ამიტივილის მოჩვენება (2005)
დირექტორი:
Andrew Douglas
მწერლები:
Scott Kosar, Sandor Stern.
Ryan Reynolds George Lutz |
|
Melissa George Kathy Lutz |
|
Jesse James Billy Lutz |
|
Jimmy Bennett Michael Lutz |
|
Chloë Grace Moretz Chelsea Lutz |
|
Rachel Nichols Lisa |
|
Philip Baker Hall Father Callaway |
|
Isabel Conner Jodie Defeo |
|
Brendan Donaldson Ronald Defeo |
|
Annabel Armour Realtor |
|
Rich Komenich Chief of Police |
|
David Gee ER Doctor |
|
Danny McCarthy Officer Greguski |
|
Nancy Lollar Librarian |
|
José Taitano Stitch |
|
Lenore Thomas Nurse Fuller |
|
Marie Joelyn Store Patron |
|
Dorian Kingi Scary Leashed Indian |
|
Alan Koeppen Paramedic |
|
Ryan Kross Restaurant patron |
|
Sam Raysby New York State Trooper |
|
Jenny Strubin Grocery Cashier |
Sound | Harry Cohen | Sound Effects Editor |
Production | Michael Bay | Producer |
Costume & Make-Up | David C. Robinson | Costume Design |
Editing | Christian Wagner | Editor |
Production | Ted Field | Executive Producer |
Editing | Roger Barton | Editor |
Art | Jennifer Williams | Production Design |
Sound | Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Sound | Robert Deschaine | ADR Mixer |
Sound | Tami Treadwell | ADR Recordist |
Production | David Crockett | Executive Producer |
Production | David Crockett | Unit Production Manager |
Production | George Furla | Co-Executive Producer |
Production | Randall Emmett | Co-Executive Producer |
Costume & Make-Up | Ellen Ryba | Assistant Costume Designer |
Sound | Steve Jablonsky | Original Music Composer |
Camera | Peter Lyons Collister | Director of Photography |
Art | Daniel B. Clancy | Set Decoration |
Writing | Scott Kosar | Screenplay |
Writing | Sandor Stern | Screenplay |
Production | Paul Mason | Co-Executive Producer |
Directing | Mark Palansky | Second Unit Director |
Production | Andrew Form | Producer |
Production | Bradley Fuller | Producer |
Crew | Jim Dooley | Additional Music |
Writing | Jay Anson | Novel |
Directing | Andrew Douglas | Director |
Production | Matthew Cohan | Associate Producer |
Production | Stefan Sonnenfeld | Associate Producer |
Editing | Stefan Sonnenfeld | Colorist |
Art | Marco Rubeo | Art Direction |
Production | Steve Whitney | Co-Executive Producer |
Production | Lisa Fields | Casting |
Art | Timothy W. Tiedje | Property Master |
Costume & Make-Up | Dominic Mango | Key Hair Stylist |
Production | Danny Roth | Additional Casting |
Crew | Kurt Bryant | Stunt Coordinator |
Editing | Chris Regan | Color Timer |
Sound | Bruce Fowler | Conductor |
Visual Effects | Kimberly Adams | Visual Effects Producer |
Camera | Peter Iovino | Still Photographer |
Editing | Leigh Folsom Boyd | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Suzi Ostos | Key Makeup Artist |
Visual Effects | Nathan McGuinness | Senior Visual Effects Supervisor |
Production | Meagan Lewis | Casting Assistant |
Art | Kevin Cross | Set Designer |
Sound | Blair Scheller | Boom Operator |
Sound | Diane Marshall | Foley Artist |
Sound | Tom Trafalski | Music Editor |
Sound | Michael J. Broomberg | Foley Mixer |
Art | Steve Koch | Production Illustrator |
Camera | Peter Mercurio | Camera Operator |
Crew | Tim Pedegana | Post Production Supervisor |
Visual Effects | Kathleen Lynch | Visual Effects Coordinator |
Art | Mitch Devane | Painter |
Sound | Chris Hogan | ADR Supervisor |
Sound | Hector C. Gika | Dialogue Editor |
Sound | Trevor Ward | Dolby Consultant |
Crew | Kosta Saric | Visual Effects Editor |
Art | Tyler Osman | Construction Coordinator |
Crew | David Schmalz | Video Assist Operator |
Visual Effects | Sean Andrew Faden | Visual Effects Supervisor |
Crew | Laura Torrance | Studio Teacher |
Lighting | Chris Mulsoff | Best Boy Electric |
Art | Michael D. Gianneschi | Assistant Property Master |
Crew | John J. Slove Jr. | Propmaker |
Art | Scott Troha | Leadman |
Camera | Faires A. Sekiya | Steadicam Operator |
Directing | Dru Anne Carlson | Script Supervisor |
Art | Jeff Dieter | Greensman |
Sound | Kelly Oxford | Supervising Sound Editor |
Costume & Make-Up | Patrick Caulfield | Set Costumer |
Costume & Make-Up | Miriam Hoffman-Durand | Seamstress |
Sound | Jim Stuebe | Production Sound Mixer |
Crew | Kamar Bitar | Makeup Effects |
Crew | John D. Milinac | Special Effects Coordinator |
Crew | P.J. Haines | Chef |
Crew | Andy Barrios | Compositor |
Art | Carrie Goodman | Location Scout |
Crew | James Hogan | Transportation Coordinator |
Crew | Joseph Paoletti | Transportation Captain |
Camera | Cortland Boyd | Key Grip |
Camera | Robert C. Carlson | First Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Gina Panno | Costume Supervisor |
Lighting | Shane D. Kelly | Chief Lighting Technician |
Crew | John M. Pisani | Unit Publicist |
Production | Jen Hutchinson | Controller |
Crew | Shauna Duggins | Stunts |
Production | Scott Litsinger | Finance |
Crew | Maurice Brunson | Security |
Production | Jeff Valeri | Production Coordinator |
Production | Desiree Varni | Accountant |
Editing | Mo Henry | Negative Cutter |
Crew | Armand Paoletti | Transportation Co-Captain |
Production | Brady Breen | Location Manager |
Lighting | Dawn Copeland | Electrician |
Editing | Fulvio Valsangiacomo | Assistant Editor |
Camera | Jaime Dawkins | Additional Grip |
Costume & Make-Up | Jon Nicholson | Set Dressing Artist |
Camera | Fernando M. Briones | Dolly Grip |
Lighting | Steve Alessi | Key Rigging Grip |
Production | Matt McKinney | Art Department Production Assistant |
Production | Patrick Cunningham | Key Production Assistant |
Directing | Craig A. Pinckes | First Assistant Director |
Visual Effects | Patrick Tubach | Compositing Supervisor |
Camera | Steven Matthys | Best Boy Grip |
Crew | Dennis J. Leahy | Generator Operator |
Crew | Linda Perlin | Stunts |
Art | Joeseph H. Gilmartin | Construction Foreman |
Camera | Mark E. Matthys | Second Company Grip |
Camera | Joe Carpita | Camera Intern |
Art | Frank D. Dambra | Lead Painter |
Editing | David Feldman | Digital Intermediate Producer |
Costume & Make-Up | Helen Marchfield | Makeup Artist |
Art | Ashley Eden Kessler | Art Department Coordinator |
Crew | Nathan Mack | Carpenter |
Art | Freddie Mikels | Standby Painter |
Lighting | Mark Castelaz | Gaffer |
Camera | Christopher M. Collar Jr. | Grip |
Editing | Gerald Ragland | Digital Intermediate Assistant |
Crew | Bob Myers | Cableman |
Crew | Barbara Doherty | Craft Service |
Crew | Dan Urbain | Loader |
Crew | Senica Billingsley | Set Production Assistant |
Crew | Robert Amico | Stand In |
Art | Jonathan Gesinski | Storyboard Artist |
Visual Effects | Timothy Clark | Matte Painter |
Production | Olivier Agostini | Production Assistant |
Camera | Gregg Gannett | Second Assistant Camera |
Editing | Mark Todd Osborne | Additional Colorist |
Art | Shannon Fortune | Art Department Assistant |
Directing | Thomas Coe | Second Assistant Director |
Directing | Jeremy Oswald | Second Second Assistant Director |
Art | Pam Gauss | Graphic Designer |
Sound | Robert Bruce Myers | Utility Sound |
Crew | Jay Appleberry | Special Effects Technician |
Camera | Ken Little Jr. | Assistant Camera |
Costume & Make-Up | Jonathan Kinnas | Wardrobe Assistant |
Production | Rosa Yang Kato | Assistant Location Manager |
Production | Clayton Hauck | Additional Production Assistant |
Production | Sandy Sfeir | Assistant Accountant |
Production | Jeremy Beiermann | Assistant Production Coordinator |
Production | Elise Dagley | Extras Casting Assistant |
Production | Jacquelyn Conard | Extras Casting Coordinator |
Production | Helen Stergiou | Payroll Accountant |
Production | Matt Miller | Casting Associate |