რუბი სპარკსი (2012)
ახალგაზრდა, მაგრამ წარმატებული მწერალი განიცდის შემოქმედებით და სულიერ ტანჯვას. ახალი რომანი არ გამოდის, მუზა არ მოდის და საერთოდ არც გოგონებთან ურთიერთობაში უმართლებს. იგი მთელს დარჩენილ ფანტაზიას მოიკრებს და წარმოსახვაში შექმნის გოგონას, რუბი სპაკს - ფრიადოსანს, ლამაზს, სპოტსმენს , ერთი სიტყვით იდეალურ გოგონას. ერთი კვირის შემდეგ იგი ზუსტად ესეთ გოგონას საკუთარ დივანზე აღმოაჩენს...
დირექტორები:
Jonathan Dayton, Valerie Faris.
მწერალი:
Zoe Kazan
Paul Dano Calvin |
|
Zoe Kazan Ruby |
|
Chris Messina Harry |
|
Annette Bening Gertrude |
|
Antonio Banderas Mort |
|
Alia Shawkat Mabel |
|
Deborah Ann Woll Lila |
|
Steve Coogan Langdon Tharp |
|
Elliott Gould Dr. Rosenthal |
|
Aasif Mandvi Cyrus Modi |
|
Toni Trucks Susie |
|
Eleanor Seigler Mandi |
|
John F. Beach Adam |
|
Jane Anne Thomas Saskia |
|
Wallace Langham Warren |
|
Mary Jo Deschanel Female Professor |
|
Emma Jacobs Party Goer at Langdon's |
|
Rightor Doyle Party Goer 1 - Hammer |
|
Eden Brolin Party Goer 2 - Hammer |
|
Kai Lennox Sort of Weird Guy |
|
Ole Olofson Older Dude |
|
Jack Levinson Party Goer 2 - Book Release |
|
China Shavers Party Goer 1 - Book Release |
|
Casey Genton Busboy |
|
Michael Berry Jr. Silverlake Passerby |
|
Lindsay Fishkin Box Office Teller |
|
Claudia Bestor Lecture Curator |
|
Janine King Literary Fan (uncredited) |
|
Diana Parros Book Club Member (uncredited) |
|
Mark Roman Literary Fan (uncredited) |
|
Tatiana Sarasty Book Club Member (uncredited) |
|
Marco Tazioli Book Club Groupie (uncredited) |
Costume & Make-Up | Nancy Steiner | Costume Design |
Camera | Matthew Libatique | Director of Photography |
Art | Judy Becker | Production Design |
Production | Justine Arteta | Casting |
Sound | Edward Tise | Sound mixer |
Sound | Skip Lievsay | Sound Re-Recording Mixer |
Directing | Jonathan Dayton | Director |
Directing | Valerie Faris | Director |
Production | Paul Dano | Executive Producer |
Production | Albert Berger | Producer |
Production | Ron Yerxa | Producer |
Editing | Pamela Martin | Editor |
Crew | Wade Allen | Stunt Coordinator |
Writing | Zoe Kazan | Screenplay |
Production | Zoe Kazan | Executive Producer |
Production | Robert Graf | Executive Producer |
Production | Robert Graf | Unit Production Manager |
Crew | Chris Nielsen | Stunts |
Art | Anne Hyvarinen | Painter |
Sound | Albert Gasser | Foley Editor |
Sound | Joshua Winget | Music Editor |
Crew | J.M. Logan | Post Production Supervisor |
Production | Christopher Miller | Location Manager |
Production | Bart Lipton | Production Supervisor |
Crew | Sid Krofft | Thanks |
Production | Kim Davis-Wagner | Casting |
Art | Aaron A. Goffman | Assistant Property Master |
Sound | Nick Urata | Original Music Composer |
Crew | Fredrik Bond | Thanks |
Sound | David Lee Fein | Foley Artist |
Camera | Merrick Morton | Still Photographer |
Editing | Terel Gibson | First Assistant Editor |
Costume & Make-Up | Angel Radefeld | Key Makeup Artist |
Art | Matthew Flood Ferguson | Set Decoration |
Sound | Hilda Hodges | Foley Artist |
Art | Susannah Carradine | Art Department Coordinator |
Sound | Randall L. Johnson | Boom Operator |
Directing | Lyn Matsuda Norton | Script Supervisor |
Costume & Make-Up | Marylou Lim | Key Set Costumer |
Camera | Colin Hudson | Steadicam Operator |
Camera | Nicolas Restrepo | Underwater Camera |
Sound | Aaron Glascock | Supervising Sound Editor |
Sound | Aaron Glascock | Sound Re-Recording Mixer |
Sound | Curt Schulkey | Dialogue Editor |
Sound | William Cawley | Assistant Sound Editor |
Sound | David A. Arnold | Dialogue Editor |
Sound | Ryan Young | ADR Recordist |
Crew | Gregg Brilliant | Unit Publicist |
Sound | Howard London | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Torsten Witte | Makeup Department Head |
Art | Alexander Wei | Art Direction |
Production | T.K. Knowles | Associate Producer |
Production | John O'Grady | Associate Producer |
Production | Chuck Ryant | Associate Producer |
Crew | Pat Romano | Stunt Coordinator |
Production | Elias Benavidez | Production Secretary |
Costume & Make-Up | Jennifer Starzyk | Assistant Costume Designer |
Costume & Make-Up | Deborah Myles Davis | Costume Supervisor |
Sound | Byron Wilson | Supervising Sound Editor |
Sound | Damiano Marchese | Dialogue Editor |
Production | Freya Krasnow | Casting Associate |
Lighting | Jeff Ferrero | Gaffer |
Art | Dwayne Grady | Property Master |
Production | J. Elizabeth Ingram | Production Coordinator |
Crew | Allan Padelford | Stunts |
Production | Maureen 'Mo' Crutchfield | Production Accountant |
Editing | Staci Pontius | First Assistant Editor |
Sound | Dan Wilcox | Music Supervisor |
Sound | David Jobe | Foley Mixer |
Sound | Jason Oliver | ADR Mixer |
Directing | Thomas Patrick Smith | First Assistant Director |
Sound | Sonny Pettijohn | Assistant Sound Editor |
Directing | Robert E. Kay | Second Assistant Director |
Camera | Tana Dubbe | Key Grip |
Lighting | Terry Zumalt | Electrician |
Crew | Arturo Dickey | Stunts |
Art | David Brace | Leadman |
Art | Cynthia Martinez | Greensman |
Sound | Johnna Chism | Assistant Sound Editor |
Sound | Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Costume & Make-Up | Kristin Wahl | Hair Department Head |
Camera | John Mang | Dolly Grip |
Lighting | David Blue Thompson | Electrician |
Camera | James Coffin | Best Boy Grip |
Production | Ali Griffith | Assistant Production Coordinator |
Costume & Make-Up | Michael Ward | Key Hair Stylist |
Lighting | Mickey Petersen | Electrician |
Camera | Matt Stenerson | First Assistant "A" Camera |
Camera | Joey O'Donnell | Second Assistant "A" Camera |
Costume & Make-Up | Curran Crockett | Hairstylist |
Crew | Paul Ripple | Transportation Captain |
Directing | J.E. Barrows | Second Second Assistant Director |
Directing | Jeb Barrows | Second Assistant Director |
Crew | Barron Gunter | Stunts |
Lighting | Randy Dye | Best Boy Electric |
Lighting | Brian Mundell | Electrician |
Costume & Make-Up | Vitalina Gauzylyuk | Seamstress |
Crew | Robert Cymbal | Set Medic |
Crew | John Emmons | Set Medic |
Crew | Gregory Levine | Set Medic |
Crew | James Kaplan | In Memory Of |
Crew | Irma Fitzgibbons | Thanks |
Crew | Don Molls | Thanks |
Crew | Samuel Vazquez | Thanks |
Crew | Timothy P. Ryan Jr. | Transportation Captain |
Crew | Tom Roberts | Transportation Coordinator |
Costume & Make-Up | Cheryl Cravedi | Set Costumer |
Camera | David Sirianni | Grip |