo | Stunts |
Crew | Tammy Sutton | Compositor |
Production | Robin Mulcahy Fisichella | Production Coordinator |
Production | Teresa Tucker-Davies | Associate Producer |
Sound | Paul Aulicino | First Assistant Sound Editor |
Crew | Manny Perry | Stunts |
Production | Jorge Guerrero | Extras Casting |
Costume & Make-Up | Ann Foley | Costumer |
Art | Francesco Franco Ferrara | Painter |
Camera | Wayne Baker | Underwater Camera |
Sound | G. Marq Roswell | Music Supervisor |
Crew | Mark Kochinski | Compositor |
Production | Bill Draper | Executive In Charge Of Production |
Visual Effects | Sharon Stetzel | Visual Effects Production Manager |
Camera | Ray Milazzo | Second Assistant Camera |
Crew | Jose Manuel Ballesteros | Craft Service |
Art | Moises Pineda | Set Decoration Buyer |
Camera | Michael Guthrie | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Joe McCloskey | Key Costumer |
Crew | Michael Altman | Projection |
Camera | Robert C. Carlson | First Assistant Camera |
Camera | Bob Munoz | Key Grip |
Crew | Ron Kunecke | Driver |
Camera | Dana Kroeger | Camera Loader |
Art | Mike Carrillo | Assistant Property Master |
Production | Angela Athayde | Key Set Production Assistant |
Crew | Martin Weight | Video Assist Operator |
Visual Effects | Bonnie Dombrowski | Visual Effects Assistant Editor |
Directing | Chris Brighton | Assistant Director |
Lighting | Waide R. Allen | Electrician |
Lighting | Alfred E. Smithey | Rigging Grip |
Production | Terry Dunn | Production Accountant |
Production | James Spadafore | Production Office Coordinator |
Sound | Carl D. Ware | Sound Engineer |
Camera | Greg Faysash | Second Assistant Camera |
Camera | Peter McAdams | Grip |
Crew | David Fogg | Compositor |
Sound | Shawn Sykora | Foley Editor |
Sound | Philip Rogers | Sound Recordist |
Visual Effects | Dave Jacobson | Visual Effects Production Assistant |
Camera | Alan Cohen | First Assistant Camera |
Crew | John 'Moby' Griffin | Marine Coordinator |
Crew | David Paris | Aerial Coordinator |
Crew | Krista Benson | Compositor |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Sound | Kurt Peterson | Utility Sound |
Production | Stephani Hunter | Assistant Production Coordinator |
Art | Nina Saxon | Title Designer |
Camera | Robert Ikeda | Grip |
Crew | Jorge Vera Heichner | Pilot |
Directing | A. Hugo Gutierrez Cuellar | Second Assistant Director |
Sound | M.B. Gordy | Musician |
Editing | Peter Ciardelli | Assistant Editor |
Crew | Sergio Jara Jr. | Special Effects Assistant |
Crew | Sergio Jara | Special Effects Coordinator |
Camera | Kathryn Roberts | Assistant Camera |
Camera | Tommy Tieche | Second Assistant Camera |
Crew | Karin Silvestri | Stunt Double |
Crew | Alisa Hensley | Utility Stunts |
Camera | Michael T. Travers | Best Boy Grip |
Crew | Kent W. Luttrell | Special Effects Technician |
Crew | Annie Ellis | Stunts |
Camera | Makiko Carlson | Assistant Camera |
Sound | Eric Thompson | ADR Mixer |
Camera | Mark Walpole | First Assistant Camera |
Lighting | Michael Orefice | Gaffer |
Production | Jason Altieri | Production Assistant |
Directing | Mark S. Constance | Additional Second Assistant Director |
Directing | Kristina M. Peterson | Second Second Assistant Director |
Art | Tom Jung | Storyboard Artist |
Editing | Anthony J. Camaioni | Assistant Editor |
Production | Christopher Ciketic | Assistant Accountant |
Production | Edward Poveda | Payroll Accountant |
Production | Edmundo Pérez | Production Driver |
Camera | Camille Freer | Second Assistant Camera |
Crew | Dave Lockwood | Compositor |
Costume & Make-Up | Greg Hall | Costumer |
Crew | Euplio Tellez Rodriguez | Pilot |
Production | Jenny Syrup | Extras Casting |
Production | Edna Guerrero | Extras Casting Assistant |
Editing | Daniel Kupresan | Assistant Editor |