A Nightmare on Elm Street: The Dream Child (1989)
დირექტორი:
Stephen Hopkins
მწერალი:
Leslie Bohem
Robert Englund Freddy Krueger |
|
Lisa Wilcox Alice Johnson |
|
Erika Anderson Greta Gibson |
|
Valorie Armstrong Mrs. Jordan |
|
Michael Ashton Gurney Orderly |
|
Kelly Jo Minter Yvonne |
|
Danny Hassel Dan Jordan |
|
Nicholas Mele Dennis Johnson |
|
Joe Seely Mark Gray |
|
Burr DeBenning Mr. Jordan |
|
Clarence Felder Mr. Gray |
|
Beatrice Boepple Amanda Krueger |
|
Matt Borlenghi Jock |
|
Noble Craig Merging Freddy |
|
E.R. Davies Delivery Doctor |
|
Beth DePatie Anne |
|
Will Egan Semi-Truck Driver |
|
Stacey Elliott Girl in Locker |
|
Steven Grives Dr. Moore |
|
Whit Hertford Jacob |
|
Jennifer Honneus Asylum Girl |
|
Jake Jacobs Trendy Guest |
|
Annie Lamaje Elm Street Kid |
|
Gerry Loew Orderly #1 |
|
Kara Marie Baby Jacob |
|
Roxanne Mayweather Delivery Nurse |
|
Don Maxwell Coach Ostrow |
|
John R. Murray Customer |
|
Marnette Patterson Little Girl |
|
Cameron Perry Guest |
|
Marc Siegler Thirty-Something |
|
Michael Bailey Smith Super Freddy |
|
Pat Sturges Racine Gibson |
|
Cesar Anthony Torres Cop |
|
Peter Trencher Trendy |
|
Wally George Wally George |
|
Ron Armstrong Hot Seat Band Member |
|
Ted Nugent Hot Seat Band Member |
|
Rudy Sarzo Hot Seat Band Member |
|
Jill Adler Dinner Guest (uncredited) |
|
Victor A. Haddox Asylum Inmate (uncredited) |
|
James Vallo Paramedic (uncredited) |
|
Eric Singer Hot Seat Band Member |
Directing | Stephen Hopkins | Director |
Camera | Peter Levy | Director of Photography |
Crew | Vince Deadrick Jr. | Stunts |
Production | Michael De Luca | Production Executive |
Writing | Wes Craven | Characters |
Production | Robert Shaye | Producer |
Production | Sara Risher | Executive Producer |
Production | Annette Benson | Casting Director |
Production | Deborah Moore | Executive In Charge Of Production |
Crew | Joe Fineman | Post Production Supervisor |
Crew | Bobby Porter | Stunts |
Sound | Jay Ferguson | Original Music Composer |
Production | Rupert Harvey | Producer |
Editing | Heidi Scharfe | Assistant Editor |
Sound | Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
Writing | Leslie Bohem | Screenplay |
Writing | Leslie Bohem | Story |
Visual Effects | Greg Nicotero | Visual Effects Supervisor |
Editing | Chuck Weiss | Editor |
Writing | John Skipp | Story |
Writing | Craig Spector | Story |
Production | Jon Turtle | Executive Producer |
Editing | Brent A. Schoenfeld | Editor |
Crew | George P. Wilbur | Stunts |
Directing | Kristine Peterson | First Assistant Director |
Costume & Make-Up | Roy Knyrim | Special Effects Makeup Artist |
Sound | Albert Gasser | Dialogue Editor |
Editing | Ric Keeley | Assistant Editor |
Crew | Ernie Malik | Unit Publicist |
Sound | Bill Black | Music Editor |
Crew | Steve Kelso | Stunts |
Art | Peter Ramsey | Storyboard Artist |
Crew | Eddie Hice | Stunts |
Crew | Mario Roberts | Stunts |
Crew | Bill McIntosh | Stunts |
Crew | Sharon Schaffer | Stunts |
Crew | Jeff Ramsey | Stunts |
Crew | John Hateley | Stunts |
Art | C.J. Strawn | Production Design |
Production | Mary Jasionowski | Assistant Production Coordinator |
Camera | Krishna Rao | Camera Operator |
Costume & Make-Up | David B. Miller | Makeup Artist |
Art | Anna Czerwatiuk | Set Dresser |
Art | Batia Grafka | Property Master |
Costume & Make-Up | Kathryn Fenton | Key Makeup Artist |
Art | Josh Lusby | Painter |
Sound | Robert Fitzgerald | Supervising Sound Editor |
Crew | Michael Cassidy | Stunt Coordinator |
Crew | Ella St. John Blakey | Carpenter |
Sound | Hari Ryatt | Supervising Sound Editor |
Crew | J. Mark Donaldson | Stunts |
Crew | Lori Lynn Ross | Stunts |
Production | Ralph B. Meyer | Location Manager |
Sound | Brent Brewington | Boom Operator |
Crew | Derek Raser | Transportation Captain |
Camera | Elizabeth Ziegler | Steadicam Operator |
Directing | Helen Caldwell | Script Supervisor |
Sound | Chris Jargo | ADR Editor |
Production | Kool Marder | Production Supervisor |
Sound | Barbara Barnaby | Supervising ADR Editor |
Costume & Make-Up | Lynne K. Eagan | Key Hair Stylist |
Camera | Peter Jensen | Steadicam Operator |
Sound | Bobbi Banks | Assistant Sound Editor |
Crew | Hubie Kerns Jr. | Stunts |
Directing | Allen Kupetsky | Second Second Assistant Director |
Costume & Make-Up | Sara Markowitz | Costume Design |
Visual Effects | Andre G. Ellingson | Special Effects Supervisor |
Crew | Anthony G. Schmidt | Stunts |
Camera | Stuart Abramson | Dolly Grip |
Crew | Joe Feeney | Transportation Coordinator |
Art | Thomas A. O'Conor | Set Designer |
Sound | Dean Drabin | Foley Mixer |
Crew | Don Feeney | Driver |
Crew | Ben Scott | Stunts |
Crew | Paul M. Lane | Stunts |
Production | Elena Azuola | Production Accountant |
Art | Timothy Gray | Art Direction |
Lighting | Foster K. Denker | Gaffer |
Sound | Linda Moss | Dialogue Editor |
Sound | Christine Danelski | Dialogue Editor |
Visual Effects | Alan Munro | Visual Effects Supervisor |
Sound | Rubén Domingo | Assistant Sound Editor |
Art | John P. Jockinsen | Set Decoration |
Crew | Stephanie Epper | Stunts |
Production | Jeffrey J. Kiehlbauch | Production Coordinator |
Crew | Hank Calia | Stunts |
Crew | Carol Neilson | Stunts |
Art | César Díez Álava | Assistant Property Master |
Camera | Rodney Veto | Best Boy Grip |
Costume & Make-Up | Lydia Shiferaw | Costume Supervisor |
Crew | Tracy Thielen | Driver |
Costume & Make-Up | Julie Socash | Makeup & Hair Assistant |
Camera | Marlin Hall | Key Grip |
Directing | Terence J. Edwards | Second Assistant Director |
Visual Effects | Gary Sivertson | Special Effects Supervisor |
Sound | Elijah Schkeiban | Assistant Sound Editor |
Crew | Larry Lee | Carpenter |
Crew | Jon Curtis Price | Special Effects |