Brett Barsky Trevor |
|
Judy Kain Trevor's Mom |
|
John Lizzi Trevor's Dad |
|
Jonah Rooney Pinky Farraday |
|
Stephen Tobolowsky Father Joe |
|
Cory M. Miller Jack |
|
Allen Dorane Walter Stiltman |
|
Lindsay Pomerantz Cathy Quinn |
|
Alicia Anderson Mary Zapatelli |
|
Courtney Dornstein Francine Antoniello |
|
Ken Sale Bus Driver |
|
Lucas Jansen Pinky's Gang Member |
|
Shannon La Beach Pinky's Gang Member |
|
John Akopyan Pinky's Gang Member |
|
Frank Montes Pinky's Gang Member |
|
Rebekah Russell Extra (uncredited) |
|
William Scott Brown Mr. Kienast (uncredited) |
|
Brad Spencer Cop (uncredited) |
Production | Avy Kaufman | Casting |
Sound | Karyn Rachtman | Music Supervisor |
Art | Tony Fanning | Art Direction |
Sound | Tony Martinez | Sound Editor |
Costume & Make-Up | Susan Lyall | Costume Design |
Production | Randy Stone | Producer |
Art | Leslie McDonald | Production Design |
Art | Chris L. Spellman | Set Decoration |
Camera | Marc Reshovsky | Director of Photography |
Directing | Peggy Rajski | Director |
Production | Peggy Rajski | Producer |
Production | Shelly Glasser | Production Manager |
Production | John F. Lyons | Production Coordinator |
Sound | Danny Troob | Music |
Costume & Make-Up | Laura Goldsmith | Wardrobe Supervisor |
Writing | Celeste Lecesne | Writer |
Production | Frank H. Woodward | Assistant Location Manager |
Production | Drew Ann Rosenberg | Production Supervisor |
Camera | Nathan Wilson | Second Assistant Camera |
Art | Dianne Chadwick | Set Decoration |
Editing | John Tintori | Editor |
Art | Scott Plauche | Art Direction |
Art | Caitlin Blue | Set Dresser |
Art | Mark Hutman | Property Master |
Directing | Barbara Tuss | Script Supervisor |
Art | Matthew Ferreira | Set Dresser |
Camera | Matt Steinauer | Grip |
Sound | Michael Barry | Sound Re-Recording Mixer |
Production | Kim A. Snyder | Associate Producer |
Sound | Paul Coogan | Sound Mixer |
Crew | George Lee | Scenic Artist |
Sound | Lisa J. Levine | ADR Editor |
Production | Beth Bernstein | Researcher |
Lighting | Roger Meilink | Best Boy Lighting Technician |
Production | Jody Hummer | Location Manager |
Camera | Gregory Schwartz | Still Photographer |
Art | Beth Siegel | Set Dresser |
Sound | Dawn Solér | Music Supervisor |
Costume & Make-Up | Taryn Walsh | Set Costumer |
Editing | Marc Wielage | Colorist |
Camera | Alex Klabukov | Dolly Grip |
Lighting | Doug Weinmann | Electrician |
Camera | Michael Wahl | Grip |
Lighting | Shawn E. Helgedalen | Electrician |
Camera | Levon Besnelian | Grip |
Camera | Randall Ott | Grip |
Camera | Amber Maahs | Grip |
Art | Doreen Austria | Assistant Art Director |
Production | Bill Dance | Additional Casting |
Lighting | Eric Sandlin | Electrician |
Production | Jennifer Wilkinson | Assistant Production Manager |
Camera | Robbie Meckler | Best Boy Grip |
Production | Thom Fleming | Production Manager |
Art | Sandi Cook | Props |
Costume & Make-Up | Mario Duran | Key Hair Stylist |
Costume & Make-Up | Sally McDermott | Key Makeup Artist |
Costume & Make-Up | Nikki Moungey | Makeup & Hair |
Production | Elizabeth Cunningham | Production Manager |
Art | Bill Cancienne | Property Master |
Crew | Quentin O'Brian | Scenic Artist |
Art | Nicholas H. Parker | Set Dresser |
Art | Cindy Stillwell | Set Dresser |
Crew | Kevin C. Walberg | Carpenter |
Art | Kath Budh Raja | Props |
Sound | Srđan Popović | Sound Mixer |
Sound | Helena Shepher | Boom Operator |
Art | Aileen Winter Mostel | Title Designer |
Production | Margaret M. Rajski | Post Production Coordinator |
Editing | Mary M. Torras | Assistant Editor |
Editing | Craig Beaubien | Negative Cutter |
Crew | Nillie Imura | Editorial Staff |
Crew | Erik McLane | Editorial Staff |
Editing | Danny Miller | Assistant Editor |
Sound | Brian Besterman | Music Programmer |
Crew | Jessie Alvarez | Stand In |
Crew | Phil Eisenhower | Studio Teacher |
Crew | Julie Firstenberg | Choreographer |
Crew | Virgil Fornas | Studio Teacher |
Lighting | Joel Arnold | Electrician |
Lighting | Jeffrey Fitzgerald | Electrician |
Lighting | Alex Herron | Electrician |
Lighting | Michael Ulmer | Electrician |
Lighting | Daniel Wade | Electrician |
Camera | Mark Davis | Key Grip |
Camera | Alex Klyusner | Grip |
Camera | Angelo Lucai | Grip |
Camera | Michael Stewart Maahs | Grip |
Camera | Yuri Makino | Grip |
Crew | Scott Burgin | Loader |
Crew | Wesley Groves | Playback Coordinator |
Lighting | John Guerra | Gaffer |
Camera | Will van Hazel | First Assistant Camera |
Camera | Jeff Wilson | Best Boy Grip |
Production | Christina Peters | Extras Casting |
Production | Diane Silverstadt | Casting Assistant |
Production | Debe Waisman | Extras Casting |
Production | Adam Digby Roodman | Production Coordinator |