The Ruins

The Ruins (2008)

საშინელება

დირექტორი: Carter Smith
მწერალი: Scott B. Smith

გამოსვლის თარიღი: 2008-04-02
სტატუსი: Released
ხანგრძლივობა: 91 წუთი / 1:31
ბიუჯეტი: $8,000,000
შემოსავალი: $22,700,000
მწარმოებლი კომპანიები : Spyglass Entertainment, Pacific Film and Television Commission, Internationale Filmproduktion Prometheus, Red Hour, DreamWorks Pictures, Paramount
მწარმოებლი ქვეყნები: United States of America, Germany, Australia

IMDB


როლებში

Shawn Ashmore
Eric
Jonathan Tucker
Jeff McIntire
Jena Malone
Amy
Joe Anderson
Mathias
Laura Ramsey
Stacy
Sergio Calderón
Lead Mayan
Luis Antonio Ramos
Mayan Rifleman
Bar Paly
Archeologist
Dimitri Baveas
Dimitri
Patricio Almeida Rodriguez
Taxi Driver
Jordan Patrick Smith
Heinrich
Jesse Ramirez
Mayan Bowman
Karen Strassman
Additional Vine Vocal (voice)
Robert Munns
Groundskeeper (uncredited)

ჯგუფი

Production Denise Chamian Casting
Production Chris Bender Producer
Art Grant Major Production Design
Camera Darius Khondji Director of Photography
Sound Graeme Revell Original Music Composer
Visual Effects Patrick Tatopoulos Creature Design
Production Ben Stiller Executive Producer
Art Michelle McGahey Art Direction
Sound Scott G.G. Haller Dialogue Editor
Costume & Make-Up Debbie Zoller Makeup Department Head
Camera Jörg Widmer Steadicam Operator
Sound Dorian Cheah Sound Designer
Sound Dorian Cheah Supervising Sound Effects Editor
Editing Curtis Lindersmith Digital Intermediate Editor
Editing Jim Passon Color Timer
Costume & Make-Up Lizzy Gardiner Costume Design
Sound Sean McCormack Supervising Sound Editor
Sound Kami Asgar Sound Effects Editor
Editing Jeff Betancourt Editor
Production Stuart Cornfeld Producer
Sound David Weisberg ADR Mixer
Production Nikki Barrett Casting
Sound David E. Russo Music Programmer
Sound David Betancourt Foley Mixer
Sound Dawn Lunsford Foley Artist
Sound Alicia Stevenson Foley Artist
Visual Effects Randal Shore Visual Effects Producer
Art Brian Edmonds Supervising Art Director
Writing Scott B. Smith Screenplay
Directing Carter Smith Director
Visual Effects David Fletcher Special Effects Supervisor
Sound Joshua Winget Music Editor
Production Jennifer Venditti Casting
Sound Beau Borders Sound Re-Recording Mixer
Production Angela Demo Casting Associate
Art John Wingrove Art Direction
Crew Jessica Dowdeswell Stand In
Production Ben Parkinson Casting
Crew Remi Broadway Stand In
Visual Effects Matthew Gratzner Visual Effects Supervisor
Sound Eric Nagy Sound Effects Editor
Costume & Make-Up Kerry Thompson Costume Supervisor
Costume & Make-Up René Dashiell Kerby Makeup Artist
Costume & Make-Up Jennifer Lamphee Makeup Artist
Costume & Make-Up Jennifer Lamphee Key Hair Stylist
Sound Christopher Sposa Boom Operator
Sound John Marquis Supervising Sound Editor
Sound Tim Tuchrello Sound Effects Editor
Visual Effects Don Lee Visual Effects Supervisor
Visual Effects Kim Lee Visual Effects Producer
Visual Effects Gregory L. McMurry Visual Effects Supervisor
Camera Simon Christidis Underwater Camera
Sound Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Art Tricia McInally Art Department Coordinator
Art Klaus Kastberg Set Designer
Art Paula Whiteway Set Designer
Lighting Reg Garside Chief Lighting Technician
Visual Effects David Sanger Visual Effects Producer
Camera Vince Valitutti Still Photographer
Sound Erin Oakley ADR Supervisor
Crew Katie Goodwin Visual Effects Editor
Directing Antoinette O'Neill Script Supervisor
Costume & Make-Up Laura Kennard Makeup & Hair
Editing Beth Dewey Digital Intermediate Producer
Lighting Mark Jefferies Assistant Chief Lighting Technician
Art Bob Booker Property Master
Sound Paul 'Salty' Brincat Sound Mixer
Crew Fiona Searson Unit Publicist
Visual Effects Michael Shand Visual Effects Producer
Visual Effects Karin Eunson-Ross Visual Effects Production Manager
Directing Rebecca Boyle Script Supervisor
Camera Andrew Conder Camera Operator
Crew David C. Bryant CGI Supervisor
Editing Robert E. Phillips Digital Intermediate
Visual Effects Richard Thwaites Visual Effects Coordinator
Costume & Make-Up Samantha Walker Set Costumer
Costume & Make-Up Samantha Walker Costumer
Visual Effects Ken McGaugh Visual Effects Supervisor
Crew Jake Rice Post Production Supervisor
Lighting Gulliver Page Lighting Technician
Art Dilys Tan Art Department Coordinator
Visual Effects Mitchell Ferm Visual Effects Producer
Visual Effects Daniel Kmet Animation
Crew Helen Howard Dialect Coach
Production Shelly Strong Production Executive
Crew Bruce Bright Special Effects Coordinator
Camera Matt Windon First Assistant "B" Camera
Production Rachael Lin Gallaghan Production Coordinator
Editing Yvan Lucas Colorist
Sound Lisa Pinero Production Sound Mixer
Sound Herwig Maurer Sound Effects Editor
Art Kristin Reuter Props
Sound Tracy Bolt Sound Mix Technician
Crew Malcolm Humphreys CG Supervisor
Visual Effects Tim Kings-Lynne Animation
Camera David Williamson Camera Operator
Costume & Make-Up Shane Thomas Hair Supervisor
Visual Effects Suzanne Evans-Booth Visual Effects Coordinator
Art Graeme Callander Storyboard Artist
Camera David Elmes First Assistant "A" Camera
Sound Jeff Gomillion ADR Mixer
Art John Rann Construction Manager
Crew Jeff Gribble Armorer
Sound Rod Conder Boom Operator
Art Phil Shearer Conceptual Illustrator
Production Lisa Fiorito Researcher
Sound Philip Rogers ADR Recordist
Production Angelique Badenoch Assistant Production Coordinator
Costume & Make-Up Annette Mackie Prosthetic Designer
Production Jenny Lynn Burnett Post Production Accountant
Visual Effects Brian Ward Animation
Sound Michael Dressel Foley Editor
Art Trevor Goring Storyboard Artist
Crew Allan Mowbray Armorer
Editing Gary Burritt Negative Cutter
Sound Jonathan Klein Foley
Camera Luke Stone Dolly Grip
Crew William Gammon Compositor
Sound Jacob Riehle First Assistant Sound Editor
Production Judy Hallin Production Coordinator
Art Tom Brkich Standby Painter
Camera Billy Harmer Grip
Lighting Jesse Moyes Electrician
Production Blake Archer Location Manager
Sound Eryne Prine Assistant Sound Editor
Lighting Mark Bills Electrician
Crew Julian Summers Special Effects Technician
Visual Effects Robert Schajer Visual Effects Producer
Art Timothy Burgard Storyboard Artist
Costume & Make-Up Charmaine Connelly Prosthetics
Costume & Make-Up Rick Connelly Prosthetics
Visual Effects Les Turner Animation
Camera Simon Cooke Dolly Grip
Crew Katie Brock Animal Wrangler
Costume & Make-Up Desiree Vogelsang Makeup Artist
Art Ross Clarke Construction Coordinator
Visual Effects Jon Turburfield Senior Animator
Visual Effects Melinda Jones Visual Effects Producer
Sound Rhys Maitland-Jones Sound Mix Technician
Art Gillian Butler Set Dresser
Editing Mandy Jacobs First Assistant Editor
Editing J.P. "Brendan" Bernardo Associate Editor
Crew Tom Stewart Stand In
Crew Brendan McHale Special Effects Technician
Visual Effects Leo Baker Animation
Visual Effects Leo Baker Visual Effects Supervisor
Costume & Make-Up Paige Badenoch Makeup & Hair
Lighting Colin Wyatt Electrician
Costume & Make-Up Kerryn Flewell-Smith Additional Hairstylist
Crew John Giuliano Prop Maker
Art George Kabot Graphic Designer
Camera Luke Barlow Additional Second Assistant Camera
Costume & Make-Up Adam Dalli Costumer
Costume & Make-Up Amy Mitchell Costumer
Camera Jayden York Libra Head Technician
Visual Effects Jonathan Reynolds 3D Generalist
Art Darren Unsgaard Props
Crew Dean Franklin Special Effects Technician
Costume & Make-Up Christine Spiller Makeup Artist
Art Daniel Cairns Assistant Property Master
Crew Darrin Smith Carpenter
Art Leigh Mackie Conceptual Illustrator
Art Ronald Wallekers Head Greensman
Art John Lambert Leadman
Art Pat Carr Props
Art Ashley Alan Geary Props
Art Tony Voevodin Props
Art Toby Barron Sculptor
Art Laura Elkington Set Dresser
Production Natalie Ballesteros Casting Assistant
Costume & Make-Up Tina Symonds Costumer
Costume & Make-Up Wendy Asher Costumer
Camera Cameron Morley Additional First Assistant Camera
Camera Tristan Davies Additional Second Assistant Camera
Lighting Bruce Olinder Chief Lighting Technician
Lighting James Crane Electrician
Lighting Gordon Tier Electrician
Lighting Robbie Boyd Electrician
Camera David Nichols First Company Grip
Camera Bradley Boterhoek Grip
Camera David 'Rusty' Leckonby Grip
Lighting John McGonegle Lighting Technician
Lighting Dominic Connor Lighting Technician
Lighting Graeme Dew Rigging Supervisor
Camera Cameron Murchison Second Assistant "B" Camera
Camera Ian Barton Second Company Grip
Crew Jeff Snyder Video Assist Operator
Crew Stacey Parish Cableman
Sound John Wakeham Sound Effects Editor
Visual Effects Hailey White Animation
Visual Effects Dylan Yeo Animation
Visual Effects Alex Weight Animation
Crew Benjamin Rayner Compositor
Visual Effects Beverly Abbott Visual Effects Coordinator
Visual Effects Tara Schellenberg Visual Effects Coordinator
Crew Greg Oliver Special Effects Technician
Crew Rebecca Thiele Special Effects Technician
Crew Matt Keogh Special Effects Technician
Costume & Make-Up Steven Parker Prosthetics
Costume & Make-Up Gab Facchinei Prosthetics
Crew Zelie Bullen Animal Wrangler
Production Michael Wolstenholme Assistant Accountant
Production Lisa Thomas Assistant Production Coordinator
Production Jeanine Wilson First Assistant Accountant
Production Rachel Duxbury Payroll Accountant
Production Karen Garlich Payroll Accountant
Production Suzie Bruce Production Accountant
Production Eric Bailey Production Assistant
Production Felicity Handley Production Assistant
Production Shane Heldon Production Assistant
Production Nicole La Praik Production Assistant
Production Marie Mercuri Production Assistant
Production Jeremy Piggott Production Assistant
Production Ryan Verbruggen Production Assistant
Production Kelly Weiler Production Assistant
Production Mallory Yund Production Assistant
Production Kristy Brooks Production Assistant
Production Narelle Dyer Production Secretary
Production Billy Coyne Publicist
Crew Celeste Cavanagh Stand In
Crew Natalia de Palma Stand In
Crew Lachlan Gartshore Stand In
Crew Quaid Hutchinson Stand In
Crew Michael Knott Stand In
Crew Angela Nancarrow Stand In
Crew Brett Robinson Stand In
Crew Chris Turner Stand In
Crew Jacob Turner Stand In
Crew Sarah Young Stand In
Crew Debbie Santic Stand In
Editing Todd Fulkerson First Assistant Editor
Production Leilani Gushiken Post Production Coordinator

მსგავსი ფილმები