Riley Keough Sarah |
|
Jena Malone Mindy |
|
Jessie Ok Gray Jessie (Age 3) |
|
Sky Ok Gray Jessie (Age 6) |
|
Brooklyn Decker Lily |
|
Amy Seimetz Chloe |
|
Ryan Eggold Leif |
|
Rosanna Arquette Eleanor |
|
Cary Joji Fukunaga Dean |
|
Neal Huff Cowboy Neal |
|
Marshall Chapman Jessica |
|
William Tyler William |
|
Juliet Fitzpatrick Jessie's Friend |
|
Luke Schneider Steel Player |
|
Sasha Dobson Bass Player |
|
Jamin Orrall Drummer |
|
Karen Kaforey Bridal Shop Owner |
|
Justin Tarrents Stripper |
|
Rick Duvall Minister |
Production | Wendy Ettinger | Executive Producer |
Production | Abigail Disney | Co-Executive Producer |
Sound | Jóhann Jóhannsson | Original Music Composer |
Production | Cindy Tolan | Casting |
Editing | Bradley Rust Gray | Editor |
Production | Bradley Rust Gray | Producer |
Writing | Bradley Rust Gray | Writer |
Directing | So Yong Kim | Director |
Editing | So Yong Kim | Editor |
Writing | So Yong Kim | Writer |
Crew | Matt Maddox | Post Production Consulting |
Production | Alex Lipschultz | Producer |
Camera | Kat Westergaard | Director of Photography |
Production | Dan Cogan | Executive Producer |
Production | Laura Rister | Executive Producer |
Sound | Ian Stynes | Sound Designer |
Sound | Ian Stynes | Supervising Sound Editor |
Sound | Ian Stynes | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Geralyn White Dreyfous | Executive Producer |
Production | Regina K. Scully | Co-Executive Producer |
Directing | Drew Langer | First Assistant Director |
Production | Mynette Louie | Executive Producer |
Art | Bart Mangrum | Production Design |
Production | Julie Parker Benello | Executive Producer |
Sound | Chris Swanson | Music Supervisor |
Production | Dave Hansen | Producer |
Costume & Make-Up | Elizabeth Warn | Costume Design |
Camera | Guy Godfree | Director of Photography |
Art | Lauren Hrehovcik | Art Direction |
Production | Derek Nguyen | Associate Producer |
Crew | Mike Selemon | Post Production Consulting |
Production | Adam Caldwell | Casting |
Art | Diana Rice | Set Dresser |
Sound | Nick Price | Boom Operator |
Production | Max A. Butler | Unit Production Manager |
Production | Max A. Butler | Line Producer |
Production | Morgan Coy | Co-Producer |
Production | Elise Tyler | Co-Producer |
Costume & Make-Up | Samantha Roe | Costume Design |
Production | Jenny Patinkin | Co-Executive Producer |
Production | Douglas Patinkin | Co-Executive Producer |
Camera | Stephen McBride | First Assistant Camera |
Lighting | Adam Lukens | Gaffer |
Camera | Chris Cazavilan | Grip |
Sound | Jose Gorritti | Production Sound Mixer |
Crew | Mojdeh Hassani | Studio Teachers |
Directing | Emily A. Neumann | Second Assistant Director |
Production | Matthew Lasseter | Production Coordinator |
Camera | C.K. Cates | First Assistant Camera |
Art | Megan Bosaw | Property Master |
Art | Tyler Stein | Set Dresser |
Lighting | Justin Hughes | Gaffer |
Camera | Jonathan Key | Key Grip |
Lighting | Mick Utley | Best Boy Electric |
Camera | Mick Utley | Grip |
Camera | Nancie Kang | Grip |
Costume & Make-Up | Amy Wilson | Makeup Department Head |
Costume & Make-Up | Amy Wilson | Hair Department Head |
Sound | Steve Grider | Production Sound Mixer |
Production | Jennifer Dumas | Production Accountant |
Crew | Deborah Lasseter | Studio Teachers |
Editing | Anthony Guerrero | Assistant Editor |
Crew | Taylor Smith | Post Production Consulting |
Crew | Jeff Kyle | Post Production Assistant |
Sound | Matt Schoenfeld | Sound Designer |
Sound | Matt Schoenfeld | Sound Re-Recording Mixer |
Editing | Matt Schoenfeld | Dialogue Editor |
Sound | Renne Bautista | Sound Effects Editor |
Sound | Daniel Heffernan | Sound Effects Editor |
Sound | Jay Culliton | Sound Effects Editor |
Production | John K. MacDonald | Producer |